Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

Bölücü siyaset anlayışı yasaklanmalı
21 Aralık 2020
Bu haber 5248 kez okundu
MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Semih Yalçın gündemdeki gelişmelere dair özel açıklamalarda bulundu. MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından gündeme getirilen HDP’nin kapatılma konusuna değinen Prof. Dr. Semih Yalçın, hiçbir gelişmiş demokratik ülkede bölücü siyasi partilere izin ve taviz verilmediğini ifade ederek Türkiye’de de gerekli yasal düzenlemelerin yapılarak bölücü siyasetin sonsuza kadar yasaklanması gerektiğini vurguladı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
 

MHP TEK SES TEK YÜREK

MHP Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Semih Yalçın gündemdeki gelişmeler ve kurultay süreciyle ilgili Türkgün’e özel açıklamalarda bulundu.

Semih Yalçın, kongre sürecinin her zamankinden daha çok heyecan ve coşku içinde, daha fazla şevk ve arzu dolu geçtiğini belirterek, “51 yılı aşan mücadele sürecinde MHP’nin Türk siyasi hayatında özgül ağırlık bakımından ulaştığı seviye teşkilatlarımız tarafından idrak edilmiştir. Partimizin gerek fikriyatı ve gerekse siyasi tutumuyla millet vicdanında edindiği özel yer bir özgüven oluşturmuştur. Geleceğe dönük hedeflerimize odaklanmadaki azim ve kararlılık tamdır. En önemlisi Genel Başkanımız ve teşkilatlarımız arasındaki güçlü bağ ile disiplinli bir uyum mevcuttur” dedi.

Yalçın, “Teşkilatlarımız, Türkiye’nin 2023 ve sonrası hedeflerinin sorumluluk ve bilinciyle tek aday ve uzlaşılmış tek liste üzerinde ittifak edip devamlılık iradesi sergiledi. Böylece MHP teşkilatları ve camiasının sarsılmaz bir bütünlük içinde bulunduğu gerçeği kamuoyuna bir kez daha açık şekilde aksetmiş oldu. Tek aday olgusu, aynı zamanda 14 Mart 2021’de gerçekleştirilecek 13. Olağan Büyük Kurultay için de anlamlı bir mesaj içeriyordu. Bu mesaj; Ülkücü iradenin, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’yi kurultayda ‘tek genel başkan adayı’ olarak görme kararlılığıydı” diye konuştu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından gündeme getirilen HDP’nin kapatılma konusuna değinen Prof. Dr. Semih Yalçın, hiçbir gelişmiş demokratik ülkede bölücü siyasi partilere izin ve taviz verilmediğini ifade ederek, Türkiye’de de gerekli yasal düzenlemelerin yapılarak bölücü siyasetin sonsuza kadar yasaklanması gerektiğini vurguladı. Yalçın, “Türkiye’nin şartlarında elzem olan; teröre, etnik bölücülüğe hizmet eden ve doğrudan Türkiye’nin bütünlüğünü tehdit eden bir partinin hayat bulamaması, bu yüzden kapatılanın da devamının olamamasıdır” açıklamasında bulundu.

BÖLÜCÜ SİYASET ANLAYIŞI YASAKLANMALI

MHP’deki kongre dönemlerinin, genellikle teşkilatların hummalı faaliyet içinde olduğu, Türk siyasetinin geleceğini kavrayabilecek kadrolarının oluşturulduğu bir süreç olarak tanımlayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Ülkücü irade, kongrelerimizdeki demokratik atmosferde ağırlığını daima hissettirir” dedi. Türkgün’e özel açıklamalarda bulunan Yalçın, kongre çalışmalarından iç siyasete kadar bir çok konuda görüşlerini açıkladı...

Ağustos’ta başlayan kongre sürecinin coşku içinde gerçekleştiğinin altını çizen Semih Yalçın şunları söyledi: Bu durumun, MHP’nin Türk siyasetindeki özgül ağırlığından, daha fazla şevk ve arzu dolu geçti. Bunun birkaç temel sebebi var. Birincisi; 51 yılı aşan mücadele sürecinde MHP’nin Türk siyasi hayatında özgül ağırlık bakımından ulaştığı seviyenin teşkilatlarımız tarafından idrak edilmiş olması. İkincisi, partimizin gerek fikriyatı ve gerekse siyasi tutumuyla millet vicdanında edindiği özel yerin getirdiği özgüven. Üçüncüsü, geleceğe dönük hedeflerimize odaklanmadaki azim ve kararlılık… Dördüncüsü ve en önemlisiyse Genel Başkanımız ve teşkilatlarımız arasındaki güçlü bağ ile disiplinli uyum. Bütün bu faktörler bir araya gelince, “Tek ses tek yürek!” mottosunda anlamını bulan birlik ve beraberlik havası daha çok kendini gösterdi.

ALTERNATİF ANAYASA AŞKI

Bahadır Çoban: CHP, HDP, İP ve SP’den oluşan 4 partinin bir araya gelerek anayasa çalışması yaptığı ortaya çıktı. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Semih Yalçın: Esasen zillet ittifakı üyelerinin birlikte bir alternatif anayasa çalışması yaptığı bilinen bir şeydi. Böyle bir çalışmanın başlatıldığı 2018 yılında hem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından hem de bu amaçla oluşturulan komisyonun başkanlığını yürüten İbrahim Kaboğlu tarafından defalarca yazılı ve görsel medyaya açıklandı. Üstelik CHP’nin alternatif anayasa aşkı çok daha eskilere dayanıyor.

15 Temmuz ihanet kalkışması meydana gelmeden önce FETÖ’cülerle aynı paralelde yer alarak sözde Kürt sorununun çözümünde 3. yol önerisini savunmuştu. Dönemin gazetelerini tararsanız, CHP’nin Türkiye’nin bütünlüğü yerine özerklik ve federasyon gibi görüşleri savunduğunu ve bu konuda bölücülere taviz vermeye meyilli olduğunu görürsünüz. Şimdi CHP’nin inkâr ve gizleme politikalarına tevessül etmesinin sebebi, meselenin temayül boyutundan çıkıp bilinçli bir ittifak ve iş birliğine dönüşmesine milletçe gösterilen tepkidir. 

"Sözde aydınlar bölücülüğe omuz veriyorlar"

Çeşitli meslek gruplarından gelen 805 kişinin, ortak bir bildiri yayımlayarak Türk siyasetine rota çizmeye çalışmasını nasıl buluyorsunuz diye sorduğumuz MHP’li Semih Yalçın, şöyle konuştu:

Bu bir motivasyon değil, beşinci kol faaliyetlerinin yeniden aktivasyonu. Türkiye’de bölücülüğün ve etnik ayrılıkçılığın beslendiği kaynaklardan biri sözde entelektüel çevreler. Burada kümelenen bir takım vatan hainleri kendilerini sözde aydın sıfatı vererek bölücülüğe omuz veriyor. Geçenlerde Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli bunlara ağızlarının payını verdi, ipliklerini pazara çıkardı. Buna rağmen yine rahat durmadılar ve cevap verme densizliğine yeltendiler. Güya, “Türk, Kürt, Alevi, Sünni, kentli, köylü, işçi, işveren demeden yeniden ‘biz’ olabilmenin önünü açın.” çağrısında bulunmuşlarmış.

Yahu bu sayılan kesimlerle milletimizin bir derdi mi var? MHP’nin veya Cumhur İttifakının bütün toplum kesimlerinin birlik ve bütünlüğünü teminden başka çabası mı var? Cumhur İttifakı, milletçe birlik ve bütünlüğümüzün garantörü. Aynı zamanda bağımsız Türkiye idealinin taraftarı ve takipçisi. Bu ittifakın tarafı olan MHP, hiçbir kimseyi ayırmayan ve yaratılanı Yaradan’dan ötürü seven bir dünya görüşünün en başta gelen savunucusu... MHP’nin fikriyatı hem maşeri vicdana, hem de yönetim anlayışının ruhuna sinmiş vaziyette...

805 kişilik mahdut ve küçük güruhun savunduğu görüşler sadece sınırlı bir Marksist ve çıkarcı çevrenin bakış açısını yansıtıyor. Üstelik içinde milletimizin gerçek sorunlarına ve halkın beklentilerine dair en küçük kırıntı bile yok. Mesela çocuklarını terör belasından ve PKK’nın tasallutundan kurtarmak isteyen Diyarbakır annelerinin, HDP’nin yönettiği terörist ticaretine karşı cesurca duruş sergileyen ailelerin onurlu mücadelesine destek anlamında tek kelime yok. Türkiye’yi uydu devlet olmaktan kurtarma çabasındaki hükümet üzerinde baskı kurmak maksadıyla ABD tarafından açıklanan yaptırımlara karşı çıkış da yok. Türkiye’nin egemenlik haklarını savunmak şöyle dursun, emperyalizmin yoluna taş döşeyen bir bildiri…

CHP’LİLER TELAŞ İÇİNDE

Zillet ittifakının sadece seçimlerde başarı kazanmaya yönelik siyasi birliktelikten ibaret olmadığı, bunun aynı zamanda PKK’nın siyasi kanadı olan HDP ile dayanışma ve iş birliği içeren bir ihanet ittifakı olduğu otaya çıkmıştır. CHP’lilerin telaşı bundandır. İşin asıl acı tarafı; iki milletli iki dilli bir bölücü anayasa hazırlanması için gayret gösteren CHP’ye, kendini sağda veya milliyetçi-muhafazakâr çizgide konumlandıran bazı küçük partilerin destek vermesi. Demek ki CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun “arkadaşlarımız, dostlarımız” diye nitelendirdiği bu partiler, amaç ve ideal konusunda onunla aynîleşmiş, bütünleşmiştir.

805 AYDIN MÜSVETTESİ

15 Temmuzlar ve Geziler başarısız kalınca, Türkiye terörle mücadelede başarıya ulaşıp PKK’nın ve siyasi kanadının başını ezince, uluslararası aktörler içerideki yeni iş birlikçilerini devreye sokuyor. Amaç, Türk siyasetini yeniden dizayn etmek… Zillet ittifakına entelektüel çevrelerce destek verildiği ve onların siyasi tezlerinin çeşitli kesimlerde karşılık bulduğu inancını yaratmak... Millet bu yaveleri yutmaz. Milletin vicdanında karşılığı olmayan, toplumsal gerçekliği yansıtmayan hiçbir ifade ve sözün değeri yok. 805 aydın müsveddesinin sesi; suya yazı yazmak, rüzgâra karşı üflemek kabilinden beyhude gayretler.

GEREKTIĞINDE PARTI KAPATILIR

Demokratik açıdan bakınca siyasi partilerin kapatılması çözüm gibi görünmüyor ama bu bakış açısı yanlış. Gerektiğinde parti kapatma iyi bir çözüm ama bu da yeterli değil. Bölücülük yapan siyasi partilere izin verilmesi, ayağınıza kurşun sıkmaktan farksız. Türkiye’de terörizmin asla yuvalanamayacağı bir siyaset kurumu oluşturulmalıdır. Bunun da yolu, Türkiye’nin bütünlüğüne hizmet eden partilerin faaliyet gösterebilmesinden geçmektedir. Hiçbir gelişmiş demokratik ülkede bölücü siyasi partilere asla izin ve taviz verilmezken, Türkiye’de bu hususta gereğinden fazla hoşgörülü yasal düzenlemeler bulunuyor.

HER PARTİYE ‘TÜRKİYE PARTİSİ’ OLMA ŞARTI GETİRİLMELİDİR

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin, “HDP’nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır.” ifadeleri ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan MHP’li Semih Yalçın, şunları söyledi:

Türkiye’de siyasi partilerin kapatılmasının belli şartları var ve bu kolayca yapılacak bir iş değil. Ayrıca Türkiye’de kapatılan bir siyasi partinin yerine kısa sürede bir başkası kurularak kaldığı yerden bölücü faaliyetlere devam ediyor. Mesela HEP DEP’e, o da kolayca HDP’ye dönüştü. PKK’nın siyasi kanadı her seferinde başka isim altında yoluna devam etti. Hâlbuki Türkiye’nin şartlarında elzem olan; teröre, etnik bölücülüğe hizmet eden ve doğrudan Türkiye’nin bütünlüğünü tehdit eden bir partinin hayat bulamaması, bu yüzden kapatılanın da devamının olamamasıdır. Siyasi Partiler ve Seçim Kanunları bu çerçevede yeniden düzenlenmelidir.

Mesela HDP ve öncüllerinde siyaset yapanlar sonsuza kadar yasaklı olmalıdır. Bölücü parti kapatıldığında yerine kurulacak yeni bir parti tarafından aynı zihniyetin sürdürülmesini ve aynı tiplerin burada görev almasını kesin surette önleyecek yasal düzenlemeler getirilmelidir. Parti kurma aşamasında kurucu isimler, kesinlikle bir daha aynı hedefler istikametinde ve aynı isimlerle yürümeyecekleri taahhüdünde bulunmalıdır. Bunlar yine eski ayrıştırıcı ve bölücü yöntemlere tevessül ettikleri takdirde kuracakları parti teşkilatları daha başından sonlandırılmalıdır. Yürütecekleri seçim faaliyetleri, yaptıkları iş ve işlemler iptal edilmeli, seçimlere girmeleri engellenmelidir. Her siyasi partiye kesinlikle “Türkiye partisi” olma şartı getirilmelidir.

TÜRK-AMERİKAN İLİŞKİLERİ BAŞINDAN BERİ SORUNLU GİDİYOR

ABD seçimlerini Joe Biden’ın kazanmasıyla ilgili de görüş bildiren Semih Yalçın, S-400’lerle ilgili yaptırım kararının bahane olduğunu savundu. Yalçın şunları söyledi:

Uluslararası çıkarlar söz konusu olunca ABD’nin başına kim gelirse gelsin, dış politikada keser Washington’dan yana yontacaktır. Türk-Amerikan ilişkileri sadece son dönemde değil, başından beri hep inişli çıkışlı bir seyir takip etti. Türkiye bölgesinde ve dünyada güçlenip bağımsız politikalar takip etmeye başlayınca bu iniş çıkışların eğrisi de giderek büyüdü. Türkiye’nin çıkarlarıyla Amerikan çıkarları arasında önceden çok göze batmayan çatışma, günümüzde Washington açısından tolere edilebilir düzeyden çoktan uzaklaştı. ABD’nin başında bugün kim bulunursa bulunsun, S-400’ler olmasa bir başka bahane bulacak ve Türkiye’yi hizaya getirmek için çabalayacak.

Burada asıl mesele; Türkiye’nin, Batı’nın güdümünden çıkıp bir dünya devi olma yolunda ilerlemesi ve özelikle ABD’nin bölgesel çıkarlarına zarar vermeye başlaması. O bakımdan meseleye isim bazlı değil, diplomasi temelli bakmakta yarar var. Türkiye’nin yapması gereken, bölgesel ve küresel çıkarlarını savunma yolundaki kararlılığını sürdürerek caydırıcı olmak ve ABD’yi bir orta yol bulmaya zorlamak. Zira zor oyunu bozacaktır. ABD’li diplomatların zaman zaman dillendirdiği, “diş göstererek durdurma veya ikna etme” yöntemi, her iki taraf için de geçerlidir. Hantal ve obez Amerikan dış politikasının üzerimize yuvarlanmasını engellemenin yolu, önlerine kaya gibi bir kararlılık koymaktan geçmektedir.

KORKUNUN, EZİKLİĞİN VE SAHTEKÂRLIĞIN İŞARETİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, daha önce sosyal medyadan, “İtlafı gereken siyasi haşere sürüsü” paylaşımı yapmış, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar da, “Soykırım tahrik ve teşvik” suçlamasıyla cevap vermiş ve uluslararası mahkemelere başvuracaklarını açıklamıştı. Konu hakkında Yalçın şunları söyledi:

Bizim partimize saldıranlara söylediklerimizden, HDP-PKK safında yer alanların itlafını istememizden soykırımı tahrik ve teşvik iddiası çıkarmak; korkunun, ezikliğin ve sahtekârlığın işaretidir. Bizim hakkımızda bu yaveleri sıralayan Sancar’ın görev yaptığı parti, alenen PKK’nın siyasi ayağı işlevini icra etmektedir. Yetkilileri bölücü terör örgütünün propagandasını yapmakla kalmayıp eylemlerine iştirak etmektedir.

HDP, PKK’nın silahlı militanlarını da koruyup kollamaktadır. PKK bugüne kadar yüzlerce güvenlik görevlisini şehit etmiş, binlerce masum vatandaşımızı da katletmiştir.

Asıl soykırım HDP-PKK tarafından milletimize tatbik edilmeye çalışılmaktadır. HDP-PKK; haklarını savunduğunu iddia ettiği Kürt kökenli vatandaşlarımıza musallat olmuş, kendileriyle birlikte hareket etmeyen binlerce insanımızı öldürerek katliam yapmıştır.

Bu eli kanlı örgütün Türkiye’de nelere yol açtığını ve toplum vicdanında nasıl mahkûm olduğunu sadece Diyarbakır’daki ailelerin eylem ve söylemlerine bakarak kolayca öğrenebilirsiniz. Bizi uluslararası mahkemelerle caydıracaklarını sanıyorlarsa adanıyorlar. İnsanlık düşmanı bu katiller sürüsünün peşini bırakmamakta kararlıyız.Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
'Karabağ Türklük meselesidir'26 Ekim 2020
Gücümüzü Türkiye'den alıyoruz25 Ekim 2020
'Askıda Ekmek' kadim bir dayanışma modeli25 Ekim 2020
Hem okudum hem yazdım28 Eylül 2020
En az etkilenen ülkelerden biriyiz04 Eylül 2020
'Türk müziği abidedir, ciddi kültür ister'30 Ağustos 2020
Uluslararası hukuk Türkiye'nin yanında29 Ağustos 2020
Türk Gençliği sahipsiz değil28 Ağustos 2020
Feti Yıldız: ‘Ruhsatlı silahımı alıp hemen sokağa fırladım’14 Temmuz 2020
Çiftçiye destek şart10 Mayıs 2020
Tunç Soyer, tam bir hayal kırıklığı09 Mart 2020
Türkiye, cüretkâr düşmanın elini kolunu kırmalı02 Mart 2020
Türk’e Kefen Biçilmez!01 Mart 2020
Kayseri için çalışıyoruz24 Şubat 2020
Fotoğraf vermek için değil, hizmet için varız15 Şubat 2020
İnsanlık huzura muhtaç27 Ocak 2020
Atilla Yılmaz: Nerede kaldı o eski sanatçılar15 Aralık 2019
Yeşil sahalardan Meclis sıralarına: Saffet Sancaklı12 Aralık 2019
YENİ HÜKÜMET SİSTEMİ VE FETÖ İLE MÜCADELE29 Kasım 2019
DÜNYA NEREYE GİDİYOR, ESAD’LA GÖRÜŞÜLMELİ Mİ?28 Kasım 2019
BU PROJENİN HAZIRLAYICISI KİMLER? OYUN BÜYÜK27 Kasım 2019
CHP'ye Atatürk'ün ahı tuttu26 Kasım 2019
İlk dört maddeyi koruyan kudretli başkanlık07 Kasım 2019
'Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ne ilk adım06 Kasım 2019
ESAD İLE GÖRÜŞÜLSÜN MÜ? (SURİYE DOSYASI)25 Ekim 2019
TERÖRİSTLERİ TEMİZLEYECEĞİZ16 Ekim 2019
"Bizim için Bursa ne ise Hakkari o'dur. Bizim ayrımız gayrımız yok"17 Temmuz 2019
Terörün eteğine tutunanlar artık susmalı17 Temmuz 2019
KÜSKÜNLER İŞİN CİDDİYETİNİ ANLADI07 Haziran 2019
İstanbul, zillete teslim edilemez01 Haziran 2019
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH