Ana Sayfa > MHP HABER

BÜYÜK ZAFER, KUTLU BULUŞMA
18 Mart 2018
Bu haber 593 kez okundu
MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı büyük bir coşku ve heyecana sahne oldu. Devlet Bahçeli, "Çıkarlarımızı değil nesillerimizi düşündük" dedi
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
MHP DEMEK, MİLLETE BEKA DEMEKTİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurultay konuşmasında çok önemli mesajlar verdi. Bahçeli, "Şühedaya vefa, yaşanmış Türk asırlarına saygı, kefensiz yatanlara sadakat, vatanın ha ekmeğini yemiş ha uğruna kurşun diyen soylu ruha naçizane bağlılıktır. Milliyetçi Hareket Partisi demek, Milli Duruş demektir.Milliyetçi Hareket Partisi demek, Şühedaya Vefa demektir. Milliyetçi Hareket Partisi demek, Millete Beka demektir"  dedi.

DURUŞUMUZ MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNİN TA KENDİSİDİR

BAHÇELİ, 'Türkiye Cumhuriyeti'nin istikbali milli duruşun istikrar içinde devamına bağlıdır. Duruşumuz Türkiye'dir, duruşumuz Türklüktür, duruşumuz Müslüman Türk milletinin ta kendisidir.Vefa ise duruşa manevi öz katan, vicdani mükellefiyet yükleyen, mana ve muhteva kazandıran insani haslet, imani asalettir.Taş kalplilerin ördüğü taş duvarlar, yozlaşmış ve işbirlikçi emellerin diktiği darağaçları bizi yolumuzdan çeviremedi, ülkülerimizden döndüremedi " diye konuştu. 

BİR KERE İHANETLE BİN KERE İHANET ARASINDA HİÇBİR FARK YOKTUR

12. Olağan Büyük Kurultay'a gelinceye kadar ne kadar kepazelik, ihanet, skandal, travma varsa maruz kalındığını hatırlatan Bahçeli, " Hamd olsun hepsinden alnımızın akıyla çıktık, oyunları tümden bozduk.Unutmayınız bir kere satan yine satar.Vefasızlık imansızlıktır, ihanete iltifat ve ihtiramdır. Bir kere ihanetle bin kere ihanet arasında hiçbir fark yoktur.Kulu kandıranlar, Allah'ı nasıl kandıracaklar?Bozuk para cep deler, bozuk insan kalp deler, bozgun kafilesi ise sonunda elenip, silinip layık olduğu çöplüğe gider ve de gitmiştir " açıklaması yaptı.

AFRİN'DE TÜNELLER KAZILIRKEN, YURDUMUZDA DA KAZILMIŞTIR

BAHÇELİ, " Afrin'de tüneller kazılırken, yurdumuzda da kazılmıştır. Çukurlar açılırken, aynısı az önce sıraladığım il ve ilçelerimizde de yapılmıştır. Bu esnada MHP'de de hıyanetin kazı ve tünel faaliyeti görülmüştür.Sorumluluk çevresi terörle mücadele bölgeleri olan, özellikle rütbesi tuğgeneral seviyesinde bulunan çok sayıda hain 15 Temmuz'da FETÖ darbe girişiminde suçüstü basılmıştır. Bu tesadüf olamaz, rastlantı olamaz, olamayacaktır.Milliyetçi Hareket Partisi'nin, başını CHP'nin çektiği PKK, FETÖ karışımı ve haçlı tembihli iktidar oluşumunu reddetmesi, bütün hesapları bozmuş, bütün planları tarumar etmiştir " ifadelerini kullandı. 

CUMHUR İTTİFAKI, CUMHURİYET'İN İRADESİDİR

BAHÇELİ, " Yeni hükümet sisteminin mimarı bizzat Türk milletidir. Yeni hükümet sistemi husumet ve hıyanete karşı güvencedir, güvenlik kilididir, milli bekanın sigortası, güvenli siperidir. Cumhur İttifakı, Cumhuriyet'in iradesidir.Cumhur İttifakı, Türk milletinin tarihi uzlaşmasıdır.Cumhur İttifakı, istiklal ve istikbalimizin teminatıdır.CHP, İP, HDP, PKK, FETÖ, PYD, YPG, IŞİD, DHKP-C ve küresel cinayet şebekesinden müteşekkil ihtilaf ve ihanet bloku cumhurun karşısında tel tel dağılacak, kaybetmekten başka seçeneği olmayacaktır " İfadelerini kullandı. 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı  Devlet Bahçeli, MHP 12. Olağan Büyük Kurultayı'nın açılışında yaptığı konuşmada ''Milliyetçi Hareket Partisi demek, Milli Duruş demektir. Milliyetçi Hareket Partisi demek, Şühedaya Vefa demektir. Milliyetçi Hareket Partisi demek, Millete Beka demektir. Beka; var oluşumuzdur, payidarlığımızdır, sonsuzluk ırmağına akışımızın ana yatağıdır'' dedi.

Sözlerine ''Sevdası ve Mensubiyetiyle Onur Duyduğumuz Büyük Türk Milleti, Yurdumun Her Köşesinde Hayat ve Varlık Mücadelesi Veren Aziz Vatandaşlarım, Teşkil Edilen Kurultay Divanı'nın Değerli Başkan Ve Üyeleri,Dost ve Kardeş Ülkelerin Saygın Temsilcileri, Kurultayımıza Teşrif Eden Saygıdeğer Misafirler,Cesaret, Haysiyet, Basiret Numunesi Fedakâr Ülküdaşlarım, Geleceğimizin Güvenceleri Sevgili Bozkurtlar, Asenalar,Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler,Medyamızın Değerli Mensupları,Hepinizi en içten hasret ve hissiyatımla selamlıyorum'' diyerek başlayan Bahçeli, ''Gönülleri birleşenler! Selam sizlere! Uzaklarda dertleşenler! Selam sizlere! Selam olsun, bir türkünün içli sazıyla duygulanıp, bir ezginin yanık sözüyle hüzünlenen sessiz milyonlara,Selam olsun, bir davulun sesiyle coşup bir şiirin sedasıyla heyecanlanan masumlara, mağdurlara, Selam olsun, gözünde bayrak, gönlünde vatan, gövdesinde hayatın yükünü taşıyan muhteşem milli varlığa, Selam olsun, helal lokması için çırpınıp haysiyetiyle yaşayan namus timsallerine, Selam olsun, ezeli kardeşliği ebedi kader gören millet ve memleket evlatlarına, Selam olsun, tarlasında, bağında, bahçesinde, bostanında, tezgâhında emek ve ömür veren tertemiz vicdanlara, Selam olsun, sözü ak, gözü tok, duruşu dik, duyuşu berrak fazilet ve feraset kalelerine, Selam olsun, Kerkük'ten Akmescit'e, Kaşgar'dan Bosna'ya, Halep'ten Üsküp'e, Karabağ'dan Kudüs'e, Gazze'den Bakü'ye kadar Türk ve İslam'ın nefes aldığı her yere,Selam olsun, Turan illerine, Türkistan diyarlarına, Kızılelma ülküsüyle yürüyen nesillere, Bugün, bu salona ülkemin tüm güzelliklerini, tüm değerlerini, tüm özlemlerini taşıyan kardeşlerime, kalpleri Türk ve Türkiye sevdasıyla çarpan dava arkadaşlarıma saygı ve şükranlarımı sunuyorum'' dedi.

''MİLLİYETÇİ-ÜLKÜCÜ HAREKET BUGÜN TARİH YAZIYOR''

Bahçeli, şunları söyledi: ''Nice badireleri yenerek, nice belaları ezerek, nice engelleri geçerek hamd olsun 12'inci Olağan Büyük Kurultayımıza kavuştuk, bu muazzam diriliş ruhuyla buluştuk.

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103'üncü yıldönümünde, Kurultayımızın; "Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka" tema ve tebliğinin rehberliğiyle toplandık, Türk milletinin muzaffer ruhunu cihana ilan etmek için seferber olduk.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket bugün tarih yazıyor.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket bugün başkent Ankara'ya sığmayıp taşıyor.

Art niyetli şekilde neredesiniz diye soranlara, gümbür gümbür işte buradayız diyoruz.

Şimdi siz söyleyiniz, vereceğiniz cevaplarla ehli salibi ve taşeronlarını zangır zangır titretiniz:

Ezan susmaz, bayrak inmez, vatan bölünmez diyen kutlu irade nerede? (Burada)

Türkiye sevdalıları, Türk-İslam ülküsünün inanmış yürekleri nerede? (Burada)

Milli bekayı gözü kara bir şekilde son nefere, son nefese kadar savunacak iman zirveleri nerede? (Burada)

Hakkınız vardır, helaliniz vardır, elbette buradayız, çok şükür milletin gönlündeyiz, vatanın ruhundayız, ecdadın duasındayız, mazlumların davasındayız, ahfadın umutlarındayız, ihanet ve melanetin ise can düşmanıyız.

Sözlerimin bu aşamasında 12'inci Olağan Büyük Kurultayımızın hazırlık safhasında emeği geçen, katkısı ve desteği bulunan her arkadaşıma, her ülküdaşıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Türkiye'nin çok cepheli saldırı ve tahrik kıskacına alındığı bir dönemde, coşkuyla gerçekleştirdiğimiz Kurultayımızın milletimize, ülkemize, geleceğimize, partimize, Türk-İslam alemine hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.

Diyorum ki, ülküleri bir yıldız gibi parlayan değerli dava arkadaşlarım hepiniz hoş geldiniz.

Yusuf yüzlüler, Yunus gönüllüler, hilal bakışlılar, Bozkurt duruşlular hoş geldiniz, hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.

''MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ DEMEK, MİLLİ DURUŞ DEMEKTİR''

Duruşu olanın dev gibi bir davası, devasa hayalleri vardır.

Duruş aynı zamanda iddia, aynı zamanda irfan, aynı zamanda yüksek karakter ve kararlılık mahsulüdür.

Kıpırdamadan duranın veya kıvrılarak durgunluğa kapılanın değil, duruşuyla hareket edenin gelecek hakları bulunacaktır.

Duruş bir oluş hali, olgunlaşma habercisi, olaylara istikamet verme harcıdır.

Duruşu milli olanın durduğu yer meşrudur, ahlakidir, manevidir, halkın ve Hakk'ın yanıdır.

Bu itibarla milli duruştan feyzini alan milliyetçi irademizle zorlukların üstüne üstüne gidiyor, en ufak gevşeme ve gerileme göstermiyoruz.

Biliyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti'nin istikbali milli duruşun istikrar içinde devamına bağlıdır.

Duruşumuz Türkiye'dir, duruşumuz Türklüktür, duruşumuz Müslüman Türk milletinin ta kendisidir.

Vefa ise duruşa manevi öz katan, vicdani mükellefiyet yükleyen, mana ve muhteva kazandıran insani haslet, imani asalettir.

Bizim için vefa, sadece bir semtin, bir ferdin ismi değildir.

Bizim için vefa durum ve şartlara göre azalıp artan, gerilim ve gelişmeler karşısında yanıp sönen gelip geçici bir tutum, bir tavır da değildir.

Vefası olmayanın milli ve manevi değerlere vedası kat'idir, kesindir.

Vefası olmayan kaypaktır, kaçaktır, korkaktır, manen kayıptır

Şühedaya vefa, yaşanmış Türk asırlarına saygı, kefensiz yatanlara sadakat, vatanın ha ekmeğini yemiş ha uğruna kurşun diyen soylu ruha naçizane bağlılıktır.

Milliyetçi Hareket Partisi demek, Milli Duruş demektir.

Milliyetçi Hareket Partisi demek, Şühedaya Vefa demektir.

Milliyetçi Hareket Partisi demek, Millete Beka demektir.

Beka; var oluşumuzdur, payidarlığımızdır, sonsuzluk ırmağına akışımızın ana yatağıdır.

Dünümüz halin kefili, atinin keyfiyetidir.

''ÜLKÜSÜ OLANIN DÜNÜ, İLKESİ, İRADESİ VARDIR. VE BU, BİR TARİH GERÇEĞİDİR''

Geçmişlerinden kopanların, gerçeklerinden savrulanların tutunacakları dal, duracakları nokta, sığınacakları güvenli liman yoktur, bilahare aransa da bulunamayacaktır.  

Merhum Ziya Gökalp 'Uyu Yavrum' isimli şiirinde, vatanın çiğnenmeye dayanamayacağını söyleyerek yarınları gözetleyen dünlerin varlığından bahsetmiştir.

Ülküsü olanın dünü, ilkesi, iradesi vardır. Ve bu, bir tarih gerçeğidir.

Ülkü varsa, ülke varsa, ilke ve irade de diriyse istiklal sancağı düşürülmeyecek, istikbal hakları yok edilemeyecek, duruş, vefa, beka sönmeyecektir.

Milliyetçi Hareket, milli ve manevi emanetlerine gözü gibi bakan; ilkeli, iradeli, tutarlı, ahlaklı, ülküleriyle var olan bir millet şaheseri, milli duruşuyla zamanlar üstü bakabilen köklü bir partidir.

Bunun müşahidi Türk milletidir.

Bunun şahidi Yüce Allah'tır.

Bu yüzden 49 yıldır hedefteyiz, 49 yıldır saldırıların odağındayız.

Siyasi varlığımızı kırmak, fikri kaynaklarımızı kurutmak maksadıyla her dönemde oyunlar oynandı, kara kampanyalar sahnelendi. 

Türk düşmanları her fırsatta ya içimizden devşirilenleri kurşun asker gibi kullandılar, ya da algı operasyonları ve karanlık propagandalarla akılları çelip, iradeleri çalarak devrilmemizi kurguladılar.

Milliyetçi Hareket Partisi 12 Eylül öncesi herhangi bir karşılık beklemeden, hiçbir mükâfat gözetmeden seve seve girdiği vatan ve millet nöbetinde binlerce şehit, binlerce gazi verdi.

Darbeciler o tarihlerde, yalnızca fani bedenleri değil, koskoca bir davayı, kaynağını Türk-İslam ülküsünde bulmuş Türk milliyetçiliğini yargılamaya kalkıştılar.

Taş kalplilerin ördüğü taş duvarlar, yozlaşmış ve işbirlikçi emellerin diktiği darağaçları bizi yolumuzdan çeviremedi, ülkülerimizden döndüremedi.

''DAVAMIZIN MUKADDESAT VE MUKADDERATINDAN ASLA TAVİZ VERMEDİK''

Niye, çünkü haklıydık, hakkımızın teslimini sabırla bekledik, durduk.

Niye, çünkü yolumuz hak yolu, hakikat yolu, Allah yoluydu.

Yoldan çıkamaz, yolumuzdan sapamaz, yolculuğumuzdan cayamazdık.

Davamız tarla davası değil, millet davasıydı, Türklük davasıydı, beka ve iman kavgasıydı.

Çıkarlarımızı değil, nesillerimizi düşündük, geleceğin yüksek ülkülerini düşledik.

Göğsümüz imanla kabardı, gözlerimiz heyecanla yaşardı, ihanete inançlarımızdan aldığımız güçle dayandık.

Davamızın mukaddesat ve mukadderatından asla taviz vermedik.

Eğer verseydik, yarın mahşerde şühedanın yüzüne bakamaz, ecdattan köşe bucak kaçmak durumunda kalırdık.

''BİR KERE İHANETLE BİN KERE İHANET ARASINDA HİÇBİR FARK YOKTUR''

Merhum Seyyid Ahmet Arvasi, bakınız dize dize davayı nasıl da anlatmış, nasıl da ufkun ötesini göstermiş:

İmansız zümreyi yokluk kemirir,
Ezelden, ebede her var bizimdir.
Kanundur zamanı, zaman devirir,
Zamanın kuşandığı yer var bizimdir.

Azmimiz kırılmaz kederle, yasla,
Ezelden, ebede her var bizimdir.
Ölümden, fenadan korkmayız asla,
Ölümün öldüğü yer var bizimdir.

Bu dava özüdür İslamiyet'in,
Bu dava güneşi mazlum milletin,
Bu dava her şeyden her şeyden çetin,
Bu yolda dert zulüm, gurbet bizimdir.

Milliyetçi-Ülkücü Hareketi suikast, saldırı, kurşun, bomba, pusu, darbe kanallarından durduramayanlar, bu defa farklı farklı iddia ve iftiralarla ortaya çıktılar.

1 Kasım 2015 tarihinden hemen sonra yaşanmadık rezalet kalmadı.

10 Ocak 2016'da dedik ki, 12'inci Olağan Büyük Kurultayımızın tarihi 18 Mart 2018'dir.

Sabırla, akılla, cesaretle, dirayetle iki yılı aşan bir süreyi geride bırakıp 18 Mart 2018'e geldik mi? Geldik.

Siz söyleyiniz; sözümüzü milim ödün vermeden tuttuk mu? (Evet) 

Milli duruşumuzun, milliyetçi irademizin gereğini yaptık mı? (Evet) 

Kurultay bezirgânlarından, sırtımızdaki kamburlardan, içimizdeki safralardan kurtulduk mu? (Evet) 

12'inci Olağan Büyük Kurultayımıza gelesiye kadar ne kadar kepazelik, ihanet, skandal, travma varsa maruz kaldık.

Hamd olsun hepsinden alnımızın akıyla çıktık, oyunları tümden bozduk.

Unutmayınız bir kere satan yine satar.

Vefasızlık imansızlıktır, ihanete iltifat ve ihtiramdır.

Bir kere ihanetle bin kere ihanet arasında hiçbir fark yoktur.

Kulu kandıranlar, Allah'ı nasıl kandıracaklar?

Bozuk para cep deler, bozuk insan kalp deler, bozgun kafilesi ise sonunda elenip, silinip layık olduğu çöplüğe gider ve de gitmiştir.

''EŞ ZAMANLI OLARAK, AFRİN'DE TÜNELLER KAZILIRKEN, YURDUMUZDA DA KAZILMIŞTIR''

Milliyetçi Hareket Partisi, 1 Kasım 2015'den sonra ele geçirilmek istendi; çünkü Türkiye'nin işgal planında sosyal ve siyasal dayanak arandı.

Milliyetçi Hareket Partisi yarım asra yaklaşan hüviyet ve hatırasıyla imha edilmek istendi; çünkü Türkiye düşmanları senaryoyu böyle yazmışlardı.

Milliyetçi Hareket Partisi yıkılmak, temellerinden, öz değerlerinden koparılmak istendi; çünkü büyük resme baktığımızda, üst akla dikkat ettiğimizde, ilişki ve irtibatları yorumladığımızda ülkemiz ve bölgemizde vahşi bir kaos planlanmıştı.

Milletin son kalesi teslim olsaydı, milli direnç düşecek, milliyetçi direniş inişe geçecek, 15 Temmuz hain FETÖ darbesi Allah muhafaza belki de gerçekleşmiş olacaktı.

Amaç buydu, hesap buydu, proje böyleydi.

2015 yılının Kasım ayından itibaren Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki il ve ilçelerimizi tesiri altına alan işgal ve isyan teşebbüslerini, kazılan hendekleri, dikilen barikatları, açılan tünelleri, döşenen patlayıcıları unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız.

Şehirlerimiz istila edilirken, el yapımı patlayıcılar sokak sokak, ev ev tuzaklanırken dönemin askeri ve mülki erkânı suskun ve seyirci kalmıştı.

Terörle mücadele, teslimiyet ve tepkisizliğe dönmüş, döndükçe de gömülmüştü.

Hain terör örgütü, aldığı dış destekle Şırnak'tan Muş'a, Lice'den Silvan'a,  Sur'dan Nusaybin'e, Silopi'den Cizre'ye, İdil'den, Dargeçit ve Derik'e kadar Türkiye Cumhuriyeti'nin egemenlik haklarına kast etmişti.

Bu süreçte yüz on üç vatan evladını şehit verdik.

Eş zamanlı olarak, Afrin'de tüneller kazılırken, yurdumuzda da kazılmıştır.

Çukurlar açılırken, aynısı az önce sıraladığım il ve ilçelerimizde de yapılmıştır.

Bu esnada MHP'de de hıyanetin kazı ve tünel faaliyeti görülmüştür.

Sorumluluk çevresi terörle mücadele bölgeleri olan, özellikle rütbesi tuğgeneral seviyesinde bulunan çok sayıda hain 15 Temmuz'da FETÖ darbe girişiminde suçüstü basılmıştır.

Bu tesadüf olamaz, rastlantı olamaz, olamayacaktır.

7 Haziran 2015'den sonra FETÖ planı tutmayınca Anadolu'nun doğrudan işgal planı devreye alınmıştı.

''ÜLKÜCÜ OLMAK ZORDUR, ÜLKÜCÜ KALMAK DAHA DA ZORDUR''

Milliyetçi Hareket Partisi'nin, başını CHP'nin çektiği PKK, FETÖ karışımı ve haçlı tembihli iktidar oluşumunu reddetmesi bütün hesapları bozmuş, bütün planları tarumar etmişti.

CHP'nin Çin malı başbakanlık teklifini kabul etmiş olsaydık, HDP'yi yanımıza yöremize kazara alıp FETÖ'nün tuzağına düşseydik, bilinsin ki, Türkiye iç savaşa sürüklenecek, bekamız hepten, tümden çökecek, çürüyecekti.

Düşman evin içine girecek, kaleyi içten yıkacaktı.

Bunu yapamazdık, böyle bir vebale ortak olamazdık, nitekim Allah'a çok şükür ki olmadık. 

Milletin vermediği başbakanlık görevini başka kapılarda dilenerek arayamaz, alamaz, buna tenezzül dahi etmez, edemezdik.

Bizim ülkülerimizin fiyatı yoktur.
Bizim davamızın bedeli yoktur.

Bizim inançlarımızın takası, telafisi, tehiri, ikamesi de asla görülmemiş, görülemeyecektir.

Ederi bir dolar olan şerefsizlere verilecek ne bir karış toprağımız ne de bir tek insanımız vardır.

Ülkücü olmak zordur, ülkücü kalmak daha da zordur.

Ülkücü geçinenlerle, ülkücülükten geçinenlerin, bunlara fikren ve fiilen ortam açanların fitne ve fesatlarına karşı mücadele azmimiz, biliniz ki, pek çoktur, pek fazladır.

 ''BU KAPSAMDA OYUNU GÖRDÜK, OYUNCULARI TANIDIK, TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ HESAPLARI İSABETLE YORUMLADIK

7 Haziran'ın rövanşını 1 Kasım'da almak, MHP'yi Meclis dışında bırakmak için harekete geçenler, bunu başaramayınca malum sancılı ve ağır operasyon sürecini başlattılar.

Bu kapsamda oyunu gördük, oyuncuları tanıdık, Türkiye üzerindeki hesapları isabetle yorumladık.

Bir yanda MHP'nin tasfiyesi planlandı, diğer yanda hendek, tünel, barikat terörü palazlandırıldı.

Bir yanda Afrin'den Sur'a, Ayn El Arap'tan Suruç'a, Cizire'den Yüksekova'ya kadar büyük ve küresel ölçekli bir şiddet sarmalı sahaya indirildi, diğer yanda ise FETÖ iblisi silahını yağlayarak son hazırlıklarını gözden geçirdi.

Şehirlerimizde bombalar patladı.

Asker ve polislerimizin yanı sıra sivil ve masum vatandaşlarımız hedef alındı.

Türk milleti her gün al bayrağa sarılı şehit naaşlarını ağıtlarla son yolculuklarına uğurladı.

Lütfen dikkat buyurunuz, 20 Temmuz 2015'den bugüne kadar bin dört yüz altmış bir evladımız şehit düştü.

Devlet hayatına sızmış asker ve sivil FETÖ'cüler PKK'ya alan açtılar, teröristlerle paslaşıp verkaça girdiler.

Nitekim 15 Temmuz 2016'da tarihin en şiddetli işgal ve ihanet teşebbüslerinden birisine milletçe maruz kaldık.

Karşımızdaki melun senaryonun ilk aşamasında, milli duruşu tamamen etkisiz hale getirip, milliyetçiliği sorgulatıp Türkiye'yi iç kargaşa ve kaos ortamına sürüklemek bulunuyordu.

İkinci aşamasında, bu kargaşa ve kaos halinin doğal ve doğrudan sonucu olarak vatanın kaybı, milletin bölünmesi, devletin yıkımı söz konusuydu.

Üçüncü aşamada, güney sınırlarımız boyunca 2014'den itibaren pilot uygulamasına geçilen sözde kanton yönetimlerin aynısının Türkiye'nin bazı il ve ilçelerini kapsayacak şekilde hayata geçirilmesi, dört parçalı Kürdistan'ın Irak ve Suriye'den sonra üçüncü ayağının tezahür etmesi yer almaktaydı.

Belirli aralıklarla dayatılan, duyurulan sözde özerklik ilanları bunun habercisiydi.

Dördüncü ve son aşamada ise İran'ın, ABD ve İsrail kanalıyla çözülerek Kürdistan'ın son kısmının inşası hedeflenmişti.

Bu maksatla Milliyetçi Hareket Partisi'yle uğraşıldı.

Bu nedenle Milliyetçi Hareket Partisi ameliyat masasına yatırıldı. 

PKK-PYD-FETÖ-IŞİD'in Türkiye'ye saldırı düzenlemesi bu yüzdendi.

Hem MHP, hem de partisiyle birlikte Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan küresel kuşatmaya alındı.

Bu husumet ve ihanet kuşatmasına tesir düzeyi yüksek ilk vuruş 15 Temmuz gecesi bizzat Türk milleti tarafından gerçekleştirilmiştir.

İkinci vuruş, 24 Ağustos 2016 tarihinde başlayan Fırat Kalkanı Harekatı, üçüncüsü de 20 Ocak 2018'de Afrin'i kapsamına alan Zeytin Dalı Harekatı'dır.

Tehlike geçti mi? Hayır.
Saldırılar azaldı mı? Asla.

Karşımızda beka düzeyindeki tehditler artıyor ve yaygınlaşıyorken sorumluluktan kaçamazdık, duruşumuzu bozamazdık, işbirliği ve uzlaşmaya kulak tıkayamazdık.

Zira mesele namus bildiğimiz vatandır.
Konu devlet ve milletin tarihi haklarıdır.
Mevzu istiklalimizdir.

103 yıl önce, Çanakkale'de, 67 askeriyle Ertuğrul Koyu'nu düşmana dar eden Ezineli Yahya Çavuş'un yüzünü kara çıkaramazdık.

275 kilogram ağırlığındaki üç mermiyi kol gücüyle kaldırıp topun namlusuna sürmüş Seyit Onbaşı'nın kutlu mücadelesine leke düşüremezdik.

Soruyorum sizlere; 

Milliyetçi-Ülkücü Hareket varken, teslimiyet başını kaldırabilir mi? (Hayır)

Türk düşmanları zafer naraları, zafer turları atabilir mi? (Hayır)

Aklımızdan bir an olsun çıkarmadık ki; bu vatan toprağın kara bağrında sıradağlar gibi duranlarındır. Bilinsin ki vatan Türk'tür.

''MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ MİLLİ MESELELERDE MİLLİYETÇİ DURUŞUN ADIDIR''

Yine hafızamızın derinliklerine kazıdık ki; bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Bilinsin ki bayrak Türk bayrağıdır.

Vatana sahip çıkmalıydık, devletin ve milletin çaresiz olmadığını göstermeliydik. 

Sahipsiz olan vatanın batması elbette haktır, biz sahip olursak, biz müdafaa edersek bu vatan batmayacak, tam tersine dünya döndükçe var olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi milli meselelerde milliyetçi duruşun adıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi şühedaya vefanın ocağıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin hedefi Türk milletinin bekasıdır.

Tarih boyunca vatan ve millet uğruna candan geçen, serden geçen, yardan geçen kahraman şehitlerimiz, inanıyorum ki, bizimledir, manevi muhafızlarımızdır.

Şu sorularıma öyle bir cevap veriniz ki, gökkubbe çınlasın, sesiniz her yerden işitilsin:

Balkan şehitlerimiz nerede? (Burada)
Çanakkale şehitlerimiz nerede? (Burada)

Sakarya şehitlerimiz nerede? (Burada)
Dumlupınar şehitlerimiz nerede? (Burada)

Kıbrıs şehitlerimiz nerede? (Burada)
Terörle mücadelede verdiğimiz şehitler nerede? (Burada)

Ülkü şehitlerimiz nerede? (Burada)
Türkiye nerede, Türk milleti nerede? (Burada)

Şükürler olsun ki, buradadır, zalimlere, hainlere korku vermektedir.

Şühedaya hem gönül, hem vefa, hem vatan, hem de hiçbir zaman ödenemeyecek minnet ve şükran borcumuz vardır.

Türklüğün tarih sahnesindeki çağları aşan yolculuğu, vatan ve bayrak uğruna toprağa düşen kahramanların yazdığı eşsiz bir destandır.

Ötüken'den başlayarak Anadolu'ya uzanan kutlu yürüyüşte, Türk milleti bütün çilelere rağmen milli varlığını koruyarak bugünlere gelmiştir.

''ŞEHİTLERİMİZ TÜRK MİLLETİNİN ŞEREF ABİDELERİDİR''

Bugünkü duruşumuzu, kahraman ecdadımızın oluşturduğu "çelikten milli beka zincirine" borçlu olduğumuzu inkar edemeyiz, etmemeliyiz.

Şehitlerimiz Türk milletinin şeref abideleridir.

1915 Çanakkale direnişi bir milli beka savaşıdır.

Bu beka mücadelesinin bir benzeri şu anda Afrin'de icra edilmektedir.

Kurtuluş Savaşı'na ve Türkiye Cumhuriyetine giden yol Çanakkale'de açılmıştır.

Türklüğün geleceğe uzanan güvenli yolu da güney sınırlarımız boyunca sağlanacak dirlik, huzur ve istikrara bağlıdır.

Çanakkale'de arşı sallayan, tarihin akışını değiştiren, Türkiye Cumhuriyeti'nin önsözünü kanlarıyla yazan şehitlerimizin mücadeleleri heba olamaz, israf edilemez.

Türkiye yıkılamaz, Türk milleti mütecaviz emellere kurban verilemez.

Biz, 7 Ağustos Yenikapı ruhuna bağlılık gösterdik.
Bunun gereği neyse titizlikle onu yaptık.

Millet için uzlaştık, devlet için özveride bulunduk, Türklüğün bekası için taşın altına elimizi koyduk.

Adalet ve Kalkınma Partisiyle milli zaruret ve mecburiyetleri değerlendirip milli bekamızın muhatap kaldığı yüksek riskleri göğüslemek amacıyla yeni bir hükümet sistemi üzerinde anlaştık.

Anayasa değişikliği ekseninde mutabakata vardık.
15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsü milattı.

Hiçbir şey, bu tarihten öncesi gibi olamayacaktı.
Siyasi hedef ve hesaplar gözden geçirilmeliydi.

Cumhuriyet'in 93'üncü yıldönümünde, Milli Mücadele'nin bütün miras ve emanetlerini kaybetmenin sınırına gelmiştik.

Türkiye 7 Haziran'ı takip eden süreçte kızışan, adım adım ilerletilen, kademe kademe yerleşen sinsi, sistemli, gittikçe sivrilen işgal senaryosunun markajına alınmıştı. 

Az kalsın istiklalimiz elden gidiyordu.
Neredeyse milli irade ateşe verilecekti.

Çok boyutlu, birbiriyle geniş bağ ve bağlantılı derin komplo 15 Temmuz'da son darbeyi indirmek üzereyken Türk milleti inisiyatifi ele aldı, FETÖ'cü alçakları kaçtıkları yere kadar kovaladı.

Astsubay Ömer Halisdemir şehit oldu, ama darbeci hainlere kök söktürdü, ismini tarihe yazdırdı.

Gölbaşı'nda Polis Özel Harekât Daire Başkanlığı'na barbar hava saldırısı düzenlendi, buna karşılık kahraman polislerimiz canlarıyla direndiler, cani hesapları alt üst ettiler.

İki yüz elli bir vatan evladının şehadeti, iki bin yüz doksan dört vatan evladının gaziliği işgal emellerinin tepesine balyoz gibi indi, haçlı kalkışmasını püskürttü.

''DUYARSIZ KALAMAZ, OYALANAMAZ, YERİMİZDE SAYAMAZDIK''

FETÖ'cülerin kanunsuz kullandıkları tanklar, helikopterler, savaş uçakları, silahlar, bombalar, kurşunlar Türk milletine sökmedi, Türkiye'ye diz çöktüremedi.

Dış bağlantılı 15 Temmuz hain FETÖ darbe denemesi, bütün taşları yerinden oynattı, Türkiye'nin bekası ve geleceği bakımından tarihi dönüm noktası oldu.

Giderek ağırlaşan terör saldırıları, yeni boyutlar kazanan milli güvenlik tehditleri, yaşanan ihanet ayaklanmaları, milli bekanın ölümcül tehlikelerle karşı karşıya olduğunu bütün çıplaklığıyla gözler önüne serdi.

Çevremizde oluşan husumet ve terör kuşatmalarını kırmak, Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunları boşa çıkartmak en önemli ve öncelikli milli görev haline gelmişti.

Duyarsız kalamaz, oyalanamaz, yerimizde sayamazdık.

Bu şartlar altında hükümet sisteminin daha hızlı, daha aktif, daha etkin, daha kapsayıcı, beka ve güvenlik meselelerini daha da önceliğine alan bir yapıya kavuşturulması elzemdi, acildi, büyük bir ihtiyaçtı.

Milletlerin ve devletlerin hayatında, kritik dönemlerden geçilmesi, tarihi yol ayrımlarına gelinmesi mukadderdir.

Siyasette, milli zorunluluklar, zorlayıcı sebepler ve şartlar, kritik kararlar alınmasını, köklü değişikliklere gidilmesini gerektirmektedir.

İşte bu gelişmelerin ışığında, 16 Nisan 2017 Halkoylaması'nda aziz milletimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni onayladı, kabul ve tescil etti.

Bilhassa söylemeliyim ki, Osmanlı İmparatorluğu'nun varisi olan Türkiye'nin 1923'de kuruluşuyla Cumhuriyet tarihimizin ilk evresi tamamlanmıştır.

Bundan sonra Türk siyasi hayatının ikinci önemli evresine, 1946'da tek parti sisteminden çok partili demokratik hayata intikalle geçilmiştir.

Türk milliyetçilerinin bu kritik kavşak noktasında da belirleyici olduğu, demokrasi mücadelesinin ön saflarında yer aldığı yalın bir gerçektir.

''YENİ HÜKÜMET SİSTEMİNİN MİMARI BİZZAT TÜRK MİLLETİDİR''

Cumhuriyet tarihimizin üçüncü evresi; 2017'de tarihi nitelikli değişiklikle Parlamenter Sistemden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçiştir.

Yeni hükümet sisteminin mimarı bizzat Türk milletidir.

Yeni hükümet sistemi husumet ve hıyanete karşı güvencedir, güvenlik kilididir, milli bekanın sigortası, güvenli siperidir.

Cumhur İttifakı, Cumhuriyet'in iradesidir.
Cumhur İttifakı, Türk milletinin tarihi uzlaşmasıdır.
Cumhur İttifakı, istiklal ve istikbalimizin teminatıdır.

CHP, İP, HDP, PKK, FETÖ, PYD, YPG, IŞİD, DHKP-C ve küresel cinayet şebekesinden müteşekkil ihtilaf ve ihanet bloku cumhurun karşısında tel tel dağılacak, kaybetmekten başka seçeneği olmayacaktır.

 ''CUMHUR DİYORUZ, CHP'NİN KAFASI BOZULUYOR, ŞAFTI KAYIYOR, ŞANZIMANI DAĞILIYOR''

CHP yeri geldiğinde devlet kurduğunu söyleyen, yeri geldiğinde de yıkıma mihmandarlık, yozlaşmaya işbirlikçilik yapan siyasi cüruftur.

Şu anda CHP ele geçirilmiş, kontrol ve denetimi Türkiye karşıtı mihraklara geçmiştir.

Bu CHP ki, FETÖ'nün yörüngesindedir, PKK'nın hizasındadır, PYD'nin emeline hizmetle meşguldür.

Çiftlik Bank dolandırıcılığıyla CHP'nin tevatür, tezgah ve tezviratları birdir, aynıdır.

Millete ikiyüzlü, binbir surat, bidon kafalılar, makarnacılar, kömürcüler, göbeğini kaşıyanlar diye saldıran ve sataşan alçaklar CHP'nin siyasi ve ideolojik çekim alanındadır.

Ana muhalefet, ana vatana ihanet içindedir.

Cumhur diyoruz, CHP'nin kafası bozuluyor, şaftı kayıyor, şanzımanı dağılıyor.

İttifak diyoruz, milli iradeye hürmet gösterin ikazını yapıyoruz, CHP çıldırıyor, İP ve HDP'yle birlikte patırtı gürültü çıkarıyor.

Milliyetçi Hareket'e dil uzatmaya yeltenen nesepsizler, CHP'nin kapısında mayalarının, meşreplerinin, tıynetlerinin gereğini yapmak için sıraya giriyorlar.

Baraj altında kalacakmışız, bu nedenle kurtarılmışız.
Tabanımız kaymış, bu sebeple can simidi uzatılmış.

MHP dağılmış, ciddi sorunlarımız varmış, harici destekle toparlanmamız için çaba sarfediliyormuş.

Hep aynı masal, hep aynı hava, hep aynı ezber.
Kim bu müfteriler? CHP, İP, HDP ve Perinçekgiller familyası.

Bir lafa bakın laf mı diye, bir de söyleyene bakın adam mı diye.

Merhum Akif, Çanakkale Şehitleri için yazdığı muazzam eserinin bir yerinde ne diyordu:

"Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? 
Gömelim gel seni desem tarihe sığmazsın."
CHP, şühedayı ne bilsin?

CHP, şühedaya vefa gösteren Türklüğün ebedi sancaktarı MHP'yi nereden anlasın, hakkını hangi cesaretle teslim etsin?

Eski tüfekler, yeni liboşlar, FETÖ'cüler, PKK'lılar, hıyanetin ana damarı CHP'ye nüfuz ediyor, ses yok, tepki yok; MHP, Türk milletinin teveccüh ve takdirini kazandıkça CHP sözcüleri, bunların yoldaş ve yancıları komaya girip şuur kaybına uğruyorlar.

Bunlar;
FETÖ'ye kur yaparlar,
PKK'ya arka çıkarlar,
Türkiye düşmanlarıyla saf tutarlar,

''BUNLAR HER KILIĞA GİRERLER DE, NE HAZİNDİR Kİ BİR TEK TÜRK OLMAZLAR, TÜRK OLAMAZLAR''

Kıbrıs'ta Rum, Ege'de Yunanlı, Karabağ da Ermeni, Kudüs'te Siyonist, Irak'ta Barzani peşmergesi, Suriye'de PYD'li olurlar.

Brüksel'de jurnalci, Vaşington'da mandacı olarak karşımıza çıkarlar.

Bunlar her kılığa girerler de, ne hazindir ki bir tek Türk olmazlar, Türk olamazlar.

CHP, siyasetteki teftir, bu tefi çalanlar ise Pensilvanya'dan İmralı'ya kadar ne kadar Türk düşmanı varsa onlardır.

15 Temmuz'a tiyatro diyen CHP, iki yüz elli bir şehide, iki bin yüz doksan dört gaziye ne diyecektir?

FETÖ'cülerin mağduriyetinden bahseden bu parti, hainleri dışarı çıkarıp kahraman mı ilan edecektir?

15 Temmuz ihanetinin sarsıntı ve sonuçlarını bertaraf etmek maksadıyla ilan edilen OHAL'e karşı çıkan CHP, 20 Temmuz'a nasıl darbe diyebilmektedir?

CHP, eğer 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünü kasten, taammüden görmüyorsa, Pensilvanya'nın nüfusuna kayıt yaptırmış demektir.

CHP, demokrasi ve sandıktan umudunu tümden kesmiş, sokağa, darbeye, kaosa oynamaya heves ve tevessül etmiştir.

CHP sözcülerinin tahrikleri, edep ve haya dışı iftiraları tırmanırsa, bunun acıklı sonuçlarına katlanmak provokasyon kuyruğundaki malum ve müptezel yüzlere düşecektir.

Çapı, noktadan öteye geçemeyen bu tetikçilere söyleyeceğimiz tek şey şudur: MHP yürür, CHP sürünür, MHP yapar, alayı birden ölü balık gibi bakar.

Bugünkü CHP'nin Atatürk'ün kurduğu siyasi parti ile hiçbir benzerliği, hiçbir ilgisi, hiçbir ilişkisi kalmamıştır.

Bunlar hayırsız mirasyedidir, miras sonunda tükenmiştir.

''MİLLİ BEKA ÜZERİNDEKİ SİS PERDESİ KALKMIŞ DEĞİLDİR''

12'inci Olağan Büyük Kurultayı'mız münasebetiyle yakın, orta ve uzak geleceğe ilişkin dokuz stratejik görüş ve hedeflerimizi sizlerle, aziz milletimizle paylaşmak şahsım adına tarihi bir onurdur:

1- Türkiye'nin birlik ve beraberliğe her zamankinden çok ihtiyacı vardır.

Demokrasi yüksek bir standarda taşınmalı,  bireysel hak ve özgürlük alanlarıyla güvenlik dengesi hassas bir şekilde kurulmalıdır.

Milli beka üzerindeki sis perdesi kalkmış değildir.

Ülkemiz olağanüstü risk ve tehditlerle boğuşmaktadır.

58'inci gününe girdiğimiz Zeytin Dalı Harekatı'nın neticesinde; kırk yedi şehidimizin, iki yüzü aşan gazimizin fedakarlığıyla, halen aktif bir şekilde sahada mücadele eden kahramanlarımızın inancıyla Afrin tam anlamıyla kuşatmaya alınmıştır.

Türk milleti terörizmle mücadelenin sonuna kadar destek ve duasıyla arkasında durmaktadır.

Güney sınırlarımız boyunca tedavülde tutulan iğrenç bir hesap ortadadır.

ABD, Afganistan'da, Irak'ta yıllardır güvenlik endişeleriyle nasıl duruyorsa, Türkiye de meşru savunma refleksi gereğince güney sınırlarımız boyunca oluşturacağı güvenlik kuşağını terör tehdidi geçesiye kadar derinlemesine tesis ve temin etmelidir.

Ankara'nın savunması, sınır il ve ilçelerden değil, hali hazırda Afrin, Ayn El Arap, Cizire, Kandil, Kerkük'ten başlayacaktır.

Çanakkale Deniz Zaferi'nin 103'üncü yıldönümünü idrak ettiğimiz bugünlerde ay yıldızlı al bayrak ya bugün ya yarın Afrin'in bağrına dikilmelidir.

Zaferler halkasına yenisi ilave edilmelidir.

Afrin, burada yaşayanlarındır.

Türkiye'nin işgal emeli yoktur.

Bu konuda bize durum hatırlatması yapan Avrupa Parlamentosu halt etmekte, PKK/PYD/YPG ile aynı kareye girmekten en küçük utanma hali göstermemektedir.

Afrin'de, Menbiç'te, mücavir topraklarda, Fırat'ın doğusuna kadar terör bitesiye kadar durup dinlenmek, vazgeçip geri dönmek Anadolu'yu hedef yapacaktır ki, bu izmihlali, bu imhayı getirecektir.

Bu gelişmeler karşısında Milliyetçi Hareket Partisi, siyasetini beka üzerine kurmuş, birlik üzerine bina etmiş, bundan asla geri adım atmama iradesini göstermiştir.

''2019 YILI ÜÇ SİYASİ OLAYA SAHNE OLACAKTIR''

Diyoruz ki, bekayla varız, bekayla yaşayacağız, bekamızı ve tarihi egemenlik haklarımızı can pahasına da olsa koruyacağız.

2- 12'inci Olağan Büyük Kurultayımızın hitamında, yenilenmiş kadrolarımızla, gelişmeleri ve gerçekleşmesini öngördüğümüz hadiseleri milliyetçilik, demokrasi ve milli duruşla yorumlayıp vatanımızın her köşesine, her insanımıza mutlak surette ulaşacağız.

Allah bes baki heves diyerek başaracağız, gönülleri kazanacağız.

2019 yılı üç siyasi olaya sahne olacaktır.

Bunlardan ilki Mahalli İdareler Seçimleridir. 

Mevcut belediyelerimizi muhafaza ederek üstüne maksimum ilaveler yapacağız.

Geçtiğimiz Salı günü sabaha karşı kabul edilen, ardından Sayın Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan İttifak Yasası'nın ruh ve doğasına muvafık şekilde hareket edeceğiz.

Cumhur İttifakının siyasi kaygı ve polemiklerle zedelenmesine yerel ve genel düzeyde müsaade etmeyeceğiz.

Tabanda ittifak yok sözlerini elimizin tersiyle iteceğiz.

Çünkü bizde taban yoktur, dava arkadaşlarımız vardır, işte bu salondadır, hamd olsun dimdik ayaktadır.

Soruyorum sizlere;

Cumhur İttifakı'na destek veriyor musunuz? (Evet)

Beka birlikteliğine her şartta sahip çıkıyor musunuz? (Evet)

İşte Milliyetçi-Ülkücü irade, işte kahramanca duruş, işte milli bekanın daimi savunucuları cesaretleriyle düşman çatlatmaktadır.

İkinci ve üçüncü siyasi olaylar ise sırasıyla Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleridir.

Her seçim bizim için bir hilaldir, hilalin başarısının müjdesidir.

2019 yılındaki üç siyasi olayın üç ayrı hilal başarısıyla süsleyerek Milliyetçi Hareket Partisi'nin 50'inci yılını Allah'ın izniyle taçlandıracağız.

Buna var mısınız? (Evet)
Buna hazır mısınız? (Evet)
Söz veriyor musunuz? (Evet)

3- Milliyetçi Hareket Partisi 3 Kasım 2019'da çarpık tahmin, çürük tuzak, çorak tertipleri yıkarak TBMM'de çok güçlü bir şekilde temsil edilecektir.

Tüm hazırlıklarımız ittifakın ilke ve esaslarına göre planlanıp uygulanacaktır.

Cumhurbaşkanı Seçiminde adayımız aksi ve arızi bir gelişme olmadıktan sonra Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır.

Cumhur İttifakı, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuruluş felsefesine müzahir biçimde geleceğe taşıyacaktır.

Hiçbir odak, hiçbir mahfil, hiçbir güruh, hiçbir siyasi düşük Cumhur İttifakını çatlatamayacaktır.

Fitne yayanlar, geçmişte sen onu söylemiştin, o bunu söylemişti diyenler, ala ala ancak havalarını alacaklar, kirli avuçlarını yalayacaklardır.

4- 2019 yılını takip eden beş yıl süresince Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin kurum ve kurallarıyla yerleşip kökleşmesi için verdiğimiz destek, üstlendiğimiz sorumluluk, gösterdiğimiz açık tavır samimiyet ve sürekliliğini koruyacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin başından sonuna içindedir, Türkiye'nin sistemsel yapılanmasında üzerine düşeni demokratik ölçülerde yerine getirecektir.

5- Önümüzdeki en temel konu başlıklarından birisi FETÖ'yle mücadele olmalıdır.

''SUÇLUYLA SUÇSUZ AYIRT EDİLMELİDİR''

Bu terör örgütünün kripto damarı kesilmeli, iyi organize edilmiş devlet aklıyla, etkili planlanmış mücadele stratejisiyle bu musibet gündemden çıkarılmalıdır.

Suçluyla suçsuz ayırt edilmelidir.

Hukukun üstünlüğüne, adalet ilkelerine riayet gösterilmelidir.

Yanlış taktiklerle doğru stratejiye ulaşılamaz.

Strateji yanlışsa taktik adımların doğru olması herhangi bir şeyi değiştirmez.

Doğru stratejiyle, isabetli bir siyasi eylem planı çerçevesinde, millet altı yapılanmalarının devlete nüfuz etmeleri kesinlikle engellenmeli, işsizliği, yoksulluğu istismar etmelerinin önüne geçilmelidir.

6- Dış politikada merkez Ankara jeopolitiğidir.

Ticaret savaşlarının ortaya çıktığı, ekonomik operasyonların kur, faiz, sıcak para üzerinden tetiklendiği bugünkü karanlık dönemde, dış politika ekonomik güvenliği de önceliğine almalıdır.

Ege ve Akdeniz'deki haklarımızdan taviz verilmemelidir.

Türkiye her alanda üretim şuurunu teşvik etmeli, bağımlılığın tutsaklığı getireceği akıldan çıkarılmamalıdır.

Küresel ittifakların çatırdadığı, müttefik gördüğümüz ülkelerin terörle işbirliği yaptığı bir süreçte iç siyasetteki tutarlı birliği, ekonomide yeşermesini ümit ettiğimiz bereket iklimini devamlı ilerletmek hepimiz için bir vatan görevidir.

ABD'nin Dışişleri Bakanlığı'nda yaşanan görev değişimi, pompalanan kötümserlik havası, kurulan iki taraflı mekanizmaların zaman zaman tavsaması yılgınlığa neden olmamalıdır.

Türkiye hiçbir sanal ve sahte oluşuma mecbur değildir.

Türkiye Cumhuriyeti, başkalarının lütuf ve ikramıyla kurulmamış, böyle de var olmayacaktır.

Önümüzdeki dönemde, AB üyelik sürecinin, ABD'yle devam eden sancılı seyrin, yaralı NATO ittifakının milli hassasiyetler kapsamında yeniden değerlendirilmesi kaçınılmaz olabilecektir.

Milliyetçi Hareket Partisi buna vardır, devlet ve milletiyle bir ve bütündür.

7- 2023, Cumhuriyet'in yüzüncü yıldönümüdür.

Büyükşehirleri kapsayacak şekilde yüz il, bin ilçeden oluşan bir idari sistemle, ekonomide yerli ve milli diriliş sayesinde, siyasette birlik ve dayanışma ruhunun ayağa kalkışıyla Türkiye bölgesinde süper güç, küresel düzeyde de nazı geçen, sözü dinlenen bir ülke seviyesine çıkmalıdır, inanıyorum ki mutlaka çıkacaktır.

8- Türk milleti muazzam bir hazine, bin yıllık kardeşliği esas alan, ayrım ve ayrımcılık kabul etmeyen ulu bir çınardır.

Türkler ve Kürtler arasına nifak sokmak şerefsizliktir, hıyanettir, büyük bir kötülüktür.

Kürt kökenli kardeşlerimi dışlayan bir millet gerçeği olamayacaktır.

Türklük ise Türkiye ve Türk milletinin ana omurgası, ana iskeletidir.

Bozkurt işareti, doğudan batıya, kuzeyden güneye büyük bir aile olan aziz Türk milletinin tarihi sembolüdür.

Bu sembolü yapan askerlerimizin cezalandırılmasını isteyenler ya hain ya da müstevlilerin geride kalan tortuları, bugünkü torunlarıdır.

PKK'lı hainler, aslında en büyük kötülüğü Kürt kökenli kardeşlerimize yapmışlardır.

''BİZİM İÇİN HERKES EŞİTTİR TÜRKİYE'DİR''

Türk milletinin ayrılmaz bir parçası olan Kürt kökenli kardeşlerimiz, ortak geleceğimizin ayrılıkta ve ayrışmada değil, ortak değerler etrafında birleşme ve bütünleşmede olduğunu görmüşler, hainlere kapılarını sürgülemişlerdir.

Hepsiyle övünüyorum, hepsiyle gurur duyuyorum, hepsini selamlıyorum.

Vatan birdir, millet birdir, devlet birdir, bayrak birdir, dil birdir; hepsi Türk milletinin eseri, hepsi milli namusa emanettir.

Başkentimiz Ankara'dır, bağımsızlığımızın manzum eseri İstiklal Marşı'mızdır.

Bizim için herkes eşittir Türkiye'dir.
Türk milletinin geleceği ay yıldızlı al bayrağın altındadır.

Sorunların, sıkıntıların, haklı ve meşru beklentilerin, Türkiye'nin milli birliği, bölünmez bütünlüğü çerçevesinde makul çözümlere kavuşturulması elbette mümkündür, elbette münasiptir.

9- Yüz yıl önce Mondros Mütarekesi'ni konuşuyor, yedi düvelin topraklarımızı işgalinden dert yanıyor, feryat ediyorduk.

Bundan yüz yıl sonra, yani 2123'de, Türkiye Cumhuriyeti, uzay araştırmaları yapan, genetik ve teknolojik kalkınmayı başarmış, her vatandaşını insanca yaşatan, dünyada hükmü geçen ilk üç devletten birisi olmalıdır, bizler göremesek de imanla söylüyorum ki bu uzak hedef gerçekleşecektir.

Gelecek Türk asrı, geleceğin gücü Türkiye'dir.

Gelecek Türk-İslam toplumlarının küflü prangalarını söküp atmasına sahne olacaktır.

Din tacirlerinden kurtulup, hainleri yok edip, taassup bekçilerini ayıklarsak Türk-İslam ülküsü Türkiye'nin ve komşu coğrafyaların bayraktarlığı göreviyle İlay-ı Kelimetullah mührünü cihana vuracaktır.

İşte Kızılelma o zaman cevabını bulacak, o halde amacına ulaşacaktır.

'' MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ; ÇARENİN TÜKENDİĞİ YERDE SON KURŞUNDUR''

Milliyetçi Hareket Partisi;
Ufkun karardığı yerde son ümit ışığıdır.

Türk milletinin son kalesi, son direniş burcudur.
Çarenin tükendiği yerde son kurşundur.

Orhun'daki nefes, Issık Gölü'ndeki nefer, Avrupa Kapılarında Atilla, Malazgirt'te Alparslan, Niğbolu'da Yıldırım, Kosova'da Murat, Viyana'da Kanuni, seferlerde çalan mehteran, Çanakkale'de 57'inci Alay, Sarıkamış'ta şehit, Kudüs'te mihrap, Hicaz'da kahramanlık, Kerkük'te Gökbayrak, Plevne'de Osman Paşa, hudutlarda akıncılar, Kocatepe'de Mustafa Kemal, Afrin'de yiğitlik Milliyetçi Hareket demektir.

Milliyetçi Hareket; Milli Duruştur, Şühedaya Vefadır, Millete Bekadır.

Bizim varlık nedenimiz, gelecek hedefimiz budur.

Biz Türkiye'nin bekası ve aydınlık bir geleceğe taşınması için yürüyoruz.

Bu kutlu yolculukta;
Hiçbir şeyden korkmadan,
Yılgınlığa kapılmadan,
Yorulmadan, durmadan, her engeli aşarak sonuna kadar yürüyeceğiz.

Hepinize yürekten güveniyorum, hepinizle iftihar ediyorum, sizlerle dava arkadaşlığı yapmaktan eşsiz ve emsalsiz bir gurur duyuyorum.

Yolunuz, bahtınız, alnınız açık, gazanız mübarek olsun.
Cenab-ı Allah hepinizden razı olsun.

Bugün bu salonda büyük bir şevk ve heyecanla milli beka için ayağa kalkan Türk ve Türkiye sevdalısı Ülküdaşlarımı saygılarımla selamlıyorum.

Türk milletinin tarih yolculuğunda Türklüğü yaşatmak ve yüceltmek uğruna can veren ecdadımıza,

Milli Mücadele'nin lideri ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kurucu kahramanlara,

Dünyanın en büyük şehitliği olan Çanakkale'den bu dönemin beka mücadelesine sahne olan Afrin'e kadar; vatan savunmasında, terörle mücadelede, bir hilal uğrunda toprağa düşen aziz şehitlerimize,

Partimizin kurucu Genel Başkanı Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey'e, 

Hakk'a yürümüş bütün dava şehitlerimize, ülkü arkadaşlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmetler diliyorum.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in 49 yıllık şerefli yolculuğunda bu kutlu davaya hizmeti ve emeği geçmiş herkesi minnet ve hasretle yad ediyor, sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Teröre karşı amansız bir mücadele veren güvenlik güçlerimize, kuzey Irak'ta, İdlip'te,  Afrin'de destan yazan kahraman askerlerimize, kahraman polislerimize, Kurultayı'mızın dualarını göndermek amacıyla, büyük düşünürümüz Ziya Gökalp'in "Asker Duası" şiirinin şu mısralarıyla konuşmamı bitirmek istiyorum.

Yolumuz gaza, sonu şehâdet,
Dinimiz ister sıdk ile hizmet,
Anamız vatan, babamız millet,
Vatanı ma'mur eyle Yârabbi! 
Milleti mesrur eyle Yârabbi!

İslâm'ı âbâd eyle Yârabbi! 
Düşmanı berbâd eyle Yârabbi! 
Orduyu düzgün eyle Yârabbi! 
Sancağı üstün eyle Yârabbi! 

Şehidi mahzun etme Yârabbi! 
Soyunu zebun etme Yârabbi!

Biz de diyoruz ki, Türk milletini meyus, Milliyetçi-Ülkücü Hareketi mahcup, Türkiye'yi mağlup etme Yârabbi!

Âmin diyelim hep birden.
Âminler yağsın milli yüreklerden.
Âmin! Âmin! Allahu ekber! Allahu ekber!

Yarın karşılayacağımız Üç Ayların mübarek olmasını diliyorum.

Yaklaşan Türk'ün Bahar Bayramı'nı gönülden kutluyorum.

Sağ olun, var olun.
Cenab-ı Allah'a emanet olun.

Ne Mutlu Türk'üm Diyene.'' 

 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer MHP HABER Haberleri

Başlık Tarih
 
MHP SEÇMENLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEK15 Mayıs 2019
Bahçeli'den milliyetçi medyaya iftar14 Mayıs 2019
Be hey alçaklar, ihanetin nesi güzeldir, 12 Mayıs 2019
HIRSIZIN ÜSTÜNÜ ÖRTMENİN MANASI YOK11 Mayıs 2019
MHP'den İstanbul seferberliği09 Mayıs 2019
Bahçeli'den dokunulmazlık çağrısı08 Mayıs 2019
YSK üyelerine çete demek sakat bir zihniyettir08 Mayıs 2019
Parti olarak İstanbul'da seçimin yenilenmesinden yanayız.05 Mayıs 2019
Bahçeli: Hıyanetin üstüne gidilmeli04 Mayıs 2019
MHP'li Yalçın'dan Cumhur İttifakı'ndan rahatsız olanlara cevap03 Mayıs 2019
'3 Mayıs Milliyetçiler Günü ve Cumhur İttifakı' 03 Mayıs 2019
Cumhur ittifakı Türk milletinin takdiri ve ufuk bayrağıdır. 01 Mayıs 2019
'Bu mübarek topraklarda zillet, kaybetmeye mahkûmdur'01 Mayıs 2019
'Zırvaları zaman israfıdır...'26 Nisan 2019
Yanlış hesap milletten döner24 Nisan 2019
CHP'yi siper olarak kullandılar21 Nisan 2019
KUTUPLAŞMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ20 Nisan 2019
Devlet Bahçeli'den Berat Kandili mesajı 19 Nisan 2019
İşte MHP'nin Antalya Programı!19 Nisan 2019
MHP'den Hasan Tahsin Hamlesi19 Nisan 2019
Bu kuru gürültülere pabuç bırakmayız 18 Nisan 2019
Bundan belediye başkanı olmaz14 Nisan 2019
‘BU SOYSUZLAR TEK KELİMEYLE VATAN HAİNİDİR’13 Nisan 2019
MHP Lideri Bahçeli, Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti13 Nisan 2019
MHP kampa giriyor13 Nisan 2019
"Yeni bir seçim de düşünülebilir"09 Nisan 2019
KÜTAHYA’YI ÜÇ HİLAL İLE TAÇLANDIRDILAR09 Nisan 2019
MHP'li başkan ! Sözünü tuttu08 Nisan 2019
ÇALIŞANLARI SAVUNUN HALKIN İÇİNDE OLUN!07 Nisan 2019
Türkiye bugünkü sancılı süreci atlatacaktır.05 Nisan 2019
Milliyetçi-Ülkücü Hareket dimdik ve inançla ayaktadır.05 Nisan 2019
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Miraç Kandili mesajı02 Nisan 2019
Devlet Bahçeli'den yerel seçimlere yeni sistem önerisi!02 Nisan 2019
MHP'nin itiraz edeceği yerler01 Nisan 2019
Türkiye üzerinde karanlık hesapları olan mihraklar kaybetmiştir01 Nisan 2019
Cumhur İttifakı hedeflerine ulaşmıştır01 Nisan 2019
Devlet Bahçeli Ankara'da oyunu kullandı31 Mart 2019
'HDP ile yol alanların peşinden gitmeyin'31 Mart 2019
Devlet Bahçeli'den 'intikam' açıklamasına sert tepki30 Mart 2019
"BÜYÜK GAFLETE DÜSÜYORLAR"30 Mart 2019
Beka Bu Seçimin Kaderidir"30 Mart 2019
Cumhur İttifakı siyasi karar ortaklığıdır29 Mart 2019
Kılıçdaroğlu Milliyetçi Olursa Dünya Tersten Döner28 Mart 2019
PUSUDA BEKLİYORLAR28 Mart 2019
İzmir; ilk kurşun demektir.27 Mart 2019
'ABD ATEŞLE OYNUYOR'27 Mart 2019
MHP’Lİ BİRTÜRK’TEN ‘20’DE 20’27 Mart 2019
ÇETİNKAYA, “SAĞLIK ALANINDA DAHA ETKİN OLACAĞIZ”26 Mart 2019
Devlet Bahçeli'den teşkilatlara çağrı!25 Mart 2019
Vakit Birlik Olma Vakti"24 Mart 2019
"Ey katiller, gelin de görelim ..."24 Mart 2019
“1 NİSAN SABAHI AFYONKARAHİSAR EHLİNE EMANET OLACAK”24 Mart 2019
"Biz bu milletin ta kendisiyiz"23 Mart 2019
"Çocuklarımız, ülkemizin yakın geleceğidir"23 Mart 2019
Cumhur İttifakı'ndan Ankara'da tarihi miting23 Mart 2019
ZİLLET İTTİFAKI KUMPASTIR, KOMPLODUR, KARANLIKTIR23 Mart 2019
"CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ HEP ÜLKEDE KRİZ OLMUŞTUR"23 Mart 2019
BU MİLLET, HER TÜRLÜ ZİLLETİ YENECEK GÜÇTEDİR22 Mart 2019
“Ayrıştıran değil, birleştiren belediyecilik”21 Mart 2019
"MİLLİ BEKAYA İNANMAYANLARLA 31 MART'TA HESAPLAŞACAĞIZ"21 Mart 2019
Gelin Cumhur İttifakı'na katılın20 Mart 2019
NEVRUZ BAYRAMI MESAJI ..20 Mart 2019
"ZİLLETE YER YOKTUR"20 Mart 2019
İdamla ilgili adım atılırsa destek veririz20 Mart 2019
TAYTAK, “BÜYÜKKALECİK’TE YENİDEN 3 HİLALİ DALGALANDIRACAĞIZ”19 Mart 2019
MHP'den seçim genelgesi19 Mart 2019
“BAŞKAN ADAYIMIZIN PROJELERİNİN TAKİPÇİSİ BEN OLACAĞIM”18 Mart 2019
İLHAMIMIZ ÇANAKKALE’DİR!17 Mart 2019
Ey Haçlılar Biz Buradayız Gelin de Görelim17 Mart 2019
CUMHUR İTTİFAKI TÜRKİYE’NİN UFKUNDA YILDIZ GİBİ PARLAMAKTADIR17 Mart 2019
MHP Lideri Devlet: Hesapsız bir ittifak kurduk16 Mart 2019
Denizli’de Cumhur İttifakına büyük ilgi var16 Mart 2019
Yok öyle yağma . . . "Türk milletini asla yenemeyecekler"15 Mart 2019
ADANA’DA ÜLKÜCÜLER “ZAFER”E ODAKLANDI!15 Mart 2019
“ÇAMUR ATANLAR KAYBETMEYE BAŞLAMIŞTIR”15 Mart 2019
Devlet Bahçeli Manisa'daki yatırımların açılışını yapacak 14 Mart 2019
MHP'Lİ ÖZTÜRK'TEN SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİNE KADRO TEKLİFİ14 Mart 2019
SAHTE SENETÇİLERE ANKARA'YI BIRAKMAYACAĞIZ14 Mart 2019
"BEKA YOKSA VATAN YOKTUR"14 Mart 2019
Biz bu ülkede kardeşlik hukukunu bozdurmayacağız13 Mart 2019
Biz Ne Mutlu Türküm Diyenlerin son kalesiyiz13 Mart 2019
Hainler Kürdistan’da kazanacağız der, ne CHP ne de İP ses çıkarmaz13 Mart 2019
BEKA DİYORUZ AMA GERÇEK SORUN BELLİ OLDU: KEMAL, MERAL, TEMEL13 Mart 2019
Daha güzel yarınlar için beraber yürüyelim13 Mart 2019
MARŞIMIZ, MİLLİ MÜCADELE AZMİNİN KUTLU BİR ESERİDİR”12 Mart 2019
CHP zillettedir. Zillet İP’e dolanmıştır. 12 Mart 2019
YA BEKA DİYECEĞİZ YA DA BELAYA RAZI OLACAĞIZ12 Mart 2019
MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye anlamlı ziyaret12 Mart 2019
Taşdoğan'dan 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı...12 Mart 2019
İstiklal Marşı beka ve hürriyet mücadelemizin destanıdır 12 Mart 2019
Ezanı ıslıklamak millete ihanettir11 Mart 2019
Eskişehir küllerinden yeniden doğmalıdır11 Mart 2019
"Milletimiz, taviz vermeyecektir." 11 Mart 2019
MİLLİYETÇİ HAREKET’İ HEP BİRLİKTE ZİRVEYE ÇIKARACAĞIZ10 Mart 2019
"Cumhur İttifakı Türkiye’nin istikbalini inşa etmiş siyasi bir yapıdır"10 Mart 2019
'Beka sorunlarımız ağırlaşmıştır'10 Mart 2019
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Söğüt'te Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret etti10 Mart 2019
“YERELDE İKTİDAR OLACAĞIZ”10 Mart 2019
Dolayısıyla bu seçimler beka seçimidir.10 Mart 2019
‘Türk Milleti yeni siyasi senaryolara mani olacak’08 Mart 2019
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ08 Mart 2019
Nasıl bir gaflet ve dalalet, ne büyük bir felaket07 Mart 2019
"EHLİNE EMANET"07 Mart 2019
MHP’den Uşak’ta gövde gösterisi06 Mart 2019
"Burası Kürdistan Değil"06 Mart 2019
Devlet Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na sert sözler! Zihniyetini deşifre etti05 Mart 2019
“Afyon Belediye Başkanı Çetinkaya Olacak”05 Mart 2019
BİR DELİ TAŞ MI ATTI NE?03 Mart 2019
MHP İZMİR İL BAŞKANI ŞAHİN’DEN İYİ PARTİ’YE SERT ÇIKIŞ03 Mart 2019
Devlet Bahçeli: ‘9 Mart’ı CHP artık özlemesin’03 Mart 2019
Devlet Bahçeli: Ankara zillet akınını püskürtecektir03 Mart 2019
Hamdi Ayan "MHP'li Belediyelerde yaşam memnuniyeti görüyoruz"28 Şubat 2019
Tarih cahilleri bekayı bilmez28 Şubat 2019
HİZMET İÇİN SORUNLARI BİLMEK GEREKİYOR28 Şubat 2019
Birilerinin Başkanı Olmayacağız27 Şubat 2019
MHP Lideri Bahçeli: Zilletin bir numaralı destekçisi PKK’dır 26 Şubat 2019
Diğer adaylar kitabımı okusun!25 Şubat 2019
Beka giderse dünyamız gider, hayatımız söner 23 Şubat 2019
"Gerçek Projelerle Seçimlere Gireceğiz"22 Şubat 2019
ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN ADI BİR ÜNİVERSİTEYE VERİLDİ22 Şubat 2019
ÜNİVERSİTELERDE KAN DEĞİL, MÜREKKEP AKSIN!20 Şubat 2019
"HERKESTE BİR SOĞAN EDEBİYATI VAR”20 Şubat 2019
MHP 55 belediyenin tamamına talip!18 Şubat 2019
AFYON KÜÇÜLEN DEĞİL, BÜYÜYEN BİR ŞEHİR OLACAK17 Şubat 2019
İyi Parti’nin başkanları MHP saflarına katıldı!15 Şubat 2019
Cumhur ittifakı ruhundan asla ayrılmayacağız 15 Şubat 2019
"MHP sadece siyasi parti değildir" 14 Şubat 2019
Türkiye’de Kürdistan diye bir yer yoktur!13 Şubat 2019
MHP’liler hiçbir yarıştan ve kavgadan kaçmaz12 Şubat 2019
“GÖNÜLLERE DOKUNMAK YETMEZ GÖNÜLLERİ FETHEDECEĞİZ”12 Şubat 2019
TAŞDOĞAN VE ENGİNYURT’TAN GÜNEYDOĞU ÇIKARMASI11 Şubat 2019
MHP lideri Devlet Bahçeli’ye 121 yıllık hediye11 Şubat 2019
“BİR ÜLKÜNÜN PEŞİNDE” ŞAN VE ŞEREFLE DOLU KOSKOCA 50 YIL "09 Şubat 2019
Devlet Bahçeli: ‘O üniversitenin adı değişiyor’09 Şubat 2019
MHP siyasette yarım asrı devirdi08 Şubat 2019
Karapıçak’tan Manifesto Gibi Açıklama08 Şubat 2019
Kars'ta ihraç edilenler geri alındı07 Şubat 2019
Ey Başları Kumda Olan Gafiller07 Şubat 2019
Topyekün kalkınacağız, ilk işimiz Yerel Yönetimler Birliği olacak07 Şubat 2019
‘Bir ülkünün peşinde 50 yıl’06 Şubat 2019
GENEL BAŞKANIMIZIN EMİR VE TALİMATLARI BAŞIMIZIN ÜSTÜNDEDİR.05 Şubat 2019
Her şey tamam! Açılış için lider Devlet Bahçeli’yi bekliyor05 Şubat 2019
Çetinkaya’dan ‘Özel İnsanlar’a yönelik sosyal projeler05 Şubat 2019
MHP Lideri Bahçeli'den 'İlber Ortaylı' açıklaması04 Şubat 2019
MHP İLÇE BAŞKANLARI İMAMOĞLU’NDA TOPLANDI03 Şubat 2019
Bak Sayın Kılıçdaroğlu…02 Şubat 2019
Semih Yalçın: ‘MHP’nin fikir noktası milli mücadeledir’02 Şubat 2019
“Projelerimiz taklit ediliyor”31 Ocak 2019
DEVLET BAHÇELİ: İSTANBUL’DA BEKLEDİĞİMİZ ZAFERE ULAŞACAĞIZ31 Ocak 2019
Devlet Bahçeli: "31 Mart seçimleri, yeni hükümet sisteminin ilk demokratik imtihanıdır.25 Ocak 2019
Mustafa Yıldızdoğan’a Devlet Sanatçılığı Ünvanı Verilsin19 Ocak 2019
Çetinkaya’dan dedikodulara cevap; “söz konusu bile değil!”17 Ocak 2019
“YA BEKA YA BELA”17 Ocak 2019
VATANDAŞ TALEP EDECEK, BİZ YERİNE GETİRECEĞİZ16 Ocak 2019
“ABD BAŞKANI YİNE ŞAŞIRMIŞ”15 Ocak 2019
EMEKLİDE, ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANDA KONUT SAHİBİ OLACAK13 Ocak 2019
"Türk milletinin kaderi Milliyetçi Hareket ile özdeştir"12 Ocak 2019
Bahçeli’den MYK’de ‘milli beka’ vurgusu09 Ocak 2019
Kazanan Cumhur İttifakı olacak08 Ocak 2019
“HERKES AYAĞINI DENK ALSIN”08 Ocak 2019
Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz07 Ocak 2019
Başkan Avcı: Gurur verici esin kaynağı05 Ocak 2019
Bahçeli’den MHP teşkilatına seçim genelgesi04 Ocak 2019
FİTNE PEŞİNDE KOŞANLAR KARŞILARINDA BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ BULUR !01 Ocak 2019
DEVLET BAHÇELİ'DEN YENİ YIL MESAJI31 Aralık 2018
MHP 402 adayını açıkladı30 Aralık 2018
Mehmet Taytak 2018 yılını değerlendirdi28 Aralık 2018
Bahçeli, Mehmet Akif Ersoy'u Ölüm Yıldönümünde Andı27 Aralık 2018
BU OLAY İLK KEZ YAŞANIYOR27 Aralık 2018
Bahçeli, küresel bir zirve yapılmasını da önerdi. 26 Aralık 2018
‘YER GÖK TİTREMELİDİR’22 Aralık 2018
"Vazifeye Atılmanın Vaktidir"22 Aralık 2018
Özyavuz Şanlıurfa'nın Sorunlarını TBMM'de Dile Getirdi19 Aralık 2018
MHP Gaziantep il başkanlığı yönetimine 51 yeni isim atandı18 Aralık 2018
Çorum'da MHP'ye Teveccüh Arttı"18 Aralık 2018
MHP fedakârlıkların partisidir. 17 Aralık 2018
BİZİM KAVGAMIZ, MİLLETE HİZMET KAVGASIDIR!..16 Aralık 2018
Avcı : Dilimize, dinimize, emeğimize ürünümüze sahip çıkmalıyız!16 Aralık 2018
AVCI’DAN“TUTUM,YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI’NDA ÖNEMLİ MESAJLAR16 Aralık 2018
‘Türklüğün Omurgası Türkçedir’16 Aralık 2018
“ÇOK ÇALIŞACAĞIZ VE HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”13 Aralık 2018
“MESELE MİLLET MESELESİ”12 Aralık 2018
YEREL SEÇİMLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR11 Aralık 2018
HİÇBİR MAKAM VE MEVKİ SADAKATİMİZİN ÜZERİNDE DEĞİLDİR11 Aralık 2018
MHP’DE 152 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DAHA BELİRLENDİ09 Aralık 2018
MHP BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR09 Aralık 2018
MHP’li vekilden iddialı çıkış!08 Aralık 2018
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI SELAHATİN DOĞAN’IN BASIN AÇIKLAMASI07 Aralık 2018
MHP’li Yalçın’dan ”Bir şarlatana cevap”07 Aralık 2018
İzmir'de MHP'li Kadınlardan Anlamlı Etkinlik06 Aralık 2018
“Cumhur İttifakı’na saygılıyız”05 Aralık 2018
Devlet Bahçeli: ‘Herkes Kaçacak Delik Arar’04 Aralık 2018
Kocamaz’a sert tepki!03 Aralık 2018
Algı Çalışmaları Bizi Etkilemez03 Aralık 2018
Aday çıkartmamak mantığa aykırı!02 Aralık 2018
Bahçeli: Görüşmeler olumlu, uzlaşılan alanlar var01 Aralık 2018
Taytak’tan partililere önemli uyarılar30 Kasım 2018
İzmir Türk Milletinin Anadolu’ya vurduğu mühür, 30 Kasım 2018
MHP’de engellilerle anlamlı buluşma29 Kasım 2018
LİDERİMİZİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ27 Kasım 2018
AVCI’DAN BAŞKANLARA TEŞEKKÜR, ERSOY’DAN “BİRLİK” MESAJI27 Kasım 2018
TEŞKİLATIMIZ CUMHUR İTTİFAKI’NIN ÖNEMİNİ KAVRAMIŞTIR26 Kasım 2018
MHP’DEN YEREL SEÇİMDE SÜRPRİZ ADAYLAR25 Kasım 2018
MHP hükümet sistemini korumak için her türlü fedakarlığı yapar25 Kasım 2018
Her zafer bedel ister, sabır ister, akıl ister, gönül ister, 24 Kasım 2018
Bahçeli, Antalya'da Partisinin İl Binasını Açtı24 Kasım 2018
Devlet Bahçeli ‘Hiç kimse vazgeçilmez değildir’24 Kasım 2018
MHP ADANA’DA PAROLA: MUTLAK BAŞARI!22 Kasım 2018
MHP’nin Antalya kampı yarın başlıyor22 Kasım 2018
Devlet Bahçeli talimat verdi! Tüm illere gönderiliyor…22 Kasım 2018
Sadir Durmaz’dan Burhanettin Kocamaz açıklaması!20 Kasım 2018
‘Zillet ittifakının oyunlarına izin vermeyeceğiz’20 Kasım 2018
MHP’de 30 belediye başkan adayı belli oldu19 Kasım 2018
"İzmir'e Yakışan Bir Kentsel Dönüşüm "19 Kasım 2018
MHP aday adaylarından proje istiyor18 Kasım 2018
Belediyeler MHP’ye yakışır17 Kasım 2018
MHP Lideri Bahçeli’den önemli açıklama17 Kasım 2018
MHP'de Yerel Seçim Hazırlıkları16 Kasım 2018
MHP’de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu15 Kasım 2018
“ASIL HEDEF TÜRKİYE’DİR, TÜRK MİLLETİDİR”13 Kasım 2018
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den af açıklaması11 Kasım 2018
“HİÇ KİMSENİN ADAYLIĞI GARANTİ DEĞİLDİR”11 Kasım 2018
“Atatürk, Türk Milletinin Ortak Değeridir.”11 Kasım 2018
ABD: Akıllarınca YPG’yi sivriltip PKK’yı sobeliyorlar.08 Kasım 2018
Devlet Bahçeli: ‘Asıl siz kimsiniz’06 Kasım 2018
"Borçsuz ve üreten bir belediye haline geldik"05 Kasım 2018
Semih Yalçın Oğuzeli'nde04 Kasım 2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Kilis'te parti binasının açılışını yaptı04 Kasım 2018
Bahçeli noktayı koydu! ‘Tek başımıza katılacağız’01 Kasım 2018
MHP Adana İl yönetimi “Andımız” ile başladı!29 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den açıklama29 Ekim 2018
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor28 Ekim 2018
Türkiye Cumhuriyeti birliğini sonuna kadar koruyacak28 Ekim 2018
"Kürdistan hayallerini başlarına yıktık"28 Ekim 2018
Bahçeli'den Vekillere Talimat28 Ekim 2018
MHP’den 4 kanun teklifi24 Ekim 2018
İttifak beklentimiz, ittifak arayışımız kalmadı23 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den ‘AF’ tepkisi22 Ekim 2018
"Adı ve andı olmayan bir millet olur mu?"21 Ekim 2018
Devlet Bahçeli il başkanlarıyla bir araya geldi20 Ekim 2018
"ANDIMIZIN OKUTULMASI MÜMKÜN HALE GELMİŞTİR"20 Ekim 2018
MHP’den teşkilatlara “provokasyon” uyarısı18 Ekim 2018
Türkiye, ABD’nin 51’inci Eyaleti Falan Değildir17 Ekim 2018
Avcı'dan, Bahçeli'ye yönelik saldırılara tepki...08 Ekim 2018
Recai Yıldırım dualarla anıldı08 Ekim 2018
MHP’nin Feke’de Belediye Başkan Adayı Ahmet Sel08 Ekim 2018
SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİTLER İÇİN MEVLUT DÜZENLEDİ.08 Ekim 2018
‘İYİ PARTİ BUNUN ALTINDAN KALKAMAZ’30 Temmuz 2018
MHP LİDERİNDEN ABD’YE SERT TEPKİ28 Temmuz 2018
Askıda ekmek”te ilk adım Adana’dan!27 Temmuz 2018

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH