Başkan Avcı’dan ‘29 Ekim’ mesajı

29 Ekim 2018
503 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Cumhuriyet Bayramı mesajında “Hiç kuşku yok ki, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran irade, Türk milliyetçiliği iradesidir.

Bu gerçeği inkâr etmek, ‘Andımız’ ve başkaca gerekçeler üzerinden etnik kimlikleri okşama siyaseti, Türk Milleti’nin bölünmesini amaçlayan ihanet ve husumet cephesine hizmet eder. Aziz milletimiz bu tuzağa düşmeyecektir. Cumhuriyetin ebedi olarak yaşatılmasında en büyük umudumuz gençlerimizdir. Cenabı Allah, Türk gençliğini her türlü kötülükten esirgesin.” dedi. 
“En büyük umudumuz gençlerimiz!”
Başkan Avcı’dan ‘29 Ekim’ mesajı
ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Cumhuriyetin ebedi olarak yaşatılmasında en büyük umudumuz gençlerimizdir. Cenabı Allah, Türk gençliğini her türlü kötülükten esirgesin.” dedi. 
YÜZ BİNLERCE ŞEHİT, YÜZ BİNLERCE GAZİ…
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Cumhuriyet’in kuruluşunun 95. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda tüm vatandaşların bayramını kutladı. Avcı, Cumhuriyetin ilanına giden süreçte, 1. Dünya Savaşının yaşandığını ve ardından Anadolu’nun işgaliyle Türk milletinin ölüm-kalım mücadelesi verdiğini, yüz binlerce şehidin ve gazinin canıyla, kanıyla, bir neslin yok olma pahasına Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğunu hatırlattı.                           “DÜNYADA BAŞKA ÖRNEĞİ YOK” Bünyamin Avcı, şöyle devam etti: “Dünyada başka örneği olmayan böylesine ağır maliyetle, böylesine büyük acılar yaşanarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının, Lider’e inanmış Yüce Türk Milleti’nin eseridir. Hiç kuşku yok ki, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran irade, Türk milliyetçiliği iradesidir. Bu gerçeği inkâr etmek, ‘Andımız’ ve başkaca gerekçeler üzerinden etnik kimlikleri okşama siyaseti, Türk Milleti’nin bölünmesini amaçlayan ihanet ve husumet cephesine hizmet eder. Aziz milletimiz bu tuzağa düşmeyecektir.”              “EN BÜYÜK UMUDUMUZ GENÇLERİMİZDİR”                     Avcı, “Atatürk, Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet etmiştir. Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş, Ülkü Ocakları’nda yüzbinlerce genci, Atatürk’ün mirasına, Cumhuriyete sahip çıkması için yetiştirmiştir. ‘Önce ülkem ve milletim’ ilkesiyle hepimize rol model olan Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, ‘Geleceğin anahtarı Türk gençliğinin elindedir’ ifadesiyle gençlerimizin sahip olduğu hayati konuma işaret etmiştir. Özetle; Cumhuriyetin ebedi olarak yaşatılmasında en büyük umudumuz gençlerimizdir. Cenabı Allah, Türk gençliğini her türlü kötülükten esirgesin.” ifadesini kullandı.         “ATATÜRK’Ü, ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM”          MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, mesajını şu sözlerle bitirdi: “Bu duygu ve düşüncelerle; tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyeti Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, Devletimizin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm dava arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş bütün gazilerimizi rahmetle anıyor, aramızda yaşayan, varlıklarıyla bizlere güç veren tüm kahramanlarımıza en derin saygılarımı sunuyorum.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber