Bin aydan daha hayırlı

13 Temmuz 2015
1046 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, mübarek Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Yüce kitabımızın bu mübarek günde sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (sav) indirildiğini söyleyen Parsak, “Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini kutlarım” dedi
Sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’e Nur Dağı’nda bulunan Hira Mağarasında ilk vahyin geldiği gün olan Kadir Gecesi’nin en müstesna gün ve bin aydan bile hayırlı olduğunu söyleyen MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, “ Böylesi hayırlı bir günün Afyonkarahisarlı hemşehrilerimize, Yüce Türk Milletine ve İslam coğrafyasına sevgi, saygı, hoşgörü, bereket getirmesini Yüce Allah’tan niyaz” ediyorum” dedi
BİZİM İÇİN BİR FIRSATTIR
Kadir Gecesinin insanlar için bir fırsat olduğunu söyleyen Parsak, “Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de , ““Biz onu Kadir gecesi indirdik. Kadir gecesi nedir, bilir misin sen? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Meleklerle Ruh o gece Rabblerinin izniyle her iş için iner de iner. Tam bir esenliktir o gece, tâ tan yeri ağarıncaya kadar.” şeklinde buyurmuştur. Yine Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav) bir hadisinde , “Kadir gecesini, fazilet ve kudsiyetine inanarak ve sevabını yalnız Allah’tan bekleyerek ibâdet ve tâatle geçiren kimsenin kul hakkı hâriç geçmiş günâhları bağışlanır.” buyurmuştur. İşte Kadir Gecesi bizler için bu kadar kıymetli ve manalıdır. Tüm inananlar için bu gecenin bir fırsat olduğunu düşünüyoruz” dedi.
BARIŞ GETİRMESİNİ DİLİYORUZ
Mübarek Kadir Gecesinin tüm inananlara sevgi, barış, huzur, hoşgörü ve bereket getirmesini isteyen Parsak, “Yüce Allah her zaman inananların yanındadır. Bizler bu mübarek geceyi en güzel şekilde idrak etmeli ve Allah’a yakışan kullar olmalıyız. Bu mübarek gecenin hatırına Türk-İslam coğrafyasında akan kanın durmasını, insanlığa barış getirmesini diliyoruz. Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin, Yüce Türk Milletinin ve İslam dünyasının Kadir Gecesini tekrar kutlarım” dedi.  

Click the image to open in full size.

Üzerimize bereket yağsın

uzerimize-bereket-yagsin
MHP İl Başkanı Raşit Demirel bir mesaj yayınlayarak Kadir Gecesini kutladı.
 Kadir Gecesi’nin İslam alemi ve insanlık alemi için en önemli gece olduğuna dikkat çeken Demirel, “Tüm insanlığın bu mübarek gününü kutlarım” dediYüce Allah’ın bu mübarek gecede Kur’an-ı Kerim’i indirdiğini söyleyen MHP İl Başkanı Raşit Demirel, tüm insanlığın bu mübarek geceyi en güzel şekilde değerlendirmesini istedi.
Demirel mesajında şu görüşlere yer verdi:
"Nur yağmuruyla, mağfiret, marifet ve mükafat bolluğuyla inşallah müşerref olacağız. Kuran-ı Kerim’in indiği bu mübarek geceyi duayla, şükürle, vicdan muhasebesiyle geçireceğiz. Kaldı ki buna da zorunluyuz. Mübarek Ramazan’ın bu kutlu gecesinde gerçekçi bir özeleştiriye, nefis terbiyesine, samimiyet testine ihtiyacımız azımsanmayacak derecede fazladır. İslam aleminin topluca içine düştüğü dipsiz kör kuyu hepimizin ürpermesine neden olmaktadır. Arşı titreten, semaları yasa boğan, manevi kubbemizi hüzne gark eden mazlum ahları, mağdur çığlıkları hepimizi kara kara düşündürmektedir. Müslümanların içine düştüğü zillet ve hezimet hali trajik boyuttadır. Bugün İslam toplumları Kuran’ın yolundan sapmak üzeredir. İlave olarak Kelime-i Şehadet’in gereğini layıkıyla yerine getirmemekte, Peygamber efendimizin tebliğ ve tavsiyelerine, Ehli Beyt’in ve Ashab-ı Kiram’in aziz hatıralarına riayet eden bir hayat sürmemektedir. Şefkat, merhamet, adalet, kardeşlik öğüt ve buyruklarını ihtiva eden Yüce Dinimiz ızdırap verici bir şirk operasyonuyla sarsılmaktadır. Dünya’nın gözü önünde Gazze insanlık dramına sahne olmaktadır. Türkmen yurtlarında insanlık faciaları seriye bağlanmıştır. Şiddet kapanı, şiddet sarmalı, bağnazlık ve barbarlık vakaları Türk-İslam alemine kabus gibi çöreklenmiştir. İnsanım diyen hiç kimse bugünkü tablodan memnun olamayacaktır. Allah’tan korkan, kuldan utanan, ilahi adaletin tecellisine iman etmiş hiç kimse gelişmelerden hoşnut kalamayacaktır. Bu nedenle Kadir Gecesi’nde baştan ayağa kendimizi gözden geçirmemiz, manevi arınma, manevi yıkanma için el açmamız elzemdir. Unutulmasın ki, Yüce Allah kullarını ihmal değil, imtihan etmektedir. Allah’a sığınıp, rahmet ve bereketinden ümidi kesmeden nerede hata yaptığımızı, nerede eksik kaldığımızı, nerede boşluk bıraktığımızı, elbette niyet ve amellerimizi teferruatlı şekilde gözden geçirmeliyiz. Kadir Gecesi bunun için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Yarın Mahşer Günü’nde aklanabilmemiz ve birbirimizin yüzüne bakacak hal ve durumumuz olması için herkes manevi hazırlığını şimdiden yapmalıdır. Beşeri adaletten kaçmak mümkünse de, ilahi adaletten kurtulmak asla düşünülemeyecektir. Bu düşüncelerle aziz milletimizin ve Türk-İslam aleminin mübarek Kadir Gecesi’ni içtenlikle tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum."

ACAR BİR MESAJ YAYINLADI

 

 

KADİRGECESİ1

MHP´li Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Acar, mesajında, Kadir Gecesi, Ramazanı şerif ayı içinde bulunan ve Kuranı Kerimde methedilen en kıymetli gece olduğunu kaydetti.

Acar, şöyle devam etti: ”Kadir Gecesi, bin aydan hayırlıdır. Kadir Gecesi, Yüce kitabımız Kuran’ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Unutarak ya da bilmeyerek işlediğimiz günahlardan gerçekten pişman olur ve onlara bir daha dönmemeye karar verirsek, kendimizle hesaplaşıp kulluk ve sorumluluk bilincimizi yenileyebilirsek, Yüce Rabbimiz bizleri affedecektir.
Öyleyse, bu mübarek gecede, Allah’tan bizleri samimiyetle ve istikametten ayırmamasını, doğruyu bulduktan sonra kalplerimizi eğriltmemesini ve bizleri affetmesini dileyelim. Bu duygu ve düşüncelerle Kadir Gecesinin Dinarlı hemşerilerime ve bütün insanlığa sevgi, barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.”


Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber