Demokrasi Dışı ve Nezaketsizlik

04 Mart 2017
626 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Avrupa Türk Konfederasyon (ATK) Genel Başkanı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Sayın Cemal Çetin, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda “Türkiye Cumhuriyeti bakanlarının Almanya'da vatandaşlarımızla buluşacağı programların iptal edilmesi demokrasi ve nezaket dışı davranıştır” şeklinde oldu.

ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin'in Twitter mesajları şu şekilde:

Türkiye'de yapılacak  referanduma müdahale etmenin demokratik davranış olduğunu iddia edenlerin ne kadar demokrat olduklarının göstergesi.

Türkiye Cumhuriyeti bakanlarının Almanya'da vatandaşlarımızla buluşacağı programların iptal edilmesi demokrasi ve nezaket dışı davranıştır.

Anayasa değişikliği için Türkiye'de yapılacak referandumda yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızda oy kullanacaktır. Bu demokratik bir haktır.

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın doğru bilgilendirilmeleri için herkes görüşü doğrultusunda bilgilendirme toplantısı yapmalıdır.

Bizde, öncelikle vatandaşlarımızın sandığa gitmelerini teşvik ediyoruz. Oy kullanmanın vatandaşlık görevi olduğunu hatırlatıyoruz.

Aynı zamanda vatanımız ve milletimizin faydasına gördüğümüz düşüncelerimizi vatandaşlarımızla paylaşıyor ve sorularını cevaplandırıyoruz.

Nihayetinde seçmenler sandığa giderek hür iradeleri ile tercihlerini yapacaklar. Sandıktan çıkan irade milletin tercihi olacaktır.

Vatan için evet, devlet için evet, Türk milletinin bekası için evet, Türkiye için evet diyoruz. Yeminimiz var dönmeyeceğiz, vazgeçmeyeceğiz.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber