Ana Sayfa > MHP HABER

BU SEÇİMİN SÜRPRİZİ MHP OLACAK!
26 Mayıs 2018
Bu haber 632 kez okundu
Ben ülkücü bir ailenin ülkücü bir kızıyım. Hayatım, sosyal ve özel hayatım tamamen buna uygun olarak geçti. MHP dışında zaten başka bir parti olması söz konusu olamazdı.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

MHP Kocaeli 2. Sıra milletvekili adayı Avukat Hilal Elmas, genç yaşına rağmen deneyimli bir siyasetçi.

2011 yılında ve 7 Haziran seçimlerinde de listede yer alan Elmas, bu dönem Meclis’e gitmeye yakın isimlerden.

İlk başvuruda bulunduğu zaman Türkiye’nin en genç milletvekili adayı olan Elmas, MHP’nin bu dönem Meclis’te güçlü bir şekilde temsil edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Sahada MHP’ye büyük bir teveccüh olduğunu belirten Elmas, seçim sonuçlarının ise ancak sandıklar açıklandıktan sonra belirlenebileceğini ifade etti.

Bu seçimin sürprizinin MHP olacağını öne süren Elmas, cumhurbaşkanlığı seçiminin ise ilk turda biteceğinden emin olduğunu söyledi.

İşte Hilal Elmas ile yaptığımız o keyifli söyleyişi…

*Daha önce de iki kez milletvekili adayı olmuştunuz. Ancak MHP bu dönem ilk defa bir kadın adayı ikinci sıraya koydu, siz bunu bekliyor muydunuz?

-Partimizin 18 Mart’ta yapılan 12. Olağan Kurultayı’nda MHP MYK üyesi olarak seçildim. Daha önce de 2011 seçimlerinde Kocaeli’den 4. sıra milletvekili adayıydım. 7 Haziran’da da yine 3. sıradaydım. 18 Mart’ta yapılan kurultayda MYK’ya girdikten sonra hemen akabinde erken seçim kararı alındı. 21 Nisan’da genel başkanımız; MYK üyeleri, il başkanları ve milletvekillerini Kızılcahamam kampında topladı.

Erken seçime yönelik konuşurken genel başkanımız ‘13 kadın MYK üyemiz var, 13’ü de bizim adayımızdır’ diyerek adaylığımızı aslında kendisi ilan etti. Bundan sonra bize de düşen başvurumuzu yapmak oldu. Nitekim de listenin 2. sırasında değerlendirildik. Listeyle ilgili beklentim yoktu sadece genel başkanın açıklamasından dolayı listede olacağımı biliyordum. Sıralama açıklandıktan sonra tabi ki memnun oldum, onur duydum.

*Peki neden MHP? Yaşınız çok genç, MHP’yi seçme nedeniniz var mı? Ya da başka partilerden size gelen teklifler?

-Ben ülkücü bir ailenin ülkücü bir kızıyım. Hayatım, sosyal ve özel hayatım tamamen buna uygun olarak geçti. MHP dışında zaten başka bir parti olması söz konusu olamazdı. Kaldı ki 25 yaşını doldurur doldurmaz kendi partimizde siyasete başladık. Bizim duruşumuz, ailemizin hatta sülalemizin duruşu da bellidir. Biz illa siyaset yapalım noktasında da değiliz. Ama siyaset yapacaksak bunun tek adresi MHP’dir. Çünkü biz ülkücüyüz. Bugüne kadar bir teklif geldiğini söylemek doğru olmaz. Zaten böyle bir teklifle de bana gelinmeyeceğini herkes bilir.

PARTİYLE İRTİBATIM HİÇ KOPMADI

*Sizin sadece seçim dönemlerinde sahada olduğunuz öne sürülüyor, bu iddialar doğru mu?

– 18 Mart 2011 siyasete giriş tarihim. Siyasete ilk başladığım da adaylıkla başladım. Genel başkanımız aday adaylığı başvurumun hemen ardından beni 4. sıraya yerleştirdi. Hatta o dönem seçilme yaşı 25’di ve ben Türkiye’nin en genç milletvekili adayı olarak kamuoyuna da yansıdım. Siyasete aday sıfatıyla başladığınızda il veya ilçe yönetiminde yer almadığım için partinin toplu organizasyonlarına katıldım. Ama aktif olarak partide bir görevim olmadığı için genelde çalışmalarımı genel merkez düzeyinde yaptım. Hatta MHP adına birçok sempozyuma, parti adına konuşmacı olarak katıldım. Partiyle irtibatım hiç kesilmedi.

*Kocaeli’nin listesi hazırlanırken neler göz önüne alınmış olabilir?

-Liste elbette önemli ama önemli olan Türkiye genelindeki rüzgar. Listenin geneline baktığımızda; Saffet Sancaklı zaten mevcut vekil, yeniden aday olduğunda yerini koruması muhtemeldi. Ben de Erzurumluyum, bu gözetildi. Benden sonraki adayımız Kandıralı, diğer arkadaşımız Manav, bir alt sıradaki arkadaşımız Trabzonlu. Aslında listeye baktığımızda bu hususlar değerlendirilmiş.

Kocaeli’nin listesi, Küçük Türkiye’nin bir mozaiği aslında. Genel başkanımızın özellikle 15 Temmuz sürecindeki duruşunun yansımalarını bizler sahada görüyoruz. Vatandaşlarımız; ‘Biz Devlet beye borçluyuz. Onun duruşu olmasaydı, bu ülke çok farklı noktaya giderdi’ diyorlar. Herkes liderimizin o hain darbe girişimi ve sonrasındaki duruşunu unutmamış. Bu anlamda sahada çok güzel tepkiler alıyoruz, bunun sandığa da yansıyacağını düşünüyorum. Bence seçimin sürprizi MHP olacak.

HER İLÇEYE YETİŞECEĞİM

*Listenizdeki genç sayısı oldukça fazla. Bir de Gebze bölgesinin listede çok alt sıralara konulduğu gerçeği var. Bu iki konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz?

-Milletvekili listelerin aslında ipucu MYK listesinde. Son yapılan kurultayımızda MYK ve disiplin kuruluna 45 genç partilimiz seçildi. Bu da bunun bir işaretiydi. Tüm Türkiye’ye baktığımızda listelerin oldukça genç ve dinamik olduğunu göreceksiniz, bu Kocaeli’de de böyle oldu. Listede bu kadar genç aslında şaşılacak bir durum söz konusu değil. Listemiz açıklandığı andan itibaren tüm adaylarımız her yerdeler; gece, gündüz, sahur demeden çalışıyoruz. Bu kadar genç bir liste olmasaydı bunu kaldıramayabilirdik. Bu kadar genç ismin listemizde olmasının olumlu olarak da yansıyacağını düşünüyorum.

Hepimiz Kocaeli’nin siyasetçisiyiz. 12 ilçenin de adayı benim, her ilçeye yetişeceğim. Benim işlerimin bir kısmı zaten Gebze’de. Haftanın en az iki günü Gebze’ye gidiyorum. Gebze’nin sorunlarını biliyorum. Mesela imarla ilgili ciddi sorunları var hatta o bölgeyle ilgili çalışma da yapacağım. Seçim çalışmamım yarısını Gebze’ye ayıracağım. Gebze’yi ben temsil edeceğim.

*Kocaeli’de MHP neredeyse her dönem bir vekil çıkarmış. Peki bu seçimlerde sizce MHP, kaç vekil çıkarır?

-1999 seçimlerinde Kocaeli’de iki vekilimiz vardı. 7 Haziran’da da iki vekil oldu, gece yarısı gitti. Ama 2 vekillik oyu aldık. Kocaeli’de ikinci vekili biz çıkardık, yurt dışından gelen oylarla kaybettik. Onun dışındaki seçimlerde de bir vekili biz hiç sınırdan almadık; 70 binle bir vekil çıkarken, 125 bin bandında oy aldık. İnşallah bu dönem 2,3,4 vekil çıkaracağız diye umut ediyoruz.

KİMSENİN TAHMİNDE BULUNMASI MÜMKÜN DEĞİL

*Seçim tahmininiz nedir?

-Bu seçimde kimsenin bir tahminde bulunması mümkün değil. Bu seçimde vekil çıkarmayı etkileyen farklı unsurlar var. HDP’nin barajı aşamayacağını düşünüyorum. O nedenle de alınan oylar öncelikle iki ittifak partileri arasında bölünecek. Bu bölünmeden sonra Cumhur İttifakı kaç vekil çıkaracak ona bakmak lazım. Sonrasında da ittifakın içerisinde yer alan iki partinin kendi içerisindeki oy oranları üzerinden dağılım yapılacak. Kimse bence sandıklar açılmadan oy oranları görmeden sağlıklı değerlendirmede bulunamaz. Biz sadece sahadaki değerlendirmeyi yapabiliyoruz. Şuanda 7 Haziran’da bize tepkisi olan kesim bu seçimde bize kucak açıyor.

*Listenin ilk sırasında Saffet Sancaklı var ve kendisine tepkiler var. Siz bu tepkiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

-Saffet bey, partimizde ilimizin tek vekili. MHP’nin Meclis’te de 30 vekili var. Hepsi her komisyonda hatta birden fazla komisyonda görev alıyor. Saffet bey, cumhurbaşkanının yurtdışı gezilerine davet ediliyor ve görev alıyor. Sürekli görevde olduğu için buraya yetişmesi mümkün değil. Biz de diyoruz ki bir vekille bu olmuyor, vatandaşımızın yanında daha fazla vekil görmesi için birden fazla milletvekilini seçtirmesi lazım. Saffet beyin Ankara’da, Türkiye’nin değişik yerlerinde, meclis görevlendirmeleri var. Nitekim kendisi de bunu açıklamış. Saffet bey de çalışkan, kentimizde tanınan ve sevilen bir isim. Tepkinin kısa bir sürelik olduğunu düşünüyorum. Saffet bey herkesin gönlünü alabilecek bir isim.

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ İLK TURDA BİTER

*AK Parti seçmenin bu dönem MHP’ye oy vereceği iddiaları var. Siz böyle bir şeyi sahada gördünüz mü?

-AK Parti ile Cumhur İttifakı yaptık. Biz de onlar da gittiğimiz yerlerde seçmenden öncelikle cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan için oy istiyoruz. Sonrasında da Meclis’te MHP’nin güçlü bir şekilde olması gerektiğini anlatıyoruz. Bizim ittifakımız seçime yönelik yapılmamıştır. Vatandaş sandıkta ne takdir edecek bilmiyoruz ama kendileri en iyi değerlendirmeyi yapacaktır.

*Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turda biter mi?

-Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turda biter, bunda bir sıkıntımız yok. İkinci tura kalmaz. Neye göre kıyaslama yapıyorlar, referanduma göre. Ama referanduma göre bu seçimi değerlendiremezsiniz. Türk milleti ekonomiye göre evet oy veriyor ama şimdi ki dönem asla bir değil. Türk milleti ne gerektiriyorsa onu dikkate alıyor. Sonra ekonomiyi göz önünde bulundurarak oy veriyor. 15 Temmuz süreci yaşanmamış olsaydı belki Türk milleti ekonomiye göre oy verecekti ama şuanda öncelik o değil.

ONLARI PİŞMAN ETMEYECEĞİM

*Son olarak Kocaelililere ne söylemek istersiniz?

-Ülkemizin bulunduğu durumu göze alarak milletimizden beklentimiz Cumhur İttifakının adayı Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeleri istiyorum. Bunun yanı sıra bizi desteklemelerini istiyoruz. 10 yıldır bu kentte avukatım, babam ise 30 yıldır. 2011 yılından itibaren siyasetin içerisindeyiz. Seçilmek nasip kısmet işidir. Seçilsek bir dönem, en fazla iki dönem vekilik süresi. Yaptıktan sonra geleceğimiz yer Kocaeli. Ben burada yaşıyorum, vekillik biterse yine gelip burada avukatlık yapacağım.

Benim kimseye yanlış yapma niyetimiz yok ama olsa bile böyle bir lüksüm yok. Bu zamana kadar müvekkillerimizin vekilliğini yaptım seçilirsem de Kocaeli’nin vekili olacağım. Kocaeli’nin sorunlarıyla ilgilenmeye söz veriyorum. Kendilerinden birinin Meclis’e gitmelerini istiyorlarsa beni desteklemelerini istiyorum. Onları pişman etmeyeceğime söz veriyorum.kocaelifikir/asikurtlarFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer MHP HABER Haberleri

Başlık Tarih
 
MHP SEÇMENLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEK15 Mayıs 2019
Bahçeli'den milliyetçi medyaya iftar14 Mayıs 2019
Be hey alçaklar, ihanetin nesi güzeldir, 12 Mayıs 2019
HIRSIZIN ÜSTÜNÜ ÖRTMENİN MANASI YOK11 Mayıs 2019
MHP'den İstanbul seferberliği09 Mayıs 2019
Bahçeli'den dokunulmazlık çağrısı08 Mayıs 2019
YSK üyelerine çete demek sakat bir zihniyettir08 Mayıs 2019
Parti olarak İstanbul'da seçimin yenilenmesinden yanayız.05 Mayıs 2019
Bahçeli: Hıyanetin üstüne gidilmeli04 Mayıs 2019
MHP'li Yalçın'dan Cumhur İttifakı'ndan rahatsız olanlara cevap03 Mayıs 2019
'3 Mayıs Milliyetçiler Günü ve Cumhur İttifakı' 03 Mayıs 2019
Cumhur ittifakı Türk milletinin takdiri ve ufuk bayrağıdır. 01 Mayıs 2019
'Bu mübarek topraklarda zillet, kaybetmeye mahkûmdur'01 Mayıs 2019
'Zırvaları zaman israfıdır...'26 Nisan 2019
Yanlış hesap milletten döner24 Nisan 2019
CHP'yi siper olarak kullandılar21 Nisan 2019
KUTUPLAŞMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ20 Nisan 2019
Devlet Bahçeli'den Berat Kandili mesajı 19 Nisan 2019
İşte MHP'nin Antalya Programı!19 Nisan 2019
MHP'den Hasan Tahsin Hamlesi19 Nisan 2019
Bu kuru gürültülere pabuç bırakmayız 18 Nisan 2019
Bundan belediye başkanı olmaz14 Nisan 2019
‘BU SOYSUZLAR TEK KELİMEYLE VATAN HAİNİDİR’13 Nisan 2019
MHP Lideri Bahçeli, Ülkücü Şehitler Anıtı'nı ziyaret etti13 Nisan 2019
MHP kampa giriyor13 Nisan 2019
"Yeni bir seçim de düşünülebilir"09 Nisan 2019
KÜTAHYA’YI ÜÇ HİLAL İLE TAÇLANDIRDILAR09 Nisan 2019
MHP'li başkan ! Sözünü tuttu08 Nisan 2019
ÇALIŞANLARI SAVUNUN HALKIN İÇİNDE OLUN!07 Nisan 2019
Türkiye bugünkü sancılı süreci atlatacaktır.05 Nisan 2019
Milliyetçi-Ülkücü Hareket dimdik ve inançla ayaktadır.05 Nisan 2019
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Miraç Kandili mesajı02 Nisan 2019
Devlet Bahçeli'den yerel seçimlere yeni sistem önerisi!02 Nisan 2019
MHP'nin itiraz edeceği yerler01 Nisan 2019
Türkiye üzerinde karanlık hesapları olan mihraklar kaybetmiştir01 Nisan 2019
Cumhur İttifakı hedeflerine ulaşmıştır01 Nisan 2019
Devlet Bahçeli Ankara'da oyunu kullandı31 Mart 2019
'HDP ile yol alanların peşinden gitmeyin'31 Mart 2019
Devlet Bahçeli'den 'intikam' açıklamasına sert tepki30 Mart 2019
"BÜYÜK GAFLETE DÜSÜYORLAR"30 Mart 2019
Beka Bu Seçimin Kaderidir"30 Mart 2019
Cumhur İttifakı siyasi karar ortaklığıdır29 Mart 2019
Kılıçdaroğlu Milliyetçi Olursa Dünya Tersten Döner28 Mart 2019
PUSUDA BEKLİYORLAR28 Mart 2019
İzmir; ilk kurşun demektir.27 Mart 2019
'ABD ATEŞLE OYNUYOR'27 Mart 2019
MHP’Lİ BİRTÜRK’TEN ‘20’DE 20’27 Mart 2019
ÇETİNKAYA, “SAĞLIK ALANINDA DAHA ETKİN OLACAĞIZ”26 Mart 2019
Devlet Bahçeli'den teşkilatlara çağrı!25 Mart 2019
Vakit Birlik Olma Vakti"24 Mart 2019
"Ey katiller, gelin de görelim ..."24 Mart 2019
“1 NİSAN SABAHI AFYONKARAHİSAR EHLİNE EMANET OLACAK”24 Mart 2019
"Biz bu milletin ta kendisiyiz"23 Mart 2019
"Çocuklarımız, ülkemizin yakın geleceğidir"23 Mart 2019
Cumhur İttifakı'ndan Ankara'da tarihi miting23 Mart 2019
ZİLLET İTTİFAKI KUMPASTIR, KOMPLODUR, KARANLIKTIR23 Mart 2019
"CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ HEP ÜLKEDE KRİZ OLMUŞTUR"23 Mart 2019
BU MİLLET, HER TÜRLÜ ZİLLETİ YENECEK GÜÇTEDİR22 Mart 2019
“Ayrıştıran değil, birleştiren belediyecilik”21 Mart 2019
"MİLLİ BEKAYA İNANMAYANLARLA 31 MART'TA HESAPLAŞACAĞIZ"21 Mart 2019
Gelin Cumhur İttifakı'na katılın20 Mart 2019
NEVRUZ BAYRAMI MESAJI ..20 Mart 2019
"ZİLLETE YER YOKTUR"20 Mart 2019
İdamla ilgili adım atılırsa destek veririz20 Mart 2019
TAYTAK, “BÜYÜKKALECİK’TE YENİDEN 3 HİLALİ DALGALANDIRACAĞIZ”19 Mart 2019
MHP'den seçim genelgesi19 Mart 2019
“BAŞKAN ADAYIMIZIN PROJELERİNİN TAKİPÇİSİ BEN OLACAĞIM”18 Mart 2019
İLHAMIMIZ ÇANAKKALE’DİR!17 Mart 2019
Ey Haçlılar Biz Buradayız Gelin de Görelim17 Mart 2019
CUMHUR İTTİFAKI TÜRKİYE’NİN UFKUNDA YILDIZ GİBİ PARLAMAKTADIR17 Mart 2019
MHP Lideri Devlet: Hesapsız bir ittifak kurduk16 Mart 2019
Denizli’de Cumhur İttifakına büyük ilgi var16 Mart 2019
Yok öyle yağma . . . "Türk milletini asla yenemeyecekler"15 Mart 2019
ADANA’DA ÜLKÜCÜLER “ZAFER”E ODAKLANDI!15 Mart 2019
“ÇAMUR ATANLAR KAYBETMEYE BAŞLAMIŞTIR”15 Mart 2019
Devlet Bahçeli Manisa'daki yatırımların açılışını yapacak 14 Mart 2019
MHP'Lİ ÖZTÜRK'TEN SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİNE KADRO TEKLİFİ14 Mart 2019
SAHTE SENETÇİLERE ANKARA'YI BIRAKMAYACAĞIZ14 Mart 2019
"BEKA YOKSA VATAN YOKTUR"14 Mart 2019
Biz bu ülkede kardeşlik hukukunu bozdurmayacağız13 Mart 2019
Biz Ne Mutlu Türküm Diyenlerin son kalesiyiz13 Mart 2019
Hainler Kürdistan’da kazanacağız der, ne CHP ne de İP ses çıkarmaz13 Mart 2019
BEKA DİYORUZ AMA GERÇEK SORUN BELLİ OLDU: KEMAL, MERAL, TEMEL13 Mart 2019
Daha güzel yarınlar için beraber yürüyelim13 Mart 2019
MARŞIMIZ, MİLLİ MÜCADELE AZMİNİN KUTLU BİR ESERİDİR”12 Mart 2019
CHP zillettedir. Zillet İP’e dolanmıştır. 12 Mart 2019
YA BEKA DİYECEĞİZ YA DA BELAYA RAZI OLACAĞIZ12 Mart 2019
MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye anlamlı ziyaret12 Mart 2019
Taşdoğan'dan 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Mesajı...12 Mart 2019
İstiklal Marşı beka ve hürriyet mücadelemizin destanıdır 12 Mart 2019
Ezanı ıslıklamak millete ihanettir11 Mart 2019
Eskişehir küllerinden yeniden doğmalıdır11 Mart 2019
"Milletimiz, taviz vermeyecektir." 11 Mart 2019
MİLLİYETÇİ HAREKET’İ HEP BİRLİKTE ZİRVEYE ÇIKARACAĞIZ10 Mart 2019
"Cumhur İttifakı Türkiye’nin istikbalini inşa etmiş siyasi bir yapıdır"10 Mart 2019
'Beka sorunlarımız ağırlaşmıştır'10 Mart 2019
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Söğüt'te Ertuğrul Gazi Türbesini ziyaret etti10 Mart 2019
“YERELDE İKTİDAR OLACAĞIZ”10 Mart 2019
Dolayısıyla bu seçimler beka seçimidir.10 Mart 2019
‘Türk Milleti yeni siyasi senaryolara mani olacak’08 Mart 2019
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ08 Mart 2019
Nasıl bir gaflet ve dalalet, ne büyük bir felaket07 Mart 2019
"EHLİNE EMANET"07 Mart 2019
MHP’den Uşak’ta gövde gösterisi06 Mart 2019
"Burası Kürdistan Değil"06 Mart 2019
Devlet Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na sert sözler! Zihniyetini deşifre etti05 Mart 2019
“Afyon Belediye Başkanı Çetinkaya Olacak”05 Mart 2019
BİR DELİ TAŞ MI ATTI NE?03 Mart 2019
MHP İZMİR İL BAŞKANI ŞAHİN’DEN İYİ PARTİ’YE SERT ÇIKIŞ03 Mart 2019
Devlet Bahçeli: ‘9 Mart’ı CHP artık özlemesin’03 Mart 2019
Devlet Bahçeli: Ankara zillet akınını püskürtecektir03 Mart 2019
Hamdi Ayan "MHP'li Belediyelerde yaşam memnuniyeti görüyoruz"28 Şubat 2019
Tarih cahilleri bekayı bilmez28 Şubat 2019
HİZMET İÇİN SORUNLARI BİLMEK GEREKİYOR28 Şubat 2019
Birilerinin Başkanı Olmayacağız27 Şubat 2019
MHP Lideri Bahçeli: Zilletin bir numaralı destekçisi PKK’dır 26 Şubat 2019
Diğer adaylar kitabımı okusun!25 Şubat 2019
Beka giderse dünyamız gider, hayatımız söner 23 Şubat 2019
"Gerçek Projelerle Seçimlere Gireceğiz"22 Şubat 2019
ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN ADI BİR ÜNİVERSİTEYE VERİLDİ22 Şubat 2019
ÜNİVERSİTELERDE KAN DEĞİL, MÜREKKEP AKSIN!20 Şubat 2019
"HERKESTE BİR SOĞAN EDEBİYATI VAR”20 Şubat 2019
MHP 55 belediyenin tamamına talip!18 Şubat 2019
AFYON KÜÇÜLEN DEĞİL, BÜYÜYEN BİR ŞEHİR OLACAK17 Şubat 2019
İyi Parti’nin başkanları MHP saflarına katıldı!15 Şubat 2019
Cumhur ittifakı ruhundan asla ayrılmayacağız 15 Şubat 2019
"MHP sadece siyasi parti değildir" 14 Şubat 2019
Türkiye’de Kürdistan diye bir yer yoktur!13 Şubat 2019
MHP’liler hiçbir yarıştan ve kavgadan kaçmaz12 Şubat 2019
“GÖNÜLLERE DOKUNMAK YETMEZ GÖNÜLLERİ FETHEDECEĞİZ”12 Şubat 2019
TAŞDOĞAN VE ENGİNYURT’TAN GÜNEYDOĞU ÇIKARMASI11 Şubat 2019
MHP lideri Devlet Bahçeli’ye 121 yıllık hediye11 Şubat 2019
“BİR ÜLKÜNÜN PEŞİNDE” ŞAN VE ŞEREFLE DOLU KOSKOCA 50 YIL "09 Şubat 2019
Devlet Bahçeli: ‘O üniversitenin adı değişiyor’09 Şubat 2019
MHP siyasette yarım asrı devirdi08 Şubat 2019
Karapıçak’tan Manifesto Gibi Açıklama08 Şubat 2019
Kars'ta ihraç edilenler geri alındı07 Şubat 2019
Ey Başları Kumda Olan Gafiller07 Şubat 2019
Topyekün kalkınacağız, ilk işimiz Yerel Yönetimler Birliği olacak07 Şubat 2019
‘Bir ülkünün peşinde 50 yıl’06 Şubat 2019
GENEL BAŞKANIMIZIN EMİR VE TALİMATLARI BAŞIMIZIN ÜSTÜNDEDİR.05 Şubat 2019
Her şey tamam! Açılış için lider Devlet Bahçeli’yi bekliyor05 Şubat 2019
Çetinkaya’dan ‘Özel İnsanlar’a yönelik sosyal projeler05 Şubat 2019
MHP Lideri Bahçeli'den 'İlber Ortaylı' açıklaması04 Şubat 2019
MHP İLÇE BAŞKANLARI İMAMOĞLU’NDA TOPLANDI03 Şubat 2019
Bak Sayın Kılıçdaroğlu…02 Şubat 2019
Semih Yalçın: ‘MHP’nin fikir noktası milli mücadeledir’02 Şubat 2019
“Projelerimiz taklit ediliyor”31 Ocak 2019
DEVLET BAHÇELİ: İSTANBUL’DA BEKLEDİĞİMİZ ZAFERE ULAŞACAĞIZ31 Ocak 2019
Devlet Bahçeli: "31 Mart seçimleri, yeni hükümet sisteminin ilk demokratik imtihanıdır.25 Ocak 2019
Mustafa Yıldızdoğan’a Devlet Sanatçılığı Ünvanı Verilsin19 Ocak 2019
Çetinkaya’dan dedikodulara cevap; “söz konusu bile değil!”17 Ocak 2019
“YA BEKA YA BELA”17 Ocak 2019
VATANDAŞ TALEP EDECEK, BİZ YERİNE GETİRECEĞİZ16 Ocak 2019
“ABD BAŞKANI YİNE ŞAŞIRMIŞ”15 Ocak 2019
EMEKLİDE, ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANDA KONUT SAHİBİ OLACAK13 Ocak 2019
"Türk milletinin kaderi Milliyetçi Hareket ile özdeştir"12 Ocak 2019
Bahçeli’den MYK’de ‘milli beka’ vurgusu09 Ocak 2019
Kazanan Cumhur İttifakı olacak08 Ocak 2019
“HERKES AYAĞINI DENK ALSIN”08 Ocak 2019
Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz07 Ocak 2019
Başkan Avcı: Gurur verici esin kaynağı05 Ocak 2019
Bahçeli’den MHP teşkilatına seçim genelgesi04 Ocak 2019
FİTNE PEŞİNDE KOŞANLAR KARŞILARINDA BİRLİK BERABERLİĞİMİZİ BULUR !01 Ocak 2019
DEVLET BAHÇELİ'DEN YENİ YIL MESAJI31 Aralık 2018
MHP 402 adayını açıkladı30 Aralık 2018
Mehmet Taytak 2018 yılını değerlendirdi28 Aralık 2018
Bahçeli, Mehmet Akif Ersoy'u Ölüm Yıldönümünde Andı27 Aralık 2018
BU OLAY İLK KEZ YAŞANIYOR27 Aralık 2018
Bahçeli, küresel bir zirve yapılmasını da önerdi. 26 Aralık 2018
‘YER GÖK TİTREMELİDİR’22 Aralık 2018
"Vazifeye Atılmanın Vaktidir"22 Aralık 2018
Özyavuz Şanlıurfa'nın Sorunlarını TBMM'de Dile Getirdi19 Aralık 2018
MHP Gaziantep il başkanlığı yönetimine 51 yeni isim atandı18 Aralık 2018
Çorum'da MHP'ye Teveccüh Arttı"18 Aralık 2018
MHP fedakârlıkların partisidir. 17 Aralık 2018
BİZİM KAVGAMIZ, MİLLETE HİZMET KAVGASIDIR!..16 Aralık 2018
Avcı : Dilimize, dinimize, emeğimize ürünümüze sahip çıkmalıyız!16 Aralık 2018
AVCI’DAN“TUTUM,YATIRIM VE TÜRK MALLARI HAFTASI’NDA ÖNEMLİ MESAJLAR16 Aralık 2018
‘Türklüğün Omurgası Türkçedir’16 Aralık 2018
“ÇOK ÇALIŞACAĞIZ VE HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”13 Aralık 2018
“MESELE MİLLET MESELESİ”12 Aralık 2018
YEREL SEÇİMLERLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR11 Aralık 2018
HİÇBİR MAKAM VE MEVKİ SADAKATİMİZİN ÜZERİNDE DEĞİLDİR11 Aralık 2018
MHP’DE 152 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DAHA BELİRLENDİ09 Aralık 2018
MHP BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR09 Aralık 2018
MHP’li vekilden iddialı çıkış!08 Aralık 2018
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ BOZÜYÜK BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI SELAHATİN DOĞAN’IN BASIN AÇIKLAMASI07 Aralık 2018
MHP’li Yalçın’dan ”Bir şarlatana cevap”07 Aralık 2018
İzmir'de MHP'li Kadınlardan Anlamlı Etkinlik06 Aralık 2018
“Cumhur İttifakı’na saygılıyız”05 Aralık 2018
Devlet Bahçeli: ‘Herkes Kaçacak Delik Arar’04 Aralık 2018
Kocamaz’a sert tepki!03 Aralık 2018
Algı Çalışmaları Bizi Etkilemez03 Aralık 2018
Aday çıkartmamak mantığa aykırı!02 Aralık 2018
Bahçeli: Görüşmeler olumlu, uzlaşılan alanlar var01 Aralık 2018
Taytak’tan partililere önemli uyarılar30 Kasım 2018
İzmir Türk Milletinin Anadolu’ya vurduğu mühür, 30 Kasım 2018
MHP’de engellilerle anlamlı buluşma29 Kasım 2018
LİDERİMİZİ MAHCUP ETMEYECEĞİZ27 Kasım 2018
AVCI’DAN BAŞKANLARA TEŞEKKÜR, ERSOY’DAN “BİRLİK” MESAJI27 Kasım 2018
TEŞKİLATIMIZ CUMHUR İTTİFAKI’NIN ÖNEMİNİ KAVRAMIŞTIR26 Kasım 2018
MHP’DEN YEREL SEÇİMDE SÜRPRİZ ADAYLAR25 Kasım 2018
MHP hükümet sistemini korumak için her türlü fedakarlığı yapar25 Kasım 2018
Her zafer bedel ister, sabır ister, akıl ister, gönül ister, 24 Kasım 2018
Bahçeli, Antalya'da Partisinin İl Binasını Açtı24 Kasım 2018
Devlet Bahçeli ‘Hiç kimse vazgeçilmez değildir’24 Kasım 2018
MHP ADANA’DA PAROLA: MUTLAK BAŞARI!22 Kasım 2018
MHP’nin Antalya kampı yarın başlıyor22 Kasım 2018
Devlet Bahçeli talimat verdi! Tüm illere gönderiliyor…22 Kasım 2018
Sadir Durmaz’dan Burhanettin Kocamaz açıklaması!20 Kasım 2018
‘Zillet ittifakının oyunlarına izin vermeyeceğiz’20 Kasım 2018
MHP’de 30 belediye başkan adayı belli oldu19 Kasım 2018
"İzmir'e Yakışan Bir Kentsel Dönüşüm "19 Kasım 2018
MHP aday adaylarından proje istiyor18 Kasım 2018
Belediyeler MHP’ye yakışır17 Kasım 2018
MHP Lideri Bahçeli’den önemli açıklama17 Kasım 2018
MHP'de Yerel Seçim Hazırlıkları16 Kasım 2018
MHP’de 5 büyükşehir belediye başkan adayı belli oldu15 Kasım 2018
“ASIL HEDEF TÜRKİYE’DİR, TÜRK MİLLETİDİR”13 Kasım 2018
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den af açıklaması11 Kasım 2018
“HİÇ KİMSENİN ADAYLIĞI GARANTİ DEĞİLDİR”11 Kasım 2018
“Atatürk, Türk Milletinin Ortak Değeridir.”11 Kasım 2018
ABD: Akıllarınca YPG’yi sivriltip PKK’yı sobeliyorlar.08 Kasım 2018
Devlet Bahçeli: ‘Asıl siz kimsiniz’06 Kasım 2018
"Borçsuz ve üreten bir belediye haline geldik"05 Kasım 2018
Semih Yalçın Oğuzeli'nde04 Kasım 2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, Kilis'te parti binasının açılışını yaptı04 Kasım 2018
Bahçeli noktayı koydu! ‘Tek başımıza katılacağız’01 Kasım 2018
MHP Adana İl yönetimi “Andımız” ile başladı!29 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den açıklama29 Ekim 2018
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor28 Ekim 2018
Türkiye Cumhuriyeti birliğini sonuna kadar koruyacak28 Ekim 2018
"Kürdistan hayallerini başlarına yıktık"28 Ekim 2018
Bahçeli'den Vekillere Talimat28 Ekim 2018
MHP’den 4 kanun teklifi24 Ekim 2018
İttifak beklentimiz, ittifak arayışımız kalmadı23 Ekim 2018
Devlet Bahçeli’den ‘AF’ tepkisi22 Ekim 2018
"Adı ve andı olmayan bir millet olur mu?"21 Ekim 2018
Devlet Bahçeli il başkanlarıyla bir araya geldi20 Ekim 2018
"ANDIMIZIN OKUTULMASI MÜMKÜN HALE GELMİŞTİR"20 Ekim 2018
MHP’den teşkilatlara “provokasyon” uyarısı18 Ekim 2018
Türkiye, ABD’nin 51’inci Eyaleti Falan Değildir17 Ekim 2018
Avcı'dan, Bahçeli'ye yönelik saldırılara tepki...08 Ekim 2018
Recai Yıldırım dualarla anıldı08 Ekim 2018
MHP’nin Feke’de Belediye Başkan Adayı Ahmet Sel08 Ekim 2018
SAMSUN ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİTLER İÇİN MEVLUT DÜZENLEDİ.08 Ekim 2018
‘İYİ PARTİ BUNUN ALTINDAN KALKAMAZ’30 Temmuz 2018
MHP LİDERİNDEN ABD’YE SERT TEPKİ28 Temmuz 2018
Askıda ekmek”te ilk adım Adana’dan!27 Temmuz 2018

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH