Davutoğlu stratejik derinlik altında zekâyı, milli menfaati, öngörüyü derinlere gömmüş, yok etmiştir.

18 Ekim 2017
307 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Utanmadan MİT tırları ile ilgili partimizi suçlayan Davutoğlu, bu konuda bizi suçlayacağına bir sorunu varsa bunu partisinden gizlice ziyarete gittiği Amerika’nın Pensilvanya eyaletindeki papaza sormalıdır. Zira FETÖ dilini en iyi Davutoğlu bilmektedir.

Sabık Başbakan Kerkük için diyor ki; “Etnik grupların eşit temsili ile (Yüzde 33 Türkmen, yüzde 33 Kürt ve yüzde 33 Arap) oluşacak bir Meclis temelinde özel bir statüye geçme fikri kabul edilmişti.” Kerkük’te yüzde 33 Kürt mü var ki bu oranda temsil edilsin? Barzani tokat yedikçe ses serok Ahmet’ten geliyor. Barzani’nin şamarlanması seni neden bu kadar alakadar ediyor?
 

Davutoğlu sözde stratejik derinlikli planlar yaparken Kürt grupların Kerkük’ü zorla ele geçirdiği sistemli çabalar herkesin malumudur. Tapu daireleri talan edilmiş, tarihi Türk mezarları parçalanmış, Türkmen ahali zulümlerle yıldırılmaya çalışırken Kürt bölgelerinden özellikle sabıkalı olanlar seçilerek Kerkük’e yerleştirilmiş,

Türkmenler ancak dillerinden, kültürlerinden hatta evlatlarının canlarından feragat etme şartlarıyla Kerkük’te kalabilme hakkına sahip olmuşlardı. Irak merkezi hükümetiyle anlaşmazlık kisvesi altında Kerkük bir zulüm ve ateş yurduna çevrilmişti. Davutoğlu bunlara en ufak ses çıkarmadığı gibi Barzani ile gurur duymuştu.
 

Davutoğlu’nun öngörüsüzlüğü Türkiye’yi Ortadoğu’da bataklığa saplamıştır. Davutoğlu illetinden kurtulmamıza rağmen hala onun verdiği zararı milletçe telafi etmeye uğraşıyoruz.

29 Ekim 2014 tarihinde, Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 91. yılında, bu coğrafyada Selçukluların, Osmanlıların mirasını devralarak, ateş çemberinin içerisinden çıkılarak kurulmuş olan Türk devleti en acı, en kara günlerinden birisini yaşamıştı. Ülkemizin bir kısmını bizden kopartmaya, milletimizi ayrıştırmaya yeminli çapulcular; bölücü kardeşlerinin büyük karşılama törenleri ve sevgi gösterileri eşliğinde topraklarımızdan geçmişti.

Ülkemize ve milletimize düşmanlıklarını her fırsatta dile getiren ve gösteren peşmerge bozuntuları adeta Cumhuriyetle hesaplaşır gibi tam da 29 Ekim'de Yunan askerlerinin İzmir’e çıkışını andıran bir gösteri ile Türk topraklarından geçmiş, İzmir’de işgal ordularını nümayişlerle, sevgi gösterileriyle karşılayan hainlere nispet edercesine aşağılık bir şov ile karşılanmışlardı. Uçakla Türkiye'ye gelen peşmergelerin Arap Pınarı’na (Ayn el- Arap) geçmesi Davutoğlu’nun herzesi değil miydi?
 

15 Temmuz 2016 tarihi öncesinde Türk devlet aklı ihaneti fark etti ki Davutoğlu o gün çok şükür Başbakanlık koltuğunda değildi. Şayet o gün Davutoğlu o koltukta olmuş olsaydı bugün Türkiye acaba hangi felaketlere sürüklenecekti?

Utanmadan MİT tırları ile ilgili partimizi suçlayan Davutoğlu, bu konuda bizi suçlayacağına bir sorunu varsa bunu partisinden gizlice ziyarete gittiği Amerika’nın Pensilvanya eyaletindeki papaza sormalıdır. Zira FETÖ dilini en iyi Davutoğlu bilmektedir. 

Kerkük’e gitmişmiş de ona Türklük sorulmazmış. Kerkük’e gitmekle Türkçü olunsa idi, Mekke’de uçan kargalar her yıl hacı olurdu. Kerkük Türkmenlerinin lideri ve Türkmen kardeşlerimiz Türk Dünyasının Bilge Lideri Sayın Genel Başkanımıza her fırsatta teşekkürlerini iletiyorlar. Türklük bir duygu meselesidir, sana nakledilse bile eminiz ki bünyen kabul etmeyecektir.

Partimizin baraj tehdidinden bahseden Davutoğlu, MHP “önce ülkem ve milletim, sonra partim” anlayışını şiar edinmiş bir harekettir. Milliyetçi Hareket'in her mensubu bu ülkeyi karşılıksız sevmiştir. Söz konusu vatan olduğunda ülkücülerin neleri göze alabileceğini tahayyül dahi etmeni beklemiyoruz.
 

Eminiz ki Davutoğlu’na kendi partisi de bu konuda bir ikazda bulunacaktır. Çünkü partisi adına da bu şahsın politikaları kara bir dönem olarak anılmaktadır ki hepsinden vazgeçilmiştir. 

Son olarak Davutoğlu Türkiye senin sohbet verdiğin FETÖ evleri değildir, senin fikrine ihtiyacı olmadığını da fiili olarak sana söylemiştir. Kerkük için 10 maddelik teklif sunan Davutoğlu'na tek maddelik bir teklif sunuyoruz: Sus!

İsmet BÜYÜKATAMAN
MHP Genel Sekreteri

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber