Çiftçi dostu

31 Mart 2016
782 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Manisa'daki don afetini TBMM gündemine getiren Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY, ayrıca bu konuyla ilgili olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'e soru önergesi verdi.

Manisa'daki don afetiyle ilgili olarak TBMM Genel Kurulunda söz alan  Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, " Manisalı çiftçilerimiz son birkaç yıldır dolu ve don afetleri nedeniyle zor günler geçirmektedir. 19 Mart 2016 tarihindeki don afetinden sonra 28 Mart 2016 tarihindeki don afeti Manisa genelinde etkili olmuş, üzüm bağları ve meyve bahçelerinde büyük zararlar meydana gelmiştir. Sigortalı olsun, olmasın tüm çiftçilerimizin zararları karşılanmalıdır. Don afetinden etkilenen çiftçilerimizin borçları faizsiz ve uzun vadeli olarak  ertelenmelidir. Don afetinden zarar gören Manisalı çiftçilerimize uzun vadeli ve faizsiz olarak kredi verilmelidir. Manisa'daki don afetinden etkilenen çiftçilerimize dekar başına destek verilmelidir" dedi. 

 

Manisa'daki don afetiyle ilgili olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'e soru önergesi veren MHP'li Akçay, " Manisa'daki don afetinden zarar gören çiftçilerimizin Ziraat Bankası başta olmak üzere kamu bankaları ile Tarım Kredi Kooperatiflerine borçlarını uzun vadeli ve faizsiz olarak ertelemeyi düşünüyor musunuz? Manisa'daki bu don afetinden zarar gören çiftçilerimizin özel bankalara borcunu devlet bankalarına aktararak Manisalı çiftçilerimiz bu borçlarını uzun vadeli ve faizsiz olarak ertelemeyi düşünüyor musunuz?

 

Don afetinden zarar gören Manisalı çiftçilerimizin yaralarını sarmak ve bu çiftçilerimizi gelecek yıla hazırlamak amacıyla faizsiz ve uzun vadeli "Can Suyu" kredisi vermeyi düşünüyor musunuz? TARSİM sigortası olsun veya olmasın Manisa'daki don afetinden etkilenen çiftçilerimize dekar başına destek vermeyi düşünüyor musunuz? TARSİM sigorta primlerini düşürmeye yönelik bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz? TARSİM sigortası yaptıramayan çiftçilerimizin zararlarını karşılamayı düşünüyor musunuz?  Eğer bunlar yapılamıyorsa Manisa'yı afet bölgesi ilan ederek ve Manisalı çiftçilerimizin tüm zararlarını karşılamayı düşünüyor musunuz?" diye sordu. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber