Cengiz Ergün'den Selendi Çıkarması

16 Mart 2014
1584 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Yerel seçim çalışmalarına devam eden Manisa Belediye Başkanı ve MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Selendi halkıyla bir araya geldi.

 Parti binası önününde yüzlerce kişinin karşıladığı Ergün, partililerin sloganlarıyla seçim bürosuna girdi.

Manisa'nın 17 ilçesi, 870 köy ve beldesiyle bütünşehir olduğunu belirten Cengiz Ergün, "Her şeyden önce yeni kanunun memleketimize hayırlar getirmesini diliyorum. 5 yıldır Manisa'da hizmetlerimizi en güzel şekilde yapabilmenin gururuyla, alnımız açık bir şekilde sizlerin karşısındayız. Manisa'ya 100'ün üzerinde proje kazandırdık. Çalmadan, çırpmadan, yandaş kayırmadan paraların belediyenin kasasına girmesini sağladık" dedi.

Büyükşehir olmanın büyük bütçeyi getirdiğine dikkat çeken Ergün, vatandaşlara bütçeyi adaletli kullanacak olan kişiye oy vermeleri çağrısında bulundu.

Manisa ve ilçelerinde 150 bin kilometre asfalt yaptıklarını belirten Ergün, bu asfalttan 15 kilometresini Selendi'ye yaptık. 15 kilometre daha yapacaktık ancak hava şartları el vermedi. İlkbaharda onu da yapacağız. Kaldırım çalışmaları yaptık, parklar yaptık, banklar ve otobüs durakları gönderdik. Ancak yeterli değil . Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olacaktır. Karınca kararınca hizmet vermeye çalıştık, bizi '1 durak ile 2 oturak göndererek halkımızı bunlarla kandırmaya çalışıyor' diye eleştiren Tanrıverdi'ye de şimdi ben sizlerin huzurunda soruyorum. Siz 12 yıldır meclisteydiniz neden göndermediniz? Biz gönderdikten sonra şimdi onlar da aynı hizmeti vermeye başladı. Öncülük etmiş olduk. Sevap aldık varsın desin" diye konuştu.

"YÜZDE 63 ÖNDEYİZ"

Tek düşüncelerinin insanların huzur içinde yaşayacakları bir Kent oluşturmak olduğunu ifade eden Ergün, "Belediyeciliğin sadece yol, kaldırım yapmaktan ibaret olmadığını gösterdik. Biliyorsunuz son günlerde çakma anketler yayınlanmaya başlandı. Bizi üçüncü gösteriyorlar. 30 Mart akşamı kimin üçüncü, kimin birinci parti olduğuna siz karar vereceksiniz. Soruyorum, bu anketlerin gerçekliğini ispat edin. Bunları kimin, ne şekilde yaptığını çok iyi biliyoruz. Biz yüz yüze, mahalle mahalle, sokak sokak yapıyoruz araştırmalarımızı. Selendi'de 2 gün önce yapılan ankette yüzde 63 önde çıktık" dedi.

Vatandaşların 4 ayrı oy kullanacağını belirten Ergün, Selendi'den Büyükşehir Meclisi'ne 3 meclis üyesi seçileceğini, 3'ünü de istediklerini söyledi. Kardeşim dediği Belediye Başkan Adayı Nurullah Savaş'a da destek isteyen Ergün, "Herkes kendi ticari yaşamında bile güvendiği kişilerle çalışmak ister. Biz Nurullah Başkan ile 5 yıldır sürekli beraberiz. Her ay görüştük. 3 milyon TL'lik yatırım yaptığımız Selendi'den 30 Mart'ta destek bekliyoruz" diyerek sözlerini noktaladı. Ardından Kürkçü ve Pankartlar ile karşılandığı Rahmanlar köyünde açık hava mitingi yapan Cengiz Ergün, ardından Hacılar Köyü'ne geçti. Köyde Burada yakılan meydan ateşi etrafında halka hitap eden Ergün, Cengiz Ergün, Nurullah Savaş, Sümer Oral ve Erkan Akçay ile birlikte gece geç saatlerde ilçeden ayrıldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber