BURNUNUZDAN FİTİL FİTİL GETİRİRİZ

27 Ocak 2013
1460 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, kamu hizmeti sunan ve faydalananların hoşnut olmadığını söyleyerek,

"Kamuda ücret sistemi karmaşık bir hal almış, kamu görevlileri mali haklarını dahi bilemez hale gelmiştir. Atama, sicil, yer değiştirme, terfi gibi bir çok konuda ise ciddi sorunlar baş göstermiştir" diye konuştu. 
ATAMALAR KEYFİ YAPILIYOR 
İsmail Koncuk, kamudaki terfi ve atamaların idarecinin keyfine göre yapıldığını dile getirerek, şöyle konuştu. "Kamuya 400 bine yakın sözleşmeli eleman alınmıştır. Kamudaki taşeron şirketlerde çalışan eleman sayısı 20 binden 500 bine dayanmıştır. Çağrı usulüne göre kısmi zamanlı, geçici, esnek istihdam modelleri dayatılmakta, kayıt dışı istihdam hızla artmaktadır." Hükümetin kamuda fazla macera aramaması gerektiğini belirten İsmail Koncuk, sözleşmeli istihdamına son verilmesini istedi. 
KONCUK;BURNUNUZDAN FİTİL FİTİL GETİRİRİZ 
Konuşmasını bakan Faruk Çelik’e dönerek sürdüren İsmail Koncuk, "Her zaman söylüyorum çalışanlara yediklerinizden yediriniz, içtiklerinizden içiriniz, giydiklerinizden giydiriniz. Yani bu ülkeyi yönetenler, bakanlar, bürokratlar, valiler, müsteşarlar, ne yiyorsa, ne giyiyorsa ne içiyorsa çalışanlara da aynı şeyi veriniz. İş güvencesi konusu da çok önemli. İş güvencesini
almak gibi bir keyfiyet yüzde kaç oy alırsanız alın hakkınız değildir. Bunun hesabınıkamu çalışanları sizden sorar ve burnunuzdan fitil fitil getirir. Bunu böyle söylüyorum" diye konuştu.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber