Ana Sayfa > SİYASET

Bahçeli: FETÖ’ye en büyük hamlemizi 15 Temmuz gecesi yaptık
15 Temmuz 2017
Bu haber 326 kez okundu
MHP lideri Devlet Bahçeli 15 Temmuz ve sonrasını değerlendirdi: “Hatırlı, torpilli demeyip örgütün asıl elebaşları bulunmadan FETÖ’nün kökü kazınmış olmaz.”
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin “madalyon gibi iki yüzü bulunduğunu” belirterek, “Bu ihanet konseyinin asıl tepe isimleri, sevk ve idare edenleri kendilerini muhafaza altına alan siviller ve siyasiler. Hatırlı, torpilli demeyip örgütün asıl elebaşları bulunmadan FETÖ’nün kökü kazınmış olmaz” dedi. Örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in MHP ile doğrudan temas kurup kadrolaşmaya çalıştıklarını, bunu reddettiğinde partisine yönelik operasyonların başladığını vurgulayan Bahçeli, “Aracıları da bugün ABD’de rektör yapılan ve FETÖ elebaşının kara kutusu olan Profesör Dr. Şerif Ali Tekalan’dı. MHP, FETÖ’ye yönelik en büyük hamlesini 15 Temmuz gecesi yaptı” dedi.

Bahçeli, Türkiye’nin kabus gecesi ve sonrasında yaşanan operasyonlarla ilgili Hürriyet’e şu değerlendirmeleri yaptı:

15 TEMMUZ’A NASIL GELİNDİ?

 

“FETÖ’nün Türkiye’de bu denli güçlenebilmesinin siyasi, sosyolojik, tarihî ve dinî sebepleri var. Ancak en büyük etken bana göre, Türkiye’de geleneklerinden ve özünden kopmuş din anlayışı. Teslimiyetçi din anlayışı ve selefi İslam, birtakım cemaatlerin ve tarikatların güçlenmesine ve siyasete bulaşmasına zemin hazırladı. Milletimize din denince akan suların durduğu bilinir. Halkın dine gösterdiği bu derin hürmet, siyasi cemaatler tarafından sürekli istismar edildi. IŞİD’e bakın bunun görürsünüz, FETÖ’ye bakın bunu çıkarırsınız. Devlet kurumlarında kadrolaşan FETÖ’cülerin fitne ve ihanetin hizmetkarlığına soyunmaları, Türkiye düşmanlarıyla işbirliği içinde olmaları, dış bağlantıları, siyasal güç ve muazzam mali imkanlarla birleşince ortaya büyük bir örgüt ve suç makinesi çıktı. Politikada güçlenen siyasal İslamcılar da kendi çıkarları için bu makinenin çalışmasına maalesef göz yumdu. Bu kontrolsüz makine Türkiye’de bütün düzeni, hiyerarşiyi ve yerleşik siyasi gelenekleri alt üst etti. En kötüsü de Türkiye’nin işgal ve imhasına kasten, bilerek zemin hazırladı. Uluslararası istihbarat örgütleri ise bu yapıyı kullanarak 15 Temmuz darbe girişiminin düğmesine bastı. İşin özeti budur.”

MHP’NİN FETÖ’YLE İMTİHANI

“FETÖ; hıyanet, rezalet ve melanetine hizmet süsü veren bir cemaatti. Bizimle doğrudan temas kurup MHP’de kadrolaşmaya çalıştılar ancak buna izin vermedik. Aracıları da bugün ABD’de rektör yapılan ve FETÖ elebaşının kara kutusu olan Profesör Dr. Şerif Ali Tekalan’dı. Partimize sızamayınca sözde muhalifleri örgütlemeye başladılar. Tehdit bize doğru yaklaşıyordu. 31 Mart 2011’de Gülen cemaatine faaliyetlerini geçici olarak durdurması ve kendini aklaması çağrısında bulundum. Bunun üzerine aleyhimizde linç kampanyaları başlatıldı. 7 Haziran 2015’den sonra özellikle MHP’ye sızma girişimlerine hız verdi. Bir yandan şahsımla ilgili olmadık iftira ve isnatlar medyaya servis edilirken diğer yandan da MHP’nin yönetimini ele geçirme çabalarına girildi. Ama biz bunlara asla izin ve fırsat vermedik. MHP, FETÖ’ye yönelik en büyük hamlesini 15 Temmuz gecesi yaptı. Meşru iktidarın ve milletin yanında yer alarak darbe girişiminin püskürtülmesinde etkin rol oynadı.”

TAVRIMIZ BELİRLEYİCİYDİ

“Hande Hanım 15 Temmuz gecesinin en önemli isimlerinden birisi de sizsiniz. O karanlık gecede muazzam bir sorumluluk ve cesaret göstererek Cumhurbaşkanı’na canlı yayında bağlandınız ve toplumsal yapının uyanışına hizmet ettiniz. Sizi tekrar tebrik ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanı’nın, sizin vasıtanızla televizyona çıkarak darbe girişimine cesaretle karşı durması ve halkı direnişe çağırması çok anlamlı ve değerliydi. Bu inkar edilemez. O gece Ankara’da bulunan tek siyasi parti lideri olarak bizim tavrımız da belirleyici olmuştur.”

O GECE DÖNÜM NOKTASI NEYDİ?

“İlk anda darbe teşebbüsünün su gibi renksiz, kokusuz olduğunu gördüm ve böyle tanımladım. Darbeye karşı demokrasinin, meşru hükümetin ve milletimizin tartışmasız, fakatsız ve şartsız yanında yer aldık. Saat 22.45’de Başbakan Yıldırım’ı telefonla aradım. Ardından Sayın Yıldırım’ın özel kalemi üzerinden haber ileterek, ‘Bu bir kalkışma hareketidir, kabul edilemez. Hükümetin ve demokrasinin yanındayız’ dedim. MHP Genel Başkanı olarak bu kararlı adımımız, 23.15’ten itibaren bütün haber kanallarından duyuruldu. Daha sonra yazılı bir açıklama yaparak tutumumuzu kamuoyuna duyurduk ve darbe girişimine açıkça karşı çıktık. Milletimizin tanklara karşı göğsünü siper etmesinde, askeri ve sivil devlet kurumlarında darbe girişimine karşı şiddetli bir direniş oluşmasında MHP’nin bu açık tavrı belirleyici rol oynadı. MHP’nin tutumu, Sayın Cumhurbaşkanı’nın duruşu, milletimizin o geceki mücadelesine güç kazandırdı ve Türkiye’yi kurtardı.”

SORUŞTURMADA EKSİK KALANLAR

“15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünün madalyon gibi iki yüzü vardır. Bunun bir yanında Yurtta Sulh Konseyi’nin az çok belli olan asker kamuflajına saklanmış üyeleri vardır. Bunlar açıktadır. Yargılamaları da sürmektedir. 15 Temmuz başarılı olsaydı, Türkiye’yi tıpkı 27 Mayıs’tan, tıpkı 12 Mart’tan, tıpkı 12 Eylül’den sonra olduğu gibi, kimler yönetecekti? Darbe bildirisi, Yurtta Sulh Konseyi’nin mutlaka bir sivil kanadı olduğunu ortaya koydu. Açıkça anlaşıldı ki darbeyi planlayan FETÖ’nün ileri gelenleri, fikir babaları, eylem ortakları, siyasetten iş alemine, bürokrasiden sivil toplum kuruluşlarına kadar alan ve yer tutmuş lider kadrosu var. FETÖ sonuca ulaşsaydı, Cumhurbaşkanı ve Başbakan kim olacaktı, Bakanlar Kurulu kimlerden teşekkül edecekti? Hangi siyasiler, hangi milletvekili veya belediye başkanları 15 Temmuz’un yedeğine alınmışlar, girdikleri kuytudan, saklandıkları pusudan çıkmak için uygun zaman beklemeye koyulmuşlardı? Darbe teşebbüsünün askeri kanadı tamam, peki sivil ve siyaset ayağı nerededir? Bu soruların cevap bulması kanaatimce mecburidir. Sadece cevap bulmakla kalmamalı, gereği de bedeli ne olursa olsun yapılmalıdır.”

SİYASİ YAPI NEDEN ÖNEMLİ?

“Siyasetin bünyesine sızan kripto FETÖ’cüler kendilerini gizlemeyi veya en azından dokunulmamayı başarıyorlar. Bu bir sorundur. Aradan bir yıl geçti ancak hâlâ dişe dokunur, elle tutulur, işte bu diyebileceğimiz, yakalanmış, yakayı ele vermiş hiçbir FETÖ’cü siyasetçi yok. Adeta yer yarıldı, FETÖ’nün siyasi ayağı içine girdi. Bu olacak şey değildir. Bu ihanet konseyinin asıl tepe isimleri, sevk ve idare edenleri kendilerini muhafaza altına alan siviller ve siyasiler. Hatırlı torpilli demeyip örgütün asıl elebaşları bulunmadan FETÖ’nün kökü kazınmış olmaz. FETÖ’nün siyasi ayağını su yüzüne çıkarmak, siyasi otoritenin milli ve tarihi bir görevidir. Aynı zamanda namus borcudur. Eğer FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıkarılmazsa bu terör örgütünün kafası koparılamaz. O zaman beyin faaliyetini sürdürür. Gizliden gizliye yeniden yapılanma ve toparlanma çalışmaları ise engellenemez. Devlet gemisine çarpan serseri buz dağı yüzeyde görünenden ibaret olmadığına, asıl büyük kısmı aşağıda gizlendiğine göre, kalıcı temizlik için derinlere inmek şarttır.”

İSTİHBARAT ZAFİYETİ VAR MI?

“Hem de ciddi bir zafiyet var. Devletin bütün birimlerine bütün kurumlarına sızmış, siyasi yapıyla girift ilişkiler içine girmiş bir örgütün birtakım gizli faaliyet ve hazırlıklarının kurumlar tarafından ıskalanması, başka nasıl açıklanabilir? FETÖ’nün kendini ihbar etmesi mümkün olmayacağına göre, al takke ver külah münasebetinden de zafiyet doğması kaçınılmaz.”

“KONTROLLÜ DARBE” İDDİASI

“15 Temmuz’da olup bitenlere kontrollü darbe demek, devleti yönetenlerin, verilen 249 şehitten, 2 bin 193 gaziden doğrudan sorumlu olduğunu iddia etmektir. Bu mümkün müdür? Asla! Kim bile bile ve siyasi çıkar uğruna vatandaşlarımızın ölüme yollanması kararını verebilir? Darbe girişimi başlamadan haber alıp önlemek varken, ‘Ben bunu yönlendirip halkın göğsünde eritirim. Milleti kalkan yapar, paçayı kurtarırım. Ölen ölür, kalan sağlar bizimdir’ denilebilir mi? Böyle bir büyük vebali kim üstlenmeye cür’et edebilir? Bunu iddia etmek; akıldan, izandan, idrakten mahrum olmak demek. CHP lideri, 249 demokrasi şehidinin ruhunu azap etmeyi bıraksın.”

GELECEK İÇİN NELER YAPILMALI?

“Kripto FETÖ’cüler muhtemeldir ki, hâlâ stratejik mevkilerde, kritik makamlarda. Örgütün PKK ve IŞİD ile bağlantıları derinlemesine incelenmeli. FETÖ’nün istihbarat kurumuna nasıl ve ne şekilde sızdığı ise tam bir muamma. Kısacası daha yapacak çok iş var. Kara henüz görünmedi. 15 Temmuz’da Türkiye uçurumun eşiğinden döndü. Devlet gemisinin batmasına ramak kalmıştı. Şimdi makine dairesinden güverteye, kumanda odasından yelkenlerine kadar geminin yeniden yapılandırılması ve de yürütülmesi lazım. Bunun içindir ki biz meşru iktidara devletin rotasını yeniden bulması, FETÖ tehdidinin tamamen savuşturulması ve geminin adeta yeniden inşası için destek verdik, veriyoruz. CHP’nin yaptığı gibi gemide isyan çıkararak sonuç alınamaz. Suça iştirak ederek veya destek vererek adaletin, düzenin yeniden sağlanması mümkün müdür?

Kaynak: Hande Fırat / HürriyetFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
Bizim Adayımız Net Ve Belli. 26 Nisan 2018
'Büyük Türkiye'ye Giden Yol Cumhur İttifakı'ndan Geçiyor'25 Nisan 2018
MHP'Lİ AKÇAY'DAN AKPM'YE TEPKİ25 Nisan 2018
NEDEN ERKEN SEÇİM KARARI ALINDI?24 Nisan 2018
CHP gerilim yaratmak için oraya gelmiş24 Nisan 2018
23 Nisan 1920 hiçbir zaman ihmal ve inkar edilemeyecek24 Nisan 2018
'Siyaset hile ve hülle kabul etmez'23 Nisan 2018
"TÜRKİYE BEDEVİ DEVLETİ DEĞİLDİR"23 Nisan 2018
MHP'li Semih Yalçın'dan Çölaşan'a cevap23 Nisan 2018
İLK MECLİS VATAN KURTARMIŞ, DEVLET KURMUŞTUR23 Nisan 2018
MHP İl Başkanı Karataş'tan 23 Nisan Mesajı23 Nisan 2018
Sıddıkoğlu;MHP’den milletvekili aday adayı olmaya karar verdim.22 Nisan 2018
Siyasetimizi İYİ Parti’ye Göre Belirlemiyoruz.21 Nisan 2018
"Ülkeyi sürekli seçim tartışmalarının içinde tutmak akılcı değil" 20 Nisan 2018
Er Meydanı Kurulmuştur19 Nisan 2018
Herkes Seçime Girsin19 Nisan 2018
TÜRKİYE ERKEN SEÇİME GİDİYOR18 Nisan 2018
Karşılıklı Alınmış Bir Karar Değil17 Nisan 2018
Afyonda Kaymak, Antep’te kebap ye ama işçi hakkı yeme.17 Nisan 2018
MHP'li Varlı'dan "Sulama Birliği" çıkışı!13 Nisan 2018
DURUŞUMUZ VE TAVRIMIZ TÜRK GENÇLİĞİNDEN YANADIR12 Nisan 2018
Türkiye, varlığını hissettirmesi gereken bir dönemdedir12 Nisan 2018
Mehmetçik'ten Bahçeli'ye "Zeytin Dalı" Hediyesi11 Nisan 2018
Amazon Heykeli Kaldırılsın, Türk Birliği Parkı Yapılsın10 Nisan 2018
Milliyetçi Hareket Partisi Yeşilyurt İlçe Kaya'nın Polis Haftası Mesajı10 Nisan 2018
MHP Bartın Teşkilatı'ndan Ziyaret10 Nisan 2018
MHP’li Karakaya’dan işsizlere destek!08 Nisan 2018
CHP SİYASİ YANKESİCİLİK PEŞİNDE08 Nisan 2018
UZMANLARA HAKSIZLIK YAPILMIŞTIR 06 Nisan 2018
CHP kendi tabirleriyle 'siyasi yankesicilik' peşinde05 Nisan 2018
MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Başbakan Yıldırım bir araya geldi03 Nisan 2018
’’Eskiye Rağbet Olsa, Bit Pazarına Nur Yağardı’’ 03 Nisan 2018
ADALET TOPLUMU VE DEVLETİ BİR ARADA TUTAR31 Mart 2018
"Türkiye Cumhuriyeti Savcılarını Göreve Davet Ediyoruz"31 Mart 2018
Cumhur İttifakı, Cumhuriyet’in iradesidir.30 Mart 2018
YEREL SEÇİMLERDE DE İTTİFAK OLACAK MI? 30 Mart 2018
"CHP'li Özgür Özel, Genel Başkanını Aptal Yerine mi Koymaktadır?"30 Mart 2018
Devlet Bahçeli 28 Nisan'da Manisa'ya Geliyor30 Mart 2018
Kimse Türkiye'nin Karşısında Duramaz29 Mart 2018
MÜHENDİSLER 'OLMAZ'DEDİ; TÜRK PİLOT YAPTI29 Mart 2018
"BU CHP TÜRKİYE'NİN İYİLİĞİNİ İSTEMİYOR"29 Mart 2018
MHP'li Topçular'dan CHP'li Şener'e sert tepki28 Mart 2018
UZMAN ÇAVUŞLARIMIZ SORUNLARINA ÇÖZÜM BEKLİYOR!28 Mart 2018
BAYRAK TUTAN BOZKURT ANITI 26 Mart 2018
Genel Başkan, Yeni MYK Ve MDK Üyeleriyle Anıtkabir'i Ziyaret Etti.24 Mart 2018
"Milli görev" çağrısı!22 Mart 2018
Başkan Avşar'ın Şiir Günü Mesajı22 Mart 2018
MHP'li Usta'dan ABD'ye Afrin tepkisi21 Mart 2018
MHP'li Akçay'dan CHP'ye Tepki15 Mart 2018
'CHP’NİN HANGİ TAKLALARI ATTIĞI HAFIZALARDA ÇOK TAZEDİR'15 Mart 2018
Türk Milleti Sandıkta Değerlendirmeyi Yapacaktır15 Mart 2018
CHP BİLİNÇLİ ŞEKİLDE MHP DÜŞMANLIĞI YAPIYOR14 Mart 2018
MHP'li Akçay, Meclis'teki kavgayı yorumladı: CHP başlattı14 Mart 2018
CHP şimdiden havlu attı13 Mart 2018
Meclis kulisi karıştı!13 Mart 2018
'İSTİKLAL MARŞIMIZI HER TÜRK VATANDAŞI AYNI AŞKLA SÖYLEMEYE DEVAM EDECEKTİR'12 Mart 2018
Bir Destanın Şiiri: İstiklal Marşı12 Mart 2018
MHP'den "çocuk istismarında iyi hal uygulanmasın" önerisi11 Mart 2018
CHP'li Özel'in iddiası son derece çiğ, gerçek dışı ve yalan bir iddiadır 09 Mart 2018
Cinsel istismar yapan kamudan atılsın09 Mart 2018
CHP'li Özgür Özel'in Açıklamaları Yalan09 Mart 2018
MHP'den CHP'nin randevu talebine ret08 Mart 2018
BİZ "ÜLKE" DİYORUZ, ONLAR "İLKE" DİYOR07 Mart 2018
Cumhur İttifakında Sadece AK Parti ve MHP Olacak.07 Mart 2018
GİZLİ VE KİRLİ PAZARLIKLAR İDDİASINA SERT YANIT 05 Mart 2018
"BİR İDİK BİN OLDUK, ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜK"03 Mart 2018
MHP'li Yalçın'dan Akşener'e Sert Sözler01 Mart 2018
Kirli pazarlıklarla değil, Aleni çıksınlar meydana26 Şubat 2018
MHP Akçakoca Teşkilatı Parti Binasını Zeytin Dalı ile Süslediler.25 Şubat 2018
MHP İl Başkanı Karataş ; "Birlik ve bütünlüğümüz Türk düşmanlarına korku salmaktadır." 25 Şubat 2018
MHP'li Yalçın ; CHP "Aç kedi misali, şimdi cumhur ittifakını eleştirmektedir"25 Şubat 2018
CUMHUR İTTİFAKI CHP'NİN EZBERLERİNİ BOZDU24 Şubat 2018
Üç parti (CHP-HDP-İP) bir araya gelsinler, "darbe ittifakını" kursunlar24 Şubat 2018
CHP Siyaseti Kahvehane Dırdırı Sanıyor 23 Şubat 2018
MHP İl BaşkanıTaşdoğan'dan Türk Tabipler Birliği'ne Tepki22 Şubat 2018
Mevlüt Karakaya, ittifaklı oy pusulasını kamuoyu ile paylaştı.22 Şubat 2018
İzmirli Kadınlar, Mehmetçik İçin Boyunluk Ördü22 Şubat 2018
MHP STK'ları Önemsiyor22 Şubat 2018
MHP Malatya İl Başkanı Avşar'dan Sendika Ziyaretleri22 Şubat 2018
Şehit ve Gazi Yakınları ve Uzman Erbaşların Sorunları 22 Şubat 2018
Hadım mutlaka şart21 Şubat 2018
İTTİFAKTA SÖZ MECLİSİN21 Şubat 2018
MHP Aybastı'dan Ordu Büyükşehir Belediyesine istek ve talepler!21 Şubat 2018
10 maddede ittifakın şifreleri20 Şubat 2018
MHP ÇEŞME’ DEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ.19 Şubat 2018
İTTİFAK MECLİS'E GİDİYOR19 Şubat 2018
Erdoğan-Bahçeli görüşmesi Sona Erdi 18 Şubat 2018
MHP’Lİ KURT “İYİ PARTİ MHP’DEN OY ALAMAZ”18 Şubat 2018
CHP, tabanına da, ülkeye de ihanet içerisindedir17 Şubat 2018
MHP'Lİ YALÇIN'DAN SORULAR 15 Şubat 2018
'Yılmaz sen kendini FETÖ'ye kaça sattın?'15 Şubat 2018
"TANAP'a imza atmamız tarihi olaydı"15 Şubat 2018
''MHP TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR''15 Şubat 2018
“Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir.”14 Şubat 2018
MHP'nin 49'uncu Kuruluş Yıldönümü...11 Şubat 2018
Çölaşan’daki illet belirtileri, artık paranoid şizofreniyle birlikte seyretmektedir 09 Şubat 2018
Başkan Avşar İş Adamlarını Ağırladı.07 Şubat 2018
MHP Muş İl Başkanı Demir'in, Afrin Değerlendirmesi07 Şubat 2018
Erhan Usta, "Güçlü olmak için birlik beraberlik içinde olmak durumundayız.04 Şubat 2018
Durmaz: MHP Bu Ülkenin Kuruluş Felsefesine Sahip Çıkan Partidir04 Şubat 2018
Prof. Dr. Aydın: "Bu Operasyon Sadece Afrin ve Münbiç ile Kalmayacak"04 Şubat 2018
Adan;Türkiye, bugün son 300 yılın en güçlü devleti, en büyük milli birlik ve beraberliği içindedir."04 Şubat 2018
Erkan Akçay: Afrin Bu Meselenin Başlangıcıdır01 Şubat 2018
MHP Kocaeli'den Afrin Desteği!01 Şubat 2018
Bahçeli: Terör Yuvalarını Temizlemek Mecburiyet01 Şubat 2018
MHP İl Başkanı Adem Kar: "MHP Devleti ve Milleti İçin Vardır.31 Ocak 2018
Celal Adan Afrin'de Türk Milletinin Varlığının Devamı Noktasında Bir İrade Ortaya Konulmuştur...29 Ocak 2018
MHP Erzurum İl Başkanı Karataş: "Gezmediğimiz Bucak, Görmediğimiz Vatandaş Kalmayacak"29 Ocak 2018
MHP: Asgari Ücretin Brüt Tutarından Daha Az Geliri Olanlar Elektrik Ücreti Ödemesin29 Ocak 2018
MHP Gölbaşı İlçe Teşkilatı Şehitler İçin Mevlid Okuttu.28 Ocak 2018
Karakaya;"SORUNLAR ARAŞTIRILMALI, ÇÖZÜM BULUNMALI"28 Ocak 2018
İzzet Ulvi Yönter, "Hain FETÖ darbe teşebbüsünde biz bekamıza sahip çıktık." 28 Ocak 2018
Celal Adan: Afrin'de Türk Milletinin Varlığının Devamı Noktasında Bir İrade Ortaya Konulmuştur28 Ocak 2018
İsmet Büyükataman: "Türk milleti mazluma sığınak, zalime ateştir"27 Ocak 2018
Ünlü;Ülküsüzler Anlayamaz25 Ocak 2018
MHP Çorlu Afrein'deki Askerlerimiz İçin Koç Kesip Dua Etti25 Ocak 2018
MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan,"Allah Türk askerine üstün başarılar versin."25 Ocak 2018
Kadın Girişimcilerden Başkan Akın'a Ziyaret25 Ocak 2018
MHP Sivas İl Yönetimi Sivasspor'u Ziyaret Etti.25 Ocak 2018
Adan;"MHP, BU ÜLKENİN ÇİMENTOSUDUR"21 Ocak 2018
Bahçeli'nin 6 Sene Önce ki "Afrin" Öngörüsü Tescillendi.21 Ocak 2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk;Milli ittifak Türk milletinin karar ve iradesidir.18 Ocak 2018
MHP Silopi İlçe Başkanı Ökten'den Engelli Çocuğa Tekerlekli Sandalye17 Ocak 2018
MHP'den Kadınlara "Emeklilik" Hamlesi17 Ocak 2018
İlçe Başkanı Öksüz'den Ülkü Ocaklarına Ziyaret16 Ocak 2018
Avşar, "Bizim için siyaset, bir doğruyu, doğru zamanda, doğru yerde, doğru şekilde söylemek ve yapmaktır. 16 Ocak 2018
ZİHNEN FELÇ OLMUŞ İNSANLAR16 Ocak 2018
'2019'da Türkiye'de 3. bir dönem başlayacak'15 Ocak 2018
MHP'li Semih Yalçın'dan Seçim İttifakı Tartışmalarına İlişkin Açıklama13 Ocak 2018
MHP Grup Başkanvekili Usta: "Türkiye'nin Çok Ciddi Reform İhtiyacı Var"13 Ocak 2018
AÇIK ÖĞRETİME MHP AYARI11 Ocak 2018
Adan;'MHP'nin duruşu; dosta güven, düşmana korku vermiştir'11 Ocak 2018
MHP'li Akçay;CHP'nin başına MHP gibi büyük bir taş düşmüştür" dedi. 11 Ocak 2018
MHP'li Taşdoğan; "Uyuşturucu kullanma yaşı 10'a kadar düştü"11 Ocak 2018
MHP Malatya İl Başkanlığından , Taşeron İşçilere Destek.11 Ocak 2018
Avşar; Devlet Bahçeli'ye yönelik eleştirilere tepki gösterdi. 11 Ocak 2018
MHP Bursa İl Başkanı Topçu Emeklileri Dinledi10 Ocak 2018
BAHÇELİ-ERDOĞAN ZİRVESİ SONA ERDİ.10 Ocak 2018
İzmir'de Bin 200 Kişi MHP'ye Katıldı09 Ocak 2018
MHP Lideri Bahçeli: "Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden geriye dönüş Hz. Nuh'un cep telefonu kullanması kadar hayal mahsulüdür"09 Ocak 2018
MHP'li Akpınar: "Liderimizin Yanındayız"09 Ocak 2018
MHP Malatya İl Başkanı Avşar'dan Bahçeli'nin Kararına Tam Destek09 Ocak 2018
Par;Herkes Zamanında Ülkücü Hareketi Anlamalı ve Buna Göre Değerlendirmeli...09 Ocak 2018
MHP aday göstermeyecek..08 Ocak 2018
MHP Ereğli İlçe Başkanı Demirtürk'ün Hastane Ziyareti06 Ocak 2018
Çorum MHP'den İran Açıklaması07 Ocak 2018
Çorum MHP'den İran Açıklaması07 Ocak 2018
Bodrum'da 150 Kişi, MHP'ye Katıldı06 Ocak 2018
MHP kimsesiz çocuklara sahip çıkıyor06 Ocak 2018
MHP Grup Başkanvekili Usta'dan Taşeron Açıklaması06 Ocak 2018
Bahçeli'den Çok Sert Afrin Çıkışı: Taş Üstünde Taş, Baş Üstünde Baş Bırakmayın!06 Ocak 2018
Adana'da Bahçeli heyecanı05 Ocak 2018
MHP İl Başkanı Topçu;Bölgede liman, antrepo veya rafineri hazırlıkları var mıdır? 05 Ocak 2018
Eğitim-Bir-Sen'den Bilecik MHP'ye Ziyaret04 Ocak 2018
ASKİ, 2017 yılında yapılan yatırım miktarlarını açıkladı04 Ocak 2018
MHP'den Ordu İçin Soru Önergesi01 Ocak 2018
MHP Myk Üyesi Pınarbaşı: "Khk Açıktır. 31 Aralık 2017
Gaziantep Dernekler Konfederasyonundan Devlet Bahçeli Ziyareti31 Aralık 2017
MHP'li Kaya'dan Mehmet Akif Ersoy'u Anma Mesajı26 Aralık 2017
MHP KULA İLÇE TEŞKİLATINDAN CHP İL BAŞKANI BALABAN’A TEPKİ26 Aralık 2017
Atila Kaya’ya ne olmaktadır? Neden rahatsız olmuştur?" 26 Aralık 2017
MHP 81 İlde Teşkilata "Cumhur İttifakını" Anlatacak 26 Aralık 2017
MHP, 2017’yi değerlendirdi; “İzmit’te sürpriz parti biziz” 26 Aralık 2017
Sözlü: "Milliyetçi ve Üretken Belediyeciliği Hakim Kılıyoruz"26 Aralık 2017
Siyasetçi,Ayrıştırıcı Değil Bütünleştirici Olmalıdır.25 Aralık 2017
MHP'li Yönter, Uzman Çavuşların Kadro Sorununa Dikkat Çekti25 Aralık 2017
Erhan Usta, Ankara Karadenizliler Derneği Etkinliğinde Hamsi Şöleninde 24 Aralık 2017
"TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDUNUZ"24 Aralık 2017
“SARIKAMIŞ HAREKÂTI BİR YİĞİTLİK DESTANIDIR”23 Aralık 2017
“Her Şeyin Arkasında Menfaat Yatıyor” 23 Aralık 2017
Bilinmelidir ki, akıl yaşta değil, baştadır. 23 Aralık 2017
Başkan Avşar Muhtarların Sorunlarını Dinledi22 Aralık 2017
MHP Kilis'den Hastane Açıklaması22 Aralık 2017
İNSANLAR O TOPRAKLARI VATAN YAPMIŞLAR 22 Aralık 2017
MHP'den Mustafa Tuna hakkında şok iddia!22 Aralık 2017
Devletin Yanında Saf Tutmak Boynumuzun Borcu21 Aralık 2017
MHP'li Akçay'dan CHP'ye sert sözler20 Aralık 2017
Özel;3 Yıllık Görev Süresini Değerlendirdi.19 Aralık 2017
DEVLET BAHÇELİ’YE ÖZEL BOZKURT İŞARETLİ KILIÇLI BASTON18 Aralık 2017
Aybastı MHP Yönetiminden Ülkü ve Birlik Kahvatısı.17 Aralık 2017
MHP İstanbul İl Başkanı Karataş, Beykoz’da muhtarlarla buluştu17 Aralık 2017
Mustafa Kalaycı: "Yerli Otomobil Yatırımı İçin En Uygun Yer Konya"16 Aralık 2017
Avukatlarımızın da önemli sorunları var15 Aralık 2017
Kudüs Mukaddesatımızın Namusudur13 Aralık 2017
"İlla bir şey yapacaksanız nitelikle uğraşın"13 Aralık 2017
MHP İL BAŞKANI BIYIK TOPLU İSTİFA İDDİALARINA CEVAP VERDİ.11 Aralık 2017
Erşat Salihi'den Kudüs Açıklaması09 Aralık 2017
Türkiye'de Kudüs protestosu08 Aralık 2017
ABD'Yİ KINIYORUZ 08 Aralık 2017
ABD'nin Kudüs Kararına Tepki07 Aralık 2017
VATAN MÜCADELESİNE KENETLENMİŞ GENÇLERİMİZİ MAĞDUR ETMEYELİM 07 Aralık 2017
Sertan Duran"Seçme ve seçilme hakkı kutsaldır"05 Aralık 2017
Bahçeli, "Bizim tarafımız Türkiye'dir, tarafsızlık namussuzluktur."05 Aralık 2017
MHP'li Kadın Milletvekillerinden Kılıçdaroğlu Tepkisi03 Aralık 2017
Biz Söyleyeceğimizi Söyledik02 Aralık 2017
EGEM Platformu MHP Vekili Parsak’ı ziyaret etti01 Aralık 2017
CHP'nin Sözcüleri Sayın Genel Başkanımızın Adını Ağızlarına Alırken...29 Kasım 2017
Sayın Başbakan zaten her şeyi söylemiş.29 Kasım 2017
Başbakan Binali Yıldırım'dan "MHP ile ittifak" açıklaması29 Kasım 2017
Büyükataman: Arınç, Türk siyasetinin pinokyosu27 Kasım 2017
Suriye'de kantonlaşmaya çalışanlar çözüme müdahil olamaz 24 Kasım 2017
"12 Mart, 12 Eylül ve 15 Temmuz'un Arkasında Kimlerin Olduğunu Biliyoruz"22 Kasım 2017
ŞEHİT AİLELERİNDEN BAŞKAN KOCAMAZ’A ZİYARET21 Kasım 2017
Küfürbaz Beyaz TV'den kovuldu20 Kasım 2017
BİZLER BU ŞEHRE SEVDALIYIZ 20 Kasım 2017
Emin Çölaşan tetikçi gazeteciliğin iflah olmaz bir numunesidir 20 Kasım 2017
Nato Tatbikatında Atatürk’ün Hedef Seçilmesi18 Kasım 2017
"CHP'NİN KARIN AĞRISI ARTIYOR"18 Kasım 2017
'MHP İLE HER TÜRLÜ ADIMI ATMAYA VARIZ'17 Kasım 2017
Bahçeli'nin açıklamasını çok önemsiyoruz15 Kasım 2017
MHP'li Akçay, 'Paradise belgeleri'için MASAK'ı işaret etti15 Kasım 2017
Kahraman'dan Bahçeli'ye ziyaret15 Kasım 2017
ÇEKMEKÖY MHP´DEN ´BÜYÜK KATILIM´ GECESİ13 Kasım 2017
Bülent Avşar;“Söz konusu vatan ve millet ise her daim devletimizin yanındayız”13 Kasım 2017
Mübaşirlere yapılan haksızlık giderilmeli13 Kasım 2017
İyi demekle iyi olunmuyor…12 Kasım 2017
"CHP, MHP SENDROMU YAŞIYOR"10 Kasım 2017
Atatürk'ün cenazesinden hiç görülmeyen fotoğraflar10 Kasım 2017
Devlet erkanı Anıtkabir'de Atatürk'ü andı10 Kasım 2017
10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI10 Kasım 2017
MHP BOLU İL BAŞKANI ADEM EVCİL’DEN 10 KASIM MESAJI10 Kasım 2017
İş Kazalarında Avrupa Birincisiyiz09 Kasım 2017
HEM FAİL HEM MAĞDUR SIFATLILARA;05 Kasım 2017
Doğalgaz indiriminden faydalanmak diğer iller kadar bizimde hakkımızdır02 Kasım 2017
MHP'Lİ YALÇIN'DAN TBMM BAŞKANLIĞINA SORU ÖNERGESİ01 Kasım 2017
Partimize saldıranların kafası 'İYİ'01 Kasım 2017
“Kılıçdaroğlu’nun yaptığını boş bir meydan okuma”31 Ekim 2017
MHP'den İP'li Aytun Çıray'a sert tepki31 Ekim 2017
"Gözlüklerini al şantiyeye gel"31 Ekim 2017
GMİS; MHP Genel Başkanı Bahçeli ile görüştü 31 Ekim 2017
MHP, Ziya Gökalp'i Meclis'te andı27 Ekim 2017
MHP SAKARYA İL BAŞKANI SORDU “MUHATAPLARDAN NEDEN SES YOK?”26 Ekim 2017
MHP'li Birtürk: "Meral Akşener, MHP'yi Bölmek İçin Yapılan Bir Projedir"26 Ekim 2017
Bir Oyun Varsa Bununda Kokusu Çıkacaktır26 Ekim 2017
"Vatan aşkının cinsiyeti olmaz." 25 Ekim 2017
SAMSUN MHP İL BAŞKANI’NDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE TEPKİ24 Ekim 2017
YÖNTER; UZMAN ÇAVUŞLARIN SORUNLARINI BAŞBAKANA DA SORDU24 Ekim 2017
"ORTAK ÇALIŞMA YÜRÜTEREK ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ" 22 Ekim 2017
'SEVDAMIZ VATAN, SEDAMIZ MİLLET VE DEVLETTİR'20 Ekim 2017
Uzman çavuşlarımızın elinden tutmak en temel görevimiz20 Ekim 2017
İKTİDAR PARTİSİ KAÇAK GÜREŞMEMELİDİR..19 Ekim 2017
'KAPI YOK Kİ KİLİT OLALIM'19 Ekim 2017
Samanlı; "Muhtarlar bizim için mahallemizde güveni temsil eden kişilerdir”19 Ekim 2017
Tuna, "Bu millet ebediyete kadar yaşasın diye iktidarın yanındayız.19 Ekim 2017
“Üniversite sınavı kaldırılmalı”19 Ekim 2017
Davutoğlu çamura battı19 Ekim 2017
Perfüzyon teknikerlerinin önündeki engeller kaldırılsın19 Ekim 2017
Evlilik akdi devlet eliyle yapılmalı18 Ekim 2017
Tehdit devam ediyor18 Ekim 2017
'Sen kim, Genel Başkanımıza sataşmak ve saldırmak kim?'18 Ekim 2017

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH