CHP MİLLİ SAVUNMA BAKANINDAN VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNDEN ÖZÜR DİLEMELİDİR.

27 Aralık 2018
383 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP’lilerin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a yönelik saldırıları hakkında açıklama yaptı.

Şuursuzca konuşan, ağzının söylediğini kulağı duymayan CHP sözcülerinin Türk Ordusunun şerefli bir komutanına, eski Genel Kurmay Başkanına ağza alınmayacak sözler sarfetmesi yalnızca bir hükümet üyesi olan Milli Savunma Bakanına yönelik siyasi sözler olmadığı açıktır.

 CHP terör örgütleriyle mücadele eden kurumların yöneticilerini hedef alarak ittifak ortaklarına göz kırpmaktadır. Şerefli Türk ordusunun başında bulunmuş, önemli terör operasyonlarının başladığı ve beka mücadelesinin verildiği bir dönemde Savunma Bakanını hem de Türkiye Büyük Millet Meclisinde çirkin bir üslupla tahkir etmek siyaset değildir. Olsa olsa düşmanı sevindirmek, dostu üzmektir.

CHP’nin gittiği yol doğru bir yol değildir, Sarı yelekliler güzellemesi yaparak, toplumu sokaklara çağırarak kışkırtıcılık yapmak, FETÖ’cü hainlere karşı durmak suretiyle darbecilerle hiçbir pazarlığa girmeden Milli ve meşru iradenin yanında yer alan bir Genel Kurmay Başkanını Meclis Genel Kurulunda hakaretlerle, iftiralarla itibarsızlaştırmaya çalışmak düpedüz terör örgütü propagandasından başka bir şey değildir. Bu söylemler CHP’nin FETÖ ve PKK çizgisinde hareket ettiğini göstermektedir.

Daha önce de CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan kişi bir kahraman komutan için“apoletlerini sökerim” diye tehdit etmişti. Türk ordusunun şerefli mensuplarına hakaret etmek, tehdit etmek CHP’nin geleneği haline gelmiştir.

CHP zıvanadan çıkmış, sadece milletin değerleriyle uğraşmakla yetinmeyip terör örgütlerini aratmayacak kadar düşmanlık yapar hale gelmiştir. Bunun sonu iyi değildir. Atatürk’ün ve Milli Mücadele kahramanlarının kurduğu bir siyasi partinin terör örgütlerinin diliyle FETÖ, PKK ve terörle mücadele edenleri itibarsızlaştırmaya çalışması ve bunu da yüce meclisin çatısı altında yapması çok hazindir.

Ayrıca CHP’nin marazi bir hal alan MHP takıntısının belirtileri bilhassa 7 Haziran 2015 seçimlerinde uç vermeye başlamış, bu günlerde iflah olmaz bir düşmanlığa dönüşmüştür. Cumhur ittifakından duydukları rahatsızlık bu düşmanlığı katmerleştirmiştir. CHP’nin 31 Mart 2019 seçim yenilgisini şimdiden görmesiyle başlayan hırçınlık, seçim sonrası gündeme gelmesi kaçınılmaz olan olağanüstü CHP kurultayı için yapılan hesapların da bir sonucudur. CHP “YPG terör örgütü değildir, Afrin’e girilmesin, Suriye’de ne işimiz var, Esat’la görüşülsün, 15 Temmuz senaryo ve tiyatrodur, sokağa çıkılsın!” diyen bir partidir.

CHP siyaset üretemeyen, polemik, demagoji ve laf kalabalığından başka bir dağarcığı olmayan bir parti halindedir. MHP’ye gösterdikleri husumetin zerresini FETÖ’ye PKK’ya göstermeyen CHP’nin bu tutumu ne anlama gelmektedir?

CHP, FETÖ ve PKK saflarına savrulduğunun farkında mıdır?

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber