Biz terörizm ve teröristlerle mücadelede .....

20 Ekim 2016
617 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, "Yeni Orta Vadeli Program'a göre, 2016 ve 2017 yılında hem büyüme azalacak, bütçe açığı büyüyecek hem de cari açık artacak, işsizlik çift hanede kalacak. Yani Türkiye'nin hiçbir temel problemine çözüm getirilmeyecektir." dedi.

Ayhan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, MHP'nin mesnetsiz bir şekilde karalandığını savunarak, "Biz terörizm ve teröristlerle mücadelede, devletin, demokrasi ve parlamenter sistemin korunmasında, anayasanın ve hukukun çiğnenmemesinde hep tarafız." diye konuştu. 

Anayasaya bakışlarında da başkanlık sistemine karşı duruşlarında da herhangi bir değişiklik, sapma veya savrulmanın söz konusu olmadığını belirten Ayhan, anayasanın ilk 4 maddesinin değişmemesi, değiştirilmesinin dahi teklif edilmemesi hususundaki ısrarlarını kayıtsız şartsız muhafaza ettiklerini dile getirdi. 

Bütçenin bu hafta Meclis'e sunulduğunu ve 2017-19 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Program'ın da geçen hafta açıklandığını anımsatan Ayhan, şunları kaydetti: 

"Yeni Orta Vadeli Program'a göre, 2016 ve 2017 yılında hem büyüme azalacak, bütçe açığı büyüyecek hem de cari açık artacak, işsizlik çift hanede kalacak. Yani Türkiye'nin hiçbir temel problemine çözüm getirilmeyecektir. Orta Vadeli Program ile 2023 hedefleri de toprağa gömülmektedir.

Küresel makroekonomik arka planın olumsuza dönmesi, yurt içinde bazı endişeler ve büyümenin yavaşlaması, dış açığın yanlış yönde ilerlemesi ve makroekonomik politikaların gevşiyor olması büyük endişe kaynağıdır. Bu kombinasyonun Türk lirasına ve tüm ekonomiye zarar vermeye devam etmesi de kaçınılmazdır." 


Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Ayhan, MHP'nin Anayasa değişikliği teklifi konusundaki tavrının ne olacağı sorusuna, "Şimdi bizim önümüzde hiçbir teklif yok. Sayın Genel Başkanımızın da söyledikleri açık, net. Önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz." yanıtını verdi. 

Anayasa konusunda daha önce Meclis çatısı altında yapılmış çalışmalar bulunduğunu anımsatan Ayhan, konunun TBMM'ye gelmesi halinde hep beraber değerlendireceklerini ve partisinin bu konuda hep samimi davrandığını söyledi 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber