CHP ve İP’e Atatürk göndermesi

02 Mart 2019
326 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, CHP ve İP’i kast ederek “Atatürk’ün partisi olduğunu iddia edenler Atatürk’ün ruhaniyetine bıraktığı mirasa halel getirmişlerdir” dedi.

31 Mart seçimleri öncesi seçim çalışmaları kapsamında Çorum’a giden MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, partililer ve gazetecilerle bir araya geldi.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Aydın, CHP ve İP’i eleştirdi. MHP’nin üzerinde hesapları olanların bir türlü anlamaya çalışıp da anlayamadığı, çözemediği bir siyasi yapılanma olduğunu dile getiren Aydın, “Çünkü MHP basit hesaplar peşinde değil, kalıcı ülkenin bekasını ilgilendiren varlığını ebed müddet için azmü cezm etmiş bir siyasi harekettir.

Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde hesapları olanların çok düşünüp çok fazla kafa yormaları gerekir.

Milliyetçi Hareket Partisi gerçekten Türk milleti var olduğu sürece Türk milleti son kalesi olarak saydığı bu Anadolu coğrafyasında var olduğu sürece bu milletin siyasi teminatının adıdır” diye konuştu.

CHP, İP, HDP ve Saadet Partisi’nden oluşan “Millet İttifakı”na zillet benzetmesinde bulunan Aydın, “Bugün itibariyle de ortaya çıkan tablo özellikle 30 büyükşehirde Cumhur ittifakı ruhu ile hareket edeceğiz.

Nasıl ki zillet ittifakı 30 büyükşehirde HDP’yi kamufle ederek Güneydoğu’da açık ama diğer metropol kentlerde maalesef gizliden gizliye HDP ittifakını da yanlarına alıp güya Atatürk’ün partisi olduğunu iddia edenler Atatürk’ün ruhaniyetine bıraktığı mirasa halel getirmişlerdir.


Öte yandan kendilerinin her ne kadar tüzüklerine yaz masalarda parti programlarına not düşmeseler de milli olarak lanse edenlerin ise gayri millilerle bir araya gelmesi de vatandaşlarımızın gözünden kaçmamıştır.

Çok net bir şekilde görünüyor.

Böyle bir iltifat karşısında Elbette Cumhur ittifakının başarılı olması kaçınılmazdır başarılı olması için Milliyetçi Hareket Partisi olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz

Allah korusun bizim için beka mıdır belediye midir deseler beka deriz” şeklinde açıklamada bulundu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber