Cemal Çetin, Avrupa Türklüğü Ülkenin Geleceğine Oy Verecek

20 Eylül 2015
987 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi, Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, ATF Mönchengladbach derneğimizde terör olaylarında şehit düşen güvenlik görevlisi ve vatandaşlarımız için yapılan anma programına katılarak gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  MYK Üyesi, Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri içerisinde Kuzey Ren Vestfalya (KRV) bölgelerimizdeki derneklerimizin bazı programlarına katıldı. Cemal Çetin, Almanya Türk Federasyon Kuzey Ren Vestfalya birinci ve ikinci bölge başkanlıklarımıza bağlı derneklerin programlarından Mönchengladbach Türk Kültür Derneğimizin Şehitleri Anma Programı, geçen günlerde terör saldırısına maruz kalan Estergon Ülkü Ocağımıza geçmiş olsun ziyareti, DU-Reinhausen Türk Kültür Ocağımızın, Krefeld Türk Kültür Derneklerimiz ve Oberhausen Türk Kültür Derneğimizin programlarına katılarak vatandaşlarımıza hitap etti.

 

Avrupa Türklüğünün gündemini değerlendiren ATK Genel Başkanı MHP MYK Üyesi Sayın Cemal Çetin’in gündem değerlendirmesinin ana başlıklarını terör olayları ve yaklaşan seçim oluşturdu.

Terörün beslendiği kaynak ve cesaret aldığı siyasi mercileri vatandaşlara anlatan Sayın Cemal Çetin, Anavatanımız Türkiye’mizi 13 yıldır tek başına yöneten AKP hükümetini ve siyasetini çok sert bir biçimde eleştirdi. Cemal Çetin, "PKK’yla aynı masaya oturarak, bebek katiline methiyeler düzenlemekte bir biriyle yarışan AKP yetkililerinin memleketimizi getirdiği durum ortadadır. İktidara geldiklerinde neredeyse bitirilmiş olan bir terör örgütüne. AKP hükümeti adını önce Kürt açılımı, sonra demokratik açılım, milli birlik projesi ve nihayetinde çözüm süreci olarak sürekli değiştirdiği PKK müzakereleri sebebiyle ülkemiz artık şehit vermediği gün yok gibi. Türkiye’ye PKK’ya karşı diplomatik ve siyasi yöntemleri kullanmak suretiyle terör örgütlerinin anladığı dilden mücadele etmek zorundadır. Hükümet mutlaka güvenlik güçlerimize siyasi destek vererek terör örgütü tamamen etkisiz hale gelinceye kadar mücadele etmesinin kararlılığını göstermelidir. Türkiye’yi AKP’den ibaret sayan bir zihniyetin terör örgütü önünde diz çöktüğü bu zillet anlaşmasını buzdolabına koymak yerine tamamen sonlandırarak bin yıllık kardeşliğimizi güçlendirecek kadroların önünü açmalıdır.

Çivisi çıkan Türkiye’de anayasayı çiğneyenlere engel olacak, milli ve üniter devleti, Türk milletinin bin yıllık kardeşliğini ve egemenliğini koruyacak Milliyetçi Ülkücü Hareket’ten başka bir irade gözükmemektedir. Teröristle pazarlık yapmaya kalkanların uzattıkları ellerinden sonra kollarını da kaptırmamaları için Türkiye’de hükümet değişiminin zamanı gelmiştir. Devleti Kandil ve İmralı’daki eşkıyalara muhatap edenlerle hesaplaşmamız için 1 Kasım seçimleri Almanya’da bulunan seçmen kardeşlerimizin 08 – 25 Ekim tarihlerinde sandığa giderek iradesini göstermesiyle başlayacaktır.

Arkadaşlarımız, yalnızca Ülkücü Hareket değil, aynı zamanda bu ülkeyi sevmek ortak paydasında birleşen çok daha geniş kitleleri sandığa ulaştırmak suretiyle, MHP’ye vereceği destekle Türkiye’yi terör örgütünün ve küresel güçlerin oyuncağı olmaktan kurtaracaktır. Bütün varlığını silaha borçlu kanlı terör örgütü ve yandaşlarının demokrasi ve kardeşlik masalları altında milleti bölmesine, kardeşi kardeşe düşman etmesine müsaade etmemeliyiz. Etnik köken ve mezhep üzerinden ayrıştırmacı politikaları demokrasi diye sunanlara, şiddeti barış diye sunan terör örgütünü Kürt asıllı vatandaşlarımızın temsilcisi kabul edip bölgeyi teslim edenlere karşı milli devleti yeniden canlandırmak için Milliyetçi Hareket’in iktidarı hiç olmadığı kadar zaruret olmuştur. 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet skandalının hesabını sormak için MHP ve onun bilge lideri Sayın Devlet Bahçeliye destek olmak için Avrupa Türklüğü ÜLKENİN GELECEĞİNE OY VERECEK’tir. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi ÜLKENİN GELECEGİ’dir” dedi.

Genel Başkanımız Sayın Cemal Çetin, Almanya’da kurulacak olan sandıklarda teşkilatlarımızın belirlediği sandık görevlilerinin sandıkların kurulduğu saatten itibaren sandık başında, görevlerinin başında pür dikkat hazır bulunmasını isteyerek, sandıkların kapanacağı son saniyeye kadar görev şuuru içinde,  yapılacak oy hırsızlığının önüne geçilmesi gerektiğini vurguladı.

Derneklerimiz vatanını ve milletini seven her seçmene ulaşarak, onların hür iradelerinin sandığa yansıtılması için var olan imkanlarını en iyi şekilde değerlendirerek, güzel bir çalışmayla sahada gitmedik şehir ve kasaba, çalmadık kapı, ulaşılmadık bir seçmen bırakmadan, gecemizi gündüzümüze katarak 1 Kasım seçimlerinde Avrupa Türklüğü adına sonuç odaklı çalışma gerçekleştirmenin gerekliliğinin altını çizdi.

ATF BASIN

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber