Değerinizi hurda niyetine heba etmeyin

24 Aralık 2018
631 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Sosyal medya twitter hesabından Metin Akpınar ve Müjdat Gezen'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretini sert dille eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çıktıkları bir televizyon kanalında hakaret derecesinde eleştiren Metin Akpınar ve Müjdat Gezen ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan  21 ve 27. Dönem MHP OrduMilletvekili Cemal Enginyurt, "Millet size değer verdi diye,değerinizi hurda niyetine heba etmeyin" dedi.

Cemal Enginyurt Twitter adresinden şu şekilde paylaşımda bulundu:

"Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanıdır. Sanatçı olsan da,Cumhurbaşkanına hakaret hakkın asla olamaz. Eleştiri olur,lakin hakaret ve tehdit alçaklıktır. Metin Akpınar ve Müjdat Gezen, Millet size değer verdi diye,değerinizi hurda niyetine heba etmeyin." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanDEİK Maili Genel Kurulu'nda Metin Akpınar'ı kastederek, şöyle konuştu: 

"İşte şimdi de beni ipe götüreceklermiş, bunu sanatçı görünümü altındaki müsveddeler yapıyor. Yahu senin her yerin sanatçı olsa ne yazar. Beni ipe götürecekmiş, senin haddine mi?

Biz şahadete inanmış insanlarımız: Biz bunların bedelini rahatlıkla ödemeye hazırız. Bunlar sanatçı müsveddesi. Bunun bedelini ödeyecekler. Kalkacaksın bu ülkenin Cumhurbaşkanını ipte sallandıracaksın. Şimdi yargıda bunun bedelini öde" 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklaması suç duyurusu olarak kabul edilerek söz konusu kişiler hakkında soruşturma açıldı.Savcılık açıklaması şöyle: 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı'nı hedef alarak hakaret içerikli sözler söyleyip darbe ve ölüm tehdidinde bulundukları yönünde haberler yer aldığının tespiti üzerine, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 160. maddesi uyarınca işin aslını araştırmak ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül etmek amacıyla soruşturma başlatıldı.

 KAPSAMHABER

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber