Cemal Çetin'den Çağrı; 'Oyunuzu Muhakkak Kullanın'

27 Mayıs 2015
856 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP MYK üyesi ve Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Cemal Çetin, Cumartesi günü Kassel, Bad Oyenhausen, Pazar günü, Hannover Kiel, Lübeck ve Pazartesi günü Hamburg ve Başkent Berlin’de vatandaşlarımızla buluşarak, oylarını muhakkak kullanmaları noktasında çağrısında bulundu

MHP MYK üyesi ve Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, yaptığı açıklamalarda Almanya’da yaşayan Türk vatandaşlarımız, 7 Haziran genel seçimleri için oy kullanma işleminin son haftasına gelindiğini hatırlatarak, “Demokrasi Şöleni olarak adlandırdığımız ve Vatandaşlık Görevi Olarak gördüğümüz, genel seçimlerde Avrupa'da 57 noktada, diğer ülkelerde ise 55 noktada oy kullanıyor. Almanya'da 1 milyon 404 bin 987 seçmen 13 temsilcilikte, Fransa'da 311 bin 796 vatandaşımız 6 temsilcilikte oy veriyor.  Seçim maratonunun son günlerine yaklaştık. Önümüzdeki hafta sonu 31 Mayıs günü itibarıyla yurt dışı seçmenleri açısından Gümrük Kapıları hariç oy verme işleminin  tamamlanacaktır. Almanya'da vatandaşlarımızın seçime gösterdiği ilgi 2014 yılında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin üzerinde olmasına rağmen sandığa çeşitli kaygılarla  gitmeyen vatandaşlarımız çoğunluktadır” dedi.

Genel Başkan KRV, AS, KA ve Berlin Bölgelerinde

Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Almanya’nın Kuzey kesiminde bulunan dört bölgeye kapsayan ziyaretler esnasında, sandıkların kurulduğu Başkonsoloslukları ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Seçmenlerin karşılaştığı sorunları dinleyen Genel Başkanımız, derneklerimizi ziyaret ederek seçimlere katılımın artırılması için Almanya Türk Federasyon yöneticilerine talimatlar verdi. ATK Genel Başkanımız sayın Cemal Çetin. “Vatandaşlarımız mutlaka sandığa giderek oyunu kullanmalıdır. Sandık güvenliği noktasında Ülkücü Hareketin kıymetli yöneticileri olağan üstü gayret sarf etmektedir. Arkadaşlarımın takdire şayan bu gayretlerini geçen hafta Kuzey Ren-Vestfalya (KRV) bölgelerimizde kurulan sandıkları ziyaret esnasında, Münster ve Köln Başkonsolosluklarımızda bizzat müşahede etme ikanı buldum. Bu hafta Aşağı saksonya Kuzey Almanya ve Berlin Bölgelerimizi ziyaret ediyorum. Cumartesi günü Kassel Başkonsolosluğumuzun seçim sandıklarını ziyaret sonrası Bad Oyenhausen derneğimizi ziyaret ederek ülküdaşlarımızla sohbet ettik. Bad Oyenhausen derneğimizde de diğer teşkilatlarda yaptığım çağrıyı yüksek sesle tekrar dile getirerek bir kez daha MUTLAKA SANDIĞA GİDİN ve OYUNUZU KULLANIN dedim

Berlin’de  Muhteşem Karşılama

Genel Başkanımızı karşılayan Ay Yıldızlı bayraklarla donatılmış konvoy renkli görüntülere sahne oldu. 50 araçtan oluşan konvoy Berlin Olimpiyat stadında Genel Başkanımızı Karşıladı. İlk defa oy kullanacak olduğunu aktaran genç Ülkücülerin oluşturduğu kalabalık konvoy, Berlin Başkonsolosluğuna hareket ederek adeta şölen havası içinde oy vermeye gittiler. Genel Başkanımız Berlin’de Başkonsolosumuz Sayın Ahmet Başer’den bilgi aldı. Seçim stantlarını gezdi. Sandık görevlilerle ve müşahitleriyle bir süre sohbet etti. Genel başkanımız daha sonra Wedding Ülkü Ocağımıza hareket etti. Akşam üstü Wedding Ülkü Ocağımızda vatandaşlarımızla Avrupa Türklüğünün gündeminde bulunan konular üzerine sohbet ettik. Genel Başkanımız, Pazar günü Hannover Başkonsolosluğumuzun seçim stantlarını ziyaret gerçekleştirdiğini, Aşağı Saksonya Bölge Hannover ve Kuzey Almanya bölgemizin  Kiel ve Lübek  derneklerini ziyaret ederek ülküdaşlarımızla teşkilatlarımızın gündemindeki konular üzerine sohbetler yaptık. Genel Başkanımız Sayın Cemal Çetin, ülküdaşlarımızın gönderdikleri selamlarını getirmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek başladı.

Oyumuza ve Sandığa Sahip Çıkmalıyız

Genel Başkan Sayın Cemal Çetin, Berlin’de yaşayan Türkler'e seslenerek, oylarını muhakkak kullanmaları çağrısında bulundu. Türkiye’nin kaderini belirleyecek olan bu seçim Avrupa Türklüğü açısından da çok önemlidir. Gerçek demokrasi isteyenlerin, demokrasiyi hayat tarzı edinen Türk Federasyon ve onların mensupları olan Ülkücülerin her zaman sandığı önemsediklerinin ve her fırsatta bunu dile getirdiklerinin altını çizen Genel Başkan Sayın Cemal Çetin, yaptığı açıklamada özetle şunları söyledi: Berlin Başkonsolosluğu görev bölgesinde yaklaşık 140 bin seçmenin 8-31 Mayıs tarihlerinde yerel saat ile 10.00-19.00 saatleri arasında oy kullanabileceğini söyledi. Genel Başkan Sayın Cemal Çetin, vatandaşların geri kalan bu son haftayı iyi değerlendirerek sandık başına gidip oy kullanmayan vatandaşlarımız tercihlerini yapmalıdır. Berlin Başkonsolosluğun bahçesinde kurulan konteynerlerde 8 sandık bulunmaktadır. Oy verme işlemini siyasi partilerin görevlilerinin yanı sıra teşkilatlarımızın görevlendirdiği arkadaşlar yakinen takip etmektedirler. Bütün seçmenlere diğer yerlerde yaptığım çağrıyı tekrarlamak istiyorum; bir an önce sandıklara giderek, oylarını kullansınlar. Son güne, son saate bırakmasınlar” dedi.

Seçime Katılım Artmalı

ATK Genel Başkan Sayın Cemal Çetin, “Yaklaşık 1 milyon 400 bin seçmenden bu gün itibarıyla arkadaşlarımın bana ulaştırdığı rakam yaklaşık yüzde 24,5’a tekabül eden 344 bin 994 vatandaşımızın oy kullandığı noktasında. Bu rakamları göz önünde bulundurursak katılımın daha artması gerektiğini söylemek zorundayız. Teşkilatlarımız son haftayı iyi değerlendirerek adeta bir seferberlik yaparak vatandaşlarımızın sandığa gitmesini teşvik etmelidir. Bizler ülkücü harekete mensup olanlar daha fazla gayret ederek geri kalan bir haftalık süreci plan ve programlı bir şekilde değerlendirerek daha güzel oranları yakalamak zorundayız” dedi.

Sandığa Ulaştıramadığımız Her Oy Bizim İçin Bir Vebaldir

ATK Genel Başkan Sayın Cemal Çetin, “Geç kaldığımız, her bir gün, eksik kaldığımız her an, sandığa ulaştıramadığımız her oy bizim için bir sorumluluktur. Milliyetçi Harekette ulaşmayan her oy bizim için bir vebaldir. Avrupa'daki seçmenlerimizin tamamına ulaşarak sandığa götürmeli ve hür iradesiyle tercihini sandığa yansıtmasıdır.

Ne kadar vatandaşımıza ulaşarak sandığa götürürsek ülkemizin, demokrasimizin o denli güçlendiğini göreceğiz” dedi.

ATF BASIN
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber