BAHÇELİ'NİN TESPİTLERİ VE MİLLİ DURUŞU

28 Şubat 2018
391 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Emin olun ki, milletimizin yüreğine yazdığı Bahçeli'nin bu asil tavrını yarın tarih de yazacaktır… *** MHP liderinin yaklaşan 2019 seçimlerini de önemli görüp yaptığı değerlendirmede İttifakın önemini vurgulayıp, karşı duranlara da yanlıştan dönün veya sizde "cümbüş ittifakı" kurun çağrısı bence çok yerindedir..

MHP lideri Sayın Bahçeli'nin dünkü gurup konuşması ve içeriği her dönemden farklı bir öneme haizdi...

Türkiye'nin içinde bulunduğu zor sürecin envanterinin ve niteliğindeki tespitler ile net şekilde gündeme taşınması önemlidir.

Bahçeli'nin durum tespiti ve çözüme yönelik milli bir dik duruşu ortaya koyması açısından ayakta alkışlanacak nitelikteydi.

***

MHP Lideri sadece güncel değil, geleceğe yönelik muhtemel gelişmeleri de değerlendirerek muhtemel gelişmelere karşı tavrını da ortaya koyan net ifadeler kullandı.

***

Sayın Bahçeli 26-27 Şubat gecesinde Hocalıda 613 sivil masum soydaşlarımıza karşı yapılan soykırımı kınayarak, dünyanın takındığı tavrı da "zulmün karşısında eğilmek" olarak değerlendirdi.

***

Hocalıda işlenen insanlık suçunu görmezden gelen, Hocalı katliamı faillerini de, Ermenistan'da devlet başkanı yaparak ödüllendiren sözde egemen güçleri de uyaran Bahçeli tarihi gerçekleri saptıran Hollanda'yı da kendi mazisine bakmaya davet etti.

***

MHP liderinin gurup konuşmasının içeriğinde yer alan Tarihsel süreç ve gündemdeki siyasal gelişmeler üzerine yapmış olduğu değerlendirmeler, "Türkiye'nin siyasal durum envanteri" niteliğindedir. 

***

Bahçeli'nin Dış politikaya verdiği mesajların yanında Afrin konusunda dile getirdiği kararlılık mesajı ile "Bekamız söz konusu olunca gerisi teferruat kalır" duruşu gerçekten bir devlet adamının zor durumlarda ortaya koyması gereken "milli duruşun" ve kararlılığın taa kendisi olmuştur.

***

İktidar olmadığı halde ülkesi için bütünlük içinde hareket ederek, "Önce ülkem" diyerek bir milli irade ortaya koymayı başaran lider Bahçeli'nin, Dış politika ABD ve AB ekseninde verdiği "milli mesajların" Türk milletinin birlik ve Bütünlük içinde olduğunu göstermesi açısından çok önemli olduğu kuşkusuzdur.

***

Salim Müslüm denen teröristin yakalanmasından, Suriye'de gelişen olaylara ve iç siyasetin dehlizlerine uzanan tüm yelpazede değerlendirme yapan sayın Bahçeli'nin Cumhur ittifakı konusunda verdiği mesajların satır arası oldukça önemlidir.

***

MHP Lideri'nin mucidi olduğu "Cumhur ittifakının" ne kadar önemli olduğu her geçen gün yaşanan gelişmeler ile daha netleşiyor.

Cumhur ittifakını "milli bekanın nefesi" olarak değerlendiren Bahçeli milli birlik ve bütünlüğün korunmasının teminatı olan İttifak süreci için gerçekten tarihe not düşecek bir özveri içinde hareket etmektedir.

***

Emin olun ki, milletimizin yüreğine yazdığı Bahçeli'nin bu asil tavrını yarın tarih de yazacaktır…

*** 

MHP liderinin yaklaşan 2019 seçimlerini de önemli görüp yaptığı değerlendirmede İttifakın önemini vurgulayıp, karşı duranlara da yanlıştan dönün veya sizde "cümbüş ittifakı" kurun çağrısı bence çok yerindedir..

Çünkü, Milli menfaatleri gözetmeden, Ülkenin durumunu görmeden her telden çalan, her kafadan bir ses çıkaran karşı muhalefete başka bir niteleme yapmak zordur…

***

2019 seçimleri yaklaşırken "Cumhur ittifakı" ile oyunları bozulan CHP, İP, HDP gibi yapıcı değil, yıkıcı muhalefeti benimsemiş oluşumların panik içinde MHP'ye kaşı saldırmalarını anlamak mümkün değildir.

Ülke emperiyal devletler ile gizli bir mücadele içindeyken, sınır güvenliğimiz teröristler kullanılarak tehdit edilirken CHP'nin hanği ipte oynadığını anlamak mümkün değildir…

***

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası değişmiş yapılan Referandum ile Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi kabul görmüşken, CHP'nin Helen parlamenter eski sisteme dönme hayali ile ne yapmak istiyor?

***

Türk milleti sandıkta bu yönde irade koyduğu halde millet iradesine karşı gelmek nasıl bir demokrasi anlayışıdır?

Kaldı ki; yürürlükteki Anayasaya baş kaldırmak suçtur…

***

Bu sebeple Sayın Bahçeli'nin TBMM gurubunda ortaya koyduğu "siyasal durum envanteri" ve "Milli çözüm" modelleri gerçekten takdire değerdir...

MHP ve Lideri Bahçeli'nin ortaya koyduğu milli duruş ve Devlet adamlığı ayakta alkışlanmalıdır…

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber