Büyük Türkiye ülkümüze güçlü Türk kadını ile ulaşacağız

08 Mart 2019
503 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay 8 Mart Kadınlar Günü münasebetiyle yayınladığı mesajında “Huzurlu Türkiye mutlu kadınlarla inşa edilecektir. Büyük Türkiye ülkümüze güçlü Türk kadını ile ulaşacağız” dedi.

 Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili Erkan Akçay 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Asırlar önce Dünyanın hiçbir toplumunda olmayan yere ve öneme sahip olan Türk kadınının huzurlu ve müreffeh Türkiye’nin inşasındaki önemine vurgu yapan Akçay “Büyük Türkiye ülküsü kadınlarımızın katkı ve çalışmalarıyla hayata geçecektir” dedi.

Türk milletinin kültür ve medeniyet köklerinin kadın-erkek arasındaki ayrımı reddettiğine dikkat çeken Akçay Türk tarihinde erkek ve kadının yan yana yönetimde yer aldığını, omuz omuza cephede savaştığını, hayatın her safhasında tüm güçlükleri birlikte yendiğini söyledi. 21’inci yüzyılda büyük ve güçlü Türkiye’nin bu tarihi vizyona sahip çıkılmasıyla inşa edilebileceğini vurgulayan Akçay “Kadının hakkını, saygınlığını korumak hem istikbalimize hem de insanlık onurumuza sahip çıkmaktır” dedi.

Türk kadınının şiddet ve istismar vakalarıyla anılmasının sosyal bir yara ve milletimizin geleceği için tehdit olduğunu ifade eden Akçay açıklamasına şöyle devam etti:

“Türk kadının algılanış biçiminden bugün kim memnun olabilir ki? Kadın şiddet görüyor, taciz ve istismara uğruyor. 2018 yılında 440 kadın öldürüldü, 317 kadın cinsel şiddete maruz kaldı. 2019 yılının ilk 2 ayında öldürülen kadın sayısı 74. Kadına şiddeti, tacizi, istismarı ülkemizin gündeminden çıkarmak hepimizin boynunun borcudur. Unutulmamalıdır ki, kadınlar kadar güçlüyüz, kadınlar kadar insanınız, kadınlar kadar medeniyiz. Türk aile yapısının muhafazası, geleceğe şuurla yürümesi kadına yönelik şiddetin bitirilmesiyle, katillerin ve şiddet faillerinin toplumdan tecrit edilmesiyle mümkün olacaktır.

“Cennet annelerin ayakları altındadır” inancına sahip bir millet olarak kadınlar her zaman ve zeminde baş tacımızdır. Kadın meselelerinin şiddetle, yanlış adetlerle birlikte hatırlanması ülkemiz adına büyük bir yaradır. Türk kadını başarılarıyla, sosyal ve ekonomik gücüyle ve asil konumuyla anılmalıdır. Kadın hak ettiği toplumsal mevkii almalı, siyasetten ticarete, ekonomiden sanata, eğitimden spora layık olduğu mertebelere ulaşmalı, yalnızca şiddet konuşulurken hatırlanmamalı, yalnızca 8 Mart’a sıkıştırılmamalıdır.

Bu düşüncelerle Gördesli Makbule, Nene Hatun, Halide Edip Adıvar, Nezahat Onbaşı, Şerife Bacı gibi daha nice kahraman ve asil Türk kadınını bağrından çıkarmış büyük Türk millettin bir mensubu olmanın sorumluluğu ve gururu ile tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyor, hepsine sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber