BİZİ İHRAÇ EDECEKLER ALGISI YARATIYORLAR

17 Aralık 2017
452 Haber Okunma   0 Haber Yorum

İyi Parti toplantısına katılan herkesin ihraç edildiği iddialarına MHP İl Disiplin Kurulu Başkanı Yılmaz Çakıroğlu sert cevap verdi. Çakıroğlu, “Kimse İyi Parti toplantısına katıldı diye ihraç edilmedi, edilmez” ifadesini kullandı

MHP İl Disiplin Kurulu Başkanı Yılmaz Çakıroğlu öncülüğünde Gölcük Tirvana Garden Bistro Cafe’de üyeleriyle birlikte bir araya geldi.

Toplantıya MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, İl Sekreteri İzzet Erdem, MHP Gölcük İlçe Başkanı Bilal Çakır katıldı. Kamuoyundaki iddialara cevap veren ihraç rakamlarının doğru olmadığını ifade eden MHP Kocaeli İl Disiplin Kurulu Başkanı Yılmaz Çakıroğlu, Kocaeli’nde 4 yıl içerisinde sadece 60 kişinin ihraç edildiğini söyledi.

Çakıroğlu, “Kimse İyi Parti toplantısına katıldı diye ihraç edilmedi. Temel nokta ise hakaret içeren beyanlardır” dedi.  

BİZİ İHRAÇ EDECEKLER ALGISI YARATIYORLAR

İyi Parti’nin toplantılarına katılanlar ihraç edilecek iddialarına ise MHP Kocaeli İl Disiplin Kurulu Başkanı Yılmaz Çakıroğlu sert cevap verdi; “Arkadaşlar kahraman olmak için bizi ihraç ettiler algısı yaratıyorlar. Bizi ihraç ettiler, ön safhadan yer verin diyorlar. Oysa kimse İyi Parti toplantısına katıldı diye ihraç edilmedi. Biz kimseyi disiplin kurulu olarak sahte kahraman yapmayacağız” ifadelerini kullandı.  

İYİ PARTİ TOPLANTISINA KATILDI DİYE KİMSE İHRAÇ OLMAZ

“Hatadan dönmek erdemdir. Hatadan dönerse gelebilir. Siyasi partinin sermayesi insandır. Hatadan dönen kişi MHP’nin kurumsal yapısına zarar vermediyse, hakaret etmediyse tabi ki dönebilir.


Kurumsal yapıya, liderine hakaret yazışmalarına bulunduysa gelemez ama bir dinleme amaçlı toplantılarına gittiyse ihraç edilmez. Sadece İyi Parti’nin toplantısına gitti diye kimse ihraç edilmez”

İHRAÇLAR AFAKİ DEĞİL BİLGİ VE BELGEYE DAYANIR

“İhraç edilenlerin esas gerekçeleri basın yoluyla veya sanal âlemde hakaret yazışmaları olduğundan dolayıdır. Hepsi bilgi ve belgeye dayalıdır. Afaki olarak kimse ihraç edilmemiştir. Bu arkadaşların çoğu disiplin sürecinde savunmaya dahi gelmemiştir. Tüzük gereği ifade vermeye gelmeyenlerin ihracı kesinleşir. Savunma yapmadığı için suçu kabullenmiş sayılır.  

4 YILDA KOCAELİ’NDE 60 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ

“En fazla ihraç Gölcük’tedir. Diğer ilçelerde o kadar ihraç yok. Basında yansıtıldığı gibi sadece parti içi muhalefet olduğu diye ihraç edilmemişlerdir aksine, hakaretten dolayı ihraç edilmişlerdir.

Kamuoyunda abartıldığı gibi ihraç sayısı doğru değildir, son dört yılda Kocaeli’nde 60 kişi ihraç edilmiştir. Temel nokta ise hakaret içeren beyanlarıdır.  

KİM HATA YAPARSA BEDELİNİ ÖDER


“Birileri basınla oynamayı çok seviyor. Biz ilk defa size röportaj verdik. Disiplin hassas konudur. Kim hata yaparsa bedelini öder.

MHP kuralları ve tüzüğü olan köklü bir partidir. Bu yapı kurumsal bir yapıdır. Kendini korumasını bilir. Tek yetkili il başkanımızdır. Basınla ilgili parti içi meseleleri basına yaymayı doğru bulmuyoruz. Birileri malzeme olarak kullanılıyor. Onların tercihidir. Partimizle işleri bitmiştir” dedi. kaynak:
Kocaeli Koz.com

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber