Bahçeli'nin açıklamasını çok önemsiyoruz

15 Kasım 2017
360 Haber Okunma   0 Haber Yorum

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 2019 seçimlerine yönelik ittifak sorusuna, "Geçmişte de ittifaklar yapmış, bu konuda tecrübeli bir partiyiz" dedi. Destici, Destici, "Sayın Bahçeli'nin seçim barajıyla ilgili yaptığı açıklamayı çok önemsiyoruz, doğru ve saygıdeğer buluyoruz. Buna karşı söylenen sözleri çok basit ve sığ bulduğumu ifade etmek istiyorum. 'MHP barajın altına gidiyor da onun için baraj kalksın'dedi gibi sözler çok sığ ve basit." değerlendirmesinde bulundu.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Yeni cumhurbaşkanlığı sistemi, cumhurbaşkanının yarıdan bir fazla oyla seçilmesini benimsediğinden yönetimde istikrar sağlanmış olmaktadır. Anayasa'nın diğer emri olan temsilde adaleti gerçekleştirmek için de milletin iradesini mümkün olan en yüksek seviyede sandığa ve TBMM'ye yansıtacak yeni bir sistem tesis edilmelidir. Bu doğrultuda seçim barajı kaldırılmalıdır." dedi.

 

Destici, Ataköşk Otel'de düzenlediği basın toplantısında, Irak-İran sınırında meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

 

 "GEÇMİŞTE DE İTTİFAKLAR YAPMIŞ, BU KONUDA TECRÜBELİ BİR PARTİYİZ" 

Destici, "2019'a yönelik partinizin bir ittifak arayışı var mı?" sorusu üzerine, "Geçmişte de ittifaklar yapmış, bu konuda tecrübeli bir partiyiz. Ülkemiz, devletimiz için biz iş birliği yapmamız gerekirse bundan kaçınmayız. Şu parti veya bu parti ile bugünden bir şey söylemek doğru olmaz." diye konuştu.

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin seçim barajına ilişkin açıklamaları sorulan Destici, "Sayın Bahçeli'nin seçim barajıyla ilgili yaptığı açıklamayı çok önemsiyoruz, doğru ve saygıdeğer buluyoruz. Buna karşı söylenen sözleri çok basit ve sığ bulduğumu ifade etmek istiyorum. 'MHP barajın altına gidiyor da onun için baraj kalksın'dedi gibi sözler çok sığ ve basit." değerlendirmesinde bulundu.

 

Destici, 2019'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olup olmayacağına ilişkin soru üzerine, seçime 2 yıl olduğunu, 2 yıl öncesinden Türkiye'nin gündeminin buna kilitlenmesini doğru görmediğini, ülkenin çok daha önemli problemlerinin bulunduğunu kaydetti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber