Ana Sayfa > EĞİTİM

Bu Barış Süreci Değil, İhanet Sürecidir
20 Mart 2013
Bu haber 1726 kez okundu
Türkiye Kamu-Sen Bölge İstişare Toplantıları G. Antep, Ş.Urfa ve Adana'da yapıldı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

ölge İstişare Toplantıları çerçevesinde Gaziantep, Şanlıurfa ve Adana’da üyelerimizle ve kamu çalışanlarıyla bir araya gelen Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk çalışma hayatından yeni Anayasa’ya, İmralı sürecinden başörtüsü meselesine kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulundu.        

Sözlerine Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine yazdığı o muhteşem şiirle başlayan Genel Başkanımızİsmail Koncuk son günlerde yapılan İmralı görüşmelerine sert tepki gösterdi.

 

“BU BARIŞ SÜRECİ DEĞİL İHANET SÜRECİDİR”

 

“Şüheda gölgesi bir baksana dağlar, taşlar

O Rüku olmasa dünyada eğilmez başlar

Vurulup tertemiz alnından uzanmış yatıyor,

Bir hilal uğruna yarab ne güneşler batıyor

 

Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker

Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer

Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi

Bedrin aslanları ancak bu kadar şanlı idi.

 

Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın

Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın

Ey şehit oğlu şehit, isteme benden makber

Bak sana aguşunu açmış duruyor Peygamber”

 

Çanakkale savaşının 98. yıldönümü, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. 57. Alayın tüm şehitlerini anıyorum, Yarbay Hüseyin Avni’yi rahmetle minnetle anıyorum, Seyit Onbaşıyı rahmetle anıyorum, Yahya Çavuşu rahmetle minnetle anıyorum, Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle minnetle anıyorum. Millet olarak şehitlerimizi asla unutmayacağız, gazilerimize her zaman saygı ile davranacağız. Onları saygı ile yad edeceğiz. Çanakkale savaşları gerçekten bu milletin Anadolu’yu vatan yapması için son derece önemli bir dönemeçti, bu dönemeçte biz birilerinin elini kolunu sallaya sallaya geçmesine izin vermedik, onlara müsaade etmedik. Atatürk’ün ifadesiyle geldikleri gibi gittiler. Tabii o günleri hatırlayınca o günlerden bugünlere bakarak bir değerlendirme de yapmak gerekiyor. Bugün hangi noktadayız, şehitlerimize ne kadar değer verdiğimizi doğrusu ben merak ediyorum. Sadece millet olarak değil, bu ülkeyi yöneten insanların şehitlerimize hak ettiği değeri verdiğini ben düşünmüyorum değerli arkadaşlarım. Eğer böyle olsaydı 10 bin Mehmedimizi, 35 bin insanımızı katleden bu canilerle masaya oturulmaz, o bebek katili umut haline getirilmezdi bu ülkede. Bu bir utanç tablosudur.Ben bu sürece elbette barış süreci demiyorum. Bu barış süreci değil, ihanet sürecidir, bu süreci milletimiz adına nefretle ve şiddetle kınıyor ve reddediyorum.”  dedi.

 

 

“MİLLETİMİZİN GÖNÜL GÖZÜ AÇILSIN, OYNANAN OYUNLARI FARKETSİN”

 

Türkiye’nin içine düşürüldüğü  süreci kınayan Genel Başkanımız, “akan kanın durmasının yolu bu değildir” dedi.Koncuk, “ Aklı selim hiçbir insanın kabul edebileceği bir süreç değil. Akşam bir Tv programında bölücü örgütün siyasi teşekkülünün bir elemanının konuşmasını dinledim, o kiralık hem kalemleri kiralık, hem gönülleri kiralık gazetecilerin saygıyla bu bölücü siyasi partinin temsilcisine sordukları soruları gördüm, yüreğim kanadı. Türkiye’nin geleceğiyle ilgili projeksiyonlar ortaya koyuyor, bizim milletimizin geleceğiyle ilgili akıl veriyor, fikir veriyor. Düşündüm ne günlere kaldık yarabbi, Allah bu utançtan herkesi kurtarsın. Gerçekten bir utançtır, bakın bırakınız 5 bin yıllık tarihi olan bir milleti bir aşiret devleti bile kendi devletini kıytırık bir terör örgütü karşısında bu kadar rezil bir duruma düşürmez. Onun için bir kez daha bu süreci ve bu sürecin mimarlarını kınıyorum ve Allah milletimize feraset versin diye dua ediyorum. Milletimizin gönül gözü açılsın, Türkiye’de hangi oyunların oynanmaya çalışıldığını fark etsin idrak etsin. Bakın çokta güzel bir slogan bulmuşlar diyorlar ki, Akan kan dursun, Anaların gözyaşı dinsin gibi çok güzel sloganlar buluyorlar. Geçenlerde 8 Kamu görevlisini Terör örgütü serbest bıraktı, onların yüreği yanan analarını babalarını konuşturuyorlar. 11 aydır evladını bekleyen anne ne diyecek baba ne diyecek elbette bunları  ifade edecek. Bir annenin çocuğunu kavuştuğu anda ki duygularıyla biz milletin geleceğini şekillendiremeyiz. Elbette sevinecekler, hepimiz sevindik yüreğimiz kabardı. Bu ayrı bir hadise ayrı bir olaydır ama Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kamu görevlilerini 11 aydır bir terör örgütünün elinde tutulu kalmasını bu ülkeyi yönetenlerin bir Kaymakamımızı bile koruyamamasını nasıl izah edeceğiz. Bu utanç kimindir bunu sorgulamamız lazım. Maalesef bu gözlerimizin önünden kaçırılıyor, akan kan  aksın diyecek aklı başında bir insan var mı? Ancak akan kanın durmasının bu değildir.

 

“ALDIĞINIZ OYLAR SİZE İHANET HAKKI VERMEZ”

 

Hiç kimsenin meydanı boş sanmaması gerektiğine vurgu yapan Koncuk, “bu millet gerektiğinde vereceği tepkiyi bilir” dedi. Koncuk, “Değerli arkadaşlarım bu millet Orta Asya’dan çıkıp bu coğrafya’yı vatan yapana kadar milyonlarca şehit verdi. 780 bin km’lik  bu toprağın her bir tarafını kanımızla suladık biz. Sadece Çanakkale’de 253 bin memleket evladı can verdi. Sakarya’da , Dumlupınar’da, 1. ve 2. İnönü’de bu coğrafya’yı vatan olarak elimizde tutmak için binlerce şehit verdik. Peki akan kan dursun diye biz terör örgütüne teslim mi olacağız? Terör örgütünün vicdanına mı bu milletin evlatlarını havale edeceğiz. Bu ülkenin güvenliğini terör örgütünün sözde yöneticilerine mi havale edeceğiz? Böyle bir anlayış olur mu? Buradan Sayın Başbakan’a soruyorum, eğer bugün ortaya konulan bir çözüm ise, 11 yıl önce bu çözümü neden ortaya koymadın? 12 yıldır neden beklediniz? Bu bir çözüm değil, siyasi bir tezgahtır. Önümüzdeki yerel ve genel seçimlerin, Anayasa referandumunun rahat bir ortamda yapılmasının tezgahı oluşturuluyor bu ülkede. Bu terörün çözümü olabilir mi? Buna çözüm diye inananlar gözleri kör, vicdanları da kör insanlardır.  Peki biz neden Çanakkale’de 253 bin şehit verdik? O zaman ki ecdadımız, idarecilerimiz şöyle düşünemez miydi, binlerce memleket evladını niye Çanakkale’ye gömelim, bırakalım İngilizler gelsin İstanbul’a ellerini kollarını sallayarak gelsinler bu vatan geniş İngiliz’e de yeter, Fransız’a da yeter, İtalyan’a da yeter, Yunan’a da yeter diyebilirlerdi. Kurtuluş savaşını da yapmaya gerek kalmadan onlarla kol kola Gaziantep’te Gaziantepliler Fransızlarla yaşar giderdi.  Şahin Bey’in, Sütçü İmam’ın mücadelesine ne gerek vardı. Akan kan dursun ne demektir? Milletimizin namusu için, şerefi için  bu milletin bu coğrafya’da ebedi olarak güven içerisinde, emniyet içerisinde, bağımsız olarak yaşaması için kan akması gerekiyorsa kan akacaktır. Hiç kimse bu ülkede meydan boş sanmasın. Bu milletin genleri gerektiğinde gerekli tepkiyi ortaya koyacak özelliklere sahiptir. Bir milletin geleceğine ilişkin kararlar verilirken sizin aldığınız oylar size ihanet etme hakkını vermez. O oylar televizyonlardaki kiralık beyinlerinizle bu insanlara çeşitli senaryolar çizerek milletimizi kandırma hakkını size vermez. Hangi siyasi partiye oy verirseniz verin, ideolojiniz ne olursa olsun hedefimiz, yavrularımızın yarın bu coğrafya’da huzur ve emniyet içerisinde yaşamasıdır. Eğer bizde biraz idrak biraz namus ve şeref kalmışsa Çanakkale’de Kurtuluş savaşı’nda şehit olan ecdadımızın boşuna şehit olmadığını, Güneydoğu’da Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde terör saldırılarında şehit olan evlatlarımızın  boşuna  can vermediğini göstermemiz lazım.”  dedi.

 

“BİZ EYLEM KIRICI BİR SENDİKA DEĞİLİZ”

 

Son günlerde başörtüsü konusunun yeniden gündeme getirilerek istismar edilmeye çalışıldığını belirten Genel Başkanımız İsmail Koncuk, “Biz hiçbir zaman eylem kırıcı bir sendika olmadık” dedi.  Koncuk, “  Şimdi Başörtüsü eylemleri başlatacaklarmış, başlatsınlar. Şunu ifade edeyim biz hiçbir zaman  eylem kırıcı bir sendika olmadık. Buradan şunu ifade ediyorum tüm üyelerimize, başörtünüzle işyerlerinize, okullarınıza gidebilirsiniz. Hukuken başınıza ne gelirse gelsin biz sendika olarak tüm imkanlarımızı sizler için kullanırız bundan şüpheniz olmasın. Biz eylem kırıcı değiliz. Bunlar öyle bir havaya girdiler ki, Allah bizi uzak tutsun sanki dinin sahibi bunlar, yüce dinimiz bunlara babasından  miras kaldı,  bizde bir yerlerden geldik babamız, atamız, dedemiz Müslüman değildi tek Müslüman sanki bunlarmış. Bunların sendikacılığı tatlı su sendikacılığı, bunu biliyoruz ama biz tabii kimsenin Müslümanlığına dil uzatamayız. Artık bunlar raydan çıkmaya başladılar, kendilerinden olmayanları Müslüman görmeyen bir anlayış insanı dinden çıkaran bir anlayıştır. Bu din Allahın bütün insanlığa indirdiği bir dindir. Biz 28 Şubat sürecinde imam hatiplerin orta kısmının kapatılmasının yanlış olduğunu ifade ettik. İmam hatiplerin orta kısmının kapatılmasıyla Türkiye’de bütün mesleki ve teknik eğitim mahvedildi. O zaman çıktık ve dedik ki, yapmayın bu bir ihanettir. Temel eğitim 8 yıl olsun ama kesintili olsun dedik. O dönem vatandaşlarımızın göğsüne Türkiye’nin her yerinde kesintisiz demokrasi istiyoruz kokartları taktık. Bunlar o zaman gıklarını çıkaramıyorlardı, burunlarını çıkaramıyorlardı evlerinden. Şimdi bunlar bunlar Müslüman olacak biz dinsiz olacağız, bunlar darbe karşıtı olacak bir darbeci olacağız, böyle bir şey var mı?” dedi.

 

“BAŞÖRTÜSÜNÜN ANAYASA İLE UZAKTAN YAKINDAN İLGİSİ YOKTUR”

 

Başörtüsü meselesinin Anayasa’nın içine sokulmak istenmesine de tepki gösteren Genel Başkan Koncuk, “yönetmeliği değiştirin desteklemezsek yen namerdiz.” dedi. Koncuk, “ Bu konu Anayasa ile çözülecek diyorlar. Fatma Şahin, Egemen Bağış, Mustafa Şentop gibi isimler başörtüsü sorununun Anayasa ile çözüleceğini ifade etti. Başörtüsü meselesinin anayasa ile uzaktan yakından bir ilgisi yoktur. Anayasa’nın hiçbir maddesinde başörtüsünü yasaklayan, bıyığın şeklini belirleyen, sakalımızın şeklini belirten bir madde olmadığı gibi, çağrıştıran, ima eden bir madde de yoktur. Problem Anayasa’da değil, o zaman neden Anayasa’yı değiştireceksin sen. Türkiye Kamu-Sen olarak biz yönetmeliği değiştirin başörtüsü problemini bu ülkede bitirin desteklemezsek namerdiz diyoruz ama ısrarla yönetmeliği değiştirmiyorlar. Sendikamsı bir yapıya da talimat vermişler, siz yavaş yavaş eylemlerinize başlayın, toplumu hazırlayın neye? Anayasa referandumuna. Yarın Anayasa referandumuna gideceğiz, Maddeler önümüze gelecek, bizim camiamızın başörtüsüne olan bakışı zaten bellidir. Şimdi evet desek başörtüsü yasağı ortadan kalkacak ama evet deyince az önce söylediğim gibi devlet memurluğu kavramının ortadan kalkmasına evet diyeceğiz, başkanlık sistemine ve Türklük tanımının kaldırılmasına da evet diyeceğiz. Şimdi ne yapalım, serden mi geçelim yardan mı geçelim?” dedi.

 

 

“BU ÜLKEDE DİN İSTİSMARI ARTIK BİTMELİ”

 

28 Şubat sürecinin ardından Türkiye’de din istismarının doruk noktaya ulaştığını belirten Genel Başkanımız, “Bu milletle yürüyecek, bu milletin değerlerine saygı göstereceksiniz. istismarcılara bırakmayacaksınız, bizler bırakmayacağız.”  dedi. Koncuk, “12 Eylül darbesi bizim üzerimizden silindir gibi geçti ama bizi ezemedi, bitiremedi. Bizi kimse bitiremez bunların ağababalarının da bizi bitirmeye gücü yetmez. 12 Eylül bu tosuncukları büyüttü palazlandırdı. Bugünkü bu tosuncuklar tosun olmalarını 12 Eylül darbecilerine 28 Şubat darbecilerine borçludurlar. 28 Şubat’ta imam hatiplerin orta kısımlarının kapatılması bu ülkede din istismarını bitirdi mi? Hayır din istismarı tarihimizde en yüksek seviyeye çıktı.  İmam hatiplerin orta kısmını kapattılar,  ne oldu, din eğitimi merdiven altına indi. Öyle bir din eğitimi verildi ki, İslam anlayışıyla alakası olmayan bir din eğitimi verildi. Öyle bir nesil türetildi ki, Atatürk’e düşman olmayı İslam’ın 6. şartı sayan bir nesil türedi. Ben vatanseverim, ben milliyetçiyim dediğinizde yahu bu İslam dışıdır diye inanan  bir nesil türedi. İşte adam akıllı bir din eğitimi verilmezse, Hz. Peygamberimizin kişi vatanını milletini sevmekle suçlanamaz ifadesini yeni nesile anlatmazsanız, Hz. Peygamberimizin Mekke’den Medine’ye hicret ederken Mekke’ye bakan tepeye çıkarak “sana döneceğim Mekke” sözlerindeki vatan aşkını genç nesillere anlatmazsanız vatanseverliği milliyetçiliği İslam dışı sayan bir nesil ortaya çıkar. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, Türkiye’de din istismarının bitmesini istiyorsanız, sağlam bir din eğitimini genç nesillere vermek zorundayız. Siz yapmazsanız başkaları başka türlü yapar. İslam güzel ahlaktır diyor Peygamberimiz ama bazılarının güzel ahlakın yanından geçtiklerinden şüpheliyim ben. Güzel ahlak nedir, insanlara hak ettiği şekilde davranmaktır, hak ettiğini vermektir, adil davranmaktır. Bunlar güzel ahlakın neresinde? Artık Türkiye’de din istismarının siyaseten önüne geçilmesi lazım. Aksi takdirde beceriksiz ve din istismarcısı siyasi partilerden bu ülkeyi kurtarmanız mümkün  olmayacaktır. Bu milletle yürüyecek, bu milletin değerlerine saygı göstereceksiniz. Milletin değerlerini baş tacı yapacaksınız, istismarcılara bırakmayacaksınız, biz bırakmayacağız. İşte bu milliyetçiliktir, bu vatanseverliktir, bu Atatürkçülüktür.”  dedi.

 

“ADI SENDİKACI OLANLARIN O MASADA OTURMASI ABESLE İŞTİGALDİR”

 

Tüm kamu çalışanlarının artık bir tercih yapma noktasında olduğunu belirten Genel Başkan İsmail Koncuk, Hiçbir mücadele ortaya koymayan, yüreği olmayan , mücadele cesareti olmayanların kamu çalışanlarının haklarını savunamayacağını kaydetti. Koncuk, “Biz Türkiye’nin en dinamik sendikasıyız, en müdrik sendikasıyız. Ülke mi savunulacak, milli bir yaramı deşiliyor orada Türkiye Kamu-Sen’in sesi vardır. Kamu çalışanlarının haklarımı gasp ediliyor, orada mutlaka Türkiye Kamu-Sen’in eli, sesi ve yüreği vardır. O nedenle Türkiye Kamu-Sen’e tüm kamu çalışanları kendi gelecekleri adına kendi evlatlarının gelecekleri adına sahip çıkmalıdır. Ben buradan bütün teşkilat yöneticilerimizden istirham ediyorum, elbette tüm şube başkanlarımız, il temsilcilerimiz, Genel Başkanlarımız ve Genel merkez yöneticilerimiz elinden gelen gayreti göstermektedirler ama geldiğimiz noktada hiçte hak etmeyen bir konfederasyon yetkili durumda. Hiçbir mücadele ortaya koymayan, yüreği olmayan , mücadele cesareti olmayan, adına sendika bile demeye imtina ettiğim  bu sendika 650 bin üyeye ulaşmış. Bu konfederasyon Türkiye’de yetkili ise burada İsmail Koncuk olarak benim payıma da düşen bir şeyler olmalı diğer arkadaşlarımın da payına düşen bir şeyler olmalı. Necip Fazıl’ın “Reis bey”   adlı romanında  suçlu benim yaftasını toplumda herkes boynuna asmadıkça toplum düzelmez diyor. Bu ülkede adı sendika bile olmayan bir yapı 650 bin üye buluyorsa biz kamu çalışanlarına söylenmesi gereken şeyleri söyleyemiyoruz demektir, anlatamıyoruz demektir. İzah edeceğiz, anlatacağız, ikna edeceğiz. Ben gayretli çalışmayla ikna edilemeyecek bir tek insan olduğunu düşünmüyorum. Baskı  var diyorlar. Kimmiş baskı yapan örneğin Hastane Başhekimi. Diyorlar ki, beni aldı ameliyathaneden başka yere verdi. Döner sermayeden aldığım 150 Tl. düştü. Bırak düşsün sen dimdik dur, yarın oraya koyduğu adamda dimdik durursa Başhekim oraya kimi koyacak.  İlçe Milli Eğitim Müdür şunu yapıyormuş, bırakın yapsın. bir tek insanın iradesi binlerce insanın iradesi karşısında hiçbir şeydir. O hastanenin çalışanları ebesi, hemşiresi, doktoru, o ilçenin öğretmenleri, o postanenin çalışanları postacısı dik durursa o amir onların istedikleri bir yönetim tarzını ortaya koymak zorundadır.  Bu İnsanları, maalesef, bizim korkularımız büyütüyor. İşte bu noktada Türkiye Kamu-Sen’in yöneticilerine büyük görevler düştüğüne inanıyorum. İnsanlara anlatacağız, oturarak çanta sendikacılığı yapmayacağız. İl temsilcim, şube başkanım oda oda gezecek, oturup sendikacılığın teslim olmak olmadığını, doğruları söylemek olduğunu Mehmet Akif’in ifadesiyle sendikacılığın Hakkı tutup kaldırmak olduğunu benim yöneticim çalışanlara bir bir anlatacak. O zaman bu sendika olmayan yapı üye bulamaz bu ülkede. Eğer biz kamu çalışanları olarak birtakım makamların gelip geçici olduğunun farkına varmadan o makamları elde etmek için taviz verirsek, bunların değirmenine su taşırsak elbette bu yapılar Türkiye’de güçlenir. Bu yapıların güçlenmesi neleri beraberinde getirir? Bu yapıların güçlenmesi kamu çalışanlarının zayıflaması demektir. Haklarımızın geriye gitmesi demektir. Kamu çalışanlarının Cumhuriyet tarihi boyunca elde ettikleri kazanımları bir bir kaybetmesi demektir. O nedenle bunların güçlenmesi ve kamu çalışanlarını temsilen masaya oturması abesle iştigaldir.”  dedi.

 

“AKP DEVLET MEMURLUĞUNU ORTADAN KALDIRMAK İSTİYOR”

 

Çalışma hayatına yönelik tehditleri de değerlendiren Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, AKP iktidarı tarafından devlet memurlarının iş güvencesinin ellerinden alınmaya çalışıldığını söyledi. Koncuk, “Çalışma hayatına şöyle bir bakalım, nasıl bir çalışma hayatı bekliyor bizi. Bizi, çocuklarımızı, evlatlarımızı nasıl bir çalışma hayatı bekliyor. Akp’li vekiller alenen 10 gün önce Anayasa uzlaşma komisyonu’na teklif verdiler. Anayasa’nın 128. maddesinin değiştirilmesi teklifi, neydi teklif, teklif şu; “Devletin işleri çalışanlar eliyle görülür” şeklinde değiştirilmesini Anayasa’nın 128. maddesinin değiştirilmesini teklif ettiler. 128. maddenin şu anda ki şekli; “Devletin asli ve sürekli işleri devlet memurları ve kamu görevlileri eliyle yürütülür” bu madde devlet memurluğu kavramını Anayasal olarak tanımlayan bir madde. Bu madde bu şekliyle Anayasa’da olduğu müddetçe devlet memurunun iş güvencesini kimse elinden alamaz ama bu madde Akp’li vekillerin teklif ettiği gibi “Devletin işleri çalışanlar eliyle görülür” devlet memur değil de çalışanlar eliyle görülür şekline dönüştürülürse o zaman Devlet memurluğu tamamen ortadan kalkmış olur. Devlet memurluğunun Anayasal dayanağı ortadan kalkıyor. Tabii buna bağlı olarak 657 sayılı devlet memurları kanunu da değişecektir. Zaman zaman Çalışma Bakanı Faruk Çelik’in 657 sayılı kanun köhne bir kanundur dediğini de görüyorsunuz. Bir kanunun 1850 yılında 1965 yılında yapılması o kanunun köhne olduğu anlamına gelmez. Köhne olmak kafayla, zihniyetle ilgili bir şeydir. O nedenle kanunların da köhne olması zamanla ilgili değil, muhteviyatı ile ilgilidir. Kaldı ki 1965 yılından beridir 657 sayılı devlet memurları kanununda defalarca değişiklik olmuştur. Peki burada dertleri ne,  dertleri iş güvencesiz bir çalışan modeli ortaya koymak. Kanuna köhne diyerek o kanunu ortadan kaldıracaklar ve yerine iş güvencesiz bir çalışan modeli koyacaklar. Bakın burası çok önemli, başka şeylerle bunları besliyorlar. Diyorlar ki Türkiye’de Devlet memuru sayısı fazla, geçtiğimiz günlerde Abant’ta yapılan çalıştayda da ifade ettim bu yalanı kim söylüyor dedim. Neye göre, kime göre fazla? Biz Türkiye Kamu-Sen olarak bir çalışma yaptık Finlandiya’da 9 vatandaşa bir memur düşüyor, ABD’de 13 vatandaşa bir devlet memuru düşüyor, Fransa’da 12 vatandaşa bir memur düşüyor, Türkiye’de 29 vatandaşa bir devlet memuru düşüyor. Mesela Şanlıurfa’da 48 vatandaşa bir memur düşüyor, Mardin’de Adana’da 35 vatandaşa, İstanbul’da 46 vatandaşa bir memur düşüyor. Demek ki Türkiye’de Finlandiya ölçeğini esas alırsak devlet memurlarının vatandaşa hizmet edebilmesi için 7 - 8 milyon memura ihtiyaç vardır bugün. Şu anda 2.5 milyon memur var demek ki 2 - 3 katı daha memura ihtiyaç var. Ancak biri çıkıyor devlet memuru sayısı fazla diyor vatandaş buna inanıyor mu,  inanıyor. Arkadan Maliye Bakanı çıkıp devlet memurlarına 4+4 verdik bütçe dengeleri alt üst oldu diyor. Bunu duyan vatandaş devletin bütün imkanları devlet memurlarına veriliyor diyor. Tabii vatandaş bir de iş güvencesi var oh diyor ama devlet memurunun iş güvencesi sınırsız bir güvence değildir. Hangi hallerde işten çıkarılacağı çok açıktır 657’de ama öyle anlatılıyor ki, devlet memuru ne yaparsa yapsın asla işten çıkarılamaz gibi bir hava yaratılıyor. Bunlar Türkiye’de devlet memurları ile ilgili olumsuz bir gündem oluşturma gayretleridir. Memur fazla, maaşları fazla, iş güvencesi var gibi açıklamalar. Halbuki, 1996’da devlet memuruna verilen milli gelirden pay yüzde 8.83 bugün 5.6’ya düşmüş ama memur sayısı 1 milyon 900 binden 2 milyon 500 bine çıkmış, buna rağmen milli gelirden payımız düşmüş, yılda birkaç bin memur işten çıkarılıyor, bunlar hiç söylenmiyor. İşte bu gerekçelerle topluma da bunlar anlatılarak Anayasa’nın 128.maddesi değiştirilecek ve önümüze konulacak referandumda.”  dedi.

 

“BAŞKANLIK SİSTEMİ DİKTATÖRLÜĞE GEÇİŞ DEMEKTİR”

 

Yeni Anayasa çalışmaları çerçevesinde bazı hazırlıkların yapıldığına dikkat çeken Genel Başkanımız İsmail Koncuk, özellikle başkanlık sisteminin Türkiye’yi diktatörlüğe götürecek bir sistem olacağını belirtti. Koncuk, “ Başka neler konulacak referandumda Anayasa uzlaşma komisyonunun bir uzlaşma sağlayamayacağı belli oldu. Anayasa’nın 66. maddesi yani Türklük tanımı değiştirilmek isteniyor. Ne diyor 66. madde “Türk devletine vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk’tür” bu anayasal bir tanımdır. Yani etnik kökeni ne olursa olsun vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk’tür. Bunu bile hazmedemiyorlar çünkü terör örgütüne verilen sözler var. Başka ne değişecek, Başkanlık sistemi geliyor. Başkanlık sisteminin gelmesi beraberinde eyalet sisteminin gelmesi anlamını taşıyor mu, taşıyor. Çünkü Başkanlık sistemi eyalet sistemini öngören bir sistemdir. Çünkü başkanlık sistemi sadece ABD’de başarıyla uygulanan bir sistemdir. Bunun dışında uygulanan tüm ülkelerde yönetim istisnasız diktatörlüğe kaymıştır. Türkiye’de uygulandığı takdirde yönetimin diktatörlüğe kayacağı açıktır. Bakın Türkiye’de kuvvetler ayrılığı ilkesinden bile rahatsızlık duyulduğunu hepimiz görüyoruz. Her ne kadar yargıyı ele geçirseler de yüzde 100 hakim olamamanın rahatsızlığı var. Yasama ellerinde, yürütme ellerinde yargı da büyük bir oranda yürütmenin elinde. Eğer bir ülkede kuvvetler ayrılığı ilkesinden bir rahatsızlık varsa o ülkede diktatörlüğe bir gidiş var demektir. Birde bunu başkanlık sistemiyle desteklerseniz bunun alenen bir diktatörlük olacağı kesindir. “ dedi.

 

“GENEL BAŞKAN DR. ERSİN ASLAN’ UNUTMADI”

 

     14 Mart Tıp bayramında Geçtiğimiz yıl hastanede uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Dr. Ersin Aslan’ı da unutmayan Genel Başkanımız Türk Sağlık-Sen tarafından yılın doktoru seçilen Aslan’ı bir kez daha rahmetle andı. Koncuk, “14 Mart Tıp bayramını geride bıraktık. Ben Gaziantep’te yaşamını yitiren Doktorumuz Ersin Aslan’ın ailesine tekrar başsağlığı diliyorum, mesai arkadaşlarına ve sağlık çalışanlarına başsağlığı diliyorum. Sağlık çalışanları bu ülkeye bizlere hizmet eden insanlar, herkes onların bu çalışmalarını takdir etmeli. Maalesef bu üzücü olayları sağlık ocaklarında, hastanelerde sık sık yaşar olduk. Türk Sağlık-Sen yılın doktoru olarak Rahmetli Ersin Aslan’ı seçmiş bende hem Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı ve yöneticilerini bu şuurlu davranışlarından dolayı kutluyorum. Ersin Aslan gibi isimleri sağlık çalışanları asla unutmamalıdır ve bu ülkeyi yönetenlerde unutmamalıdır. Geçtiğimiz aylarda İzmir’de Sevilay öğretmen yine böyle bir olay sonrasında hayatını kaybetti. Ben de cenazesine katıldım. Ne yazık ki bu  olayları kamu çalışanları yaşıyor. Terör olaylarında 158 öğretmenimiz yaşamını yitirdi, imamlarımız terör olaylarında şehit edildi. Kamu görevlileri hangi hizmet kolunda olursa olsun bu tip şiddet olaylarına maruz kalıyorlar. Ben millete hizmet ederken şehit edilen bütün kamu görevlilerini bir kez daha rahmetle ve minnetle  anıyorum, Allah mekanlarını cennet etsin.”  Dedi.

Doğru duvarın asla yıkılmayacağını ifade eden Genel Başkan İsmail  Koncuk Türkiye Kamu-Sen’in doğru bir duvar olduğunu ve sapasağlam ayakta olduğunu  belirtti. Koncuk, İstişare toplantılarının  hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek sözlerini noktaladı. 

Bölge İstişare toplantılarına, Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Celal Karapınar, Türk Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nazmi Güzel, Türk Kültür Sanat-Sen Genel Başkanı Hasan Hüseyin yılmaz, Türk Emekli-Sen Genel Başkanı Osman Özdemir, Genel merkez yöneticiler, il temsilcileri, şube başkanları ve çok sayıda kamu çalışanı katıldı.

 

 

 


 
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer EĞİTİM Haberleri

Başlık Tarih
 
‘Liyakat ve adalet esas alınmalı’11 Ocak 2019
“KAHRAMANMARAŞ’IN DERSLİK SIKINTISI NE ZAMAN BİTECEK?”16 Aralık 2018
MİLLİ EĞİTİM’E ÜLKÜCÜ DAMGASI TARİKATLAR RAHATSIZ OLDU09 Aralık 2018
Türk Eğitim-Sen’den Andımızla ilgili MEB’in temyiz dilekçesine cevap03 Aralık 2018
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜ KORUYACAĞIZ22 Kasım 2018
ANALAR DOĞURUR, ÖĞRETMENLER YETİŞTİRİR21 Kasım 2018
MHP'den MEB'e "Öğrenci Andı Savunması" Tepkisi13 Kasım 2018
Danıştay Kararının Tartışılacak Bir Yanı Yok19 Ekim 2018
Bakan Selçuk'tan öğretmenlere mektup21 Temmuz 2018
Talip Geylan; Açıklanan Paket Güncellenmelidir 02 Mayıs 2018
İkinci öğretimde görev yapan öğretim görevlileri için kanun teklifi12 Nisan 2018
Bazıları Kendilerini İmtiyazlı Müslüman Olarak Görüyor09 Nisan 2018
TÜRK EĞİTİM SEN YÖNÜNÜ BELİRLEMİŞTİR.29 Mart 2018
PİCTES Öğretmenlerine MHP’den Müjde 15 Mart 2018
Öğretmenlerin Motivasyonu Bozulmamalı 08 Mart 2018
MHP'li Aksu, önlisans mezunları için kanun teklifi02 Mart 2018
Eğitimin hiç mi önemi yok?08 Şubat 2018
"Üniversite giriş sınavlarını kaldıralım"23 Aralık 2017
MHP'li Arzu Erdem'den sözleşmeli öğretmen çağrısı23 Aralık 2017
Kayıtta öncelik onların olacak29 Kasım 2017
Tokat'ta 'Fırat Çakıroğlu Fidanı' Gerginliği19 Kasım 2017
MHP'li Akçay: Atanamayan öğretmenler ve öğretmen açığı bir Milli Eğitim sorunudur16 Kasım 2017
Hangi doğruyu söylediysek sizden aldığımız güçle söyledik.13 Kasım 2017
BAŞKAN KAŞLI;TÜRK EĞİTİM-SEN KONGRESİNDE 12 Kasım 2017
UŞAK ÜNİVERSİTE TEŞKİLATI;BASINDA ÇIKAN HABERLER ASILSIZDIR.06 Kasım 2017
Milli Eğitim Sistemi Hakkında Araştırma Önergesi 02 Kasım 2017
YENİ SINAV SİSTEMİNE TEPKİLER DİNMİYOR14 Ekim 2017
MHP'den sözleşmeli öğretmenlere eş durumu desteği14 Ekim 2017
MHP'li Erhan Usta: Böyle rezalet görülmedi12 Ekim 2017
Üniversiteye girişte yeni sistem belli oldu12 Ekim 2017
Eğitimde çözülmesi gereken onca sorun varken ...02 Ekim 2017
Bu yıl üniversite sınavı yapılacak24 Eylül 2017
Öğrenci yurtları yetersiz!!!21 Eylül 2017
MHP'li Erdem'den öğrencilere 'adab-ı muaşeret' dersi önerisi03 Ağustos 2017
Aladağ Yurt Yangını raporuna MHP şerhi01 Ağustos 2017
'Ülkücüleri bırakın, Üniversitelerimizdeki terörislere bakın'19 Haziran 2017
Ulusal Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Kongresi01 Mayıs 2017
NORM FAZLASI ÖĞRETMENLER İŞSİZ Mİ KALACAK?28 Şubat 2017
Atama bekleyen öğretmenlerin çağrılarına kulak verelim 22 Şubat 2017
Ülkücüden FETÖ'cü çıkmaz18 Şubat 2017
Türk Eğitim-Sen'liler ne zaman görevlerine iade edilecek?14 Aralık 2016
“Kazanılan seçimler iptal ediliyor”12 Aralık 2016
Öğretmenler icraat istiyor25 Kasım 2016
MHP Ankara'dan Öğretmenler Günü Mesajı23 Kasım 2016
ÖĞRETMENLER BAŞIMIZIN TACIDIR23 Kasım 2016
İsmail Koncuk; Bir Misyon Sendikasıyız21 Kasım 2016
MHP'den eğitime tam destek17 Kasım 2016
Alan Değişikliğinden Anlamadığınız Nedir?26 Ekim 2016
Hala “Benim Adamım” Derseniz, Yenikapı Ruhunu Yaşatamayız!14 Ekim 2016
Tam gün eğitim sistemine katılıyoruz.05 Ekim 2016
“Sayın Bakanın Hesabında Bir Yanlışlık Var”03 Ekim 2016
Koncuk “Şu An Norm Fazlası Gibi Görünenler Esasen Norm İçinde Kalabilecektir.”23 Eylül 2016
İSMAİL KONCUK: 'BU YÖNETMELİK UCUBEDİR'04 Ağustos 2016
“AĞUSTOS’TA ATAMA YAPIN, SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK HÜLYASINDAN VAZGEÇİN”23 Haziran 2016
"Şubata kadar dersler boş mu geçecektir?"16 Haziran 2016
TÜRKİYE KAMU-SEN YİĞİT VE DİK DURUŞUN SESİDİR20 Nisan 2016
Koncuk’dan Nabi Avcı’ya Çağrı12 Nisan 2016
AHLAKİ YOZLAŞMA VE İŞSİZLİĞİ ÖNLEMEK İÇİN EĞİTİM ŞART!15 Şubat 2016
MHP’li Yılmaz'dan bürokratlara: Sizlerin de psikolojiniz bozulacak07 Şubat 2016
ÖĞRETMEN ADAYLARI DİKKAT: YARIN SON GÜN !07 Şubat 2016
MEB atanacak 30 bin öğretmenin branş dağılımını açıkladı 28 Ocak 2016
Koncuk: 100 bin öğretmen ataması mutlaka yapılmalı 21 Ocak 2016
YHS PERSONELİNİN HİZMET SINIFI DEĞİŞECEK Mİ?09 Ocak 2016
GÜCÜNÜZ ÜLKÜCÜLERE Mİ YETİYOR !08 Ocak 2016
Üniversitelerin Sorunu 'Bilim' Olmaktan Çıktı07 Ocak 2016
ÜNİVERSİTE KORİDORLARI KANDİL MAĞARALARINA DÖNDÜ30 Aralık 2015
'TERÖR ÖRGÜTÜ PKK ÜNİVERSİTELERDE YAPILANIYOR'28 Aralık 2015
Doğum Borçlanması Nedir?19 Aralık 2015
Hükümet ve Milli Eğitim Bakanı Eğitim Sistemini Enkaza Çevirdi25 Kasım 2015
Öğretmenlik, kara tahtayı ruhuyla aydınlatan nurlu bir sevdadır25 Kasım 2015
Dünyanın en itibarlı mesleği...23 Kasım 2015
Öğretmen karanlıkları yırtan tek meşalemiz23 Kasım 2015
EĞİTİM SİSTEMİ 'PARAN VARSA OKU' HALİNE GELDİ16 Kasım 2015
Vefalı Esnafa, Şehit Ailelerinden Teşekkür Ziyareti21 Ekim 2015
MHP'DEN ÖĞRETMENLERE MÜJDE !20 Ekim 2015
ÜLKE HIZLA KAOSA SÜRÜKLENİYOR 13 Ekim 2015
Ermeni Meselesini Hiç Bu Açıdan Okumadınız !13 Eylül 2015
OKULLARI İTİBARSIZLAŞTIRMAK İSTİYORLAR 06 Ağustos 2015
İSMAİL KONCUK: AYM BEKLENEN KARARI VERMİŞTİR24 Temmuz 2015
10 BİN ÖĞRETMEN ATAMASINA NE OLDU?20 Temmuz 2015
YUSUF BAŞ, ÖĞRENCİLERE ÖNEMLİ MESAJLAR VERDİ14 Haziran 2015
Erdoğan'ın mitingine talimatla öğrenci taşınacak 29 Mayıs 2015
TÜRK EĞİTİMSEN TEK YETKİLİ SENDİKA OLDU26 Mayıs 2015
AKP üniversiteleri PKK'ya teslim etmiştir.25 Mayıs 2015
'MİLLİ İRADE DİYENLERİN AMACININ MİLLİ İRADEYİ YOK ETMEK OLDUĞU APAÇIK ORTADA'20 Mayıs 2015
Topçu, DTCF'li Ülkücüleri Yanlız Bırakmadı07 Mayıs 2015
Öğretmenlere Uygulanacak Rotasyon Yönetmeliği Yandaşı Kayırmak İçindir27 Nisan 2015
Vural, KPSS Operasyonunun Asıl Amacını Açıkladı21 Nisan 2015
MHP'Lİ SEDEF: AKP REKTÖRLÜK SEÇİMİNİ DE SİYASETE ALET ETTİ18 Nisan 2015
Büyükataman: "Hacettepe Üniversitesi rektörü bir an önce aklını başına almalıdır"24 Mart 2015
HACETTEPELİ ÖĞRENCİLER PKK’YA KARŞI TEK YÜREK OLDU23 Mart 2015
Oktay Vural'dan sınavsız üniversite sözü15 Mart 2015
MHP’li Orhan’dan, YGS’ye girecek öğrencilere başarı mesajı.14 Mart 2015
"KANUN ÇIKARDILAR, ÜNİVERSİTELERDE HOCALAR KONUŞAMIYOR"20 Şubat 2015
Türk okullarını değil Doğu’daki PKK okullarını kapatın !14 Şubat 2015
Topcu: Bakanlığı Kapatın İnanın Okulları Müdürler ve Öğretmenler Daha İyi Yönetir13 Şubat 2015
'Vatandaş sizi Etiyopya'da okul açın diye seçmedi'31 Ocak 2015
'İktidara bağlılığını bildirenler okullara müdür yapıldı'22 Ocak 2015
Polis Akademisi ve Koleji Öğrencileri için Ne Düşünüyorsunuz?21 Ocak 2015
Büyükataman, Nabi Avcı'ya KPSS'yi Sordu14 Ocak 2015
MHP'Lİ HALAÇOĞLU: OSMANLICA ZATEN ÜNİVERSİTELERDE ÖĞRETİLİYOR30 Aralık 2014
MAHKEME TASFİYE EDİLEN OKUL MÜDÜRLERİNİ GÖREVLERİNE İADE ETTİ25 Aralık 2014
"DEĞERLER EĞİTİMİNE ÖRNEK OLARAK 17-25 ARALIK YOLSUZLUKLARI KONULMALI"17 Aralık 2014
MHP Genel Başkan Yardımcısı Zühal Topcu, 19. Milli Eğitim Şurası'nı değerlendirdi. 11 Aralık 2014
"Siyasi iktidar ülkeyi, polis devletine dönüştürmek istiyor"28 Kasım 2014
Topcu,Bizim her şeyimiz açık24 Kasım 2014
Günal: AKP Okul Arazilerini Yandaş Müteahhide Peşkeş Çekiyor!23 Kasım 2014
'Siyasi iktidar, okullarımıza ayrımcılığı soktu'23 Kasım 2014
MHP Şehitkamil ilçe Başkanı Aziz Yücel’in Gündeme Dair Açıklaması23 Kasım 2014
EĞİTİMDEKİ SORUNLAR BİR AN EVVEL ÇÖZÜMLENMELİ19 Kasım 2014
"Milli Eğitim'de haktan söz etmek mümkün değil"02 Kasım 2014
SAYIN MÜDÜR, DİNAR’A KASTININ SEBEBİ NE?23 Ekim 2014
Zühal Topcu: YÖK’ün imkânlarını dibine kadar kullandınız22 Ekim 2014
Milli Eğitim, yaz-boz tahtasına döndürüldü15 Ekim 2014
MHP'Lİ KALAYCI: TASFİYE EDİLEN OKUL VE POLİS MÜDÜRLERİ CEMAAT'TEN DEĞİL, ÜLKÜCÜ14 Ekim 2014
Öğretmenler 1 günlük iş bıraktı24 Eylül 2014
MHP'li Zuhal Topçu:Eğitim keşmekeş içinde21 Eylül 2014
Büyükataman: Bir daha bu sorunlar yaşanmasın15 Eylül 2014
Zühal Topcu Öğretmen Atamaları Konusunda Hükümete “Hodri Meydan!” Dedi11 Eylül 2014
MHP'li Başeskioğlu'ndan Türk Eğitim-Sen'e Destek Sözü31 Ağustos 2014
MEMUR SEN, BASKI ARACI VE BALYOZ HALİNE GELDİ27 Ağustos 2014
Topcu: Bakan Avcı, derhal istifa etmelidir27 Ağustos 2014
"BÖYLESİNE ZULMÜ 12 EYLÜL DÖNEMİNDE GÖRMEDİK"26 Ağustos 2014
"pkk, AKP TARAFINDAN AKLANMAYA ÇALIŞIR HALE GELMİŞTİR"25 Ağustos 2014
Ruhsar Demirel Okullardaki Yönetici Atamasına Vali Müdahalesini Meclis'e Taşıdı19 Ağustos 2014
Öğretmene Rotasyon Zühal Topçu’ya Rağmen Onaylandı08 Ağustos 2014
OKULLAR SİYASİ KADROLAŞMA YERİ DEĞİLDİR07 Ağustos 2014
Zühal Topcu Öğretmen Maaşlarının Artırılması İçin Kanun Teklifi Verdi15 Temmuz 2014
Aklınızı başınıza alın, kamu çalışanlarını sınamayın26 Haziran 2014
Kamu-Sen: Ermeni taziyesi şehitlerimizin ruhunu incitmiştir27 Nisan 2014
Zühal Topcu: Eğitim Kalitemiz Düşüyor17 Nisan 2014
Zühal Topcu: MEB, Anadolu Liselerindeki kontenjanları yönetemezken15 Nisan 2014
KIME HIZMET EDIYORSUNUZ11 Nisan 2014
Koncuk: Türkiye Orta Çağ Zihniyetini Yaşıyor29 Mart 2014
73 Bin Yöneticiye Sivil Darbe Yapılmıştır22 Mart 2014
Öğretmen Açığı Acilen Kapatılmalıdır18 Mart 2014
MHP'li Ogan;’Öğretmenlere saldırının sorumlusu Başbakan’dır’10 Mart 2014
Memurun Torbası seçim sonrasına kaldı!06 Mart 2014
MEB Kanunu AİHM'e Taşınıyor06 Mart 2014
ATANMAYI BEKLEYEN 300 BIN ÖĞRETMEN VARKEN İKTIDAR YENI EĞITIM FAKÜLTELERI AÇIYOR20 Şubat 2014
MHP'li Zühal Topçu: Dersane tasarısı eğitime bir darbedir17 Şubat 2014
'Savcı ve polislere yapılan kıyım şimdi öğretmenlere yapılacak'13 Şubat 2014
DERSHANE YASA TASARISI ASLA KABUL EDİLEMEZ.07 Şubat 2014
Koncuk Yeniden Genel Başkanlığa Seçildi05 Şubat 2014
Eğitim Sistemi Yap-Boz Tahtasına Çevrildi01 Şubat 2014
MHP'LI HALAÇOĞLU, FATIH PROJESINI SORDU23 Ocak 2014
Kamu Sen: Hırsıza Değil, Memura Bütçe İstiyoruz31 Aralık 2013
Afyonkarahisar’da öğrenci olayları protestosu28 Aralık 2013
Zühal Topçu: Eğitimi siyaset malzemesi olarak görmekten vazgeçin 216 Aralık 2013
Zühal Topçu: Eğitimi siyaset malzemesi olarak görmekten vazgeçin16 Aralık 2013
Türkiye sevdamızı gelecek nesillere aktaracağız27 Kasım 2013
Oktay Vural Sınav skandalını deşifre etti23 Kasım 2013
Şivan Perver'leri değil, vatanperverleri dinleyin!21 Kasım 2013
Erdoğan sözde Kürdistan'ı resmen tanıdı19 Kasım 2013
ASLAN: EĞİTİM YAP-BOZ TAHTASINA DÖNDÜ18 Kasım 2013
Dersanelerin Kapatılması Oslo Görüşmelerinin Sonucu Olabilir17 Kasım 2013
YILMAZ BİNLERCE İLLEGAL DERSANE ORTAYA ÇIKACAK15 Kasım 2013
özel okul açacağız" demek çözüm değil15 Kasım 2013
Dershanelerle değil derslik ve öğretmen açığıyla uğraşın15 Kasım 2013
Zühal Topçu: Bakan Bu Ülkenin Çocukları ile Oynanmasın14 Kasım 2013
MHP dershaneler için Meclis araştırması istedi, CHP destekledi, AKP reddetti14 Kasım 2013
Dadaşlardan Sert Tepki!13 Kasım 2013
Kemalettin Yılmaz: Afyon'da 1300 derslik, 1800 öğretmen açığı var27 Ekim 2013
Memurun yüzü güldü demekle yüzü gülmüyor25 Ekim 2013
Dershaneler kapatılmadan önce eğitim sistemi sınav odaklı olmaktan çıkarılmalıdır11 Ekim 2013
KÜLTÜR ŞEHRİNE EĞİTİM 2023 GENEL MERKEZİNDEN ZİYARET06 Ekim 2013
Zühal Topcu Milli Eğitim’deki partizanlığı gözler önüne serdi27 Eylül 2013
ON BİR YILLIK REZALET15 Eylül 2013
EĞİTİMDE DERİN OYUN12 Eylül 2013
Aslan'dan Eğitim Eleştirisi05 Eylül 2013
ÜNİVERSİTE HOCALARI SEFALET GİRDABINDA 03 Eylül 2013
Koncuk: Mülakatı Kirletenleri Affetmeyeceğiz!01 Eylül 2013
Halaçoğlu: Çocuklara Dağıtılan Tabletlerin Radyasyonu Ölçüldü mü?23 Ağustos 2013
HÜKÜMET BİRİLERİNE MESAJ GÖNDERİYOR09 Temmuz 2013
"Eğitim kurumlarını, siyasi rant alanından çekin"08 Temmuz 2013
Öğretmenlik mesleğini halkın gözünde bu iktidar itibarsız hâle getirmiştir03 Temmuz 2013
Zühal Topcu: "4+4+4" Eğitim Sistemimizi Sorunlar Yumağına Çevirdi20 Haziran 2013
“GEZİ PARKI MESELESİ BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA OLDU”07 Haziran 2013
Üniversiteler Rektörlerin babasının çiftliği olmamalıdır06 Haziran 2013
Yılmaz Ziraat ve Veteriner Fakültesi mezunlarının sorunlarını Meclise taşıdı06 Haziran 2013
Eğitim Bilimleri Mezunlarının Mağduriyeti24 Mayıs 2013
TORBA KANUN TASARISI YA GERİ ÇEKİLSİN YA DA MEMURLARIN BEKLENTİLERİ KARŞILANSIN23 Mayıs 2013
Öğretmenler Sadaka Değil, İhtiyaç Kadar Atama İstiyor19 Mayıs 2013
2013 YILINDA 37 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK17 Mayıs 2013
ARİF NİHAT ASYA İLKOKULU VARAN 2. RESMİ YAZIDAN T'Yİ ATIP KÜRTÇE ÇALIŞTAY İZNİ ALDILAR16 Mayıs 2013
Topcu’dan Bilişim Teknolojisi Dersi için Araştırma Önergesi16 Mayıs 2013
BİZ HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİYİZ06 Mayıs 2013
Öğretmene Ek Ödeme Yok!06 Mayıs 2013
Piyon ve provakatör rektörün hezeyanları 30 Nisan 2013
ADALET İSTİYORUZ16 Nisan 2013
Koncuk: Biz Bu Ülkenin Divanesiyiz14 Nisan 2013
YGS'de hatalı soru iddiası27 Mart 2013
NEVRUZ AYRIŞMA DEĞİL BİRLİK GÜNÜDÜR23 Mart 2013
TÜRK MİLLETİ HENÜZ SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEDİ23 Mart 2013
YGS giriş belgesi yarın internette14 Mart 2013
AÖF'de okuyanlara kötü haber12 Mart 2013
Kirli bir tezgâhla karşı karşıyayız28 Şubat 2013
Lisede ‘rapor’ dökümüne MHP'den Soru Önergesi22 Şubat 2013
FİZİK TEDAVİSİNDE ÜYELERİMİZE YENİ BİR İMKÂN22 Şubat 2013
YILMAZ, BAKAN AVCI’YA SORDU17 Şubat 2013
Devlet Yurtları Ülkücüye Kapatıldı mı?16 Şubat 2013
Şubatta 30 Bin, Ağustostada 70 Bin Öğretmen Ataması İstiyoruz07 Şubat 2013
PERFORMANSA DAYALI ÜCRET ve YÜKSELME SİSTEMİ ZULÜM ARACIDIR04 Şubat 2013
TELEKOM’DAN ÜNİVERSİTEYE GEÇEN PERSONELİN DENGE TAZMİNATI DAVASINI KAZANDIK01 Şubat 2013
200 bine yakın atanamayan öğretmen var01 Şubat 2013
Öğretmenlerimizin mağduriyetlerine son vermelidir.30 Ocak 2013
BURNUNUZDAN FİTİL FİTİL GETİRİRİZ27 Ocak 2013
Rektör intihara kalkıştı27 Ocak 2013
Aksaray Oğuz Ata İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine katıldılar25 Ocak 2013
MHP'den öğretmenler için kanun teklifi25 Ocak 2013
Üniversitelilere kötü haber23 Ocak 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH