Ana Sayfa > MHP HABER

Bahçeli: Bunlar iblisin çocukları, ihanetin çakallarıdır
Flaş Haber
13 Ekim 2020
Bu haber 849 kez okundu
Ermenistan sevdalısı Fransa, ABD ve Rusya arabulucu olarak öne çıkmıştır. Kuzu canavara teslim edilmiştir. Moskova'da kurulan masada çözümsüzlük hali ortaya çıkmıştır. Dağlık Karabağ'daki 72 saatlik ateşkeste mutabakata varılmıştır. Bu bizim için tavizdir. Ateşkesi ihlal eden Ermenistan olmuştur. Katille pazarlık kurşun olarak fatura edilmiştir. Azerbaycan'ın ateşkes kararına uyulduğunu açıklaması Ermenistan'ı cesaretlendirmektedir. Dağlık Karabağ masada değil, sahada Ermenistan'ın kafasına vura vura alınmalıdır. Dağlık Karabağ silah zoruyla Azerbaycan'a geçmelidir. Bugün Gence'yi Bakü'yü tehdit eden Ermenistan güçlenerek çıkarsa, gelecek Azerbaycan için çok zor olacaktır. Ermenistan işgal ettiği yerden ön şartsız çekilmelidir. Erivan'ın bir gece bedel ödeyeceği akıllarından çıkarmaması en makul davranıştır.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İşgalci Ermenistan'ın ateşkes sonrası yaptığı ihlallere değinen Bahçeli, "Çözüm kalmamıştır. Dağlık Karabağ masada değil sahada terör devleti Ermenistan'ın kafasına vura vura alınmalıdır." dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrılarına da cevap veren Bahçeli, 'Söyleyenden çok söyleteni sahibini merak ediyoruz.' dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli, TBMM Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli terör örgütü tarafından çıkarılan yangınlarla ilgili olarak "iblisin çocukları, ihanetin çakallarıdır. " sözleriyle çok sert tepki gösterdi.
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin,TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma.13 Ekim 2020

Muhterem Milletvekilleri,
Değerli Basın Mensupları,
Bu haftaki Meclis Grup Toplantımıza başlarken hepinizi saygılarımla selamlıyorum.
Yurdumun her köşesinde hayat mücadelesi veren aziz vatandaşlarımıza, gönül ve kültür coğrafyalarımızda varoluş onuru gösteren kardeşlerimize en iyi dileklerimi sunuyorum.
Ülke olarak yine ağır ve karmaşık bir gündemle karşı karşıyayız.
Çetin ve zor şartlar altında irade ve istikbal sınavından geçiyoruz.
Dağlık Karabağ’da Ermenistan mezalimi şiddet ve dehşet saçarak devam etmektedir.
Akdeniz’de deniz yetki alanlarıyla ilgili tartışmalara ilave olarak KKTC’deki Cumhurbaşkanı Seçimi tüm dikkatleri üzerine çekmektedir.
Suriye’de vasat bulan tahrik ve husumet kampanyasıyla eşzamanlı tezahür eden hain saldırı ve sabotajlar hız kesmeden sürmektedir.
Bölücü terör örgütü ve yandaşları yine ateşle oynamaktadır.
KOVİD-19 salgınının neden olduğu sıkıntı ve belirsizliklerin dalga boyu hem artmakta hem de yeni boyutlar kazanmaktadır.
Bu kapsamda dünya tekrar alarma geçmiş, kısıtlamalar başlamıştır.
3 Kasım 2020’de yapılacak ABD Başkanlık Seçimi’ne katılacak adaylar son kozlarını masaya sürerken, bundan mülhem siyasi gelgitler bölge ve dünya siyasetine çok yönlü tesir etmektedir.
Türkiye ile Fransa, Türkiye ile Yunanistan arasındaki kırılgan ilişkiler enerji ve jeopolitik temelde irtifa kaybını yoğun şekilde yaşamaktadır.
Özellikle Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin işbirlikçi ve Türkiye karşıtı politikaları derinleştikçe derinleşmekte, Türk mallarına yönelik ambargolar uygulanmaktadır.
Mısır’da sokak gösterilerinden kaynaklı istikrarsızlıklar yaygınlaşırken, Kırgızistan 4 Ekim’deki seçimlerden sonra iç kargaşa ve karışıklığa dümen kırmış durumdadır.
Bunlar yetmiyormuş gibi, ülkemizin siyasi tansiyonu sorumsuz ve şuursuz siyaset figürleri eliyle yükseltilmektedir.
Seçim beklentileri dillendirilirken, ekonomiyle ilgili aslı astarı olmayan iftira ve isnatlar zilletin ana aktörleri tarafından propaganda malzemesi olarak kullanılmaktadır.
Haftalık değerlendirmelerime geçmeden evvel milletimizi kahreden, hepimizin de yüreklerini burkan orman yangınlarından kısaca bahsetmek istiyorum.

MHP Lideri Bahçeli: Dağlık Karabağ, Ermenistan'ın kafasına vura vura alınmalı
Değerli Milletvekilleri,
Hz. Mevlana’nın dediği gibi, insan yanar kul olur, odun yanar kül olur.
Elbette manen yana yana halis imanlı ve ihlas sahibi kul almak hepimizin gayreti ve gayesidir.
Ancak ihanet ateşiyle yanıp küle dönen vicdanlar yeşili göremez, görse de tanıyamaz.
Çölleşmiş ruhlar insan ve hayvan sevgisini bilemez, bilse de itiraf edemez.
Çoraklaşmış ve çürümüş bedenler insana dair her değerin, Allah’ın yarattığı her türlü mahlûkatın da ebedi ve ezeli düşmanıdır.
Orman demek sadece ağaçlardan, sadece canlılardan müteşekkil alan demek değildir.
Orman berekettir, orman emanettir, orman havadır, orman hayattır, orman yurttur, orman yuvadır.
Kaldı ki ormanı topraktan ayrı düşünmek, ayrı düşlemek, ayrı yorumlamak mümkün değildir.
Ormana kast eden toprağa, toprağa kast eden vatana kast etmiştir.
Hatay’ın Belen ilçesinde 9 Ekim Cuma günü ormanlık alanda çıkan, daha doğrusu çıkartılan yangın, rüzgarın da etkisiyle yerleşim yerlerine sıçramıştır.
Ardından İskenderun ve Arsuz’a kadar yayılmıştır.
Evleri yanan ve riskli bölgelerde oturan 542 vatandaşımız bulundukları meskun mahallerden emniyet içinde tahliye edilmişlerdir.
Hatay’da 9’u ormanlık, 6’sı da kırsal alanda olmak üzere 15 yangın vakası tespit edilmiştir.
Çok şükür yangınlar güçlükle de olsa kontrol altına alınmıştır.
Yüreğimizi ağzımıza getiren, duyan ve gören herkesi korkuya sevk eden felaket yöre insanımızı ve doğa güzelliklerini vahim ölçülerde etkilemiştir.
Hatay ve Kahramanmaraş’ta insanlarımızı evsiz bırakan, tarım arazilerini çöle çeviren, ağaçları yakıp yıkan, bitkileri, hayvanları katleden yangın son zamanların en trajik olayları arasındadır.
Devamında Osmaniye ve Trabzon’da da orman yangınlarının görülmesi büyük bir kayıp ve üzüntüye yol açmıştır.
Yangınların nasıl çıktığıyla ilgili araştırma ve incelemeler doğal mecrasında devam etmektedir.
Ağacımıza, doğamıza, insanımıza kim ya da kimler sabotaj yapmışsa bulunup en ağır şekilde cezalandırılmaları ertelenemez bir hedeftir.
Özellikle Ateşin Çocukları isimli PKK aparatı bir oluşum tüm dikkati üzerine çekmiştir.
Bilindiği üzere, bölücü terör örgütü 2019 yılında, “Ateşin Çocukları İnisiyatifi”nin kurulduğunu, bu hain grubun çakmak ve kibritle mücadele edeceğini duyurmuştu.
Bu canilerin ilk eylemi 11 Temmuz 2019’da Fethiye’de ortaya çıkan orman yangınıyla görülmüştü.
Bu teröristler Hatay’daki sözde kutsal ateşi de selamlamışlar ve yangınların sorumluluğunu üstlenmişlerdir.
Ateşin böyle nesebi gayri sahih çocukları var mı bilemeyiz.
Fakat bildiğimiz bir şey varsa o da şudur: Bunlar iblisin çocukları, ifridin çaşıtları, ihanetin çakallarıdır.
Kimin çocukları oldukları esasen meçhul olan bu şerefsizlerin kısa sürede yakalanıp yaktıkları kadar yakılmaları, dahası yaptıkları her türlü kötülük ve menfur eylemlerden dolayı hesaba çekilmeleri en acil hukuk ihtiyacıdır.
Dün emzikli bebeklerimize kurşun sıktılar, bugün ormanları yakıp canlıları ateşte kavurdular.
Dün sözde öz yönetim ilanlarıyla vatanımızın bir bölümünü işgale kalktılar, bugün ağaçlarımıza, kuşlarımıza, yeşil bitki örtümüze nefret saçtılar.
Dün masum insanlarımızı, Mehmetlerimizi, polislerimizi, korucularımızı katlettiler, bugün de aynı yerdeler.
Hazin gelişmeler karşısında aydın müsveddelerinin tepkilerini duyanınız oldu mu?
 Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’nin haktan ve hakikatten yana tavrını göreniniz oldu mu?
Savaşa hayır bildirileri hazırlayıp çözülmeye, çürümeye ve çöküşe boyun eğmemizi isteyen aklı ve kalbi esirleşmiş işbirlikçi güruhun itirazına tesadüf edeniniz oldu mu?
Peki, terörist Demirtaş’ın hakkındaki iddiaları göğsüne asacağı şeref madalyası gibi gören CHP Genel Başkanı’ndan ses çıktı mı? Bırakınız büyüğünü, en küçük bir sitem işitildi mi?
Kılıçdaroğlu, şereften ne anlıyor? Şeref deyince aklına ve hatırına ne geliyor?
Hayata ve doğaya kast eden hainlerin elebaşı Demirtaş’la ilgili nazlı nazlı kahvaltı rezervasyonu yapanlar, evlerinin kapılarını açmak için hazır kıta bekleyenler, sorarım sizlere, nasılsınız İYİ misiniz?
Terör seviciler, terörist hayranları, eğip bükmeden, istismar ve inkara yeltenmeden şu soruma da cevap vermelidirler:
Geçtiğimiz hafta, Ağrı Doğubayazıt’ta şehit düşen ve gelecek ay evlenecek olan Çorum İskilipli Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Emre Dokumacı’nın muhterem annesine, babasına, hatta al bayrağa sarılı tabutuna kapanıp ağlayan nişanlısı Hatice Karagöz evladımıza ne diyecekler? Ne anlatacaklar? Onların gözlerinin içine hangi cesaretle bakabilecekler?
Teröriste terörist diyemeyen bize göre teröristtir.
Hainlere arka çıkan, kol kanat geren, bununla yetinmeyip siyasi işbirliğe heves eden kim varsa dökülen kanda, yanan ormanda, yıkılan umutlarda payları ve parmak izleri olan namertlerdir.
Demokrasi ve ekoloji mücadelesi birbirinden koparılamaz masalı anlatan bölücülerin insana, doğaya ve hayvana düşman olduklarını söylemek, bu suretle düşmana da hak ettiği muameleyi yapmak vicdan sahibi herkesin boyun borcu, vatan ödevidir.
Hatay’da evi barkı yanan, ağacı ve tarlası ateşe verilen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.
Türkiye Cumhuriyeti güçlü ve muktedirdir.
Hükümet meselenin ciddiyetini ve önemini fazlasıyla kavramıştır.
Neresi yanmışsa, nereler yakılmışsa, ümidim eskisinden daha da yeşile kavuşmasıdır.
İnanıyorum ki, bütün imkanlar seferber edilerek facianın yaraları sarılacak, zarar ve ziyanlar gecikmeye mahal bırakmadan telafi edilecektir.
Terörle mücadele esnasında şehit olan kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmetler, tedavi gören kahramanlarımıza da şifalar temenni ediyorum
Unutmayınız, tüm ağaçlarımızı yaksalar da fidan dikecek toprağımız vardır; topraklarımız susuz kalsa da hamd olsun sulayacak kanımız vardır.
Düşman çok olsa da yenecek kudretimiz vardır; zalimler karşımıza çıksa da alayını birden yıkacak imanımız vardır.
Eğilmez başız, inmeyecek bayrağız, işgal kabul etmeyecek iradeyiz.
Nitekim biz Türkiye’yiz, Türk milletiyiz, saldırılara direnecek son siper hattı olan Cumhur İttifakı’yız.

MHP Lideri Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına cevap
Değerli Milletvekilleri,
585 yılında Çin İmparatoru, Göktürk Kağanı İşbaraya yazdığı mektupta, “Büyük Türk Kağanı” diye seslenmişti.
Türk adı, devletle eşanlamlı kullanılmıştı.
Orhun Anıtları’nda Türk milleti ifadesi tam 31 defa geçmişti.
Devlet, millet ve töre, bunun yanı sıra tehlikeler karşısında diri ve uyanık bir şuurun tavsiye ve talimatı bir bakıma bengü taşların özünü teşkil etmişti.
Hatta tefrikanın aşılması için töreye bağlılık adres gösterilmişti.
Türk milletini hedef alan tehditlerin dozajında tarihin hiçbir döneminde azalma, eksilme veya hafifleme olmadı, yaşanmadı.
Bugün maruz kaldığımız sorunların tarihi mazisi olduğuna yönelik herhangi bir kuşkumuz yoktur. 
Bu nedenle Türklük her devirde, her coğrafyada tetikte ve teyakkuzdadır.
Biliyoruz ki, yurt tuttuğumuz bu topraklar üzerinde tereddüt edenin sözünü keserler, tedirginlik içinde kıvrananların özünü kemirirler.
Türkiye’nin meşgul olduğu, kararlı mücadeleyle üstesinden gelmek için uğraştığı hiçbir sorun birbirinden bağımsız ve bağlantısız değildir.
Ecdadımız ne demişse, neyi tembihlemişse, hangi zorluklarla muhatap kalmışsa, bugünlerde de aynılarını yaşıyor ve yüzleşiyoruz.
Gelişmeleri tarih imbiğinde damıtıp akıl süzgecinden geçirdikten sonra Türk milletinin karşısındaki çetin ve çetrefilli meselelerin geçmişe dayanan bir hesabı olduğunu alenen görmek mümkündür.
Akdeniz’deki gergin atmosfere bakınız, göreceğiniz budur.
Dağlık Karabağ sorununa odaklanınız, teşhisiniz bu olacaktır.
Ermenistan emperyalizmin Güney Kafkasya’da kurduğu marazi, maşa ve mayın devlettir.
Tıpkı Yunanistan’ın hedeflediği gibi, Ermenistan’ın Anadolu topraklarına yayılma ve bu kapsamda büyüme arzusu söz konusudur.
Bu çerçevede altı çizilmesi gereken gerçek şudur: Büyümek için büyümek sadece ve sadece kanser hücresinin bir özelliğidir.
Ermenistan kanserlidir, kemoterapisi Türk ve Türkiye düşmanlığıyla yapılmaktadır.
Geçen haftaki grup konuşmamda demiştim ki:
“Azerbaycan-Ermenistan çatışmasının ateşkes, diyalog, müzakere, diplomasi gibi kandırmacalar yoluyla çözüm teklifleri şu aşamada tuzaktır, tertiptir, yenilgiye onaydır.”
Saldırgan ülke Ermenistan’dır.
Masumları öldüren ülke Ermenistan’dır.
İşgalci ülke Ermenistan’dır.
Hak ve hukuk tanımayan ülke de Ermenistan’dır.
Geçen hafta ne demişsem aynı noktadayım.
İki ülke arasında ateşkes çağrıları, diyalog arayışları, masa kurma önerileri, yanlı ve tarafgir arabulucuların baskıları Dağlık Karabağ davasını karalamaktan ve kilitlemekten başka manaya gelmemektedir.
Neyin ateşkesi, neyin görüşmesi, konu vatan konusudur, konu bağımsızlık onurudur.
Terörist devlet Ermenistan Dağlık Karabağ’dan çekilmeden, işgal ettiği toprakları hak sahibi Azerbaycan’a teslim etmeden silahları indirmek, ateşi dindirmek, masalarda çözüm aramak cinayetlerin, rezaletlerin ve zulmetin meşrulaşması demektir.
Dağlık Karabağ Türk’tür, Azerbaycan Türklüğü’nün öz yurdudur; Paşinyan’ın Ermenistan’a aittir demesi ise yalnızca zorba ve züğürt tesellisidir.
27 Eylül’de tek yanlı ateşi açan Ermenistan’dır.
Buna karşılık Azerbaycan kendi topraklarını kahramanca müdafaa etmiş, işgal altındaki yerleşim yerlerinin yüzde 25’ini kurtarmıştır.
Ermenilerin 26 yıllık savunma hatları kırılmıştır.
Zulüm yanlarına kalmamış, yarına da bırakılmamıştır.
Zoru gören Ermenistan sivilleri vurarak insanlık suçu işlemiştir.
Ne var ki, uluslararası kuruluşlar ve insan hakları savunucuları dillerini yutmuşlar, utanmadan, sıkılmadan üç maymunu oynamışlardır.
Cephede başarı sağlanmadan, işgal altındaki Türk toprakları özgürleşmeden ateşkes olsun demek hiçbir şart altında geçerli olamayacak, Türklüğün vicdanında kabul görmeyecektir.
Çünkü geçmişteki tecrübelerle sabittir ki, yine sonuçsuz görüşme turlarından, paket ve perakende taleplerden oluşan uzun ve yorucu yıllar başlamış olacaktır.
Dağlık Karabağ 30 yıllık bir sorundan ziyade, 1,5 asra dayanan, ta Türkmençay Antlaşması’na kadar uzanan bir sancıdır.
Sovyetler Birliği döneminde Azerbaycan’a bağlı muhtar bir vilayet olan Karabağ bölgesinin zaman içinde nüfusuyla oynanmış, Ermeniler lehine değişimler gözlemlenmiştir.
26 Aralık 1991’de Hankendi’nin işgaliyle şiddetlenen Ermeni saldırıları, 26 Şubat 1992’de Hocalı soykırımıyla zirveye taşınmıştır.
Birlemiş Milletler Güvenlik Konseyi Dağlık Karabağ hakkında 1993 yılında 4 karar almıştır.
822, 853, 874, 884 no’lu bu kararlarda Ermenistan tarafından işgal edilen bölgenin derhal boşaltılması ve göçmenlerin geri dönmesi kararlaştırılmıştır.
Ancak bu kararlara Ermeniler uymamış, herhangi bir yaptırımla da karşılaşmamışlardır.
Uluslararası hukukta işgalci güçlerin korunmasına dair hiçbir kural, hiçbir hüküm yoktur.
Bilhassa arabulucuların sürekli olarak Dağlık Karabağ meselesinde askeri çözümün mümkün olmadığını ifade etmeleri anlaşılabilir ve açıklanabilir hiçbir kalıba sığmamaktadır.
Maksat bellidir, ortadadır.
Azerbaycan’ın edilgen ve pasif bir şekilde tutularak çözümsüzlüğe boyun eğmesi zorlanmakta, bununla ilgili kulis ve lobi faaliyeti yürütülmektedir.
Ermenilerin diplomasiyle, diyalogla, görüşme ve temas trafiğiyle Dağlık Karabağ’ın bütününden çekilmeleri sadece boş bir hayaldir.
O halde, zor oyunu bozacak, güç kullanarak vatan toprakları alınacaktır.
Rusya Devlet Başkanı Putin’in, çatışma alanının Ermenistan sınırları içinde olmadığını itiraf etmesi bir nevi işgalin reddidir.
Buna rağmen çatışmaların 12’inci gününde, yani 9 Ekim 2020 tarihinde, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Moskova’da Rusya’nın sözde hakemliğiyle bir araya gelmişlerdir.
Türkiye’nin müdahil olması engellenmiştir.
Ermenistan sevdalısı Fransa, ABD, krizin sürmesini planlayan Rusya arabulucu olarak öne çıkmışlardır.
Kuzu canavara teslim edilmiştir.
Elbette Azerbaycan’ın evet diyeceği siyasi ve stratejik adımlar desteklenmelidir.
Buna diyeceğim bir şey yoktur.
Ancak Moskova’da kurulan masada çözümsüzlük hali somutlaşmıştır.
11 saat süren müzakerelerin hitamında, 10 Ekim 2020 Cumartesi günü saat 12’den itibaren geçerli olmak üzere, Dağlık Karabağ’daki cenazelerin ve esirlerin değişimini öngören 72 saatlik bir ateşkes kararı üzerinde mutabakata varılmıştır.
Bize göre bu bir tavizdir.
Nitekim pamuk ipliğine bağlı ateşkesi ihlal eden beklendiği gibi Ermenistan olmuştur.
Üstelik terör devleti Ermenistan uzun menzilli füzelerle Gence başta olmak üzere sivil yerleşim alanlarına saldırmıştır.
Bu kanlı saldırılarda 9 soydaşımız şehit düşmüş, çok sayıda soydaşımız yaralanmıştır.
Katille pazarlık kurşun olarak, bomba olarak, kalleşlik olarak fatura edilmiştir.
Azerbaycan’ın ateşkes kararına uyulduğunu, aktif savaş faaliyetleri yürütülmediğini üstüne basa basa açıklaması Ermenistan’ı cesaretlendirmektedir.
Çare yoktur, çözüm kalmamıştır, Dağlık Karabağ masada değil, sahada terör devleti Ermenistan’ın kafasına vura vura alınmalıdır.
Kaldı ki masada işgalden vazgeçmeye hazır bir Ermenistan’dan bahsetmek de  imkânsızdır.
Rusya Dışişleri Bakanı, bir ara yaptığı açıklamada, işgal altındaki 7 reyondan 5’inin Azerbaycan’a geri verilmesi, Laçin ve Şuşa koridoruna Rus Barış Gücü’nün konuşlanmasını teklif etmişti.
2007 yılında hazırlanan ve Dağlık Karabağ müzakerelerinin temelini oluşturan Madrid Kriterleri de Rusya’nın isteği doğrultusunda şekillenmişti.
Bu kapsamda belirlenen 7 aşamalı yol haritasında ilk adım olarak Ermenistan’ın 5 reyondan çekilmesi projelendirilmişti.
Buna göre Laçin ve Kelbecer dışındaki reyonların Azerbaycan’a iadesi gündeme alınmıştı.
Bu iki reyon Ermenistan ile işgal edilmiş Dağlık Karabağ arasındaki kara ulaşım bağlantılarını sağlayan stratejik yerlerdir.
Lâçin ve Kelbecer şayet Azerbaycan’da olursa, Ermenistan’dan Dağlık Karabağ’a intikal edecek askeri ve lojistik destek kesilecektir.
Rusya’nın Minsk Grubu’nun diğer üyelerine de kabul ettirmeye çalıştığı muhtemel karanlık senaryo bize göre şudur:
5 reyonun Azerbaycan’a verilerek sorunun hafiflemesi, ama Laçin ve Kelbecer’in Ermenistan’da kalmasını temin ederek de sorunun kronikleşerek sürmesidir.
Uzun lafın kısası diyeceğim şudur:
Dağlık Karabağ kahramanlık ve silah zoruyla Azerbaycan’a geçmelidir.
Ateşkes ve diplomatik görüşmeler bundan sonra ele alınmalıdır.
Bugün Bakü’yü, Gence’yi bile tehdit noktasına gelen Ermenistan, bu çatışma sürecinden güçlenerek çıkarsa gelecek Azerbaycan Türklüğü için çok ağır sonuçlara yol açacaktır.
Ve elbette Türkiye de bunun sarsıcı gelişmelerine katlanmak durumunda kalacaktır.
Ermenistan işgal ettiği her yerden önşartsız çekilmelidir.
Bakü’yü hedef yapanlar, Erivan’ın da bir gece ansızın bedel ödeyeceğini ne akıllarından ne de kâbus dolu anılarından çıkarmamaları hayatları ve güvenlikleri açısından en makul davranıştır.
Bizden söylemesi; Türk milleti bilendir, beklenendir, özlenendir, sevilendir, adaletin nişanesidir, dahası zulmün yuvasını dağıtacak devasa kuvvettir.

MHP Lideri Bahçeli: Bunlar iblisin çocukları, ihanetin çakallarıdır
Muhterem Arkadaşlarım,
Dağlık Karabağ’da yaşanan sıcak çatışma ve gerilim ortamının yankıları ve yansımaları sırasıyla gün yüzüne çıkmaktadır.
Kırgızistan’da 4 Ekim seçimlerinin hemen ardından alevlenen siyasi ihtilaflar ve sertleşen toplumsal istikrarsızlık sarmalı zamanlama itibariyle hem manidar hem de kaygı vericidir.
Bu ülkedeki sokak eylemleri, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın basılması ve seçimleri iptale kadar götüren şiddet olayları bölgesel huzur ve barış arayışlarını zedelemektedir.
FETÖ’cülerin Kırgızistan’a yuvalanmış faaliyetleri hesaba katıldığında Bişkek’in karışmasında destekleyici ellerin, yönlendirici emellerin kim ya da kimler olabileceği de az çok belirginlik kazanmaktadır.
Orta Asya’ya genişleyen kutuplaşma bir demokrasi arayışından veya adaletli seçim taleplerinden öte anlamlar içermektedir.
Anlaşılmaktadır ki, Ermenistan’ı kafesleyen, Dağlık Karabağ’ı karanlığa iten, Azerbaycan’ın ana ekseninde yer aldığı enerji jeopolitiğinde oyun kuran güçler Kırgızistan’da da faaldir.
Hep aynı yöntemler, hep aynı taktikler, malum ezberler yine devrededir.
Sponsoru Soros ve batılı güçler olan renkli devrimler kuşağının fay hatlarında yaşanan kırılmaların demokratik ve siyasal tepkimeyle taban bulması kanaatimce gizli ve gizil bir amaçtır.
Paşinyan’ı finanse edip kukla gibi oynatanlarla Orta Asya coğrafyasını piyonları eliyle kaosa sokmak isteyenlerin eşkâlleri ve zulüm repertuarları tanıdık ve bildiktir.
Mısır’da sokağa çıkan göstericiler ile Belarus ve Kırgızistan’da seçim sonuçlarına itiraz edip ayağa kalkanların dış momentleri ve motivasyon dinamikleri benzerdir.
Bu süreçte Doğu Türkistan meselesinin tekrar gündeme getirilmesi tesadüf değildir.
Uygur Türklüğü’nün sorunu kuşkusuz sorunumuzdur.
Hak gaspları, hukuk ihlalleri, insani trajediler hiçbir zaman onaylamayacağımız zorbalıklardır.
Fakat Milliyetçi Hareket Partisi karanlık mahfillerde hazırlanıp servis edilen kirli senaryoların zehirli akıntısına kapılmayacak, hiçbir telkine alet olmayacaktır.
CHP bize Uygur Türklüğü konusunda parmak sallayamaz, istikamet çizemez, dikte edemez, tavsiye ve tembihte bulunamaz.
Onlar Moskova yolu gözlerken, biz esir Türklerin davasıyla nefes alıyorduk, Turan ülküsüyle, Türklüğün muzaffer günlerine ulaşma heyecanıyla fikir ve siyaset mücadelesi veriyorduk.
Çizgimizde kırıklık yoktur, halen bu azimdeyiz, bu ahlaktayız, bu düşünce namusuna sahibiz.
CHP kim, Doğu Türkistan’ı savunmak kimdir?
Hele bir de Serok Ahmet var ki, gürültü patırdı çıkarmakta üstüne yoktur.
Kalkmış bize soru sormuş: Doğu Türkistan’da yapılan zulme niye sessiz kalıyormuşuz?
Hızını alamamış olacak ki, Doğu Türkistan’ı kaça sattığımızı da sorularının arasına iliştirmiş.
Be hey Serok, söylesem anlamazsın, göstersem algılayamazsın, sussam gönül razı değil, yine de şunu bilmelisin ki, satmak senin işindir, pazarlamak seninle anılan bir meslektir.
Sen Doğu Türkistan’ın haritada yerini bilmiyorken Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in kalbi bu sevdayla çarpıyordu.
Sen git Kobanici yoldaşlarınla kucaklaş, ecdadımızın geride kalan türbelerini boşaltmak için sözler ver, gücün yeterse kamyonlara yükleyip kaçabildiğin kadar kaç, belki kurtulur, belki yakayı kurtarırsın.
Aklının ermediği konularda yorum yapma, masken düşer; çamurlu yollarda yürüme, üstün başın batar.
Ne tuhaf bir haldir ki, zilletin ortakları hiç bilmedikleri, uğruna hiç mücadele etmedikleri Doğu Türkistan meselesini gündeme taşıyorlar, istismarla oyalanıyorlar.
Çünkü bunların kulaklarına fısıldayan, önlerine talimatname koyan dış mihraklar görev başındadır.
CHP Genel Başkanı’nın seçim isteği de sipariştir, aynı zamanda hezeyandır.
Kaçış sendromu yaşayan Kılıçdaroğlu düne kadar erken seçime karşı olduğunu söylüyordu.
CHP’ye oy veren kardeşlerim bile şaşkınlıkla soruyor: Ne oldu da birden seçim diye tutturdu? Kim aklına girdi? Kimin dolduruşuna geldi? 
CHP Genel Başkanı bir televizyon programına çıkmış ve demiş ki: “Bu ülkenin kurtuluşu bir an önce seçime gitmektir. Bunu Sayın Bahçeli’ye söylüyorum. Eğer sen bu ülkeyi seviyorsan, bu ülkenin bekasını düşünüyorsan, bu ülkede insanların huzur içinde yaşamasını istiyorsan çık kardeşim yarın sabah deki, yeter artık ya, yeter artık de, seçime git, Türkiye’yi seçime götür.”
Sayın Kılıçdaroğlu ülkemi ve milletimi canımdan aziz biliyor, her şeyden çok seviyorum.
Bunu senin teyit ve tayin etmen ne haddindir, ne hakkındır.
Ancak senden ve zihniyetinden hiç mi hiç hazmetmiyorum.
Seçime gidip ne yapacaksın, nereye ulaşacaksın, sana kimler ne söyledi? Neyi vaat ettiler?
Ankara’dan bir Bişkek mi çıkarmayı düşünüyorsun? Buna mı hazırlanıyorsun?
Osman Kavala’ya duyduğun sempatinin altında yatan asıl neden Sorosçuların desteğini mi almak?
Biz erken seçim talebini söyleyenden daha çok söyletenleri yani sahibinin sesini ve kimliğini merak ediyoruz.
Sayın Kılıçdaroğlu, sen ki, KKTC’deki Kapalı Maraş bölgesine bile yabancısın, sanki ilk kez duymuş gibisin, sana bakıp bakıp üzülüyorum, hep çalışmadığın yerlerden sorularla karşılaşıyorsun.
Kılıçdaroğlu’na diyorum ki, seçimi falan boşver, altının para ettiği bir dönemdeyiz, söz gümüşse sukut altındır, sükût et de biraz kazan.
Terazi var tartı var, her şeyin bir vakti var, beklemesini bil.
Sakın ha tedbiri elden bırakma, davetsiz gelen döşeksiz oturur.
Kulağına küpe olsun, elden gelen öğün olmaz, o da vaktinde gelmez.
Hele biraz sabret; gurkun cücüğü güzün sayılır.
Bu işlere kafa yorma, seçim meçim derdine düşme; işin yoksa şahit ol, paran çoksa kefil ol.
Göz var izan vardır, bizim görüşümüz açıktır, değişmemiştir.
Milliyetçi Hareket Partisi 28.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin zamanında yapılmasından, sandığın 2023 yılının Haziran ayında kurulmasından yanadır.
Bu tutarlılığımızı ve kararlılığımızı muhafaza edeceğiz.
Erken seçim tartışması boşuna emek ve nefes israfıdır.
Türkiye 2023 hedeflerine, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin bütün kurum ve kurallarını inşa ederek, yapısal reformları hayata geçirerek ulaşacaktır.
Anket aldatmalarını milletin iradesi yıkıp geçecektir.
Cumhur İttifakı; inanmış gönüllerin mecmuuyla, yüksek ülkülerin muazzam heyecanıyla, millete adanmış milli ve yerli duruşun manevi hikmetiyle yoluna ve yolculuğuna sonuna kadar devam edecektir.
Kim aday olursa olsun, hangi partiler zilletin çatısı altına sığınırsa sığınsın, parlamenter sisteme dönmenin hesabını hangi siyasi defolar yaparsa yapsın, nafiledir, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yaşayacak, geleceğin rotası Cumhur İttifakı’nın fedakârlıklarıyla çizilecektir.
Milliyetçi Hareket Partisi sözünün eridir.
2023’de Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır, Türk milleti Cumhur İttifakı’yla kutlu yarınlara yürüyecektir.
Hiç kimse ülkemizin hızını kesemeyecek, ekonomide yıkım ve kriz çığırtkanlığı yapanlara, yalan ve umutsuzluk aşılayanlara aziz millet varlığı icazet vermeyecektir.
Türkiye salgını da bertaraf edecek, etrafındaki çemberi de yaracaktır.


Değerli Milletvekilleri,
Türkiye’nin Akdeniz’i kapsamına alan bekası ve geleceği birbiriyle içiçe geçmiş üçayaklı bir tehdit şemsiyesi altında değerlendirilmelidir.
Birinci olarak, deniz yetki alanlarımızın gasp edilmesi ve enerji havzasından uzak tutulmamızı dayatan risk ve tehditlerdir.
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Afrodit sahasında gaz bulmasından sonra kurduğu askeri ittifaklar, silahlanma yarışı ve yoğunlaşan Türk husumeti vahim bir sınıra dayanmıştır.
Yunanistan ile aramızda karşılıklı ilan edilen Navtexler gerilimi canlı tutmaktadır.
Atina yönetimi Lozan ve Paris Antlaşması’nda gayri askeri statü olmaları kayıt altına alınmış adaları silahlandırmakta, tahriklerini artırmaktadır.
Hukuk çiğnenmekte, milli güvenliğimiz tacizlere uğramaktadır.
Türkiye haklı mücadelesinden ödün vermeden sağlam duruşunu korumaktadır.
Oruç Reis Sismik Araştırma Gemimizin tekrar mavi sulara açılması bu dirayetin, bu cesaretin, bu iradenin ezcümle bir neticesidir.
İkinci tehdit olarak, Suriye’de bölgesel ve küresel güçlerin oldubittiyle terör devleti kurma hevesleri, nihai olarak Akdeniz’e serbest çıkış yollarını açma hedefleridir.
Hatay’da çıkartılan orman yangınları, süregelen terör saldırıları, Libya’yı kavrayan cepheleşmeler bu tehdidin bize göre ara duraklarıdır.
Üçüncü olarak, KKTC’nin siyasi, stratejik ve bağımsız varlığını sekteye uğratacak, Türkiye’den kopartacak yakın tehditlerdir.
KKTC’de geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen Cumhurbaşkanı Seçimi’nde hiçbir aday ilk turda yeterli oy desteğini alamamış, bütün gözler bu hafta sonunda yapılacak ikinci tura çevrilmiştir.
Kıbrıs milli bir davadır.
Kıbrıs Türklüğü’nün kararlarına bağlıyız ve saygılıyız.
Düşüncemiz ve inancımız odur ki, toprak vererek çözüm arayanların KKTC’nin geleceğinde olmaması, Kıbrıs Türklüğü’nü temsil makamına oturmaması tarihi bir görev ve sorumluluktur.
50 yıldır müzakereler sürmektedir.
50 yıldır Kıbrıs sorunu konuşulmaktadır.
Bugüne kadar uzlaşmaya kapalı duranın, çözümsüzlüğe bel bağlayanın kim olduğu da meydandadır.
Adil, kalıcı ve kapsayıcı bir barışın önüne Rumlar set çekmiştir.
Enosis hıyaneti Kıbrıs’a zincir vurmanın peşine düşmüştür.
Londra ve Zürih Antlaşmaları’ndan beri Rumların pek çok sınamadan ve olaydan sonra art niyeti belgelenmiş, billurlaşmıştır.
Kapalı Maraş Bölgesi’nin kısmi açılması yerindedir, temennimiz kalan kısımlarının seçimden sonra Kıbrıs Türklüğü’yle buluşturulmasıdır.
KKTC Cumhurbaşkanı Seçimini müteakiben kurulacak müzakere masasına Rumlar iyi niyetle ve önyargısız gelirlerse ne ala, var olan sorunlar hakkaniyetle çözülebilecektir.
Aksi halde müzakere sayfası kapanmalı, masa dağılmalı, herkes ocağında sağ olmalıdır.
Federasyon modeli üzerinde yürüyen görüşmelerin sonuç vermediği ortadadır.
Eşit ve egemen iki devlet seçeneği yegâne çözüm olarak önümüzdedir.
Kıbrıs Türklüğü’nün milli ve tarihi çıkarları hilafına her ilişki, her irtibat, her anlaşma ve uzlaşma kesinlikle yok hükmündedir.
Vatan toprağı vererek çözüm arayan değil, Rumlara şirinlik yaparak ayakta kalmaya çalışan değil, vatana sahip çıkan, Rum oyunlarına aldanmayan ahlaklı ve milli bir Cumhurbaşkanı vazgeçilmez bir mecburiyettir, bizim de başımızın tacıdır.
Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacaktır, çileler, sıkıntılar, işkenceler, kanlı Noeller, ıstıraplı yıllar, şehitler unutulmamıştır, Kıbrıs Türklüğü geleceğini kendi iradesiyle tayin etmeli, geçmiş acılar tekrar yaşanmamalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle konuşmama son verirken muhterem heyetinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyor, her birinize başarılarla geçecek bir hafta diliyorum.

Sağ olun, var olun, Cenab-ı Allah’a emanet olun.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer MHP HABER Haberleri

Başlık Tarih
 
Türkiye Cumhuriyeti, sokak serserilerine teslim edilmeyecektir27 Ekim 2020
Türkiye'de siyasetin PKK ve FETÖ üzerinden ...25 Ekim 2020
MHP, 910 ilçe ve 54 il kongresini yaptı25 Ekim 2020
Askıda ekmek ve Gazeteciler Günü mesajı23 Ekim 2020
Afyonkarahisar ruhu, milli mücadele ruhudur20 Ekim 2020
Milletin ekmeğine göz koyacak kadar nankörsünüz20 Ekim 2020
Arzu Erdem : Rabbim birliğimizi daim etsin19 Ekim 2020
Muhtarlar günü mesajları19 Ekim 2020
Askıda ekmeğe siyaset katmak, milletin aşına kir akıtmaktır19 Ekim 2020
"CHP'nin içine HDP'nin kaçtığı ayan beyan ortadadır"18 Ekim 2020
Biz, Türk milleti için varız18 Ekim 2020
Özdemir, işyeri isimlerinin Türkçe olmasını Meclis gündemine taşıdı18 Ekim 2020
‘Ben’ yok, ‘Biz’ var!18 Ekim 2020
Bahçeli'nin 'askıda ekmek' kampanyasına Diyarbakır'dan destek17 Ekim 2020
MHP'den teşkilatlara 'askıda ekmek' kampanyası çağrısı15 Ekim 2020
'İBB'ye ait kreşler Şehit ve Gazi çocuklarına ücretsiz olsun'14 Ekim 2020
Bizim derdimiz TTB'ne yuvalanmış Türkiye düşmanlarıyla12 Ekim 2020
“ARTIK ÖNÜMÜZE BAKMA ZAMANI”11 Ekim 2020
” Cumhur İttifakı gözbebeğimiz ”07 Ekim 2020
Bahçeli: Erivan yönetimi yılan başlı kukladır06 Ekim 2020
MHP Adana İl’in Yeni Divan Kurulu açıklandı05 Ekim 2020
MHP İzmir Karşıyaka Teşkilatı Kongre'nin Ardından Hayvan Hakları İçin Kolları Sıvadı04 Ekim 2020
Nahçivan Özerk Cumhuriyeti’nin Azerbaycan’a katılması şarttır04 Ekim 2020
“Liderin örse vurduğu yere vuracağız!”03 Ekim 2020
"Türk'ün toprağı Türk kalacaktır"03 Ekim 2020
Bahçeli'ye anlamlı hediye01 Ekim 2020
Anayasa Mahkemesi’nin son zamanlarda verdiği kararlar sancılı ve sakattır.30 Eylül 2020
MHP'de kongre takvimi işliyor30 Eylül 2020
MHP’yi ve Ülkücü Hareketi dışlamak cinnet hâlidir29 Eylül 2020
Bünyamin Avcı güven tazeledi!29 Eylül 2020
Bahçeli: Kanımızla, canımızla, varlığımızla Azerbaycan’ın yanındayız27 Eylül 2020
AVCI: Bu kongrede kaybeden olmayacak!26 Eylül 2020
Teröristle şehidi aynı görmek nasıl bir zihniyettir?26 Eylül 2020
Cumhur İttifakı yoluna inançla ve imanla devam etmektedir26 Eylül 2020
CHP'nin Atatürk maskesi düşmüş, altındaki HDP yüzü apaçık görünmüştür26 Eylül 2020
Kılıçdaroğlu'na tepki: Onun salgınla mücadele önerileri kara mizahtır22 Eylül 2020
MHP Gaziantep İl Başkanlığına Cahit Çıkmaz Seçildi.20 Eylül 2020
Türk milleti mazisinden atisine gazi bir millettir.19 Eylül 2020
Türk Tabipler Birliği derhal kapatılmalıdır18 Eylül 2020
Türk Tabipler Birliği, korona kadar tehlikeli16 Eylül 2020
Tek ses tek yürek olduk!15 Eylül 2020
Kötümserliğin salgınına karşı da uyanık olmak zorundayız14 Eylül 2020
Akçay: 100 yıl önceye göre 100 kat daha güçlüyüz13 Eylül 2020
12 Eylül zulümdür, rezalettir, cinayettir12 Eylül 2020
ONLAR 12 EYLÜLLERE DİRENDİLER VE İDAM SEHPASINA GÜLEREK GİDEN 9 KARANFİL…12 Eylül 2020
Bahçeli: 'Hak edenlere Osmanlı’nın şamarını indireceği mutlaktır, muhakkaktır'11 Eylül 2020
CHP zorbalığına sert tepki! 10 Eylül 2020
MHP’nin safı Türk Milleti’nden yanadır.10 Eylül 2020
MHP’nin gözü kulağı milletin bekasındadır10 Eylül 2020
MHP, iç ve dış tehditler karşısındaki sarsılmaz siyasi teşkilatlanmadır10 Eylül 2020
"Herkese dokunacağız, her gönüle gireceğiz"09 Eylül 2020
Bahçeli: Hiç kimse boş hayale kapılmasın07 Eylül 2020
MHP Adana’da kongreleri başarıyla tamamlıyor!07 Eylül 2020
KAZANAN TÜRKİYE OLACAK 06 Eylül 2020
"Hakkımı helal etmiyorum"06 Eylül 2020
“Devlet Bahçeli’nin mücadelesi 83 milyonun mücadelesidir!”05 Eylül 2020
Taytak, Afyon Kongrelerini Kocatepe'de taçlandırdı04 Eylül 2020
Ağaoğlu'ndan İzmir 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ziyaret03 Eylül 2020
MHP'li Başkan Aslan'dan belediyeye yapılan saldırılara cevap03 Eylül 2020
İdam Cezası mutlaka gündeme alınmalıdır02 Eylül 2020
Karaman’da MHP ilçe kongreleri tamamlandı 31 Ağustos 2020
Türkiye hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir31 Ağustos 2020
Kale Park Sosyal Tesislerimizin açılışı31 Ağustos 2020
“Türk Milleti, her melun tuzağı bozmaya yeminlidir!”30 Ağustos 2020
“MHP, bu ülkenin dünüdür, bugünüdür ve yarınıdır”30 Ağustos 2020
MHP Dinar`da kongre süreci30 Ağustos 2020
30 AĞUSTOS, TÜRK’ÜN İSTİKLAL VE ZAFER TAPUSUDUR30 Ağustos 2020
On iki Ada'nın statüsü tekrar değerlendirilmeli29 Ağustos 2020
Türkiye’nin yeniden küresel güç olacağına Milliyetçi Hareket’in inancı tamdır29 Ağustos 2020
Bayraklaştığımız yer İzmir, düşmanı batıracağımız yer de gene Ege’dir29 Ağustos 2020
Güngöralp’ın 30 Ağustos mesajı29 Ağustos 2020
MHP, Adana'da 7. ilçe kongresini tamamladı28 Ağustos 2020
Taşdoğan Antep fıstığı ve üzüm üreticilerin sorunlarına dikkat çekti28 Ağustos 2020
MHP İlçe Kongrelerine devam etti27 Ağustos 2020
Öztürk’ten hemşehrilerine dikkat çeken uyarılar27 Ağustos 2020
MHP İlçe Kongereleri27 Ağustos 2020
Malazgirt haç ile hilalin, hak ile batılın çarpışmasıdır25 Ağustos 2020
Milli kazanımlara üzülüp kayıba sevinen güruhun Türkiye sevgileri buharlaşmıştır24 Ağustos 2020
BÜNYAMİN AVCI : KAPIMIZ, GÖNLÜMÜZ HEP AÇIK23 Ağustos 2020
"İnanmış bir kadronun aşamayacağı engel yoktur"23 Ağustos 2020
Akçay: “ABD, muhalefet partilerini eğit-donat- finanse et programlarıyla sevk ve idare mi ediyor?”23 Ağustos 2020
MHP Sarıçam'da seçim23 Ağustos 2020
Bahçeli, Ahlat'ta fikir babası olduğu külliyenin açılışına katılacak23 Ağustos 2020
"Türkiye küresel ölçekte büyük bir güç olduğunu gösterecektir"22 Ağustos 2020
“KAZANAN TÜRKİYE OLDUKTAN SONRA KAYBETMEK BİZİM İÇİN ŞEREFLİ BİR SONUÇTUR”22 Ağustos 2020
"Doğal gaz keşfini hazmedemeyenler gaflet ve dalalet içindeler"22 Ağustos 2020
"Tek liste demek dayatma demek değil"22 Ağustos 2020
Karadeniz ses verdi, Akdeniz de ses verecek22 Ağustos 2020
Bahçeli: Joe Biden CHP’nin üst aklıdır20 Ağustos 2020
Büyükataman’dan HaberTürk’e tepki20 Ağustos 2020
'Dava adamı yol gösterici, idealist ve ihlas sahibidir'19 Ağustos 2020
MHP Araban ilçe kongresi yapıldı18 Ağustos 2020
Kalaycı'dan ABD Başkan Adayı Biden'ın açıklamalarına tepki17 Ağustos 2020
Biden ve ipotekli uşakları rezil rüsva olmaktan da kurtulamayacaklardır16 Ağustos 2020
Bozüyük MHP İlçe Kongresi yapıldı16 Ağustos 2020
"Cumhur İttifakı bugünün Kuvâ-yi Milliye"15 Ağustos 2020
"Kayseri'de güçlenen bir teşkilat yapısı var"15 Ağustos 2020
Gönlümüz de kapımız da herkese açık13 Ağustos 2020
CHP'de taşeron teslimiyetçi zihniyetin işi zor13 Ağustos 2020
Zillet cephesini büyük bir nefret ve hiddet dalgası sardı12 Ağustos 2020
Bahçeli: Türkiye’yi Akdeniz’den çıkarmaya hiçbir ülkenin gücü yetmeyecektir12 Ağustos 2020
MHP Kayseri Teşkilatı 16 ilçe kongresini 2 günde bitirecek10 Ağustos 2020
MHP, kongre sürecini İlkadım'dan başlattı09 Ağustos 2020
CHP'de sular durulmaz,04 Ağustos 2020
Bahçeli sosyal medya suskunluğunu bozdu31 Temmuz 2020
Bahçeli, Başbuğ Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti31 Temmuz 2020
MHP'nin bayramlaşma programı belli oldu30 Temmuz 2020
Anıtkabir-Ayasofya kutuplaşması yaratmak soysuzluktur30 Temmuz 2020
Başkan Avcı’dan “Yabancı sansür” çıkışı!30 Temmuz 2020
MHP Adana'da kongre heyecanı29 Temmuz 2020
Bugünkü CHP'nin Atatürk'le hiçbir bağlantısı kalmamıştır28 Temmuz 2020
Bahçeli: Atatürk’e, lanet okuyacak bir hayasız henüz anasından doğmamıştır28 Temmuz 2020
Kadın cinayetlerine sıfır tolerans göstermeliyiz22 Temmuz 2020
Bahçeli: Ayasofya'nın açılması egemenlik hakkımız21 Temmuz 2020
Başkan Avcı, kongre çalışmalarına hız verdi19 Temmuz 2020
Bahçeli’den Ayasofya Camisi’ne özel yüzük18 Temmuz 2020
Hüznümüzün izahı, üzüntümüzün ifadesi yoktur16 Temmuz 2020
Bahçeli: 15 Temmuz’da ihanet imanı yenememiştir14 Temmuz 2020
“TÜRK MİLLETİ HAKKINI VE HUKUKUNU UYANIK BİR ŞUURLA MUHAFAZA EDECEK”14 Temmuz 2020
'MHP; Türk siyasi hayatında barış iklimine gölge veren çınar olmuştur'13 Temmuz 2020
Ayasofya Camisi Türk milletinin emanetidir11 Temmuz 2020
Bahçeli'den Ayasofya yorumu: İrade milletin, karar hukukundur10 Temmuz 2020
Egemenliğimize ne el, ne de dil uzatılmasına izin veririz10 Temmuz 2020
Kadınlarımızı ve Devletimizi hedef aldılar10 Temmuz 2020
Bilge Liderimizle, milli siyasetimizle gurur duyuyoruz09 Temmuz 2020
Bahçeli’den Sakarya’daki patlamaya ilişkin açıklama09 Temmuz 2020
Bahçeli’den teşkilatlara genelge08 Temmuz 2020
Bahçeli, belediye başkanlarını topluyor06 Temmuz 2020
Bahçeli: Ayasofya ile ilgili ABD ve AB kaynaklı şantajlar yok hükmündedir04 Temmuz 2020
Devlet Bahçeli karar aldı, teşkilat hemen uyguladı01 Temmuz 2020
Bahçeli sosyal medya hesaplarını askıya aldı01 Temmuz 2020
Sahil şeridimizi fırsata dönüştürmek istiyoruz01 Temmuz 2020
MHP'nin 13. Olağan Kurultay sloganı belli oldu!30 Haziran 2020
Bünyamin Avcı: Lider Bahçeli'nin sözü sözümüz, yolu yolumuz30 Haziran 2020
Semih Yalçın: Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli partimizin tek adayı29 Haziran 2020
"Silivri'ye hizmette 1.yıl" toplantısı27 Haziran 2020
Adalet suçu aklamak, suçluyu temize çıkarmak değil23 Haziran 2020
Türkiye bu kepazeliği affetmeyecek22 Haziran 2020
MHP'de MYK toplantısı Lider Bahçeli başkanlığında toplandı19 Haziran 2020
Adana’da MHP’ye toplu katılım!18 Haziran 2020
“MHP, TÜRK DÜNYASININ DA MORAL GÜCÜDÜR!”18 Haziran 2020
Ayasofya üzerinde tasarruf hakkı Türk milletine aittir16 Haziran 2020
MHP’nin 13. Olağan Büyük Kurultayı tarihi açıklandı15 Haziran 2020
Yangına körükle gittikleri çok açıktır15 Haziran 2020
Ayasofya Camisi Müslüman gönüllerle buluşmalıdır14 Haziran 2020
Biz Liderimizin Yanındayız, Siz Nerdesiniz..?11 Haziran 2020
Bu yanlışın vahim sonuçları olabilecektir10 Haziran 2020
MHP’de Haziran ayı gündemi yoğun09 Haziran 2020
Ayasofya’dan çan sesi değil, Allah’ın izniyle ezan sesi yükselecektir08 Haziran 2020
MHP'li Sarıçam Belediyesi üreticilerden de dua alıyor!05 Haziran 2020
MHP'den CHP'ye maske tepkisi04 Haziran 2020
Devlet Bahçeli’den teşkilatlara 9 maddelik genelge02 Haziran 2020
Erken seçim söylemi kirli bir tertiptir01 Haziran 2020
Zulüm 1453’de başladı diyenler ve pusu kuranlar kötürüm olacaklardır29 Mayıs 2020
MHP'nin duruşu milli, misyonu küresel boyutludur!28 Mayıs 2020
Devlet Bahçeli ve MHP, birlik ve bütünlük demektir.28 Mayıs 2020
Ülkücü şehitler Türk milletinin iftihar ve irade cevherleridir26 Mayıs 2020
Milletin dertlerine “deva” olmak için çıktıkları yol, yol değildir26 Mayıs 2020
Bahçeli'den Siyasi Partiler Kanunu açıklaması: Tam destek vereceğiz24 Mayıs 2020
HER TÜRLÜ KUMPASI YIKACAĞIZ23 Mayıs 2020
İrade varsa istikbal vardır, iman varsa imkan olacaktır22 Mayıs 2020
Bahçeli muhalefetin yeni Ali Cengiz oyununu deşifre etti19 Mayıs 2020
Siyasi etik kanunu çıkarılsın19 Mayıs 2020
Bayram öncesi esnafa müjde verilsin18 Mayıs 2020
İlk adımla ilk kurşunun emaneti milli vicdanlarda hala diridir18 Mayıs 2020
"Hain Gülen’i meşrulaştırma arayışı zalimce bir oyundur"15 Mayıs 2020
Toprak vatan, dil varlıktır! İkisi de Türk milletinin onur vahasıdır14 Mayıs 2020
vekil seçmeni aradı, inandıramadı14 Mayıs 2020
KÖYE DÖNÜŞ TEŞVİK EDİLMELİDİR…14 Mayıs 2020
Bahçeli: Masa; masaldır, maval okumaktır11 Mayıs 2020
CHP küresel tefecilere, vatansız fesat yuvalarına kucak açıyor09 Mayıs 2020
Annelerimizin yetiştirdiği evlatlarla, Türklük cevheri işlenmeye devam edecek09 Mayıs 2020
Türkiye’nin çöküşünü isteyenler avuçlarını yalayacaklardır07 Mayıs 2020
Darbeci geleneğin siyaset ayağı olan CHP suçüstü yakalanmıştır05 Mayıs 2020
Davasına aidiyeti olmayanların 'Ben MHP’liyim' deme hakkı yoktur02 Mayıs 2020
Bahçeli: İhanete taşeronluk yapanlar silinip gidecek02 Mayıs 2020
MHP Lideri Bahçeli’yi katliama teşvik iftirası kimsenin haddi değildir30 Nisan 2020
Ülkücülük zamana ve zemine göre şekil değiştirmez29 Nisan 2020
Bahçeli: 'MHP Diyanet İşleri Başkanı’nın sözlerine aynen iştirak etmektedir'28 Nisan 2020
"MHP İl Teşkilatı kongreleri başlatmaya her zaman hazır"28 Nisan 2020
23 Nisan ve Ramazan mesajı24 Nisan 2020
Bahçeli, TBMM'deki 23 Nisan özel oturumuna katıldı23 Nisan 2020
Sadir Durmaz'dan MHP'li Belediyelere Ramazan Genelgesi 22 Nisan 2020
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Her çağrısı çürük, her teklifi beyhudedir22 Nisan 2020
Fırsatçı CHP yine çuvallamış, yine duvara toslamıştır20 Nisan 2020
Bahçeli'den koronavirüs Çin'de üretildi iddialarına cevap20 Nisan 2020
Bahçeli talimat verdi! Teşkilatlara uyarı 11 Nisan 2020
Bülbül: "Ya olduğunuz gibi görünün" 09 Nisan 2020
TERÖRİST AFFI GİRİŞİMLERİNE TEPKİ09 Nisan 2020
Öztürk: MHP kriz çözen partidir09 Nisan 2020
Ülkücü-Milliyetçi Hareket’in fikri hür, vicdanı hür, irfanı hürdür08 Nisan 2020
Bu felaketten daha güçlü çıkacağız07 Nisan 2020
Bahçeli, AA’nın 100. yılını kutladı06 Nisan 2020
Başbuğ Alparslan Türkeş Kalbimizdesin05 Nisan 2020
Bahçeli, Başbuğ Türkeş’in kabrini ziyaret etti04 Nisan 2020
Merhum Başbuğ Türkeş'in vefat yıl dönümü ...04 Nisan 2020
Türkeş, her vatandaşımızın örnek alması gereken Türk büyüğü03 Nisan 2020
Merhum Türkeş Bey'in yaktığı meşale sönmeyecek03 Nisan 2020
Alparslan Türkeş'i ölümünün 23. yılında ...03 Nisan 2020
Alparslan Türkeş’in diktiği Fidanlar Kök Saldı03 Nisan 2020
Alınan tüm tedbirlere eksiksiz olarak uymalıyız02 Nisan 2020
Kayaalp'ten 'Biz Bize Yeteriz'01 Nisan 2020
Esnaf, SGK ve BAĞ-KUR primleri01 Nisan 2020
Saimbeyli’de kimse aç ve açıkta kalmayacak01 Nisan 2020
Vatanı korumak şerefli bir görevdir01 Nisan 2020
Sadir Durmaz'dan belediye başkanlarına mesaj01 Nisan 2020
Bahçeli: virüs dönemini atlatacağız30 Mart 2020
Türk milleti bu badireyi atlatacak, bu belayı def edecektir28 Mart 2020
MHP'den 'SaygılıOl' paylaşımı26 Mart 2020
ÜLKÜCÜ MHP’de olur.25 Mart 2020
Bahçeli: Koronavirüs ile mücadeleyi Allah'ın izniyle kazanacağız21 Mart 2020
Mümkün mertebe evde kalın19 Mart 2020
'Çanakkale Deniz Zaferi Türk Tarihinin Dönüm Noktasıdır'17 Mart 2020
Bahçeli'den koronavirüs açıklaması!17 Mart 2020
“İlham kaynağımız Atatürk olmalı!”16 Mart 2020
Liderimiz çocukların gözyaşlarını sildi...15 Mart 2020
Baki Ersoy: "Biz zalimlerin karşısında olacağız,"14 Mart 2020
“İstiklal Marşımız milli mutabakat metnidir”14 Mart 2020
“BU ESERLERİ AFYONKARAHİSAR’A KAZANDIRMALIYIZ”10 Mart 2020
Türkiye Cumhurbaşkanı’na hakaret hepimize hakarettir.10 Mart 2020
Bahçeli : Durduğumuz yer Türkiye’dir06 Mart 2020
MHP MÜLTECİ ÇOCUKLARI İÇİN KREŞ YAPACAK04 Mart 2020
MHP Van Tuşba ilçe Başkanı Yahya Cancan'dan İdlib Açıklaması04 Mart 2020
''Şehitler Tepesi'' tepkisi: Sözleri vatana ihanettir03 Mart 2020
MHP sayesinde bölücü kalkışma hedefe erişememiştir02 Mart 2020
Bahçeli'den sınıra 'Göçmen Kreşi' kurulması talimatı02 Mart 2020
Üç hilâlin bir jeopolitiği vardır02 Mart 2020
“MHP VAR OLDUĞU SÜRECE BU DEVLET ÇÖKMEZ”01 Mart 2020
MHP'den teşkilatlara uyarı01 Mart 2020
“Aynı şuur ve ruhta buluşma günü!”29 Şubat 2020
Düşman görüldüğü yerde ezilmelidir28 Şubat 2020
Türk Milleti İdlib ve Libya'da onur mücadelesi yapmakta27 Şubat 2020
Karataş, İspir'in Düşman İşgalinden Kurtuluşu kutlamalarına katıldı26 Şubat 2020
MHP'ye sosyal medyadan istikamet çizilemez25 Şubat 2020
'Şeref aylığı tutarı herkese eşit olmalı'24 Şubat 2020
MHP'ye 350 yeni üye24 Şubat 2020
Bahçeli’den Millet Kütüphanesi’ne kitap bağışı22 Şubat 2020
Taytak başkanları Ankara’da ağırladı21 Şubat 2020
"ESAD GİTMEDEN BARIŞ GELMEZ"18 Şubat 2020
MHP Adana’da 51 yıllık onur!12 Şubat 2020
TÜRKİYE ŞAM'A GİRMELİ, ZALİMLERİ YERLE YEKSAN ETMELİDİR11 Şubat 2020
Milliyetçi Hareket vatan sevgisinin kefili08 Şubat 2020
Şan ve şerefle dolu 51 yıl...08 Şubat 2020
MHP siyasette 51 yılı geride bıraktı08 Şubat 2020
Bahçeli'den, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya istifa çağrısı!08 Şubat 2020
Bahçeli'den AB'ye sert tepki! Kepazelik ve soysuzluktur06 Şubat 2020
MHP’den CHP hakkında suç duyurusu06 Şubat 2020
Sarıçam’dan rekor kıracak proje!05 Şubat 2020
Bir ölür bin diriliriz, çünkü biz Türk milletiyiz!03 Şubat 2020
Kadın vatandır, kadın annedir!02 Şubat 2020

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH