Bütün Kışlaların Gözden Geçirilmesi Lazım

18 Haziran 2017
357 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Manisa'daki gıda zehirlenmesi şüphesinin sadece Manisa olarak ele alınmaması tüm kışlaların bu konuda ele alınması gerektiğini savundu.

Usta, basın ofisi aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, Manisa'da askeri kışlalarda daha önce meydana gelen zehirlenme vakalarını hatırlatarak, 17 Haziran tarihinde zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılan askerlere geçmiş olsun dileklerinde bulunuldu.

Devlet olarak ailerinin vatani görev için emanet ettikleri çocukları koruma yükümlülükleri bulunduğunu ifade eden Usta, şunları kaydetti: 

"Onlar bize, devlete emanettir. Devlet, onları en iyi şekilde korumak durumundadır. Maalesef açıklamalar tatminkar değildir. Sadece bu yemek ihalesinin iptali yetmez, bu şirketle ilgili ve oradaki bütün idarecilerle ilgili hem idari hem de adli soruşturmalar hiçbir şekilde taviz verilmeden yapılmalıdır, bunun sorumluları bulunmalıdır.

Bu, basit bir şekilde geçiştirilecek bir olay değildir. Sorumluların da en ağır şekilde cezalandırılması gerekir. Burada, hiçbir şekilde idareyi koruma güdüsüyle de hareket edilmemesi gerekir. İdareyi korumak, devleti korumak anlamına gelmez. Devleti korumak, milleti korumak, bu işin üzerine gitmekle olur."


Usta, sorunun üzerine gidilmesi ve bütün kışlaların denetlenmesi gerektiğine dile getirerek, "Bütün kışlalara da bakılması lazım, sadece Manisa ile alakalı bir olay değil. Demek ki burada bütün kışlaların gözden geçirilmesi lazım. Bütün süreçlerin denetlenmesi lazım. Hatta merkezde de bunun denetimiyle ilgili bir birimin oluşturulması faydalı olacaktır diye düşüyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber