BEN LİDER DEVLET BAHÇELİ GİBİ ÜLKÜCÜ ARIYORUM

02 Haziran 2017
1132 Haber Okunma   1 Haber Yorum

Ben Hz. Ebu Bekir gibi yaradanına, fikrine, hedefine ve arkadaşlarına sadakatli; Hz. Ömer gibi her işinde arkadaşları ve toplumla olan münasebetlerine mutlak manada adaletli; Hz. Osman gibi yüksek hayâ, nezaket ve vefa sahibi; Hz. Ali gibi ilim sahibi ve cesaretli olmaya gayret eden Lider Devlet Bahçeli gibi Ülkücü arıyorum.

Ben Arkadaşlarının omuzlarına basarak bir yerlere gelen, sonra da aynı arkadaşlarını tanımayan değil; kendini o yerlere getiren insanları unutmayan, vefalı davranan; bulunduğu makamı, kendisini tatmin için değil, arkadaşlarına, çevresine ve davasına hizmet etmek için işgal eden Lider Devlet Bahçeli gibi Ülkücü arıyorum.

Ben Allah'ın huzurunda diz çöküp, nerede benim Ülküdaşlarım diye dua makamından yalvaran... Ve gönüllerini ötelere doğru kanatlandırıp çile köşelerinde, "Benim Ülküdaşlarım var" diyerek bir kaç damla göz yaşı dökebilecek Lider Devlet Bahçeli gibi Ülkücü arıyorum.

Ben Hz. Ebu Bekir gibi yaradanına, fikrine, hedefine ve arkadaşlarına sadakatli; Hz. Ömer gibi her işinde arkadaşları ve toplumla olan münasebetlerine mutlak manada adaletli; Hz. Osman gibi yüksek hayâ, nezaket ve vefa sahibi; Hz. Ali gibi ilim sahibi ve cesaretli olmaya gayret eden Lider Devlet Bahçeli gibi Ülkücü arıyorum.

Ben, bu neslin oluşmasında; saçları ağartan bir süreç, emek, bilgi ve ter vardır. Diyet istendiğinde, er töresince diyet ödeyip, idam sehpalarında sevdasını ve sevdiklerini satmayanlar vardır. Gönül yaylalarında Devlet ebet müddeti arayan; alınlarında gerçek Ülkücülük tuğrasının ışıltılarını taşıyan Lider Devlet Bahçeli gibi Ülkücü arıyorum.

Ben, İdeallerini gerçekleştirme uğruna her türlü zorluğa göğüs gerebilecek baskılar ve engellemeler karşısında yılmayacak, yeise düşmeyecek, azimli, cesaretli ve ümitli zor günlerde kamp değiştirmeyen, idealinden vazgeçmeyen, mücadeleci, derin nefesli ve çetin yürekli Lider Devlet Bahçeli gibi Ülkücü arıyorum.

Ben, Kutlu yolculuğa çok küçük hesaplarla çıkan ve bu sebeplerle çabuk dökülen değil, büyük hedeflere ulaşmak için büyük hesaplar ve bu yolda yokuş ve engelleri aşabilecek azim ve kararında olan Lider Devlet Bahçeli gibi Ülkücü arıyorum.

Ben, Dün neyi savunuyorsa bugün de aynı çizgide savunmaya devam edebilen, dünkü dava arkadaşlarıyla lider, teşkilat ve fikir birliği içerisinde bugün de aynı kaderde, tasada, kıvançta beraber olabilen Lider Devlet Bahçeli gibi Ülkücü arıyorum.

Ben, Geçici hevesler ve süfli gayeler peşinde koşmayan, basite, kolaya değil, zora, büyüğe ve çileye talip olmuş Lider Devlet Bahçeli gibi Ülkücü arıyorum.

Ben, Hak bildikleri yolda emin ve kararlı adımlarla yürürlerken, karşılaştıkları zorluklara, dedikodulara, iftiralara, işkencelere aldırmadan, yılmadan ve çeşitli komploları bertaraf ederek, Lider, Teşkilat ve Fikir birliğiyle hedefe doğru ilerleyen Yiğit Ülkücülere sahip çıkacak Lider Devlet Bahçeli gibi Ülkücü arıyorum.

Ben her gün akşam yatmadan önce, bugün Allah için ne yaptım sorusunu kendine sorabilen, zaman zaman kendi öz eleştirisini ve muhasebesini yapabilen ve böylece sürekli daha iyiye, daha güzele ve daha doğruya gitmeyi hedefleyen Lider Devlet Bahçeli gibi Ülkücü arıyorum.

Ben şan, şöhret veya macera için yola çıkmış basit ruhlu değil, malımı, mülkümü, namusumu ve sırrımı emanet edebileceğim, emanete ihanet etmeyecek, güvenilir, itimat edilir, karakterli, iyi niyetli, inançlı ve samimi Lider Devlet Bahçeli gibi Ülkücü arıyorum.

Ülkeye, millete hizmet ödülünü Allah'ın rızasını ve kulun duasını kazanmak olarak görenler; artık bu zafere talip, zafer ordusunun içindeki yerlerini alan; hırsı, inadı, iddiası aklının önüne geçmeyecek değerler bulunmalıdır. Ben edep ve töreye, nezaket ve hoş görüyü elden bırakmayan, her türlü çileye talip ama pay istemeyen, Allah'a, Kuran'a, Bayrağa ve Ülkü yolundaki yeminini hatırlayan Lider Devlet Bahçeli gibi Ülkücü arıyorum.

 

Zakir TOPDUR
Zakir TOPDUR

ÜlkücüMedya

Yorumlar(1)
  sadık ünaldı:
[03.06.2017 - 00:06]  
harika bir yazı harika bir yorum zakir başkanım kalbi saygılarımla yazılarınızdan bazen alıntılar yapıp paylaşıyorum lütfen hakkınıız helal ediniz dua ile,ü
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber