Cemal Çetin: Bizler, merhum Başbuğumuzun emanetlerini yaşatacağız.

04 Nisan 2017
911 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Cemal Çetin "Ebedi istirahatgahında rahat ve huzur içinde uyu yüce Başbuğum...

Çünkü; Avrupa Türk Konfederasyon mensupları ve milyonlarca Türk ülkücüsü ideallerini ve eserlerini yaşatacak, bir bayrak gibi nesilden nesile aktaracak ve mutlaka hedefe ulaştıracaktır. " dedi. Cemal Çetin'in açıklaması şu şekilde: Büyük devlet ve dava adamı, Türk Dünyasının manevi lideri, ülkücülerin Başbuğu; Başbuğumuz Alparslan Türkeş bey’in Hakk’a yürüyüşünün üzerinden 20 yıl geçmiştir. Geçen onca zaman, merhum Başbuğumuzun kalbimizdeki yeri ve sevgisini asla azaltmamıştır. Aksine, “O”na olan sevgimiz ve saygımız daha da artmıştır.

Başbuğumuzun 80 yıllık çileli ve yorucu ömrünün tamamı Türk milletine hizmetle geçmiştir. Son nefesine kadar inandığı ülkülerinden ne pahası olursa olsun vazgeçmemiş ve yolundan asla dönmemiştir. Türk milletinin, vatanının birlik ve beraberliğinin korunması, devletinin güçlü olması için hiç yılmadan, yorulmadan mücadele etmiştir. “O”nun ömrü boyunca gösterdiği azim, kararlılık, vatanseverlik ve davası için verdiği mücadele ve çektiği çileler bizlere örnek teşkil etmiş ve daima yol göstermiştir. “O”nun manevi evlatları olan Türk ülkücüleri bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Türk milletinin birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşliğinin korkusuz savunucusu olmayı sürdüreceklerdir. Bizler, merhum Başbuğumuzun emanetlerini yaşatacağız, “O”ndan devir aldığımız ülkü bayrağını göklerde tertemiz dalgalandırmaya devam edeceğiz.

Ebedi istirahatgahında rahat ve huzur içinde uyu yüce Başbuğum ... Çünkü; Avrupa Türk Konfederasyon mensupları ve milyonlarca Türk ülkücüsü ideallerini ve eserlerini yaşatacak, bir bayrak gibi nesilden nesile aktaracak ve mutlaka hedefe ulaştıracaktır.

Rahmetli Başbuğumuzun aziz hatırası önünde bir kez daha sevgi ve saygıyla eğiliyor, Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz. Kabrin nur, ruhun şad, mekanın Cennet olsun ...

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber