Casusluk faaliyetleri gazetecilik değildir!

24 Temmuz 2017
357 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Sertan Duran, “Casusluk faaliyetleri, bölücü ve yıkıcı örgütlere hizmet eden çalışmalar gazetecilik değildir, basın özgürlüğü içinde değerlendirilemez” dedi.

SANSÜRÜN KALDIRILIŞININ 109. YIL DÖNÜMÜ 
Sertan Duran, basından sansürün kaldırılışının 109. yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajda, “Demokrasiyi özümsemiş, çağdaş, gelişmiş toplumlarda basın; sadece kamusal bilgi akışı sağlayan ve devlet ile halk arasındaki iletişim ve köprü olmanın çok ötesinde, toplumsal barış ve düzeni, hukukun üstünlüğünü, demokrasiyi yaşatma ve koruma görevini de ifa etmektedir. 
 
Bunu, toplum ve devlet yararına verdiği önceliklerle, meseleye bakış açısıyla, sorunu ele alış biçimiyle, yıkıcı değil yapıcı bir yaklaşımla yapan basın; bu yönüyle her zaman vazgeçilmez olmuştur. Türk basınında sansürün kaldırılışının 109. yıl dönümünü bu düşüncelerle idrak ediyoruz.” ifadesini kullandı. 

YEREL VE YAYGIN BASIN ÖVGÜYE DEĞER SINAV VERDİ 
 
Duran şöyle devam etti: “Devlet ve millet olarak ciddi sorunlarla karşı karşıya bulunduğumuz ve hemen her gün ön görülemeyen olayların geliştiği süreçte, Türk basınının oynadığı ve oynayacağı rolün hayati öneme sahip olduğunu görüyoruz. 
 
Bir yıl önce Türkiye’yi okyanus ötesinin bir eyaleti yapmayı hedefleyen kanlı darbe girişiminde husumet cephesine hizmet edenler dışında kalan ve övgüye değer bir sınav veren tüm yerel ve yaygın basınımızın, her zaman ‘Önce ülkem ve milletim’ diyen bir anlayışı yaşatmasını, ortak geleceğimiz için vazgeçilmez kabul ediyoruz. 
 
Bu vesileyle belirtmek isterim ki; casusluk faaliyetleri, bölücü ve yıkıcı örgütlere hizmet eden çalışmalar gazetecilik değildir, basın özgürlüğü içinde değerlendirilemez.” 
 
“ORTAK ÜLKÜ” VURGUSU… 
 
MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, mesajını şu cümlelerle bitirdi: “Bu kapsamda; milli menfaatlere zarar verecek alanlar dışında, kamu yararı olan çalışmalarda basının sansüre maruz kalmasını ise, elbette kabul edilemez bulduğumuzu ifade etmek isterim. 
 
Ülke ve millet olarak daha güçlü, daha mutlu, daha huzurlu yarınları hedefleyen ortak ülküde buluşan basının haber alma, haber üretme, haberi yayma imkân ve şartları mutlaka iyileştirilmelidir. 
 
Bu manada basın mutlak surette baskıdan uzak tutulmalıdır. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle; basından sansürün kaldırılışının yıl dönümlerini bayram tadında kutlayacağımız nice günler diliyor, bu vesilesiyle tüm gazeteci arkadaşlarıma, basın camiasının değerli temsilcilerine, kıymetli emekçilerine sağlıklı mutlu bir hayat niyazıyla selam ve  saygılarımı sunuyorum.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber