Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi
16 Mart 2015
Bu haber 1171 kez okundu
MHP’nin olağan büyük kurultayı cumartesi günü (21 Mart) Ankara’da yapılacak. Kurultayın Öcalan’ın tarihi mesajlarından birinin beklendiği Nevruz’a denk gelmesi tesadüf değil. Nevruz’un Kürt siyasal hareketi tarafından sahiplenilmesinden rahatsız olan MHP, aynı gün Ankara’dan seçime ayarlı karşı mesajlar vermeyi planlıyor. Kurultay öncesinde partinin iki numaralı ismi Celal Adan’la buluştuk. Çözüm sürecini ve 7 Haziran seçimlerine yönelik beklentilerini elbette konuştuk. Röportajın sürprizi ise Adan’ın Ergenekon sürecine dair ifşaatları oldu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

DIŞARIDAKİ LOBİLERLE İŞİ OLMAYAN TEK LİDER BAHÇELİ

-Devlet Bahçeli ’nin MHP’deki fonksiyonu nedir? Pek çok kimsenin kafasındaki o soruyu dolandırmadan sorayım: Devlet Bahçeli devletin adamı mı?

Devlet Bahçeli milletin adamı. Türkiye’de hiçbir lobinin, hiçbir grubun, dışarıdaki hiçbir siyasal uzantının adamı olmayan ve bağımsız tek lider Devlet Bahçeli. Ortadoğu’da, Türkiye’deki siyasal iktidarlara yakınlık gösteren bir takım siyasi hareketler olduğunu biliyoruz. Avrupa’da da bazı çevreler ve lobiler, iktidarlarla diyalog kurmak isterler. Siyaseti o güçlerden güç alarak tanzim etmeyi reddeden Türkiye’deki tek lider Devlet Bahçeli.

- O bahsettiğiniz güç odakları MHP’ye de yakınlaşmaya çalışıyor mu?

Bazı davranışları hissediyoruz. Devlet Bahçeli’nin bağımsızlığına şahit olduğumuz konular var. Türkiye’de iktidarların dönem dönem bazı yerlere gebe bırakıldığını biliyoruz. Özellikle AKP’yle ilgili benim çok ciddi endişelerim var. Suudi Arabistan’la, Katar’la ilişkileri olsun... Bölücülerin dışarıyla ilişkileri malum. Şu anda gücünü milletten alan, dışarıya itibar etmeyen tek lider Devlet Bahçeli. İçinde MHP’ye haksızlık saklayan bir soru soruyorsunuz. MHP, darbe mağduru bir siyasi harekettir. Karşınızda oturan ben, 2 yıl Mamak Askeri Cezaevi’nde hapis yattım. Türkiye’de darbelerden en çok mağdur olan siyasi hareket bizimki. Demokrasinin dışında hiçbir alternatifi gündeme almayan tek siyasi gelenek MHP’dir.
 
‘NİYE SOKAĞA ÇIKMIYORSUNUZ’ DİYE ŞİKÂYET ETTİLER
 
- Türkiye’nin yakın tarihinde MHP’nin derin devletle, askerle, polisle ilişkilendirilmesine imkân sağlayan örnekler de yok mu?

Zaman zaman MHP liderine yönelik bir takım tanzimlerin olduğunu biliyoruz. Bu tanzimlerin nereden güç aldığını biraz araştırmayla görebiliyoruz. Bir dönem darbeci düşünen bazı askerlerin MHP liderine yönelik söyledikleri medyaya yansıdı. Efendim işte ‘MHP neden sokağa çıkmıyor’ diye şikâyet edenler var.

Ak Parti’nin iktidara geldiği ilk dönemi mi kastediyorsunuz?

Evet evet.

- ‘Şikâyet edenler vardı’ derken Şener Eruygur’u mu kastediyorsunuz?

İşte o kesim yani, tam isim olarak vermeyeyim. Bu tip suçlamalar yaptılar ve MHP’deki bazı adamları tanzim etmek istediler. MHP’nin lideri Türk siyasetini en iyi okuyan liderlerden bir tanesi. MHP lideri Bahçeli’yi tarih bu süreçte en yeni yerde tarif edecektir. Bir taraftan darbe heveslilerinin hevesini kursağında bırakmış, öbür taraftan da Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin ancak demokrasi korunarak sağlanabileceğine öncülük yapmış tek siyasi liderdir.

- Burayı bir netleştirelim. “MHP lideri Bahçeli’ye darbe yapma niyetinde olan paşalardan ‘Neden sokakta AK Parti’ye karşı örgütlenmiyorsunuz’ şeklinde bir işaret geldi” diyorsunuz.

Tepkiler oluştu. Ama onlara tenezzül edilmedi.
 
DARBE HEVESİ OLDUĞU BELLİ
 
- Bunu derken Ergenekon ve Balyoz davalarının kumpas olduğunun tartışıldığı bir ortamda, o yargılananlardan bir kısmının darbeci olduğunu kabul etmiş olmuyor musunuz?

E yargılandılar. Bir şey var oralarda.

- Bize bir kendi perspektifinizden Ergenekon okuması yapar mısınız?

Efendim, Ergenekon ve Balyoz diye ifade edilen olayların tamamında bir hayal kurulduğu ve bir takım şeylerin yapıldığı belli. Bir takım hevesler olduğunu gördük, yakaladık. Ama beni ilgilendiren ve kamuoyunun bilmesi gereken şu; MHP darbelere karşı bir partidir. MHP, 367’ye itiraz ederken, sokağa itibar etmezken Türk demokrasisinin korunmasında millet iradesinden başka bir gücü kabullenmediğini görüyoruz.

- Madem darbe hevesini gördünüz, aynı davadan yargılanan isimlerden Engin Alan neden sizin partinizde?

Engin Alan’ın bizim partimizde olmasının sebebi başka. Engin Alan Paşa o bölgede teröre karşı mücadele vermiş bir askerimiz. Doğu’da ve Güneydoğu’da teröre karşı mücadele veren insanlar AKP iktidarı döneminde çok rencide edildiler. Bütün terörle mücadele edenler adına Engin Alan’a sahip çıkılmıştır. Engin Alan’ın darbecilikle de alakası yoktur.
 
MİLLETE KAPALI BİR SÜRÜ İŞBİRLİĞİ VAR
 
- Yanlışsam düzeltin, özetle şunu söylüyorsunuz: “AK Parti’yi yasadışı yollardan iktidardan indirmek için bir hayal kuruldu. Burada MHP’ye bir rol öngörenler oldu. Ama Devlet Bey bu tuzağa düşmedi.”

Kesinlikle. Devlet Bey’in bu tuzağa düşmemesinin temel sebebi Türk milletinin yaşam felsefesini Türkiye’de en iyi analiz eden lider olması. Eğer Türkiye’de bir darbe tehlikesi vardıysa bu o zaman hukuken net bir şekilde ortaya konulmalıydı. Bunu yapmak hükümetin elinde. Oysa biz hâlâ Erdoğan’ın Büyükanıt ile Dolmabahçe’de yaptığı konuşmanın içeriğini bilmiyoruz. Millete kapalı bir sürü işbirlikleriyle karşı karşıyayız. Türkiye’de iktidar olmadan önce Ortadoğu’da ve Avrupa’da işbirlikleri yapıldığıyla ilgili kanaatlerimiz var.

- Bu kadar kesin kanaatleriniz varsa o davaların bir kısmına dayanak teşkil eden bazı belgeleri yayınladığı için Mehmet Baransu’nun tutuklanmasını nasıl değerlendiriyorsunuz? AK Parti iktidarı bugün davaların tümüne ‘kumpas’ deme noktasında.

Askerler yakalanırken Türk Silahlı Kuvvetleri’ni rencide ederek ‘Türkiye bağırsaklarını temizliyor’ diyen bir siyasal iktidarın bir müddet sonra askerlerin yakalanmasına ‘kumpas’ demesi son derece riyakâr ve aşağılık bir ifade. Ben hukukçu değilim ve bu dosyaları incelemedim. Ama benim gördüğüm Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük adaletsizlerini yaşıyor. Adalet AKP’yi koruma alanı olarak gelişti. Türkiye’de her türlü haksızlık olabilir. Bu siyasal iktidar 17-25 Aralık’ta suçüstü yakalandı. O dinlemelerin hiçbirisinin montaj olmadığı ortaya çıktı. Sonra da AKP’nin yolsuzluklarını, hırsızlıklarını, arsızlıklarını örtbas edecek bir hukuk sistemi kurdular.
 
SAVAŞI DEVLET DEĞİL AKP KAYBETTİ

- Devletin PKK’yla savaşı kaybetmiş olduğunu düşünüyor musunuz?

Değil, AKP kaybetti. Bugün Türkiye’yi yöneten AKP aşağı yukarı bizim jenerasyonumuz. 1968 kuşağının şekillendirdiği bir hareket AKP. Abdullah Bey, Tayyip Bey... Biz bu ekibi iyi tanıyoruz. Bunlar Cumhuriyet ile kurulan devlete meşru bir gözle bakmadılar. Cumhuriyet konseptini her zaman dışladılar. Bu devletin Türk milletine ait bir proje olmadığını anlattılar halka hep. Bu geleneğin kafasında millilik yok. Türkiye’yi yönetenlerin milli müktesebattan uzaklaşmış olmaları Türkiye için bir felaket oldu. Tayyip Erdoğan, PKK üzerinden işte o hep dışladığı devleti tasfiye etmek için buldozer gibi çalışıyor. Bir taraftan Tayyip Bey, 16 büyük Türk devletinin simgeleriyle milletin karşısına çıkıyor. Ama “Türk milliyetçiliğini de Kürt milliyetçiliğini de ayaklar altına alıyorum” demek, Türk milliyetçiliğiyle Kürt milliyetçiliğini eşitlemek bir felaket olmuştur. AKP’nin devlete, Cumhuriyet’e bakışı PKK ile örtüşmektedir.

- Peki MHP’nin Kürt meselesi için çözüm önerisi nedir?

Bu devletin millet olarak birlikte yaşama iradesini tahrip etmemektir bizim çözüm önerimiz. Türkiye’de Kürt meselesi yoktur.

KAFALARINA GÖRE VERGİ TOPLAMALARINA SES ÇIKARMAZSANIZ TABİİ ÇATIŞMA OLMAZ

- Onlar da ‘Var’ dediler, ‘Varız’ dediler ve bu kadar mesafe kat ettiler. Şimdi nasıl ‘Yok’ deyip her şeyi geri çevireceksiniz iktidara gelirseniz?

Habur’la başlayan gaflet sürecine bir göz atalım. Habur’da adalet ayaklar altına alındı. PKK’nın gönderdiği militanların yargılamasını çadırlarda yaptılar, hatırlayın. Öcalan’ın silahların bırakılması çağrısından bahsediyorsunuz. 2013’te de benzer çağrılar yapılmadı mı? Hiçbir zaman bir ateşkes olmadı. Her fırsatta askere, vatandaşa karşı eylemlerini devam ettirdiler. Eğer eylemler durduysa silahı bırakan taraf devlet olduğu için durdu. Türkiye sınırları içinde bir vilayette kafalarına göre vergi toplarlar adam kaçırırlar da devlet buna ses çıkarmazsa elbette çatışma olmaz.

- Ama ben soruma hâlâ yanıt alamadım.

Sizin sorunuzun altındaki tuzağı anlatmak için bunları söylüyorum. PKK bakış açısıyla Kürtlerin mağduriyetini biz kabullenmeyiz, Kürtler mağdur değil.

- Siz 90’larda terörle mücadele için yoğun kampanya yürütmüş olan iktidardaki DYP’nin mensubuydunuz. O süreçte bu devlet ağır güvenlikçi ve demokratik olmayan bir politika izledi. Bu politikalar başarısız olmadı mı?

Başarılı oldu esasında.

- Olağanüstü haller, köy boşaltmalar, yakmalar, faili meçhuller... Bütün bunlar başarılı mıydı?

O dönem teröre karşı verilen mücadelede Türkiye başarılı olmuştur devlet olarak.

- Başarıyı neyle ölçüyorsunuz?

Eli silahlı bir insanın elinden devlet silahını alacaktır.

- 2015 yılında hâlâ karşı tarafın mensuplarını öldürerek bu iş çözebileceğinize inanıyor musunuz?

Öldürerek... Değil, değil. Türk devletini tehdit eden unsurlarla devletin baş etmesi zorunlu bir haldir.

- Bunun ötesinde bir önerisi yok mu MHP’nin?

Türk devletinin kuruluş felsefesinde Kürt ve Türk’ün kardeşlik hukuku en ön plandadır.

- Cumhuriyet dönemindeki uygulama da aynen böyle mi olmuş peki?

Dünyada Kürtlerin en onurlu yaşadığı ülke Türkiye’dir. Yozgat’ta vatandaş ne kadar mağdur olmuşsa Diyarbakır’daki Kürt vatandaşı da o kadar mağdur olmuştur. Devlet ayrıca bir kesimi cezalandırma kararı almamıştır. Eğer fakirlik varsa Yozgat’ta da var, Diyarbakır’da da var. Düşüncelerinizi Türkiye’nin birliği ekseninde taşıdığınız zaman bizim MHP olarak kapımız sonuna kadar açıktır. Bizim Kürtlerin anadiliyle problemimiz söz konusu değildir. Ama bu bireysel özgürlükleri kolektif özgürlüklere dönüştürdüğünüz zaman bölünme olur.
 
İKTİDARA GELİRSEK ASLA HDP’YLE KONUŞMAYIZ

- Pervin Buldan geçen gün şöyle dedi; “İktidarda MHP de olsa biz çözüm için beraber çalışırız”. Siz iktidara gelseniz HDP ile birlikte çözüm için çalışmaz mısınız?

Devletin memuruna, askerine, polisine kurşun sıkmış insanlarla adaletin önüne gelmeden konuşmayı aklımızdan geçirmemiz mümkün değil. Bölücülerin siyasi uzantısı olan milletvekillerinin TBMM çatısı altında kullandıkları ifadeler suç işleyen bir karakter sergiliyor. PKK’lılar Türk topraklarında üniformalarıyla milletvekilleri ile buluştu. Bunlar içinde Aysel Tuğluk, Ertuğrul Kürkçü vardı. Oradaki amaç şu; ‘Biz artık bu toprakların sahibiyiz, bizimle artık devlet uğraşamıyor’ tezini ön plana çıkarmaktı. O zamanın Başbakanı Erdoğan dedi ki; ‘Biz bunların dokunulmazlıklarını kaldıracağız, hesap verecekler’. Aynı Başbakan bunlara Kandil’e gitme izni verdi. Türkiye’de suç işleniyor. Bizim asla vazgeçmeyeceğimiz konu şu; Türkiye’de Türk-Kürt ayrımı yoktur. Ülkeyi bölenle meselemiz var bizim. Diğer konuları tartışırız, kendi içimizde çözeriz. Biz bölücü örgütün uzantısı bir partiyle değil, Doğu’daki bütün Kürt vatandaşlarla konuşuruz.

- HDP o bölgedeki vatandaşların oylarını alıp Meclis’e girdiğinde Kürtlerin büyük bölümünün iradesini temsil ediyor olmayacak mı?

O partinin samimi olduğuna inanmıyoruz. Apo’dan talimat alan bir siyasi hareketle MHP hiçbir zaman beraber olmaz. Bugün PKK silahlı örgütünü çekiniz, HDP’nin Doğu’da Güneydoğu’da oy alma şansı son derece zayıflayacaktır. Biz iktidara gelirsek bütün Kürtlerle konuşacağız, Öcalan’dan talimat alan bir siyasi partiyle asla görüşmeyeceğiz.
 
7 HAZİRAN’DA AKP TEK BAŞINA İKTİDAR KURAMAYACAK

- Selahattin Demirtaş AK Parti’nin seçimler öncesinde MHP ile HDP’yi çatıştırmaya dönük bir strateji izlediğini söylüyor. Sizde de böyle bir kanaat var mı?

MHP’nin temel stratejisini AKP değiştiremez. Ama bazı tuzakların kurulduğuna, bir takım eylemlere şahit oluyoruz. MHP çok duyarlı bir şekilde o olayların önüne geçiyor. Şu anda AKP’den kurtulmak isteyen vatandaşlarımızın çoğu MHP’ye yönelmiş durumda. MHP, Türkiye’nin her tarafında AKP’nin alternatifi durumunda. İşin doğrusu bugün Türkiye’deki siyasi kavga Devlet Bey ile Tayyip Bey arasında devam ediyor. Bize göre yıkım süreci olan çözüm sürecinde CHP ile AKP çok karşı karşıya değiller. Bizim gördüğümüz kadarıyla geçen yıl AKP’den bize gelen 2 milyon 300 bin kişi çok bilinçli bir seçim yaptı. 30 Mart’ta yüzde 18’e yakın oy aldık. Bir de talihsizlik yaşandı. AKP’den kurtulmak için Ankara ve İstanbul’da Sarıgül ile Mansur Yavaş ön plana çıkarıldı. 2011 genel seçimlerindeki dağılıma göre bir okuma yapıldığında biz aslında 30 Mart seçimlerinde ikinci partiyiz. Bunları toparladığımız zaman 7 Haziran’da alacağımız oy AKP’yi iktidardan alaşağı ediyor, tek başına iktidar kurma imkânını elinden alıyor. Ben bu müjdeyi vereyim.
 
. DEMİREL’İN KARARI İYİ BİR ŞEY DEĞİLDİ. 28 ŞUBAT’TA YAPILAN YANLIŞLAR AKP’NİN ÖNÜNÜ AÇTI
 

- Arşiv taraması yaparken bir gazetecinin kulis yazısında 28 Şubat’la ilgili şu eleştiriniz gözüme takıldı; “Demirel’in yönlendirmesiyle 20 kadar arkadaşımızı partiden uzaklaştırdılar. Cindoruk’a parti kurdurup oraya yönlendirdiler”.

Türkiye’de o zaman meşru olan Refah-Yol hükümetini alaşağı etmek için savcılar Adalet Bakanı’ndan habersiz toplatıldı, rektörler YÖK’ten habersiz toplatıldı. Bütün bu toplantılara öncülük yapan iradenin kimler olduğu belli. Daha sonra değişik çevreler DYP’yi böldüler ve yeni bir olayın altına imza attılar. 28 Şubat’ta yapılan yanlışlıklar ve uygulamalar AKP’nin önünü açtı.

- Bu söylediğiniz dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e yönelik ciddi bir eleştiri değil mi?
E tabii onu tarih değerlendiriyor. 281 milletvekili iradesini yanına alan Tansu Çiller’e görev vermedi. Parlamento aritmetiğine göre hükümet kuramayacak birisine (Mesut Yılmaz) hükümet kurma yetkisi vardı. Bu iyi bir şey değildi.

İSTANBUL’DA İKTİDARI 10 KERE YÜCE DİVAN’A GÖTÜRECEK İŞLER YAPILDI
 
İstanbul’da 4000 imar değişikliği var. İddia ediyorum bu 4000 imar değişikliğinin oluşturduğu rant 100 milyar doların üzerindedir. Bütün İstanbulluları aracılığınızla davet ediyorum, Haliç’teki Tekel binasına gidip baksınlar. Beşiktaş’taki eski DGM binasını sorsunlar, Kavacık’ta Karayollarını’nın bakım istasyonuna baksınlar. Sadece buralarda bile bu hükümeti 10 kere Yüce Divan’a götürecek suçların işlendiğini görüyoruz. Kimse onları 17-25 Aralık nedeniyle yargılanmaktan kurtaramaz. Cumhurbaşkanı’na giden iddialar bakanlara yönelik iddialardan çok daha ağır. Eğer Türkiye devlet olacaksa bu zorunlu. Bu yargılama olmadan ‘Türkiye’de adalet var’ diyemezsiniz.


Yorumlar (2)
  Ali Baykan:
[17.03.2015 - 02:31]  
Dip not; celal Adan 70\\\'li yıllardan tanıştığım, 90\\\'lı yıllardan dostum, ağabey diye hitap ettiğim biri. Ama yanlış yanlıştır.. Muhtemeldir ki seçim öncesi konum güçlendirmek için zorlama bir iltifattır Bahçeli'ye.. Oysa Bahçeli Referandum sürecinden beri kılıçları çekmiştir Emperyalizme, Ani'de Cuma Namazı, Engin Alan'ın durumuna rağmen Vekil yapılması "kılıç çekme"dir.. Değildir diyen bir de Engin Alan'a sorsun.. ( Ya da Bahçeli'ye..)
  Ali Baykan:
[17.03.2015 - 02:30]  
Şimdi lafın yeri; "AĞZI OLAN KONUŞUYOR.." diye.. Hele ki Ergenekon ve Balyoz'un kurgu olduğunun tam da bütün boyutlarıyla teşhir edilmiş olduğu şu günlerde halâ "dedikodu varsa bir şey vardır" gibi köylü mantığı yürütmek MHP Genel başkan Yardımcısına ne kadar yakışıyor ?!.. Evet, bir şey vardır bu davalarda; Emperyalizm düzmece delilleri ile, işbirlikçi hükümet, yargı, medya erkleri eliyle, "Millici" güçleri esir almış dışarıda kalanları da sindirmiştir. Bundan maksadı da hasıl olmuştur. her şey bu kadar ortadayken görmemek de ayıp oluyor..

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH