BİR EVLADI RESUL'ÜN TÜRK MİLLİYETÇİLİK ANLAYIŞI

29 Aralık 2016
672 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Buyuk ustad Aydınlar Ocağı'nda verdiği bir konferansta konferansı yöneten kişinin Türk-İslam Ülküsünden rahatsız olduğunu hissettirmesi üzerine "ben Afrika'nın ortasında dünyaya gelmiş ve bu akla da sahip olsaydım tereddütsüz Türk Milliyetçisi olurdum: Çünkü ben Türk Milletinin de, İslam Alemin de, mazlum milletlerinin de kurtuluşunun Türk milliyetçilerinde, Türk - İslam Ülkücülerinde olduğuna amentüye iman ettiğim gibi inanıyorum" dediği anlatılır. ''Ülkücülük sadece bir inanç değil, bir kimlik değil, her türlü baskılara, zulümlere karşı sönmeyen, söndürülemeyecek olan bir meşaledir.'' diyerek moral ve sabır telkin etmiştir.

Kendini AIIah ve ResuIü'nün davasına adamış, sırf AIIah rızası için canını, maIını ve mevkiini, din ve devIeti, müIIk ve miIIeti için fedaya hazır, şanIı, mukaddes, ay yıIdızIı bayrağın göIgesinde döğüşen, nefsini düşünmeyen ve üIküsüne fani oImuş yiğitIerdir. 

OnIar büyük ve şanIı tarihimizin doğurduğu, AIIah ve ResuIü'nün hizmetine sunuImuş ve küfrün bütün oyunIarını bozan, cesaretini kıran, yoIunu kesen kadroIardır. BunIar Mümin'Iere karşı aIçak gönüIIü, kafirIere karşı onurIu ve zorIu, AIIah yoIunda savaşanIarı kınayanIarın kınamasına aIdırmayan yiğitIerdir. Bu nesiI AIIah'ın İsIam aIemine ihsanıdır.

Türk, bütün varlığı ve heyecanı ile İslamiyet'e koşarken hasretle beklediği   dine kavuşmanın mutluluğunu yaşamıştır. "Allah'tan başka ilah yoktur"   diyen, "cihat" emri ile "alplik ruhunu" besleyen, öte yandan "hak yolda"  alimlerin akıttığı mürekkebi, şehit kanından daha mübarek bulan İslamiyet, kısa zamanda Türk'ün ruhunu keşfetmekle kalmamış, Türk'ü  yeniden Türk'e buldurmuştur.  

                                                                  

                                                                 ***

 

     İşte büyük mütefekkir  Seyyid Ahmet ARVASİ..!

     Mübarek deha İslam'ı hakkıyla yaşamak ve yaşatmak adına ömrünü ortaya koyarak ecdadın yolundan gitme gayesinde olmuştur hep..

Ondan öğreneceğimiz o kadar çok şey var ki... Cenabı Allah yolunu yolumuz eyler inşallah.

Bizler asla kafatasçı olmayıp, lanet olası bir ırkçılığın peşinde de değiliz. 

Bizler Seyyid Ahmet  Arvasi hazretlerinin hedef gösterdiği yaşantısı ile kimliğini kaynaştırmış, dünün Osmanlısı, geçmişin Selçuklusu, bugün ise Seyyid Ahmet Arvasi'nin mefkuresini benimseyen Türk milliyetçileriyiz.

                                                                ***

 

Buyuk ustad Aydınlar Ocağı'nda verdiği bir konferansta konferansı yöneten kişinin Türk-İslam Ülküsünden rahatsız olduğunu hissettirmesi üzerine "ben Afrika'nın ortasında dünyaya gelmiş ve bu akla da sahip olsaydım tereddütsüz Türk Milliyetçisi olurdum:

Çünkü ben Türk Milletinin de, İslam Alemin de, mazlum milletlerinin de kurtuluşunun Türk milliyetçilerinde, Türk - İslam Ülkücülerinde olduğuna amentüye iman ettiğim gibi inanıyorum" dediği anlatılır.

''Ülkücülük sadece bir inanç değil, bir kimlik değil, her türlü baskılara, zulümlere karşı sönmeyen, söndürülemeyecek olan bir meşaledir.'' diyerek moral ve sabır telkin etmiştir.

Büyük üstad Arvasi Hoca; İslam'ın ve Türk'ün aşığı idi. 

Türk Milleti'ne düşmanlığın İslam düşmanlığına eş olduğunu, Anadolu'da Türkler güçlü olduğunda bütün Müslümanların rahat olduğunu, Anadolu'dakiler güçsüz olunca İslam dünyasının sömürüldüğünü tespit etmiştir..!

                                                                   ***

Seyyid Ahmet Arvasi, memleketimizi bölmek ve parçalamak için sürekli körüklenen Alevi-Sünni meselesi konusunda ise; gerçek bir müminin vicdanında Sünni ve Alevi kavramları birbiriyle çatışan değerler değildir. 

Gerçek bir mümin, bu kavramların bir diğeri ile çatışan değerler biçiminde yorumlanmasına tahammül edemez. 

Kara ve kızıl emperyalizmin bu konudaki oyunlarını bozar. Gerçek Sünniler gerçek Alevilerdir, yahut gerçek sunnilerdir der.

                                                            ***

 

Seyyid Arvasi Hoca'nın Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde sürekli olarak etnik ve kültürel farklılıkların kışkırtılması karşısında ortaya koyduğu tespitle günümüze ışık tutmaktadır Türk İslam Ülküsü adlı eseriyle. . !

Doğu Anadolu'da yaşayan kardeşlerimiz hem Müslüman hem de öz be öz Oğuz çocukları oldukları halde emperyalizmin tahribatı ile  buna karşı ilmi ve milli tedbirler alınamadığı için- zorla yabancılaştırılmışlardır, yahut öyle gösterilmişlerdir diyerek söyle devam eder...

Siyasi kürtçülük yapanlar, daha dün vatanımızı işgal eden Moskof sürüleri ile işbirliği yaparak Doğu'da akıl almaz katliamlara girişen, hiç ayrım yapmaksızın bütün Doğu'yu kana ve göz yaşına boğan zalim Ermenileri ''kardeş'' ilan edinmiş, onlarla ortak örgütler kurmuş, yurt içinde ve yurt dışında olmadık ihanetlere başvurmuş, kandırılmış veya satın alınmış hainlerdir der!''

Cenabı Allah yolunu yolumuz eyler inşallah. . !

Terk-i dünya edişinin  yıldönümünde Seyyid Ahmet Arvasi'yi rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum..!

Selam ve dua ile. .!


Cafer KARDAŞ 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber