Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI
23 Temmuz 2017
Bu haber 691 kez okundu
15 Temmuz gecesi diğer liderler ortada yokken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli parti karargâhındaydı. Kurmaylarını Genel Merkezde toplamış ve "Bir saldırı vukuunda burada mukavemet edeceğiz." demişti. Darbe girişimine karşı ilk cesur siyasi çıkışı yapan ve gecenin seyrini değiştiren MHP Lideri Devlet Bahçeli; saat 22.00'deBaşbakan Yıldırım'ı telefonla arayarak, kalkışmanın kabul edilemez olduğunu ifade etti. Bahçeli, meşru Türkiye Cumhuriyeti hükûmetinin ve demokrasinin yanında olduklarını belirtti. Devlet Bahçeli'nin bu kararlı adımı, 22.35'ten itibaren bütün haber kanallarından duyuruldu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Milletimizin tanklara karşı göğsünü siper etmesinde, askerî ve sivil devlet kurumlarında darbe girişimine karşı şiddetli bir direniş oluşmasında MHP'nin bu açık tavrı belirleyici bir rol oynadı. MHP liderinin ustaca hamlesi, sonuca doğrudan etki etti ve böylelikle MHP bir kez daha hayati işlevini icra etti, bir gece vakti millî vicdanı uyandırıp ayağa kaldırdı. MHP'nin bütün tezlerinin doğruluğu, 15 Temmuz'da yaşanan acı sahnelerle tescillendi. MHP Lideri yine haklı çıkmıştı.

 

FETÖ'nün Truva Atı, karşısında Bahçeli'nin kararlı duruşunu, iradesini ve parti teşkilatlarının direnişini buldu ve çok geçmeden bu atın kartondan olduğu ortaya çıktı.

Atın üstüne doluşan kurşun askerler önce yerlere serildi, sonra birbirine düştü.

Çıkar ve ihtiras uğruna bir araya getirilenlerin düzmece ittifakı dağılıp gidecekti.

2016 yılı ortalarına gelindiğindeyse FETÖ; elebaşının da gizli toplantılarında söylediği gibi, kendiniyeterince güçlü görerek devleti tamamen ele geçirebilmek için darbe hazırlıklarına başladı.

Aslında bu kararda biraz da telaş faktörü hâkimdi; çünkü FETÖ'cüler, devlet kurumlarından temizlenmeye başlamıştı.

Hükûmet 17-25 Aralık sürecinden sonra HSYK'da yapılan değişiklikle FETÖ'nün yargı ayağına darbe indirmiş, sıra orduya gelmişti.

26 Mayıs 2016 tarihli MGK toplantısında, paralel devlet yapılanması "millî güvenliğimizi tehdit eden ve bir terör örgütü" şeklinde nitelendirilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantının ertesi gün Kırşehir'de yaptığı konuşmada "Paralel yapının 'Fethullahçı terör örgütü' olarak nitelendirilmesi için dün tavsiye kararı aldık, Bakanlar Kurulu kararı çıkınca PKK ve PYD ile aynı kategoride yargılanacaklar. Dün MGK'da Fetullahçı terör örgütü olarak tavsiye kararını alıp, hükümete gönderdik." dedi.

O sıralar, bir sonraki MGK toplantısında ordudan geniş tasfiyeler için düğmeye basılacağı konuşuluyordu.

15 Temmuz Darbe Girişimi'nin planlanmasında, son Millî Güvenlik Kurulunda ordudaki FETÖ'cülerin tasfiye edileceği kaygısının payı büyüktü.

Aslında MGK'da FETÖ'yü bitirme kararı yıllar önce alınmıştı.

Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, 15 Temmuz Darbesini Araştırma Komisyonunda bilgi verirken FETÖ'yle ilgili ilk kararın 2004 yılında alındığını söyledi. 

Özkök, "Biz 2004 yılı MGK toplantısında FETÖ ile ilgili terör örgütü kararı aldık. Hükümet bu kararının gereğini yapmadı." dedi.

Hilmi Özkök'ün komisyonda verdiği ifadede şöyle konuştu:

"2004 Millî Güvenlik Kurulu'nda silahlı kuvvetler olarak dedik ki 'Bu örgüt çok büyük bir imkân ve kabiliyete kavuştu. İmkân ve kabiliyet yıllar içinde oluşur ama niyet bir gecede değişir.' Aynen böyle söyledik. Dedik ki icra planı yapılsın bu iş takip edilsin o zaman kadar tehlikeli bir örgüt olarak görülmüyor tabi iyi niyetli görülüyor. Ama biz MGK'da bunu açıkça söyledik. Hükümeti kesin olarak bilgilendirdik ve durum iyi değil dedik. Orada bir karar alındı. Ona icra planı denildi. Hükümete tavsiye ediyor MGK bunu. Hükümetin unsurları da orada olmakla beraber... Ne yapılıyor diye izledik, açıkça söyleyeyim pek fazla bir şey yapıldığını görmedik."

Ne yazık ki 2004'teki MGK kararı hükûmet tarafından yok hükmünde kabul edildi.

Bu konuda ne bir Bakanlar Kurulu kararı alındı, ne de bir işlem yapıldı.

Bu yüzden örgüt gittikçe palazlandı, güçlendi; sonunda Türk Silahlı Kuvvetler ve Emniyet, büyük ölçüde FETÖ'cülerin kontrolüne girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 27 Mayıs'ta Kırşehir'deki açıklamaları ise artık örgütün sona yaklaştığının habercisi oldu.

FETÖ unsurlarımukadder akıbeti engellemek için harekete geçti ve 15 Temmuz'da darbe girişiminde bulundu.

15 Temmuz gecesi diğer liderler ortada yokken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli parti karargâhındaydı.

Kurmaylarını Genel Merkezde toplamış ve "Bir saldırı vukuunda burada mukavemet edeceğiz." demişti.

Darbe girişimine karşı ilk cesur siyasi çıkışı yapan ve gecenin seyrini değiştiren MHP Lideri Devlet Bahçeli; saat 22.00'deBaşbakan Yıldırım'ı telefonla arayarak, kalkışmanın kabul edilemez olduğunu ifade etti.

Bahçeli, meşru Türkiye Cumhuriyeti hükûmetinin ve demokrasinin yanında olduklarını belirtti.

Devlet Bahçeli'nin bu kararlı adımı, 22.35'ten itibaren bütün haber kanallarından duyuruldu. 

MHP lideri daha sonra yaptığı yazılı açıklamada da şunları ifade etti:

"Türkiye Cumhuriyeti olağanüstü ve gayri meşru bir durumla karşı karşıyadır.Türk Silahlı Kuvvetleri içinden bir grubun askeri müdahalede bulunmak, yönetimi devralmak istediği iddia edilmektedir.Demokrasiyi askıya alma, millet iradesini yok sayma teşebbüsünün ülkemize yapılacak büyük bir hata olacağı açık ve meydandadır.Türkiye yakın tarihinde defalarca askeri darbe girişim ve tecrübesini yaşamıştır.Türk milleti her seferinde darbelerin yıkım ve acı sonuçlarına muhatap kalmıştır.Şu anda ülkemiz kriz ve belirsizlik sarmalının dibindedir.Herkes bilmelidir ki, demokrasiden taviz istikbal ve istiklalden kopuş demektir.Milliyetçi Hareket Partisi her türlü demokrasi dışı arayışa tavırlı ve karşıdır. Türkiye'nin pek çok sorun ve sıkıntısı olduğu tartışmasızdır.Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün çok ciddi tehdit ve taciz altında bulunduğu da ortadadır.Ancak her sorununun çözüm yolu demokrasidir.Türkiye'nin iç savaş ve kaos ortamına savrulması halinde Türk milletinin ödeyeceği bedel vahim ölçüde yüksek ve pahalı olacaktır.Bu itibarla geleceğimizi karartacak, millî birlik ve bütünlüğümüzü sabote edecek her türlü müdahaleye milletçe mesafeli durmamız şarttır ve tarihi bir sorumluluktur.Nitekim hiçbir kalkışma kabul edilemeyecektir.Askeri darbe teşebbüsünde bulunanların derhal hukuka teslim olmaları en samimi beklentim ve tavsiyemdir.Milletimizin sağduyulu olması, teenni ve soğukkanlı hareket etmesi önem ve aciliyet arz etmektedir.Halkın sokağa daveti, Türk askeriyle muhtemel bir çatışma içine girmesi vahim bir tehlike olarak önümüzde durmaktadır.Bilhassa Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in provokasyon ve ajitasyonlara karşı teyakkuzuyla birlikte, sokaklara çıkarak iç savaş şartlarına hizmet etmesi düşünülemeyecektir.Hiçbir dava arkadaşım karanlık sürecin taraf ve faili olmayacaktır.Milliyetçi Hareket Partisi ülkemizin sancılı tablosunu dikkatle ve demokrasiye tam bir riayet ve sadakatle takip edecektir.Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, Türk milleti bu badireyi atlatacaktır.Millî birlik ve beraberliğimizi bozmaya hiç kimsenin gücü de yetmeyecektir."

 

 

MHP'NİN BÜTÜN TEZLERİNİN DOĞRULUĞU, 15 TEMMUZ'DA YAŞANAN ACI SAHNELERLE TESCİLLENDİ

Milletimizin tanklara karşı göğsünü siper etmesinde, askerî ve sivil devlet kurumlarında darbe girişimine karşı şiddetli bir direniş oluşmasında MHP'nin bu açık tavrı belirleyici bir rol oynadı.

MHP liderinin ustaca hamlesi, sonuca doğrudan etki etti ve böylelikle MHP bir kez daha hayati işlevini icra etti, bir gece vakti millî vicdanı uyandırıp ayağa kaldırdı.

Bölücülerin azgın ve kanlı sokak eylemleri sırasında"MHP neden sokaklara inmiyor?" diye yırtınanlar, MHP'nin; beka tehdidi karşısında milletin sokaklara hâkim olmasını nasıl sağladığını gördü.

Küresel emperyalizm; kontrol edilebilir ve güçsüz bir Türkiye oluşturma yolunda önündeki en büyük ve aşılamaz engelin, MHP olduğunu bir kez daha öğrendi.

Bahçeli'nin paralel yapıyla ilgili tavrında, bu ihanet şebekesinin ileride Türkiye'nin başına örebileceği çorapları gören devlet adamlığı ferasetinin izleri vardı. 

Geçmişte MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin kamuoyuna sunduğu ve bölücü tehdidi, ihaneti bütün çıplaklığıyla resmeden fotoğraf, görmezden gelinmişti. 

MHP'nin bütün tezlerinin doğruluğu, 15 Temmuz'da yaşanan acı sahnelerle tescillendi.

Ne yazık ki MHP Lideri yine haklı çıkmıştı.

Tarih 15 Temmuz'da da tekerrür etmiş, özellikle terörle mücadele konusundaki haklı eleştirilerine aldırmayıp her vesileyle MHP'yi ayrımcılıkla hatta bölücülükle suçlayanlar, başı sıkışınca yanında Milliyetçi-Ülkücü Hareketi bulmuştu.

Haklı çıkan adam; 15 Temmuz'da milletin bekası ve devletin bütünlüğü için demokrasimizin, Erdoğan'ın ve AKP hükûmetinin yanında yer aldı.

Gülen methiyecilerinin alayı sonradan ah vah etti ama artık çok geçti. 

Yıllar sonra Tayyip Erdoğan; Cumhurbaşkanı sıfatıyla, 15 Temmuz ihanet kalkışmasıyla ilgili davalarda süren inkâr furyasına sert tepki gösterecekti.

 

FETÖ'NÜN MHP'YE SIZARAK İÇERİDEN ELE GEÇİRME ÇABALARI İSE SONUÇSUZ KALDI

Erdoğan 1 Haziran 2017'de FETÖ için şöyle diyecekti:

"Geriye doğru dönüp bakınca terörle mücadelemizin niçin arzu ettiğimiz biçimde ilerlemediğini daha iyi görüyoruz. Hırsız içerde olunca kapı kilit tutmaz. FETÖ'cüler suçüstü yakalandıkları hâlde mahkemede ne diyorlar? 'Duymadım, görmedim, bilmiyorum.' diye üç maymunu oynuyorlar. Kendilerini bekleyen acı sondan kurtulamayacaklar."

 

FETÖ'nün MHP'ye sızarak içeriden ele geçirme çabaları ise sonuçsuz kaldı.

MHP Lideri Bahçeli, FETÖ ile mücadelenin mağdur yaratılmadan sürdürülmesini istiyordu. 

Bahçeli, 26 Temmuz 2016 günü yaptığı konuşmada, FETÖ ile mücadele ederken suçlu ile suçsuzun ayırt edilmesi gerektiğini söyledi.

Masumlara suçlu gibi muamele edilmemeli, adalete olan güven zedelenmemeliydi. 

OHAL'i savunan ve toplu görevden almalar yapılırken kesinlikle sağlam delil ve belgelere dayanılmasını isteyen Bahçeli, ancak toplumun her kesiminin kaygılı ve huzursuz olduğuna dikkati çekerek hükûmeti uyardı.

Devlet Bahçeli, özetle şunları söyledi:

"Bizim anlayışımıza göre OHAL millete karşı alınmış bir karar değil, tam tersine millete pusu kuran, devlete ağır zayiat vermek isteyen odaklara karşı güvence, anayasal bir tedbirdir.Ve OHAL, Gazi Meclis'in iradesini askıya alma, yok sayma şeklinde de yorumlanmamalıdır.

FETÖ terör örgütünün ve bunun yanında duran her türlü zararlı ve hıyanet oluşumların tamamıyla temizliği için OHAL bir yöntem, bir vasıtadır.

Paralel devlet yapılanmasının tüm unsurları tespit edilmeli, her yönüyle analiz edilerek araştırılmalı ve hepsi birden adaletin önüne çıkarılmalıdır.Bu yapılıyorken, masumların hakkını gasp etmek, suçsuz günahsız insanımızı mağdur etmek en az terör örgütünün zalimliği kadar tehlikelidir.

Aldığımız yoğun şikâyet ve eleştiriler, vatanını ve milletini canından aziz bilen kardeşlerimizin de FETÖ terör örgütüyle aynı kategoride ele alındığı yönündedir.Bu doğru ve hakkaniyetli görülemeyecektir.

İdari ve kanuni tasarruflar sırasıyla ve süratle alınırken, mazlumlara ilişilmemeli, onların hak ve insanlık onurları çiğnenmemelidir.

Bu yalnızca ben ülkücüm diyenlerle de sınırlı değildir.Toplumun her kesimi kaygılı ve huzursuzdur.15 Temmuz ihaneti zaten yeterince korku yaratmıştır.Hükümetten beklentim, FETÖ terör örgütünün kökünü kuruturken, suçluyla suçsuzu birbirine karıştırmamasıdır."

Bahçeli, Türkiye'nin henüz şoktan çıkamadığı günlerde yüreklere su serpen konuşmalarını sürdürdü. 

MHP Lideri Bahçeli, 2 Ağustos 2016'da grup toplantısında şunları söyledi:

"Milliyetçi Hareket Partisi her gelişmeyi titizlikle izleyip, doğru gördüklerini desteklerken, yanlış bulduklarını sonuna kadar eleştirmeyi sürdürecektir.

Bizim yerimiz milletimizin tertemiz vicdanıdır.

Bizim rotamız demokrasi, yönümüz büyük Türkiye'dir.

Darbecilere, teröristlere, Türkiye'yi hazmedemeyen mihraklara karşı biriz, beraberiz, Türk milletinin sesi ve nefesiyiz."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ ihaneti karşısında milletçe birlik ve beraberliğe yüklediği önemi her vesileyle gösterdi.

 

 

BAHÇELİ'DEN UYARILAR

Yeni Kapı Ruhuna diğer liderlerden daha çok sahip çıkarak kendi misyonu gibi benimsedi.

7 Ağustos'ta yapılacak Yenikapı Mitingi öncesinde, 5 Ağustos 2016'da, parti teşkilatlarına bir genelge gönderdi ve şu uyarılarda bulundu:

"Herhangi bir olay, taşkınlık, gerginlik karşısında sağduyulu ve vakur hareket edilecek, sataşma ve saldırı ihtimalleri karşısında güvenlik güçleri gecikmeksizin haberdar edilecektir.

7 Ağustos'ta teşkilat yöneticilerimiz mitingin düzen ve denge içinde yapılması konusunda özenli ve duyarlı davranacaklar, kardeşlik ve millî ruhun beklentilerini sadakatle ifa ve ifade edeceklerdir.

Her dava arkadaşım, milletimin her güzel insanı, 7 Ağustos'ta Türkiye'nin şeref ve itibarına yakışır ve yaraşır şekilde, el ele, gönül gönüle millî kaynaşmanın ve kaderdaşlığın emsalsiz örneğini sergileyeceklerdir.

Ağustos'u gölgelemeye, karartmaya, mana ve muhtevasından koparmaya çalışanlara izin ve fırsat verilmeyecektir.

Siyasi ayrım gözetmeksizin her kardeşimizle, her arkadaşımızla, her vatandaşımızla tam bir gönül seferberliği içinde kalınacak, kucaklaşma sağlanacaktır. Bizim ortak değerlerimizin, sanal farklılıklardan daha çok olduğu asla unutulmayacaktır."

Aslında FETÖ sadece bir taşerondu; bu komplonun arkasında MHP'yi etkisizleştirmek isteyen ve Türkiye'de ve bölgedeki hedefleri önünde MHP'yi ve Türk milliyetçilerini engel olarak gören küresel güçler ve üst akıl vardı.

Zaten MHP'yi kaset operasyonu sırasında hedefe alan paravan İnternet sitelerinin ABD'den yönlendirilmesi, bu işin arkasındaki küresel gücün adresini vermiş; operasyon merkezinin Okyanus ötesinde olduğu ortaya çıkmıştı.

Devlet Bahçeli, 29 Eylül 2016'da bir basın toplantısı düzenleyerek gündemdeki konuları değerlendirdi.

O sırada kulaktan kulağa ikinci bir darbe ihtimali fısıldanıyordu.

Bahçeli, "Yeni bir darbeye yeltenen, aklından geçiren kim ya da kimler varsa, bilsinler ki, önce bizim bedenimizi çiğnemek mecburiyetinde kalacaklardır." dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, daha sonra şöyle devam etti:

"Darbecilerin geleceği varsa, Allah'ın izniyle görecekleri de vardır.Kulun hesabı varsa, Allah'ın da bir hesabı vardır ve hepsinden, her şeyden kudretlidir.

Türk milleti dağılmanın eşiğindeyken yeni bir destan yazıp birliğini korumuştur. Gerekirse aynısını daha şiddetle tekrarlayacaktır.

İhanet ve melanet cephesine karşı Türkiye etten bir duvar örmüş, parlayan dehşetengiz ateşi demokrasi kahramanları adeta nefesleriyle söndürmüşlerdir."

MHP Lideri Bahçeli; açıklamasında, Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin hâlâ açığa çıkarılmamasından da yakındı:

"12 Eylül 2016 tarihli yazılı basın açıklamamızda vurguladığım gibi, Yurtta Sulh Konseyi isimli ihanet yapılanmasının ana ve tepe kadrosundan henüz bahseden yoktur.

Bu hain ve haysiyetsizlerin kimlerden oluştuğu açıklığa kavuşmuş değildir.

En alt düzeyde memur, işçi veya diğer mesleklerden kişilerle uğraşıldığı kadar; 15 Temmuz'un sevk ve idaresini yapan lider kadrosunu konuşan da pek görülmemektedir."Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
"Bizim için Bursa ne ise Hakkari o'dur. Bizim ayrımız gayrımız yok"17 Temmuz 2019
Terörün eteğine tutunanlar artık susmalı17 Temmuz 2019
KÜSKÜNLER İŞİN CİDDİYETİNİ ANLADI07 Haziran 2019
İstanbul, zillete teslim edilemez01 Haziran 2019
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH