DP Adayı, MHP Adayı Lehine Yarıştan Çekildi

20 Mart 2014
1301 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Demokrat Parti (DP) Nevşehir Belediye başkan adayı Mustafa Isınır, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adayı Mehmet Varol’un lehine adaylıktan çekildi.

Demokrat Parti (DP) Nevşehir Belediye başkan adayı Mustafa Isınır, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adayı Mehmet Varol’un lehine adaylıktan çekildi. Isınır, DP il binasında düzenlediği basın toplantısında, bir süre önce girdiği adaylık yarışından Mehmet Varol lehine çekildiğini açıkladı.
Toplantıda konuşan DP Il Başkanı Dinçer Akgün, partisinin il ve ilçe yönetimlerinin aldığı karar doğrultusunda adayları Mustafa Isınır’ın, Milliyetçi Hareket Partisi’ni destekleme babında hakkından feragat ettiğini açıkladı. Akgür, bu durumun hayırlara vesile olmasını diledi. 
DP Nevşehir Belediye başkan adayı Mustafa Isınır ise, ülkemizin 17 Aralık operasyonu ile yeni bir güne başladığını ancak yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvet tartışmalarının hukukun iktidarın eline verilmesiyle kapatılmak istendiğini kaydetti.
Milletin bütün bu olanlara verecek bir cevabının olması gerektiğini ifade eden Isınır “ Devletin gücünü kullanarak seçim kazanmak isteyenlere karşı milletin gücünü birleştirmesi gerektiği inancıyla Nevşehir’in şartları içerisinde birleşme adresinin MHP başkan adayı Mehmet Varol olduğunu görerek oyları bölmemek adına DP başkan adaylığından çekildiğimi, bu kararında il ve merkez ilçe yönetim kurulunun kararı olduğunu açıklıyorum” dedi.
MHP Il Başkanı Göksel Taşçı’da, DP Il Başkanı Dinçer Akgür ve Belediye başkan adayı Mustafa Isınır’a teşekkür ederek, bu adaylıktan çekilme işleminden parti teşkilatlarının da mutlu olduğunu söyledi.
MHP Belediye başkan adayı Mehmet Varol ise açıklamasında, şahsı adına DP yönetiminin aldığı karardan çok mutlu olduğunu ifade etti.
DP gibi çok köklü bir partinin il başkanı ve başkan adayının şahsına gösterdikleri teveccühten dolayı onurlandığını ve şeref duyduğunu kaydeden Varol, yükümün biraz daha ağırlaştığının da farkında olduğunu, iyi bir çalışma ile partisine ve şahsına oy verecek herkese layık olmaya çalışacağını söyledi. 

MHP'ye DP'den İki Önemli İsim Katıldı

Demokrat Parti'nin Karaburun Belediye Başkan adayı Ferhan Gök ve Selçuk Belediye Başkan Adayı Elmas Vergi MHP il teşkilatında düzenlenen törenle partilerinden istifa ederek MHP'ne katıldı.

Haber: MHP'ye DP'den İki Önemli İsim Katıldı
MHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Taşer'in takdimiyle düzenlene törende basın açıklamalarını okuyan DP'nin Karaburun Belediye Başkan Adayı Ferhan Gök ortak basın açıklamalarında; "11 yıllık AKP yönetiminin ülkemizi getirdiği noktadan tek kurtuluş çaresinin Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu görüyoruz. Bu sebeple tüm Vatan Severlerin MHP'de buluşuyor. Buluştuğumuz MHP ülkemizi bu zor günlerden ve kötü yönetimden kurtaracak tek siyasi harekettir. Tüm Vatan Severleri yine bu saflara davet ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız sayın Murat Taşer ve ilçe belediye başkan Adaylarımızla birlikte MHP'nin zaferi için çalışacağız" dedi.
 
Toplantının ardından MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Taşer MHP saflarına geçen iki adaya rozet taktı. Taşer "İzmir'de büyük bir güç ile ilerliyoruz. Uzak ilçelerimizden merkeze doğru büyük bir coşku var. Tüm ilçelerimizde ortaya çıkan MHP yükselişi bizi zafere taşıyacak" diye konuştu. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber