Ana Sayfa > TERÖR VE GÜVENLİK

BUGÜN YAPILAN CİDDİ ANLAMDA BİR TERÖRLE MÜCADELE DEĞİL
Flaş Haber
03 Şubat 2016
Bu haber 905 kez okundu
Özdağ: TBMM, İbrahim Küçük’ü Bütün Hukukî Sonuçlarıyla Şehit İlân Etmelidir
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Ümit Özdağ:''İbrahim Küçük bir kahramandı. İbrahim Küçük, Türkmen kardeşlerine yardım etmek için, gönüllü olarak, hiçbir karşılık beklemeksizin Bayır-Bucak’a savaşmaya gitmiştir. İbrahim Küçük, kelimenin gerçek anlamı ile, milli ve dini anlamda şehit olmuştur. TBMM, kendisi için özel bir yasa çıkararak İbrahim Küçük bütün hukuki sonuçları ile birlikte şehit ilan etmelidir.''
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, PKK terör örgütünün Güneydoğu Anadolu bölgesinde kaymakamlık ve adliyede çalışan yerli memurlar arasında örgüt ile dolaylı veya dolaysız irtibatlı olanlar üzerinden istihbarat elde ettiğini söyledi. Terör örgütü ile ilişkisi olduğu düşünülen personelin derhal açığa alınması gerektiğini kaydeden Özdağ, “Ayrıca, uygulanacak rotasyon ile diğer illerden gelecek olan memurların görev yapması sağlanmalıdır. İç İşleri Bakanı ve Adalet Bakanı’nın bu sıkıntıdan haberdar olmamaları mümkün değildir.” dedi. 
 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın toplantısı düzenledi. 
 
Terörle mücadelenin Sur, Silopi ve Cizre’ye sıkıştırılamayacağını kaydeden Özdağ’ın açıklamaları şu şekilde:
 
“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN BİNECEĞİ OTOMOBİLİ UÇAKLA ŞİLİ’YE YOLLAMASI KABUL EDİLEBİLİR BİR DAVRANIŞ DEĞİLDİR”
 
Değerli basın mensupları,
  
1 Kasım seçimlerden bu yana geçen süre içinde AKP, TBMM’de çok büyük bir çoğunluğa sahip olmasına ve tek başına iktidar olmasına rağmen terör tırmanmakta, ekonomik istikrarsızlık artarak devam etmektedir. İhracatımız 13 aydan bu yana düşmektedir. 2016 yılı ihracat hedefinin de tutmayacağı daha Ocak 2016’da belli olmuştur. Piyasalarda büyük bir durgunluk devam etmektedir. Hayat pahalılığı ise sürekli artmaktadır. En son yaşanan ekmek ve et zammına Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanı Faruk Çelik’ten tepki gelmesi Türk Milleti ile alay etmektir. Ekonomimiz ağır ve çok boyutlu bir krizden geçerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bineceği otomobili uçakla Şili’ye yollaması kabul edilebilir bir davranış değildir. Almanya ve Fransa cumhurbaşkanı bunu yapmazken, Türkiye gibi ağır borçlu bir ülkenin cumhurbaşkanının Lale Devri mantığı ile harcama yapması vicdanları kanatmaktadır. 
 
“AKP HÜKÜMETİ HALA PKK’YA KARŞI SONUÇ ALACAK BİR TERÖRİZM İLE MÜCADELE STRATEJİSİ SÜRDÜRMÜYOR”
  
Dış politikada yalnızlaşan Türkiye Ortadoğu’dan tamamen atılırken, müttefikleri tarafından da terk edilmektedir. ABD’li diplomatlar, Ayn El Arap’ta PKK’lılar ile görüşmekte ve teröristlerden plaket almaktadırlar. Bütün bunlar olurken,  Erdoğan Türkiye’nin bu meseleleri hiç yokmuşçasına şimdi de Türkiye’yi başkanlık için bir başka maceraya sürükleme arayışı içindedir. 
  
Milliyetçi Hareket Partisi, 7 Haziran seçimlerinden sonra PKK terörü ile etkin bir mücadele için sıkıyönetimin şart olduğunu ileri sürmüştü. AKP ise “tek başına AKP iktidarını” istikrarın tek şartı olduğunu iddia etmişti. 1 Kasım seçimlerinden tek başına AKP iktidarı çıktı. 1 Kasım’dan bu yana terör artıyor. İlçe merkezlerinde ayları aşan sokağa çıkma yasaklarına rağmen PKK terör örgütünün beli kırılamadı. Aksine önümüzdeki aylarda PKK terörünün daha da artacağı belli oluyor. Her geçen gün şehit haberlerini dinliyoruz. Özetle, AKP Hükümeti hala PKK’ya karşı sonuç alacak bir terörizm ile mücadele stratejisi sürdürmüyor. 
  
AKP’nin eski sözcüsü ve bir kaç gün öncesine kadar genel başkan danışmanı olan Hüseyin Çelik, “PKK, ağır silahlarıyla gelip metropol bir şehre, Sur’a yerleşmişse bunda kendisi için ders ve sorumluluk çıkaracak bir çok etkili ve yetkili olmalıdır” demektedir. Ancak bütün olanlardan hala ders çıkaran AKP’li yetkili olmadığını görüyoruz. AKP Hükümeti’nin 300 maddelik bir yeni terörizm ile mücadele konsepti hazırladığı belirtilmektedir. Basında çıkan ilk özetlerden konseptin temel bir ana fikrinin olmadığı görülmektedir. Günü kurtarmaya çalışan bu yaklaşım, evlatlarımızın şehit ve gazi olmasına rağmen, sonuç alıcı olmadığı gibi Türkiye’nin başına daha büyük belalar açacaktır. Hükümet sözcüsü Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş hala büyük bir aymazlık içerisinde terörle mücadele parantezini kapatacaklarını söylemektedir. 
 
“BUGÜN YAPILAN CİDDİ ANLAMDA BİR TERÖRLE MÜCADELE DEĞİL, SADECE ASAYİŞİ SAĞLAMA ÇALIŞMASIDIR”
  
Değerli basın mensupları,
  
Bazı AKP’liler, “Bizi neden eleştiriyorsunuz? İşte sizin söylediğinizi yapıyoruz ve PKK ile mücadele ediyoruz” diyorlar. Hayır, AKP, MHP’nin söylediğini yapmıyor. Hatta bugün yapılan ciddi anlamda bir terörle mücadele değil, sadece asayişi sağlama çalışmasıdır. Üstelik askerlerimiz ve polisimiz canları pahasına AKP’nin yapmış olduğu hataları temizlemeye çalışırken, bir yandan da hem PKK ve HDP ile bir daha görüşmeyeceğiz deyip, ertesi gün Türk Milleti diyemediği için milletvekili yeminini etmeyen Leyla Zana ile görüşmeyi kabul etmek anlaşılır değildir.  
 
“PKK TERÖRÜ SADECE SİLAHLA BİTMEZ ANCAK SİLAHSIZ HİÇ BİTMEZ”
  
Milliyetçi Hareket Partisi olarak AKP Hükümeti bir kez daha uyarıyoruz. Terörle mücadele Sur, Silopi ve Cizre’ye sıkıştırılamaz. Bütün vatan sathında sürdürülmelidir. PKK’nın sadece silahlı terörist kadroları değil, silahlı kadroları ayakta tutan,  besleyen kadrolarında terörist mücadelesi hedefi olmalıdır. PKK terör örgütünün para kaynakları hedef alınmalıdır. PKK’nın Kandil’deki ve Kobani’deki merkezleri hedef alınmalı ve vurulmalıdır. Ve PKK’ya karşı, uzun vadeli, etkili ezici bir anti-terörizm strateji izlenmelidir. 
  
Terör bitmeden istikrar olmaz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türkiye’nin PKK terörünü aşması için gereken politikaları uygulamaya hazırdır. Milliyetçi Hareket Partisi terörle mücadeleye günü kurtarmayı değil,  Türkiye’nin geleceğini kurtarmayı hedefleyen bir anlayış ile yaklaşmaktadır.Milliyetçi Hareket Partisi, terörle mücadeleyi “güvenlikçi politikalar ile olmaz demokrasi ile olur” şeklindeki cahilce bir zemine oturtmaz. MHP, terörle mücadelenin ancak akıllı güç kullanımı ile sonuca ulaşacağını bilmektedir. PKK terörü sadece silahla bitmez ancak silahsız hiç bitmez. PKK terörü ancak uzun vadeli ve çok boyutlu bir mücadele ile sonlandırılabilir. PKK’nın aşılması, güvenlik politikaları ile desteklenen bir politik mücadele ile mümkündür.
 
“ARTIK HALK GÜVENLİK GÜÇLERİNE TERÖRİSTLERİN YERLERİNİ BİLDİRMEYE BAŞLAMIŞTIR”
  
Değerli basın mensupları,
  
Güvenlik güçlerimiz,  AKP Hükümetinin izni ile şehirlerimizi kent savaşı için hazırlayan ve adeta işgal eden PKK terör örgütünü yerleştikleri mevzilerden sökmek için büyük bir mücadele vermektedirler. Başbakan Davutoğlu’nun ifadesine göre güvenlik güçleri Sur’da 11 ton mühimmat ele geçirmişlerdir. Şırnak’ta PKK terör örgütü günde 60 bin mermi yakmaktadır. Sadece bu iki rakam AKP Hükümeti’nin izin vermesi sayesinde şehirlerimizin PKK tarafından nasıl bir ayaklanma için kapsamlı şekilde hazırlandığını göstermektedir. Şimdi, güvenlik güçlerimiz canları pahasına, herhangi bir uzun vadeli terörizm ile mücadele anlayışı olmamasına rağmen, AKP iktidarının ortaya çıkardığı ve ülkemizin bütünlüğü için tehdit haline gelen durumu sona erdirmek için savaşmaktadır. 
  
Güvenlik güçlerimizin büyük bir fedakârlık ve cesaretle kendilerini halka siper etmeleri, halkı güvenlik güçlerine yardım etmeye sevk etmektedir. Artık halk güvenlik güçlerine teröristlerin yerlerini bildirmeye başlamıştır. 
 
PKK, AKP Hükümetinin kendisine gösterdiği hoşgörü sayesinde sadece kentlere silah, cephane ve bomba yığıp, yolları mayınlanmış hendekler ile kapatmakla kalmamıştır. Terör örgütü, kendisine açılan geniş hareket alanı sayesinde güvenlik güçleri ve aileleri ile ilgili kapsamlı istihbarat yapabilmiştir. Nitekim birkaç gün önce Cizre’de bir evde yapılan aramada PKK’nın elinde askeri personelin araba plakaları, eş ve çocukları ile ilgili bilgiler içeren bir dosya ele geçirilmiştir.
 
“PKK DİYARBAKIR’DAN 1000 YILLIK TÜRK TARİHİNİN İZLERİNİ SİLMEYE ÇALIŞMAKTADIR”
  
Değerli basın mensupları,
  
Sur’daki çatışmaların genellikle gözden kaçan veya üzerinde çok durulmayan bir boyutu vardır. PKK terör örgütü Diyarbakır’daki eylemleri ile Diyarbakır’dan 1000 yıllık Türk tarihinin izlerini silmeye çalışmaktadır. 6-7 Ekim olaylarında devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “fikirlerimin babası” diye nitelendirdiği Ziya Gökalp’in evi tahrip edilmiştir. Kurşunlu Camii PKK tarafından yakılmıştır. Dört ayaklı minareye saldırı düzenlenmiştir. PKK’nın Buda heykellerini yıkan veya antik kentleri imha eden IŞİD’den özü itibarı ile hiçbir farkı yoktur. 
  
“AKP HÜKÜMETİNE TERÖRLE MÜCADELEYE KATKIDA BULUNACAK BAZI SOMUT ÖNERİLER”
 
Değerli basın mensupları,
  
Bu noktada,  AKP Hükümetine terörle mücadeleye katkıda bulunacak bazı somut önerilerde bulunacağım. 
 
 1) PKK terör örgütü Güneydoğu Anadolu bölgesinde kaymakamlık ve adliyede çalışan yerli memurlar arasında örgüt ile dolaylı veya dolaysız irtibatlı olanlar üzerinden istihbarat elde etmektedir. Terör örgütü ile ilişkisi olduğu düşünülen personel derhal açığa alınmalıdır. Ayrıca, uygulanacak rotasyon ile diğer illerden gelecek olan memurların görev yapması sağlanmalıdır. İç İşleri Bakanı ve Adalet Bakanı’nın bu sıkıntıdan haberdar olmamaları mümkün değildir. Bir an önce harekete geçerek, valilik, kaymakamlık ve adliyelerde gereken düzenlemeler yapılmalıdır. 
 
2) Jandarma Özel Harekât’ta 35 yaş sınırı bulunmaktadır. Kırsal alanda bu yaş sınırının fizik-kondisyon açısından önemli bir mantığı vardır. Ancak kent çatışmalarında fizik-kondisyon kadar önemli olan bir husus tecrübedir. Halen Sur, Cizre ve Silopi’de görev yapan jandarma özel harekât mensuplarının büyük bir bölümü 2014 ve 2015 mezunu uzman çavuşlardan oluşmaktadır. Bir an önce jandarma özel harekata  katılım yaşı 45’e çıkarılmalıdır. Böylece büyük bir deneyim ve bilgi birikimi olduğu gibi yeni kadrolar jandarma özel harekât kadrolarına katılma imkânı bulacaklardır. Öte yandan polis özel harekâtta da 45 yaş sınırı olmalıdır.
 
3) Güvenlik personelin operasyonlar sırasında konuşlanma şartları iyileştirilmelidir. Barınma ve yiyecek şartlarında düzeltme yapılması şarttır.
 
4) Yapılacak yasal bir düzenleme ile geçici köy korucularının kentlerde gerçekleşen çatışmalarda hiç sorunsuz mücadele edebilmelerinin önü açılmalıdır. Bu konuda atılabilecek en basit adım gece bekçiliği statüsünü kullanmak olabilir. 
 
5) PKK ilk kez bu kadar etkili keskin nişancı kullanmaktadır. PKK saflarında bu kadar çok keskin nişancı yoktur. Bu keskin nişancıların bir bölümü Ayn El Arap’taki çatışmalara da katılmış ve Türkiye’ye Ayn El Arap’tan sızan yabancı kökenli paralı askerler olduğuna dair bilgiler vardır. Ayn El Arap’ın muhakkak deşifre edilmesi ve Türkiye’de devam den terör eylemlerinin beyni olduğu ortaya konulmalı ve bu şehirdeki terörist yapılanmaya karşı gereken askeri ve örtülü operasyonlar yapılmalıdır. Bu çerçevede bir Amerikalı diplomatın bu kente giderek PKK’lı teröristler ile görüşmesi ABD’nin PKK ile yaptığı ilk açık diplomatik temastır. AKP Hükümetinin bu Türkiye’yi dikkate almayan temastan sonra atacağı adımı merak ile bekliyoruz.
 
6) Şırnak ile merkezinin Cizre’ye, Hakkâri il merkezinin Yüksekova’ya taşınması çalışmaları derhal durdurulmalıdır. Bu adım güvenlik bürokrasisi ile görüşülmeden masa başında atılmış bir adımdır. Hiçbir ciddi güvenlik mülahazası yapılmadan böyle bir adımın atılmasına karar verilmiştir. Şırnak ve Hakkâri, dağlık bölgelerde konumlanmıştır. Bu iki kentin boşaltılması, PKK’nın Hakkâri ve Şırnak’ı Kandil’ çevirmesine neden olacaktır. Cizre ve Yüksekova’da yapılması planlanan kent planlaması ve düzenlemelerin yapılabilmesi için bu ilçelerin il merkezi olmasına gerek yoktur.
 
7) Terör örgütüne destek olan çocukların ailelerine yapılan sosyal yardımlar derhal kesilmelidir.
 
8) Başta AKP Diyarbakır İl başkanı olmak üzere bölgedeki AKP il görevlileri asker ve polise operasyonları nasıl yönetecekleri konusunda ders ve hatta emir verme hadsizliğinden bir an önce vazgeçmelidir.  
 
9) Bu çatışmalarda her gün canlarını ve kanlarını veren şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar hayatlarının baharında canlarını vererek toprağı vatan yapmaya devam ediyorlar. Allah şehitlerimizin geride Türk Milletine emanet olarak bıraktığı ailelerine yardım etsin, acılarını hafifletsin. Şehitlerimiz ve aileleri bilmelidirler ki, uğruna kan döktükleri Türkiye üzerinde en ufak bir değişiklik yapılmasına Milliyetçi Hareket Partisi ne pahasına olur ise olsun izin vermemeye kararlıdır. Vatan şehit ve gazilerimize minnettardır. Vatan değince kastım şehit ve gazi haberleri gelirken, vur patlasın çal oynasın şeklinde bir ruhsuz yaşam tarzını sanki bu ülkede yaşamıyorlarmışçasına sürdüren azınlığı kastetmiyorum. Türk Milletinin sessiz büyük bir çoğunluğu içi ağlayarak gelişmeleri izlemektedir.
 
10) Sevgili gazi kardeşlerimize bir an önce şifa bulmalarını ve sevdikleri ile birlikte bundan sonra sağlıklı bir hayat geçirmelerini diliyorum. Biz onlara şehit ve gazi diyoruz ancak AKP’nin çıkardığı yasalar demiyor. Allahsız ve vatan haini bir çeteye karşı, terörle mücadele ederken, yaşamını kaybedenlerin yasal tanımı yasada yapılacak değişiklikle “vazife ölümü” ifadesi yerine tekrar “şehit” olmalıdır. Yaralanan personel ise “vazife malulü” olarak değil, hak ettikleri şekilde gazi olarak tanımlanmalıdır.
  
Gazi personelden sağlık harcamalarında en ufak bir katkı alınmamalıdır. Bütün sağlık harcamaları son kuruşuna kadar devlet tarafından ödenmelidir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak gazilerimize milletvekillerimizin sahip olduğu haklardan daha fazlasının sağlanmasını gerektiğine inanıyoruz.Bütün bunları yaparken, gazilerimiz üzerinden rant elde eden şirketlerin tepesine de Maliye Bakanlığı bütün imkanları ile gitmelidir.
 
“TBMM, BİR YASA ÇIKARARAK İBRAHİM KÜÇÜK BÜTÜN HUKUKİ SONUÇLARI İLE BİRLİKTE ŞEHİT İLAN ETMELİDİR”
  
Sayın basın mensupları,
  
Söz şehitlerden açılmış iken Bayır-Bucak’ta Suriye Ordusu ve Rus Ordusuna karşı savaşırken şehit olan Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Fatih ilçe teşkilatı 2. Başkanı İbrahim Küçük’ü anmadan geçemeyeceğim. İbrahim Küçük bir kahramandı.  İbrahim Küçük,  Türkmen kardeşlerine yardım etmek için, gönüllü olarak, hiçbir karşılık beklemeksizin Bayır-Bucak’a savaşmaya gitmiştir. İbrahim Küçük, kelimenin gerçek anlamı ile, milli ve dini anlamda şehit olmuştur. TBMM, kendisi için özel bir yasa çıkararak İbrahim Küçük bütün hukuki sonuçları ile birlikte şehit ilan etmelidir.
 
Özdağ, konuşmasının sonunda gazetecilerin sordukları sorulara cevap verdi:
 
“BÜLENT ARINÇ’A İNANIYORUM”
 
Bir gazetecinin “Bülent Arınç ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında özellikle Dolmabahçe üzerinden yürütülen tartışma hakkında neler söylersiniz?” sorusuna Özdağ, “Ben Bülent Arınç’a inanıyorum.” dedi. 
 
“17-25 SONRASINDAKİ SÜREÇ ASLINDA İKTİDARIN ANAYASAYA KARŞI DARBE DÜZENLEMİŞ OLDUĞU BİR SÜREÇTİR”
 
“Yarın mecliste anayasa uzlaşma komisyonu ilk çalışmasına yapacak MHP’nin beklentisi nedir?” sorusuna Özdağ, “MHP olarak parlamenter demokratik sistemin güçlendirilerek devam etmesini istiyoruz. 17-25 Aralık sürecinde askıya alınan hukuk devletinin tekrar tesis edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Yargı bağımsızlığının tekrar kurulması gerektiğine inanıyoruz. Bugün mevcut anayasanın iktidar tarafından istenilen maddesinin uygulandığını, istenilen maddesinin uygulanmadığını biliyoruz. Bu anlamda 17-25 sonrasındaki süreç aslında iktidarın anayasaya karşı darbe düzenlemiş olduğu bir süreçtir. İktidarın anayasaya karşı darbe düzenlemiş olduğu ve anayasanın belirli bölümlerini askıya aldığı süreçtir. Bu anayasa yapım sürecinden beklediğimiz Türkiye’de tekrar demokratik hukuk devletinin parlamenter sistem çerçevesinde oluşturulmasıdır. Başkanlık tartışmalarının biz PKK ile daha doğrusu Abdullah Öcalan’la yapılan pazarlıkların bir parçası olarak görüyoruz. Büyükşehir yasası ile idari federasyonun temelleri atılmıştı, şimdi başkanlıkla siyasi bir özerk bölge niteliği de oluşturulmaya çalışılacak. Esasen 2012-2013-2014’te iktidar tarafından yapılan açıklamalarda böyle bir sürecin ipuçlarının nasıl verildiğini hatırlıyoruz. Halkın kafasını karıştırmak ve geçmişi örtmek adına üniter devlette de başkanlık olur ifadeleri kullanılıyor burada da samimi olmadıklarını iyi biliyoruz. AKP’nin içinde bu konuda büyük bir çatışma olduğunun farkındayız.” 
 
“GENEL MERKEZ TÜZÜĞE UYGUN OLARAK BAŞVURULARI İNCELİYOR”
 
Başka bir gazetecinin, “MHP’de muhaliflerin kongre taleplerine yönelik kayyum süreci başlayacağı haberleri yer alıyor nasıl yorumlarsınız?” sorusuna Özdağ, “Öyle bir süreç henüz yok. Genel merkez tüzüğe uygun olarak başvuruları inceliyor. İnceleme devam ediyor.” dedi.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer TERÖR VE GÜVENLİK Haberleri

Başlık Tarih
 
“Fırat’ın Doğusundaki Fitne Yok Edilmelidir” 18 Ocak 2019
ÇAKICI: BAHÇELİ’Yİ YARI YOLDA BIRAKMAK ALPARSLAN TÜRKEŞ’E İHANETTİR14 Ocak 2019
MHP'li Öztürk’ten Memurlara Disiplin Affı Teklifi 03 Ocak 2019
Af teklifinin çıkması gerekir31 Aralık 2018
"Kahramanmaraş'ın yerli insanları öldürüldü.17 Aralık 2018
Gazilerimiz bizim kahramanlarımız.06 Aralık 2018
Mahkum Yakınları İzmir'de Siyasetçilere Seslendi03 Aralık 2018
Yazık be.02 Aralık 2018
Büyükataman: ‘İP FETÖ tarzı taktikler uyguluyor’30 Kasım 2018
Sevinç Vural kadına yönelik şiddet24 Kasım 2018
Adalet Komisyonu gecikmeden af teklifini Genel Kurul'a sevk etmelidir 23 Kasım 2018
MHP'Lİ TAYTAK'TAN AİHM KARARINA TEPKİ !20 Kasım 2018
Ceza indirimi konusunda toplumda büyük beklenti var16 Kasım 2018
15 Temmuz Vatikan'ın En Son Tertip Ettiği Haçlı Seferi'dir12 Kasım 2018
ABD Devlet destekli terörizmin hakkını vermektedir08 Kasım 2018
Enginyurt - ABD'nin PKK Elebaşıları Hakkında Bilgi Verene Ödül Açıklaması07 Kasım 2018
MHP'den ”Şartlı ceza indirimi”07 Kasım 2018
'Darbe girişimine karşı konulan iradeyi kimse hafife alamaz' 02 Kasım 2018
"Kaşıkçı Olayında Türkiye'nin Öngöremediği Senaryolar Var"01 Kasım 2018
Terörle Mücadelede MHP’nin Önerileri Dikkate Alınmalıdır 31 Ekim 2018
ÇAKICI’DAN HÜKÜMETE YOLSUZLUK ÇAĞRISI28 Temmuz 2018
ÇAKICI: CIA ajanı, RAHİBİ hiçbir hastalığı olmadan tahliye ettiriyorsun26 Temmuz 2018
Çakıcı: Söylenecek çok söz var ama sayın Bahçeli’ye söz vermişim25 Temmuz 2018
Terörle mücadele kesintiye uğramamalıdır25 Temmuz 2018
“15 TEMMUZ TÜRK MİLLETİNİN GÜÇLÜ İRADESİNİN GÖSTERGESİDİR”14 Temmuz 2018
ÇAKICI’DAN; CUMHURBAŞKANI'NA ÇAĞRI..!12 Temmuz 2018
"Kimyasal Hadım Değil, İdam"05 Temmuz 2018
Çocuk İstismarcılarını Darağacına Çıkarmak Milletimizin Geleceği...04 Temmuz 2018
Çocuk istismarının çözümü için ne gerekiyorsa varız 03 Temmuz 2018
KORKUYU YENEMEZSEK KAHRAMANLIĞI YÜCELTEMEYİZ 30 Haziran 2018
ALAYINI HADLERİNİ BİLMEYE DAVET EDİYORUZ28 Haziran 2018
Sözde Reisçilere21 Haziran 2018
'ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN YÜZÜNE NASIL BAKACAKSINIZ?21 Haziran 2018
ALAATTİN ÇAKICI'DAN SEÇİM ÖNCESİ AÇIKLAMALAR!17 Haziran 2018
'TERÖRİST CENAZESİNDE AĞLAYANLARLAMI BİR OLACAKTIK?'11 Haziran 2018
CHP VE İP, HDP'Yİ MECLİS'E TAŞIMAYA ÇALIŞIYOR11 Haziran 2018
Türkiye'nin Bugün Ki Terörle Mücadelesinde MHP'nin Payı...10 Haziran 2018
HAİNLERİN SİNSİ PLANLARINI BOZACAĞIZ07 Haziran 2018
Kandil'e operasyon Türk milletinin bekası için06 Haziran 2018
Alaattin Çakıcı'dan Mektup! : Kendime AF İstemiyorum.05 Haziran 2018
Fetö ile Bağlantısı Olmayan Polisler İşlerine Dönmelidir02 Haziran 2018
MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ01 Haziran 2018
VATAN HAİNİ, DÜRZÜ!24 Mayıs 2018
"Alçak Katliam İnsanlık Suçu"16 Mayıs 2018
İP PROVOKASYONA DOYMUYOR09 Mayıs 2018
MHP'li Yönter, babasına hayat veren Uzman Çavuş'a sahip çıktı19 Nisan 2018
12. DÖNEM ASTSUBAY KURSİYERLERİNİN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİDİR.18 Nisan 2018
MHP İl Başkanı Aras'tan Ohal Açıklaması15 Nisan 2018
Uzman Jandarmaların Sorunlarına Dair Kanun Teklifi12 Nisan 2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz, 15 Temmuz gecesini anlattı12 Nisan 2018
Türk Polisi, Milletimizin Ortak Gururudur11 Nisan 2018
MHP Genel Sekreteri Büyükataman'ın Yazlığındaki Hırsızlık09 Nisan 2018
Karataş'tan Polis Haftası Mesajı06 Nisan 2018
Cinsel İstismarın Önlemesine Yönelik Çözüm Önerileri05 Nisan 2018
Avrupa'da PKK'nın Uyuşturucu Pazarı30 Mart 2018
Terörle Mücadeleye Desteğimiz Devam Edecek22 Mart 2018
insanı yaşatmak için kurulmuş tek ordu Türk ordusudur.20 Mart 2018
FETÖ KUCAĞINA OTURUP ÇEMKİRENLERE KARŞI SESSİZ KALMAYACAĞIZ20 Mart 2018
Tarihi tekrar öğretiriz!08 Mart 2018
“ELİ HAMURDAN ÇOK SİLAH TUTAN KADINLARIZ”07 Mart 2018
İLTER’DEN ‘ÜÇ HİLAL’ AYARI05 Mart 2018
"15 Temmuz, cumhuriyet tarihinin en önemli kırılma noktalarından"05 Mart 2018
"Bu Destekten Niye Rahatsız Oluyorsunuz?"04 Mart 2018
Afrin, Teröristlerden Arındırılana Kadar Operasyon Sürecek03 Mart 2018
MHP’li Ersoy: Üniversitelerdeki “Karşıt Görüşlüler” Bakın Kimler! 28 Şubat 2018
AFRİN TEMİZLENECEK24 Şubat 2018
CHP Tercihini; FETÖ’cülerin, Teröristlerin Umudu ve Sözcüsü Olmaktan Yana Kullanmıştır. 23 Şubat 2018
Şehit Musa Özalkan'ın vasiyeti Bahçeli'ye sunuldu23 Şubat 2018
Dünya kamuoyunda ABD'nin kirli planları aydınlatılmalı22 Şubat 2018
'CHP VE AVANESİNİN BU ÇIRPINIŞLARI BOŞUNADIR'21 Şubat 2018
MHP'den şehit ve gazi yakınlarına müjde 20 Şubat 2018
AFRİN BİZİM İÇİN İSTİKLAL MESELESİDİR18 Şubat 2018
Gurbetçilerden Mehmetçik’e destek18 Şubat 2018
İDAM GERİ GELSİN Mİ?18 Şubat 2018
PKK bir barbar çetesidir, terör örgütüdür, mutlaka yok edilmelidir16 Şubat 2018
POLİS ADAYLARINA MÜJDE16 Şubat 2018
ABD suçüstü olmuştur15 Şubat 2018
Afrin’e Girmeyin Demek, Pyd/Ypg’yi Kollamaktır14 Şubat 2018
MHP Grup Başkanvekili Usta'dan şehit ailesine ziyaret 12 Şubat 2018
ABD Dışişleri heyeti PYD/PKK elebaşlarıyla görüştü13 Ocak 2018
Mehmetçik PKK'ya göz açtırmıyor30 Aralık 2017
Koruculardan MHP Milletvekiline Teşekkür 23 Aralık 2017
'Deniz Gezmiş'e sahip çıkmak; Abdullah Öcalan'a, Cemil Bayık'a, Kandil'e, PYD'ye sahip çıkmaktır22 Aralık 2017
Kuşkuları bitirecek şartlar oluşturulsun21 Aralık 2017
Çöl Kaplanı Fahrettin Paşa21 Aralık 2017
Ne Kürdistan'ı ulan..18 Aralık 2017
'NE İŞ YAPTIĞI BELLİ DEĞİL, O KURUMU KAPATIN'16 Aralık 2017
Hiç Kimse PKK Ağzıyla Konuşmasın!14 Aralık 2017
İsmail Türk gözaltına alındı29 Kasım 2017
"Kirli Eller Terörü Kullanıyor"27 Kasım 2017
Terör örgütlerinin aynı merkezden yönetildiği apaçık ortaya çıktı 17 Kasım 2017
"Türkiye'ye ihanet edenlere fırsat vermemeliyiz"08 Kasım 2017
GELDİKLERİ GİBİ GİTMEYE MAHKUMDUR 05 Kasım 2017
FETÖ SORUŞTURMASINDAKİ SİYASİ REFERANSLAR04 Kasım 2017
Uzman çavuşların sorunları Meclis'te03 Kasım 2017
Kimse Türkiye'yi Dize Getiremez.02 Kasım 2017
Patronlarının emrettiği kadar havlayabiliyorlar25 Ekim 2017
Ortadoğu'daki Çirkin Oyunlara Dikkat 21 Ekim 2017
YPG, PKK ve ABD stratejik ortak olmuşlar21 Ekim 2017
TERÖRLE EŞ DEĞER BİR ÜLKE SORUNU: BONZAİ 19 Ekim 2017
'Özel Harekatta kadınlar da erkekler kadar yer alsın' 19 Ekim 2017
DEVLET BAHÇELİ MEYDAN TABELASINA ÇİRKİN SALDIRI13 Ekim 2017
PKK'lı kan emiciler yere yatırılmayacak da koltuk mu tahsis edilecekti11 Ekim 2017
Uzman çavuşlara kadro verilmeli 11 Ekim 2017
MHP İSTANBUL İL BAŞKAN YARDIMCISI SAYLAĞ'DAN AÇIKLAMA29 Eylül 2017
Hulusi Akar, Irak Genelkurmay Başkanı’yla görüştü24 Eylül 2017
TERÖRİST HAK ETTİĞİ CEZAYI ALDI21 Temmuz 2017
Ruhi Ersoy: Karşıt Görüşlü Değil, Terörist!19 Temmuz 2017
15 Temmuz, Çanakkale'de yarım kalan bir hesabın görülmesidir17 Temmuz 2017
“Mazlumun Payına Zalimi Ortak Ettiler”11 Temmuz 2017
15 Temmuz'u Unutmayacağız07 Temmuz 2017
‘MHP SOKAĞI ÇOK İYİ BİLİR’06 Temmuz 2017
YARASALAR AMAÇLARINA ULAŞAMAYACAK05 Temmuz 2017
MHP: Verdiğimiz ihraç listesinin yüzde 15’i geri döndü04 Temmuz 2017
Savcı Sarıkaya'ya parayı, MHP'ye kurultay yolunu açan hakim götürmüş27 Haziran 2017
MHP’li Usta’dan HDP’li vekile ayar 20 Haziran 2017
Sözcü ve Yeniçağ yalancı ve müfteridir19 Haziran 2017
Kışladaki zehirlenme olayı çok vahimdir19 Haziran 2017
Şırnak’ta helikopter düştü!01 Haziran 2017
ABD'lilerin madalyasını reddeden komutan!..12 Mayıs 2017
Bu karar teröre ve teröriste yardım ve yataklıktır10 Mayıs 2017
TÜRK POLİSİYLE GURUR DUYUYORUZ10 Nisan 2017
HUZURUN TEMİNATIYIZ10 Nisan 2017
ABD Belgelerinde Alparslan Türkeş04 Nisan 2017
“Her Hayırcı Terörist Değil Ama Her Terörist Hayırcı”30 Mart 2017
FETÖ'nün iadesi için delile ihtiyaç yok 22 Mart 2017
Tarım Bakanlığı'nda FETÖ operasyonu10 Mart 2017
İstanbul'da helikopter düştü10 Mart 2017
Şehit kaymakamın babası Asım Safitürk Kılıçdaroğlu'nu reddetti09 Mart 2017
AVEA'nın Verdiği BYLOCK Kayıtlarında Hata Var04 Mart 2017
Adıyaman'da 5,5 büyüklüğünde deprem02 Mart 2017
"TERÖR ÖRGÜTLERİ CHP'DEN MEMNUN"20 Şubat 2017
Terörle mücadele bir merkezden yönetilmeli18 Ocak 2017
Teröre karşı bir olalım, iri olalım, diri olalım!11 Ocak 2017
Atatürk’ün yaşayan son askeri idam istedi08 Ocak 2017
"Kendi Pisliklerinde Boğulacaklar"06 Ocak 2017
"Millet olarak Allah'ın izniyle terörizme boyun da eğmeyeceğiz, diz de çökmeyeceğiz"05 Ocak 2017
İzmir'de adliye yakınlarında patlama05 Ocak 2017
TERÖRE TESLİM OLMAYACAĞIZ02 Ocak 2017
ALÇAKLAR HEDEFİNE ULAŞAMAYACAK02 Ocak 2017
FETÖYÜ KORUYANLARA KURUÇAY’DAN ÜLTİMATOM02 Ocak 2017
Hainlerin başına gök kubbeyi yıkacağız01 Ocak 2017
Hiçbir Terör Saldırısı Türk Milletini Korkutamayacaktır01 Ocak 2017
İSTANBUL'DA TERÖR01 Ocak 2017
Buralardan imar geçmez, kaçak kata izin verilmez29 Aralık 2016
MHP:Terörle Mücadelede Hükümete Tam Destek Veriyoruz25 Aralık 2016
TERÖR ÖRGÜTLERİ TÜRKİYE VE TÜRK MİLLETİ DÜŞMANLIĞI ÜZERİNDE İTTİFAK ETMİŞLERDİR23 Aralık 2016
Şehitlere Saygı, Teröre Lanet Yürüyüşü"23 Aralık 2016
El-Bab gazilerine geçmiş olsun ziyareti..22 Aralık 2016
MHP'Lİ ERHAN USTA: BAŞKA SUİKASTLARDA OLABİLİR22 Aralık 2016
TSK'dan Fırat Kalkanı açıklaması21 Aralık 2016
"Münferit bir olay gibi değil örgütsel bir şey gibi duruyor"20 Aralık 2016
Yüksekova ve Cizre "Kahrolsun PKK" Sloganlarıyla İnledi19 Aralık 2016
Biz Hep Birlikte Türk Milletiyiz19 Aralık 2016
Milli birliğimizi muhafaza etmeliyiz…19 Aralık 2016
MHP İstanbul'dan Şehitlere Saygı Yürüşü18 Aralık 2016
Devlet Bahçeli'den Kritik Uyarı!18 Aralık 2016
"Zulmetin ateşini göğsümüzde söndüreceğiz"18 Aralık 2016
MHP'den Fırat Kalkanı açıklaması18 Aralık 2016
“Türk Milleti Hesap Soracaktır”17 Aralık 2016
Teröre Diz Çökmeyeceğiz17 Aralık 2016
Kayseri'de terör saldırısı17 Aralık 2016
İSTANBUL'DA TERÖRE LANET ŞEHİTLERE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ14 Aralık 2016
SİYASİ PARTİLERDEN TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK MESAJI14 Aralık 2016
HDP’li Demirel tutuklandı14 Aralık 2016
Çankaya’da bir ilk! 3 lider ortak açıklama yapıyor14 Aralık 2016
Şehitler tepesine ziyaretçi akını14 Aralık 2016
Liderler Teröre Karşı Çankaya'da Buluştu14 Aralık 2016
STK’lardan Teröre Karşı Ortak Açıklama 14 Aralık 2016
Terör Bir İnsanlık Suçudur13 Aralık 2016
MHP Ankara'dan Çevik Kuvvet’e ziyaret13 Aralık 2016
KANDİL’E TÜRK BAYRAĞINI DİKİN13 Aralık 2016
MHP'li Karataş, Terörü lanetledi,12 Aralık 2016
"TERÖRÜ KENDİ BATAKLIĞINA GÖMECEĞİZ"12 Aralık 2016
"Bunları döktüğü kanla boğarız"12 Aralık 2016
'YILMAYACAĞIZ, KORKMAYACAĞIZ, SİNMEYECEĞİZ'11 Aralık 2016
TERÖRÜ TAMAMEN YOK ETMEKTEN BAŞKA ÇAREMİZ YOK11 Aralık 2016
Türk milleti bu kahpeleri döktükleri kanda boğacak11 Aralık 2016
İstanbul’daki Alçak Terör Saldırısını Lanetliyoruz!11 Aralık 2016
YERLE YEKSAN OLACAKLAR11 Aralık 2016
38 EVLADIMIZ ŞEHADETE ERDİ /'Oklar PKK'yı gösteriyor'11 Aralık 2016
İstanbul Beşiktaş'ta patlama11 Aralık 2016
Fetö’ye karşı birlik çağrısı 08 Aralık 2016
"BURASI TERÖRİST HÜCRESİ DEĞİLDİR"06 Aralık 2016
ÜLKÜ OCAKLARI'NIN TÜRKEŞ SERGİSİNE SALDIRI27 Kasım 2016
MHP'den Suriye'deki saldırı için ilk açıklama24 Kasım 2016
Adana'da patlama!24 Kasım 2016
Hulusi Akar Ermeni vekile haddini bildirdi!20 Kasım 2016
HDP’Lİ TERÖRİSTLERİ CHP SAVUNUYOR11 Kasım 2016
Türk'e kefen biçenin ölümü korkunç olur.”10 Kasım 2016
Diyarbakır'da patlama! Şehit ve yaralılar var04 Kasım 2016
Semih Yalçın: Yeni bir darbeyle karşılaşabiliriz20 Ekim 2016
Gaziantep Mhp’den teröre tepki…16 Ekim 2016
"PKK'NIN 'DON LASTİĞİ"14 Ekim 2016
BU TERÖR BİTECEK BAŞKA YOLU YOK10 Ekim 2016
PKK’yı lanetliyoruz, devletimizin yanındayız09 Ekim 2016
İnegöl Ülkü Ocakları’ndan “Kara Leke 15 Temmuz” tepkisi09 Ekim 2016
Hiç kimse 15 temmuz yaşanmamış gibi hareket edemez05 Ekim 2016
TEMİZLİK EVİN İÇİNDEN BAŞLAR..!03 Ekim 2016
Ülkücü Şehidimiz Recep Haşatlı ve oğlu Mustafa Haşatlı... 03 Ekim 2016
MHP MANİSA İL BAŞKANINDAN SERT AÇIKLAMA 02 Ekim 2016
AMAÇLARI TÜRK-KÜRT ÇATIŞMASI ÇIKARMAK27 Eylül 2016
MHP'den terörle mücadeleye tam destek13 Eylül 2016
MHP'li Erkan Akçay'dan Öcalan Tepkisi13 Eylül 2016
OHAL Kanunu FETÖ'ye Yönelik Olduğu Kadar Diğer Terör Örgütlerini de Kapsamaktadır07 Eylül 2016
Darbelerden en çok zarar gören MHP'dir31 Temmuz 2016
Ordu Bütün Hainlerden Temizlenmelidir25 Temmuz 2016
‘DARBECİLER GELİRSE ÇATIŞIRDIK’23 Temmuz 2016
Temizlemeniz için illa darbe mi olması gerekiyordu?23 Temmuz 2016
Genelkurmay'dan 15 Temmuz açıklaması19 Temmuz 2016
BAŞBAKAN YILDIRIM: 161 ŞEHİDİMİZ VAR16 Temmuz 2016
MİLLETİMİZ DEMOKRASİ VE CUMHURİYETE SAHİP ÇIKTI16 Temmuz 2016
"Büyükşehir Kanunu Terörü Tırmandırdı"15 Temmuz 2016
Fransa yine kana bulandı... 15 Temmuz 2016
Atatürk Havalimanı'nda patlama28 Haziran 2016
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ TERÖRE KARŞI AYAKTA !09 Haziran 2016
TÜRKİYE'NİN TERÖRLE MÜCADELESİ GÜÇLENDİRİLMELİDİR07 Haziran 2016
BAŞKAN EVCİL'DEN ACİL TERÖR ÖNLEM PAKETİ07 Haziran 2016
ALMANYA'YA TEPKİLER DİNMİYOR03 Haziran 2016
Şehit Cengiz Akyıldız'ın katiline müebbet30 Mayıs 2016
"Hani ABD bizi PYD, YPG konusunda anlamıştı"27 Mayıs 2016
Terörün Dokunulmazlığı Olmaz!19 Mayıs 2016
İstanbul Sancaktepe'de patlama12 Mayıs 2016
Bursa'da patlama! Ölü ve yaralılar var27 Nisan 2016
Şehidin Vasiyeti: "Sağ Elinizle Cenazemde Bozkurt Yapın!"27 Nisan 2016
Üç parti 'dokunulmazlıkta' anlaştı14 Nisan 2016
Felaket geliyorum diye diye geldi11 Nisan 2016
Devlet aklının işlemediği bir dönemi yaşıyoruz08 Nisan 2016
KÜRT GÖRÜNÜMLÜ ERMENİLER08 Nisan 2016
Terörle Mücadele yeniden terörle müzakereye mi dönüşüyor?07 Nisan 2016
Milyonları İlgilendiren Skandal!06 Nisan 2016
Memleketi yangın yerine çeviriyorsunuz06 Nisan 2016
İt (Demirtaş)Ürür Kervan Yürür06 Nisan 2016
Serbest bırakılan KCK'lılar, bugün terör olaylarını yönetiyor06 Nisan 2016
MHP'ye dil uzatmadan önce elindeki kanı temizle06 Nisan 2016
OKTAY VURAL O MADDENİN UYGULANMASINI İSTEDİ!02 Nisan 2016
TERÖR İLE MÜCADELE EDEN EVLATLARIMIZI YOK SAYAMAZSINIZ01 Nisan 2016
Hain Saldırıyı Lanetliyorum!01 Nisan 2016
OHAL olsaydı...01 Nisan 2016
İnsanın Temel İhtiyaçlarını Karşılamayı Siyasi Ranta Çevirdiler01 Nisan 2016
Artık Şehit Haberi Almak İstemiyoruz31 Mart 2016
REZA ZARRAP YOLSUZLUĞUN İFADESİ İKEN BUGÜN MİLLİ GÜVENLİK PROBLEMİ Mİ?28 Mart 2016
TARAFTARLAR'DAN TERÖR'E LANET YÜRÜYÜŞÜ28 Mart 2016
Üniversitelerimize hendek kazdırmayacağız26 Mart 2016
İktidar Sınıfta Kalmıştır.26 Mart 2016
PKK terörü, bu kez Hacettepe Üniversitesinde!26 Mart 2016
Yakında şehit, gazi asker ve polisimizi suçlayacaklar. 25 Mart 2016
Saatlik, günlük kiralık apartlar, evler odalar neye hizmet ediyor?25 Mart 2016
Terörün tek sorumlusu AKP’dir25 Mart 2016
TÜRK MİLLETİNİ TERÖRE TESLİM ETMEYECEĞİZ24 Mart 2016

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH