Birileri Hata Yapıyor Diye Çocuklarımız Şehit Olmasın

20 Şubat 2016
815 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 'Terörü Lanetliyoruz' eylemi için geldiği Antalya'da, "Birileri hata yapıyor diye bizim çocuklarımız şehit olmasın. Birileri ihanet edecek, bizim cocuklarımız şehit, gazi olacak" dedi.

Türkiye Kamu-Sen yaşanan terör olaylarını protesto etti. Türkiye Kamu-Sen Antalya İl Temsilciliğitarafından organize edilen ve Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan basın açıklamasında Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, terör olaylarını kınadı; terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitlerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı diledi.

Basın açıklamasında Türkiye Kamu-Sen Antalya İl Temsilcisi Bünyamin Seçme, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı sendikaların Antalya Şube Başkanları ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Yöneticileri, Belek'te eğitim seminerlerine katılan Türk Eğitim-Sen’in Türkiye genelindeki Kadın Komisyonu yöneticileri ve üyelerimiz de ellerinde Türk bayrakları ile hazır bulundu. Basın açıklamasında “Ne mutlu Türküm diyene”, “Meclis’te hain istemiyoruz”, “Hepimiz askeriz, PKK’ya yeteriz”, “Şehidim hakkını helal et bize”, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” şeklinde sloganlar atıldı.
Koncuk: Birileri Hata Yapıyor Diye Çocuklarımız Şehit Olmasın
Bir konuşma yapan Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-sen Genel Başkanı İsmail Koncuk çok acı günlerden geçtiğimizi söyleyerek, “Ülkemiz her geçen gün bir kaosun içine hızla sürükleniyor. Millet olarak bunun ne kadar farkındayız bilmiyorum. Bu milletin her ferdinin sadece günü yaşayan insanlar olmaktan kurtulması lazım. Bakın; ölümün insanları nerede bulacağı belli olmayan günlerden geçiyoruz.
Türkiye’nin kalbinde, TBMM’nin 250 metre uzağında, Genelkurmay Başkanlığı’nın, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın neredeyse burnunun dibinde bir bomba patlatılıyor ve 28 askerimiz şehit oluyor, vatandaşlarımız hayatını kaybediyor, onlarcası yaralanıyor. Ve bu ülkede nasıl yaşadığımızı bilmiyoruz. Elbette canımız Allah’a emanet ama bir ülke böyle mi yönetilir? ‘Ankara’nın kalbini bile koruyamayan bir ülke; milletimizin, ülkemizin geleceğini nasıl korur?’ sorgulamasını her birimizin yapma mecburiyeti hasıl olmuştur
” dedi.
Koncuk: Birileri Hata Yapıyor Diye Çocuklarımız Şehit Olmasın
Son yıllarda yaşadıklarımızdan sonra milletimizin milli sinir uçlarının köreltildiğini kaydeden Koncuk, “PKK denilen hain, katil örgüt 3-4 yıldır Güneydoğu Anadolu’da adeta açıkça silahlanırken, onları görmezden gelen valileri de, kaymakamları da, siyasetçileri de unutana yazıklar olsun, yuh olsun!” dedi. Koncuk şunları kaydetti: “Bugün burada hepimiz gururla ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ diye bağırırken, belli bölgelerde bölücüler memnun olsunlar diye ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ tabelalarını sökenleri unuttuk mu, unutacağız mı?
Türkiye Kamu-Sen olarak önceliğimiz, milletimizin milli birlik ve beraberliğini korumaktır ama ülkemizi bugüne getiren sebepleri de asla unutmadan, çözüm süreci ihanetini, bunun mimarlarını asla hafızalarımızdan silmeden milletimizin milli birlik ve beraberlik mücadelesinde her türlü gayreti, fedakârlığı bugüne kadar yaptık, bugünden sonra da milletimizin  ali geleceği adına yapacağız. Yaşanan ihaneti biliyoruz ama bunları şu anda konuşmuyoruz. Bu unuttuk anlamına gelmez, bunları unutmayacağız. PKK denilen hain, katil örgüt 3-4 yıldır Güneydoğu Anadolu’da adeta açıkça silahlanırken, onları görmezden gelen valileri de, kaymakamları da, siyasetçileri de unutana yazıklar olsun, yuh olsun!


Genel Başkan Koncuk sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçmişi unutmadan geleceğe bakmak zorundayız. 7 Haziran’dan bu yana yüzlerce askerimizi, polisimizi şehit verdik. Peki bunun tek suçlusu PKK mıdır? Elbette onlar suçludur. Adı üzerinde, PKK terör örgütüdür ama taşları bağlayıp köpekleri salıvermek ne anlama geliyor? Bu ihanetin daniskasıdır. Bunları unutmayacağız!
Koncuk: Birileri Hata Yapıyor Diye Çocuklarımız Şehit Olmasın
Bizim gideceğimiz bir başka ülke yok. Bizi kabul edecek bir başka ülke de yok. Bu nedenle bütün vatandaşlarımızın; ülkemizin geleceğini, evlatlarımız adına, bu ülkede yaşayacak torunlarımız adına sorgulama mecburiyeti var. ‘İşlerim tıkırında’ şeklindeki bir anlayış bizi kurtarmaz. Suriyelerinin başına gelenler ortadadır. Suriyeliler vatansız kaldılar. Siyasi anlayışı ne olursa olsun herkes şunu bilsin ki; vatan yoksa, namus da yok, şeref de yok.

Geçmişi unutmadan geleceğe yürüyeceğiz. Tüm vatandaşlarımızı koruyacağız, kucaklayacağız. ‘Bu ülkede etnik kökeni ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti’nin her vatandaşı bizim için kıymetlidir’ diyeceğiz. İnsanları ayrıştırmadan seveceğiz. Bu kâmil bir devlet olmanın ilk ve tek şartıdır. Tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizi, şehit ailelerini unutmayalım. ‘Onların acıları, bizim acımızdır’ diyelim.
Gazilerimizi baş tacı yapalım, yapalım ki onların şehit olmasının, gazi olmasının bir anlamı olduğunu dünyaya ilan edelim. Elbette bu ülke için canımızı seve seve veririz ama birileri hata yapıyor diye bizim çocuklarımız şehit olmasın. Birileri ihanet edecek, bizim evlatlarımız şehit olacak, gazi olacak. Bu olayın müsebbiplerini de unutmadan bu olayları değerlendirmek zorundayız
.”

Basın açıklamasına katılanlara teşekkür eden Koncuk, “Bu hassasiyetinizden, milli şuurunuzdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu milletin geleceği, sizin gibi vatanseverlerin, milliyetçilerin omuzlarında olacaktır” dedi.

Konfederasyona bağlı Türk Sağlık-Sen yöneticileri ve üyeleri de, Türkiye genelinde tüm hastanelerde mesai başlangıcında saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Fatiha okuyarak tüm şehitlerimizin ruhlarını bağışladı.


Türk Büro-Sen Genel Başkanı, yazarımız  Fahrettin Yokuş ve yöneticileri de Ekonomi Bakanlığında saygı duruşu, İstiklal marşı ve dualarla şehitlerimizi andılar.

 


Türk Ulaşım-Sen üyeleri ise TCDD önünde şehitlerimizi anarak saygı duruşunda bulundular.


Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz, Yönetim Kurulu ve Türk Haber-Sen üyeleri ise Afyon'da tüm şehitlerimiz için mesai saatinin ilk dakikalarında saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı'nı hep bir ağızdan okuyan katılımcılar tüm şehitlerimizin ruhları için dua etti.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber