Ana Sayfa > MHP HABER

BAHÇELİ'DEN ABD VE CHP'YE SERT MESAJ SİYASET MERTÇE YAPILIR
Flaş Haber
28 Kasım 2017
Bu haber 478 kez okundu
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD'deki Sarraf davasıyla ilgili ''Türkiye'ye tezgah kurulmakta, Türk ekonomisinin çökertilmesi hedef alınmaktadır. Dava, Türkiye'de siyasi sonuçlar doğurmak amacıyla saptırılmakta ve yönlendirilmektedir" dedi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
Bahçeli, "CHP, başkalarının dümeninden tutunup akıl tutulması yaşayabilir. İftira siyasetinden medet umabilir. Türkiye'yi yabancı ülkelere sürekli şikayet edebilir, etmiştir de. Bize düşen, bunların foyasını meydana çıkarmaktır. Bu müflis CHP kafasına soruyorum: Oğlan babadan görür at oynatmasını, kız anadan görür sofra donatmasını, peki siz kimden gördünüz böylesi çürük ve çorak siyaseti" açıklaması yaptı.

'' ÜLKÜCÜ TÜRK GENÇLİĞİ KININDAN ÇIKMIŞ KILIÇ GİBİ PARLAMIŞTIR''
Sözlerine, ''Geçtiğimiz hafta sonu başkent Ankara görkemli ve göğüs kabartıcı bir toplantıya ev sahipliği yapmıştır. "Doğumunun 100.Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş Türk Gençlik Kurultayı" muazzam bir katılımla, coşkulu bir atmosfer altında gerçekleşmiştir. Yüzbinler Ankara'ya akmıştır'' diyerek başlayan Bahçeli,''Türk Gençliği adeta kükremiş; dosta güven, düşmana korku salmıştır. Oluşan heyecan dalgası ümitlerimizi kamçılamıştır.
Dimdik duruş sergileyen Ülkücü Türk Gençliği şevkimizi kabartmıştır.
Gururla hatırlatırım ki;
Merhum Ord.Prof.Dr. Fuat Köprülü, Atatürk'e; 1924'de kurulan Türkiyat Enstitüsü'nün ambleminin nasıl olması gerektiğini sorduğunda şu cevabı almıştı: "Fuat Bey, karlı Tanrı Dağları'nın önünde elinde meşale tutan bir Bozkurt olsun, bu meşale genç Türkiye Cumhuriyeti'nin ilminin ifadesi olsun. Ergenekon'dan çıkmamızda kılavuz olan Bozkurt, Türklüğün Anadolu topraklarındaki yeni devletinin kuruluşunu ifade etsin." 
Merhum Başbuğumuz da; "Ergenekon seddinden geçerken önümüzde bir Bozkurt vardı. Türklük için en güzeli ne pahasına olursa olsun elde etmek mücadelesinde binlerce Bozkurt olarak yürümekteyiz. Yarın ise hür ve mesut ufuklara milyonlarca Bozkurt olarak koşacağız." öngörüsüyle umut saçmıştı.
Allah aratmasın, eksiklerini göstermesin, bugün milyonlar kutlu mücadelemizin destekçileri, canlı tanıklarıdır.
İşte o Bozkurt ruh, işte o Bozkurt şuur Ankara'ya damga vurmuş, nitekim akan suları durdurmuş, tehditlere sur çekmiştir.
Bozkurtların ölümüne umut bağlayanlar, Bozkurtların dirilişiyle şaşkına dönmüşler, küçük dillerini yutmuşlardır.
Ülkücü Türk Gençliği kınından çıkmış kılıç gibi parlamıştır.
Yayından fırlamış ok gibi göz kamaştırmıştır'' açıklaması yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma metni.28 Kasım 2017

Değerli Milletvekilleri,
Saygıdeğer Misafirler,
Basınımızın Kıymetli Temsilcileri,
Haftalık olağan Meclis parti grup toplantımıza başlarken muhterem heyetinizi saygılarımla selamlıyorum.
Ekranları başında bizleri izleyen aziz vatandaşlarımıza sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.
Milletimin her güzel insanını hasretle, muhabbetle kucaklıyorum.
Geçtiğimiz hafta sonu başkent Ankara görkemli ve göğüs kabartıcı bir toplantıya ev sahipliği yapmıştır.
“Doğumunun 100.Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş Türk Gençlik Kurultayı” muazzam bir katılımla, coşkulu bir atmosfer altında gerçekleşmiştir.
Yüzbinler Ankara’ya akmıştır.
Türk Gençliği adeta kükremiş; dosta güven, düşmana korku salmıştır.
Oluşan heyecan dalgası ümitlerimizi kamçılamıştır.
Dimdik duruş sergileyen Ülkücü Türk Gençliği şevkimizi kabartmıştır.
Gururla hatırlatırım ki;
Merhum Ord.Prof.Dr. Fuat Köprülü, Atatürk’e; 1924’de kurulan Türkiyat Enstitüsü’nün ambleminin nasıl olması gerektiğini sorduğunda şu cevabı almıştı:
“Fuat Bey, karlı Tanrı Dağları’nın önünde elinde meşale tutan bir Bozkurt olsun, bu meşale genç Türkiye Cumhuriyeti’nin ilminin ifadesi olsun. Ergenekon’dan çıkmamızda kılavuz olan Bozkurt, Türklüğün Anadolu topraklarındaki yeni devletinin kuruluşunu ifade etsin.” 
Merhum Başbuğumuz da; “Ergenekon seddinden geçerken önümüzde bir Bozkurt vardı. Türklük için en güzeli ne pahasına olursa olsun elde etmek mücadelesinde binlerce Bozkurt olarak yürümekteyiz. Yarın ise hür ve mesut ufuklara milyonlarca Bozkurt olarak koşacağız.” öngörüsüyle umut saçmıştı.
Allah aratmasın, eksiklerini göstermesin, bugün milyonlar kutlu mücadelemizin destekçileri, canlı tanıklarıdır.
İşte o Bozkurt ruh, işte o Bozkurt şuur Ankara’ya damga vurmuş, nitekim akan suları durdurmuş, tehditlere sur çekmiştir.
Bozkurtların ölümüne umut bağlayanlar, Bozkurtların dirilişiyle şaşkına dönmüşler, küçük dillerini yutmuşlardır.
Ülkücü Türk Gençliği kınından çıkmış kılıç gibi parlamıştır.
Yayından fırlamış ok gibi göz kamaştırmıştır.
Partimizin kurucu Genel Başkanı Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in doğumunun 100.yılında Türk ve Türkiye sevdasıyla kavrulan yiğit yürekler güçlü bir iradenin ilan ve ifadesini haykırmışlardır.
Türkeş Bey’in emanetleri çok şükür ehil ve emin ellerdedir.
Hedefleri hedefimiz, fikirleri fikrimiz, hayatı ise fani ömrümüzün kıvanç kaynağıdır.
Bizzat demişti ki: “Türk milliyetçiliği, Türk milletinin kendi varlığını, meşru savunma isteğinden, meşru savunma duygusundan doğmuş bir şuur ve duygudur.”
Ardından da şunları dile getirmişti: “Türkçülük, milliyetçilik anlayışımız manevi şuurlanmaya dayanır. Bu temel üzerinde Türklük şuuruna erişmiş, samimi olarak ben Türküm diyen herkes Türk’tür.” 
Özellikle “mezhepçiliğe, coğrafyacılığa, laboratuvar ırkçılığına inanmadığımızı” söyleyen O’ydu.
“Başka milletleri küçük gören, dünya barışını tehlikeye sokan antropolojik ırkçılık Türk milliyetçiliğinin dışındadır” diyen O’ydu.
“Milliyetçilik anlayışımızın maneviyatçı, akılcı, demokratik ve çağdaş” olduğuna vurgu yapan da O’ydu. 
“Yeni bir Türk mucizesi doğmalıdır. Doğacaktır. Belki yarın, belki yarından da yakın.” müjdesini veren de O’ndan başkası değildi.
Merhum Türkeş Bey’in ifade ettiği üzere, Türklük bugün de eski dünyanın belkemiğini teşkil eden bölgede, milletlerarası hayat ve siyasetin en haraketli kuşağındadır.
Son yüz yıl içinde uğranılan felaketler, geçirilen ciddi mücadeleler milletimizin büyük hayat ve hâkimiyet gücünü kıramamıştır.
Milliyetçi Hareket’in insan sevgisine dayandığı,
Demokrasiye inandığı,
İnsanlığa düşman, insanlığı bölücü her sistem ve ideolojiye karşı olduğu da Merhum Türkeş Bey’in net görüşleri arasındadır.
Milliyetçiliğimizin amacı, bütün vatandaşlarımızı hiçbir ayrım yapmaksızın; din, mezhep ve ırk farkı gözetmeksizin kucaklamak, sevmek ve insanca yaşama şartlarına kavuşturmaktır.
Yine Başbuğumuzun tespitiyle söyleyecek olursak, “Milliyetçiliğin karşısına çıkmak, kale kapılarını düşmana açmak demektir.”
Milliyetçiliği kim öcü gösteriyorsa, milliyetçiliği kim ötekileştirip öğütmek için uğraşıyorsa, biliniz ki; keçeden topuz, ipten üzengi, tahtadan kılıç yapmakla oyalanan ucuz ve ucube şahsiyetlerdir.
Ankara’da yapılan muhteşem toplantımızı görmek istemeyen, görülmemesi için olan biten tüm imkanlarıyla direnen ne kadar yazar, çizer, medya kuruluşu varsa, kalemizi içten yıkmak için pusuya yatmış işbirlikçilerdir.
Ne kadar görmeseler de, Milliyetçi Hareket Partisi akın akın geliyor.
Ne kadar ihmal ve inkar etseler de Türk milleti sevdalılarına sahip çıkıyor.
Bunlar için milliyetçilik korku, MHP ise hasımdır.
Malumlarınız olacağı üzere, bittiğimizi söylüyorlardı.
Eridiğimizi ileri sürüyorlardı.
Baraj altı polemikleriyle vakit harcıyorlardı.
Taban kaymasından, çatı çökmesinden, gövdenin yarılmasından bahsedenler de keçeyi suya atmış çıkan yerlerini taşlamakla zaman geçiriyorlardı.
Birbirlerinin tavuğuna kış demeyen güruh, Bozkurt’un ürkeceğini ahmakça, aptalca, küstahça ima ve iddia ediyordu.
Ne oldu, Allah bağışlasın, Ülkücü Türk Gençliği alayını zelzele gibi titretti, iftiralarını devirdi, hepsini çılgına çevirdi. 
Anca beraberiz, kanca beraberiz diyen Milliyetçi-Ülkücü irade, nemelazımcılığa kapılmadan, kara propagandaya aldırmadan; eyyamcıları, entrikacıları, erdemsiz niyetleri, ihanete yakasını kaptırmış tüm bereketsizleri hallaç pamuğu gibi savurdu.
Türk Gençliği gidene ağam gelene paşam demeyecektir.
Ve bizim gözümüz gibi sakınacağımız bir gençliğimiz vardır, onlar Türk istikbalinin güvencesidirler.
Bazılarının öylesine çirkin ithamları vardı ki, arpaya katsanız at yemeyecek, kepeğe katsanız it yemeyecektir. 
Elbette bunlar ağızlarının payını da tam olarak almışlardır.
İyisini kötüsünü bilmeyiz, orasını burasını anlamayız, şuna buna kafa yormayız; gerçekten de 26 Kasım Pazar günü Ankara’da mahşeri bir kalabalık davasını tıpkı bir bayrak gibi yüceltmiştir.
Türk milliyetçilerinin haklı ve meşru mücadelesi göz doldurmuş, gönüllere girmiştir.
Paslı kulaklar varsın duymasın.
Sisli gözler varsın görmesin.
Mühürlü kalpler varsın idrak etmesin.
Milliyetçi-Ülkücü Hareket günden güne büyüyerek, devamlı gücüne güç katarak, dünüyle kucaklaşıp geleceğe yürümektedir.
Kıskananlar varmış, bunlar boşuna heves etmesinler, kirli yüzlerini rüyada görsek hayra yormayız.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk demişti ki: “Ben Erzurum’dan İzmir’e sağ elimde tabanca, sol elimde sehpa, öyle geldim.”
Biz de bir elimizde al bayrak, diğer elimizde üç hilalli sancak, yüreğimizde vatan ve millet sevgisi, aklımızda büyük ve müreffeh bir Türkiye özlemiyle durmayacağız, durdurmaya kalkışanları da Allah’ın izniyle mağlup edeceğiz.
Bazları da var ki, tıpkı karabatak gibi, bir görünüp bir kayboluyorlar.
Tıpkı karaçalı gibi, ara bozmak, araya girmek, gıybet yapmak, onu bunu çekiştirmek, dedikodu çarkını çevirmek için zannederseniz özel görevli gibi çalışıyorlar.
Bir kısım siyasi mevta ve marazi tipin MHP’nin milliyetçilik anlayışına itirazları varmış.
Bunlar gelsinler de dertlerini külahıma anlatsınlar.
Bunların ipiyle suya inilmez, sularına pirinç haşlanmaz.
Her seferinde uyarıyor, her defasında akıllarını başlarını almalarını söylüyoruz; ne çare, bana mısın demiyorlar. 
Niye rahatsızlar, çünkü köksüzlüğün pençesindeler.
Niye rahatsızlar, çünkü kimliksizliğin esiri olmuşlar.
Niye rahatsızlar, çünkü Türk’e düşman kesilmişler.
Allah yazdıysa bozsun, Türkiye işgal edilse ilk sevinecek bunlardır.
Allah korusun, Türk milleti bölünüp parçalansa havalara uçacak, sevinç naraları atacak bu çukur şahsiyetlerdir.
Birlik ve beraberlik yara almış olsa, emperyalizm hakimiyet kursa, milli ve yerli ne varsa tökezleyip yere düşse, önce bu kripto ve karanlık niyetler alkışlayacaktır.
PKK’ya evet diyenler, İmralı canisine hürmet edenler, FETÖ’yle aynı çuvala girenler elbette bize itiraz edecekler, ilkesiz ve ikiyüzlü tavırlarıyla rezilliklerinin altında ezileceklerdir.
Unutmayınız ki, ikiyüzlünün dilinde aldatıcı tat, kalbinde kahredici fesat gizlidir.
MHP’nin milliyetçiliğini kabullenemeyenlere, yaşlı gözleriyle kum torbasına dönenlere tavsiyem, önce edep, önce ahlak, önce adamlık, önce insanlık öğrenin.
Bizim milliyetçiliğimizin kaynağı millet sevgisi, tarihimizin mirası, kimliğimizin unvanı, düşmanların ezeli korkusudur.
Bir gün Camide safa girip, diğer gün kilisede mum yakanlar bizi anlayamaz.
Akıl dağıtılırken değirmene karpuz öğütmeye gidenler bizi algılayamaz.
Takdir edersiniz ki, zihin fukara oldu mu, akıl ukala olurmuş.
Dengesi kaybolanların, korkuyla ürperenlerin, kaygıyla yaşayanların dili laçkaya dönermiş.
Bizim Pensilvanya yetiştirmelerinden, FETÖ’cü yurtsuzlardan duyacağımız bir şey yoktur.
Bizim Türk düşmanlarına bekçilik yapanların, hıyanete yakasını kaptırmışların, haçlıların sözcülüğüne soyunanların oyunlarını Allah’ın izniyle bozacağımız günler de çok yakındır.
Türk milliyetçiliğine itiraz edenler, hakaret ve hıyanetten geçinenler; unutmayınız ki, ya Kandil, ya Pensilvanya, ya da İmralı’ya köle olmuş yıkım, yabancı ve yozlaşma hayranlarıdır.
Elbette hiçbir parti, hiçbir siyasi gelenek tıpatıp birbirine benzemek zorunda değildir. Kaldı ki bu doğru da değildir.
Her partinin, her fikrin, her siyasi düşüncenin kendine özgü bir alanı, nevi-i şahsına münhasır bir çizgisi vardır ve olmalıdır.
Ancak vatan savunmasında, millet mücadelesinde, milli olmak konusunda payda ortak, zemin aynı, şuur birdir. Ve şu anda bu durum hamd olsun Türkiye’de vasat bulmuştur.
FETÖ’nün yörüngesinde kiriştek gibi dönen çürümüşlerin beyhude gayretleri çelik bir halat gibi sağlam olan 7 Ağustos Yeni Kapı ruhunu, 16 Nisan Halkoylaması şuurunu kıramayacaktır.
Sözlerimin bu aşamasında; “Doğumunun 100.Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş Türk Gençlik Kurultayı”na katılan tüm kardeşlerimi, emek veren dava arkadaşlarımı içtenlikle tebrik ediyor, hepsiyle övünüyorum.
Merhum liderimize ve aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.
 
Değerli Milletvekilleri,
Geçtiğimiz Cuma Günü, yani 24 Kasım’da, son yılların en dehşet verici katliamı Mısır’da yaşanmıştır.
Mısır’ın El Ariş kentinin batısındaki El Ravda Camiinde, Cuma Namazı esnasında hunhar bir terör saldırısı düzenlenmiştir.
27’si çocuk olmak üzere tam 305 kişi hayatını kaybetmiş, 120’yi aşkın kişi de yaralanmıştır.
Bu tablo korkunç bir terör eylemidir.
Olan biten alçaklık şiddetli bir insanlık suçudur.
Sayıları 25 ila 30 arasında değişen teröristler bombalarla, otomatik silahlarla insanların üstüne ölüm saçmışlardır.
Mısır halkına bir kez daha başsağlığı dileklerimi iletiyorum.
Ve bahse konu insanlık dışı eylemi şiddetle lanetliyorum.
Camiye saldırı, İslam’a savaştır.
Camiye bomba, mazlumlara kurşun en ağır suç ve günahtır.
Bu kanlı saldırıyı IŞİD’in yaptığı dile getirilmiştir.
Hangi vicdan sahibi bu saldırıyı onaylayabilir?
Hangi insaf sahibi bu vahşiliği görmezden gelebilir?
IŞİD’li canilerin sakal bırakması boşunadır.
Bu alçak teröristlerin İslam’la en ufak bir bağ ve bağlantısı dahi yoktur.
Bunlar İblis’in Ortadoğu merkezli garnizonudur.
Bunlar Müslüman görünümlü müşrik, insan görünümlü canavarlardır.
IŞİD’in ve bu terör örgütünün Mısır kolu olan Ensar Beyt el-Makdis’in gözünü kan bürümüştür.
Türkiye, dost ve kardeş Mısır halkının acılarını paylaşmak amacıyla 27 Kasım 2017’de, yani dün, tüm yurtta ve dış temsilciliklerde bir günlük yas ilan etmiştir.
Bu siyasi tasarruf yerinde ve isabetlidir.
Bu karar, terörizme karşı bölgesel nitelikli ortak bir cephenin, ortak bir refleksin tesisinde önemli bir adımdır.
Mısırla tarihsel bağlarımız güçlüdür.
Mısırla kültürel ilişkilerimiz çok eskilere dayanmaktadır.
Bu itibarla, Mısır’daki vahşete haklı olarak en üst seviyeden tepki gösterilmesi makul ve makbul bir hamledir.
İran Cumhurbaşkanı, “IŞİD sona erdi” dese de, bu açıklamanın henüz somut bir delilini Ortadoğu coğrafyasında görmek pek mümkün değildir.
IŞİD, kiralık bir çetedir ve zamanı geldiğinde efendileri tarafından tasfiye edilecek, kenara alınacaktır.
Katıksız bir İslam düşmanıdır, kaskatı kesilmiş insanlık katilidir.
Zehirde şifa, zalimde vefa, zulümde sefa aranmayacak, aransa da bulunamayacaktır.
IŞİD, diğer terör örgütleri gibi barbardır, gaddardır, canidir, vandaldır.
FETÖ, IŞİD’in kılık-kıyafet değiştirmiş hali, farklı şekil ve kalıplara girmiş tali koludur.
İki terör örgütü arasında azımsanmayacak benzerlikler vardır ve ortadadır.
IŞİD’i kurup kudurtan çevrelerle, FETÖ’yü besleyip büyüten çevreler bir ve aynıdır.
Her IŞİD’çi aynı zamanda FETÖ’cü, her FETÖ’cü aynı zamanda IŞİD’li, PKK’lı, YPG’li, kısaca özetlersek gedikli ve tek dişi kalmış Türk ve Türkiye düşmanlarıdır.
Bunların hepsi aynı tornadan çıkmışlardır.
Bunların hepsi terörizmin yeni nesil katil örgütü ve küresel cinayet yapılanması tarafından tasarlanmış yeni sürüm taşeronlarıdır.
Ne acıklı bir manzaradır ki, İslam ülkeleri adeta ambar dibi deşiyorlar.
Adeta asılmaya gidene can sipariş ediyorlar.
Bugünkü şartlarda, IŞİD’in neden olduğu devasa yıkım üzerine konuşan, çare arayan, kaygı duyan kaç ülke vardır?
IŞİD’in İslam’a verdiği hasarları, İslam’ın saygınlığında açtığı derin yaraları, Ortadoğu’da neden olduğu geniş yarıkları mesele eden, kafa yoran samimi ve sorumlu alimler, din ve devlet adamları ne yapıyor, neden geride duruyorlar?
Nedir onları korkutan?
Nedir onları atalete, acziyete, akamete iten sebepler?
Ne şiş yansın ne kebap aymazlığıyla nereye kadar bitaraf kalacaklar?
“Kazan kazana kara demiş, tavanın da aklı gülmekten gitmiş”, diyen birileri çıkar diye mi endişe duyuyorlar?
Bu şuursuzluk, bu duyarsızlık, bu omurgasızlık olur şey değildir.
Neresinden baksak hezimettir.
Neresinden tutsak elimizde kalmaktadır.
Tutarsızlık diz boyudur.
Komşu coğrafyalarda tedirginlik had safhada, dağınıklık doruktadır.
Koskoca İslam ülkelerinin istikrarsızlık ve iradesizlik selinin önünde kuru kütük gibi sürüklenmesi hayra alamet görülemeyecektir.
Her insaf ve ihlas sahibi insan, kendi kendine ne günlere kaldık diyerek, ahlaki itirazını yüksek sesle dillendirmektedir.
IŞİD’li teröristler, ABD’nin himaye ve gözetimi altında Rakka’dan kamyon kasalarında güvenle çıkabiliyor.
Suriye Demokratik Güçleri isimli paravan terör karteli ise buna mihmandarlık yapıp çevre güvenliğini sağlıyor.
Tam bir kepazelik karşımızdadır.
Tahliyesi an be an kameralara yansıyan teröristlerin bir bölümünün Suriye’nin farklı noktalarına dağıldığı, bir bölümünün de Türkiye’ye geldiği iddia edilmektedir.
Bu teröristlerin Türkiye’de ne yapacakları, hangi hain ve kanlı saldırıların hazırlığı içinde oldukları şu aşamada belirsizliğini korumaktadır.
Küresel güçler, bir yandan PKK-PYD-YPG’yi silahlandırırken, diğer yandan IŞİD ve tek yumurta ikizi FETÖ’yü üzerimize kışkırtmaktadır. 
Nasıl bir oyun sahnededir? 
Nasıl bir karanlık senaryo devrededir?
Ve bu oyun, bu senaryo İslam ülkeleri tarafından hangi bahaneyle, hangi gerekçeyle sineye çekilmekte, görmezden gelinmektedir?
Varsayalım çekmediler, diyelim görmezden gelmediler, o zaman sonuç nedir, sorunların çözülmesi için alınmış mesafeler nerededir?
IŞİD, FETÖ, PKK-PYD ile aynı karede, aynı kümede, aynı şer planın gündüz şapkalı, gece külahlı parçalarıdır.
Hakikaten de, aşağı koysak pas, yukarı koysak is olacaktır.
Karşımızda ölümü gösterip Türkiye’yi ve bölge ülkelerini sıtmaya razı etmeye çalışan iğrenç bir tertip vardır.
ABD Başkanı, IŞİD’i Obama kurdu demişti.
Hatta IŞİD’in Obama’yı onurlandırdığını söylemişti.
Şu gerçeği bilmek lazımdır ki, hiçbir terör örgütü, dış desteksiz yaşayamayacak, takviye ve tahkimat görmeden var olamayacaktır.
ABD’nin terör örgütlerinden elini derhal çekmesi tarihi ve insani kapsamda bir mecburiyettir.
İhanet folluğunun kurutulması, batılı ülkelerin katil dublörlerini kullanmaktan vazgeçmeleri kaçınılmaz bir ihtiyaçtır.
Tarih bir milletin kanını, hakkını, varlığını hiçbir zaman inkar etmemiş, etmeyecektir.
Türk milleti varlığının bedelini ödemiş, sırasını savmıştır.
Helal ve tertemiz kanlarını döke döke bu toprakları yurt yapmıştır. Ve konu kapanmıştır.
Hangi terör örgütü olursa olsun, bunlar kimlere sırtlarını dayarsa dayasın, haçlı hayalleri kimlerin aklını başından alıp gözünü karartırsa karartsın, vatan Türk’tür, millet Türk’tür, Türkiye Cumhuriyeti bir karış toprağından, tek bir insanından vazgeçmeyecek, ihaneti zilletiyle birlikte boğacaktır.
Türk milleti yek vücuttur, milli ve manevi yadigarlarına son neferine kadar sahip çıkacaktır.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak hasım ve hıyanet odaklarını uyarıyor ve hepsine açıkça sesleniyoruz ki: “Türk’üz ve düşmanız size, kalsak da bir kişi.”
 
Değerli Arkadaşlarım,
İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin, ülkemizi temsilen de Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan 22 Kasım 2017’de Rusya’nın Soçi şehrinde bir araya gelmişlerdir.
Türkiye Cumhurbaşkanıyla Rusya Devlet Başkanı bu yıl içinde 8 defa görüşmüşlerdir.
Soçi zirvesinde, üç ülke, Suriye’de istikrar ve barışın tesis edilmesi maksadıyla aktif işbirliğinin sürdürülmesiyle ilgili kararlılıklarını teyit etmişlerdir.
Suriye’deki ateşkes rejiminin muhafaza ve tahkim edilmesi konusunda garantör ülkeler şu ana kadar kazasız belasız ve eşgüdüm halinde çalışmışlardır.
Bu durum bölgesel huzurun temin faaliyeti adına ümit ve memnuniyet vericidir. 
Türkiye, İran ve Rusya’nın; IŞİD, Nusra Cephesi ve BM Güvenlik Konseyi tarafından tanımlanan diğer tüm terör örgütlerinin tam anlamıyla yenilgiye uğratılmasına yönelik işbirliğini sürdürecek olmaları önemli bir kazanımdır.
Ülkemizin de içinde yer aldığı Astana Süreci, Suriye’de istikrar ve barışı sağlamada kayda değer bir imkândır.
Üç ülke Suriye’de yerleşik ve köklü ihtilaflara siyasi çözüm bulma konusunda mutabık kalmışlardır.
Bu anlamlı bir gelişmedir.
Ayrıca, Suriye’nin egemenliğine, bağımsızlığına, birliğine ve toprak bütünlüğüne hiçbir surette halel getirilmeyeceğinin vurgulanması bize göre çok yerinde, çok değerlidir.
Üç ülke, yakın bir zamanda, yine Soçi’de, Suriye hükümet temsilcilerini, bu ülkenin bağımsızlığına, birliğine ve toprak bütünlüğüne bağlı olan muhalefet unsurlarını Suriye Ulusal Diyalog Kongresi’ne yapıcı şekilde katılım sağlamaya çağırmışlardır.
Ve de kongre katılımcılarının üç ülkenin aralarında yapacakları istişarelerle belirleneceği anlaşılmaktadır.
Şu kadar ki, PYD’nin sözü edilen Kongreye katılıp katılmayacağı belirsizliğini muhafaza etmektedir.
Türkiye buna karşı, Rusya ise maalesef razıdır.
Anlaşılan üstesinden henüz gelinememiş bu anlaşmazlık nedeniyle Suriye Ulusal Diyalog Kongresi’nin Şubat ayına ertelendiği dün itibariyle belli olmuştur.
Eğer PYD’nin, Soçi’de taraf veya muhatap olarak bahsi geçen kongreye katılımı halinde Suriye’nin toprak bütünlüğünden, bağımsızlığından ve egemenlik haklarından bahsetmek en nazik ifadeyle anlam ve muhtevasını kaybedecektir.
PYD demek PKK demektir.
PKK demek düşman demek, terör demek, bebeklere kurşun sıkan, masumlara bomba fırlatan, hainliği meslek edinmiş şerefsizlik demektir.
Değerlendirmemiz odur ki, Türkiye Soçi ruhuna, zirve ortağı ülkelere saygılıdır.
Soçi’den çıkacak sonuç sadece Suriye’yi bağlamayacak, Türkiye ve bölge ülkelerini de birinci dereceden etkileyecektir.
Özellikle Rusya’nın PYD’yle arasına mesafe koyması, PKK’ya kategorik tepki göstermesi temennimiz, isteğimiz ve arzumuzdur.
 
Muhterem Arkadaşlarım,
Soçi’de süreç bu şekilde işliyorken, Türkiye ile ABD arasında verimli geçtiği söylenen bir telefon diplomasisi yaşanmıştır.
Geçtiğimiz Cuma günü, ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ı telefonla aramıştır.
ABD Başkanı telefon trafiğinden önce, Ortadoğu’da şahsına miras kalan karmaşık duruma barış getirmek için Cumhurbaşkanıyla konuşacağını duyurmuştu.
Sanki nedamet getirir gibi değerlendirme yaparak, Ortadoğu’da kaybedilen hayatlardan ve 6 trilyon dolara mal olan bir hatanın varlığından memnuniyetsiz olduğunu sosyal medya vasıtasıyla ima ve adeta ilan etmişti.
En azından bu sözleri gecikmiş bir vicdan muhasebesi şeklinde yorumladığımızı söylemek isterim.
Açılan yaranın deşilmesi doğaldır ki, kimseye bir fayda sağlayamayacaktır.
Biz her zaman dostlukla gelene hoş geldin, düşmanlıkla gelene ise hoşt demekten gocunmaz, vazgeçmeyiz.
Sayın Erdoğan, Trump ile yaptığı telefon görüşmesinin verimli geçtiğini açıklamıştır.
Ülkemiz Dışişleri Bakanı da, “ABD’nin artık YPG’ye silah vermeyeceğini” duyurmuştur.
Bunun ne kadar inandırıcı, ne kadar gerçekçi bir karar ve irade olduğunu zaman gösterecektir.
ABD’nin geçmiş uygulamalarına, geçmişteki sözlerine baktığımızda ister istemez kafalardaki soru işaretleri artmaktadır.
Geride kalan yıllarda, PKK’nın Fırat’ın doğusuna çekileceğini söylemiş, fos çıkmıştı.
YPG’ye verilen silahların seri numaralarının Türkiye’yle paylaşılacağını vaat etmiş, bu da asılsız çıkmıştı.
ABD, Türkiye’yle teröre karşı anlık istihbarat paylaşımı yapacaktı, şu gafilliğe bakınız ki, terör örgütleriyle paydaş oldu, sürekli paslaştı.
Beyaz Saray yönetimi bugüne kadar PYD-YPG’ye 3 binin üzerinde tırla silah gönderdi.
Bunlar arasında zırhlı araçlar, tahrip gücü yüksek silahlar, tank ve helikopterlere karşı kullanılan füzelerin varlığı bilinen gerçeklerdendir.
Hafif ve ağır makineli tüfekler, gece görüş dürbünleri, kızılötesi lazer aydınlatıcı dürbünler ABD’nin PKK’ya kirli ikramlarından bazıları olarak da milli hafızalardadır.
Şunun gayet açık seçik farkındayız ki, ABD’nin hava, eğitim ve silah desteği olmadan PKK-PYD terör örgütlerinin sınırlarımızın hemen dibinde tutunmaları imkansızdır.
Bu nedenle, YPG’ye silah yok sözünün sahadaki yansımalarının ne olacağı, ne kadar uygulanıp uygulanmayacağı kuşku verici bir belirsizliktir.
Sadece ABD değil, IŞİD’le mücadeleye destek veren çok uluslu koalisyona üye 20’ye yakın ülkenin YPG’ye silah verdiği gizlenemeyecek boyuttadır.
Ve bu yürek yaralayıcı gerçek medyaya yansımıştır.
Yani, çoğu NATO üyesi olan ülkeler Türkiye’ye PKK-YPG üzerinden cephe açmışlardır.
NATO’nun Norveç ve Kanada komplosu, anlayacağınız boşuna icra edilmemiş, rastgele uygulamaya konulmamıştır.
Türkiye’nin cenderede olduğu su götürmez bir hakikattir.
Milli bekamız çok yönlü tehdit altındadır.
Terör örgütleri Türkiye’ye karşı koz olarak kullanılmaktadır.
ABD ise bu karanlığın göbeğindedir. 
Ve bu karanlıktan geri adım atma teşebbüs ve eğilimi ise ihtiyatla karşıladığımız, iyimser olmak için çabaladığımız, iyi niyetle bakmak istediğimiz bir halin özetidir.
Türkiye’nin müttefikleriyle hukukunu düzeltme arayışı bir gelişmedir.
Ama bu gelişme tabiatıyla tek taraflı olamayacaktır.
Herkese düşen sorumluluklar vardır.
NATO’nun gizli gündemi değişmeden, ABD’nin ve diğer müttefik görünümlü ülkelerin mevcut şüpheli pozisyonları düzelmeden Türkiye’nin tehdit algılamalarında azalma, kabul edeceğiniz üzere, beklenemeyecektir.
 
Değerli Milletvekilleri,
Şu sıralarda ABD’de süren bir yargı süreci vardır.
Aynı zamanda Türk vatandaşı olan İran kökenli karanlık bir şahıs üzerinden adeta Türkiye yargılanmak, sanık sandalyesine oturtulmak, sorguya çekilmek istenmektedir.
Bilinmesini isterim ki, buna hiçbir ülkenin, hiçbir gücün hakkı yoktur.
Amerika’daki dava, yargı yetkisi bakımından hukuki olmaktan çıkmış, siyasallaşmıştır.
Sanığı, tanığı, itirafçısı, jürisi, bilirkişisi, savcısı ve yargıcıyla Türkiye’yi hedef alan bir komplo senaryosu sahneye konulmuştur.
FETÖ’cü hainler, Türkiye’ye husumet duyan lobiler ve bütün melanet odaklar bu senaryoya dahil olmuşlardır.
Şu hususları bütün açıklığıyla baştan ortaya koymak isterim ki;
Zarrab denilen şarlatan, ABD’nin kendi kanunlarına göre bir suç işlediyse, yargılansın ve hakettiği cezaya çarptırılsın.
Buna kim itiraz edebilir, bundan kim rahatsız olabilir?
Türkiye’de, Türk topraklarında işlenen bir suç varsa, bunun hesabının sorulacağı yer de Amerika mahkemeleri değil, Türk yargısıdır.
Bu kirli şahıs, bu suçlar için Türkiye’ye iade edilmeli, ABD bu konuda elindeki bilgi ve belgeleri Türkiye’ye vermelidir. 
Ve de Türkiye’de yargılanmalı, en ağır şekilde cezalandırılmalı, cezasını çektikten sonra da Türk vatandaşlığından çıkarılmalıdır.
Evrensel kabul gören hukukun temel normları ve gerekleri bunlardır.
ABD’deki yargılama sürecinde bunlar görmezden gelinmekte ve sözde hukuk kılıfı içinde;
Türkiye’ye tezgâh kurulmakta,
Türk ekonomisinin çökertilmesi hedef alınmakta,
Dava Türkiye’de siyasi sonuçlar doğurmak amacıyla saptırılmakta ve yönlendirilmektedir.
Türkiye’deki bazı çevrelerin; bu senaryoyu alkışlamaları, buna ümit bağlamaları, kendileri açısından bir züldür, bir zillettir.
Sadece iktidara muhalif odakların değil, yandaş görünen bazı çevrelerin,  her vesileyle gazete sütunlarında ve televizyon ekranlarında FETÖ konusunda günah çıkarmaya çalışanların da ellerini ovuşturduklarını ibretle görüyoruz.
Zarrab davasından siyasi ikmal malzemesi çıkarmaya çalışmak, sinsi hesaplarla bu davaya bel bağlamak, vatanseverlikle de, dürüst ve namuslu siyaset anlayışıyla da bağdaşmayacaktır.
Bizim şahıslarla ilgili bir meselemiz ve telaşımız yoktur.
Hiç kimsenin de avukatı değiliz.
Biz; Türkiye’nin onuru ve haysiyetinin, milli çıkarlarının ve milli bekasının peşindeyiz.
Türkiye ahlaksızca yargılanırsa, milli onurumuz yara alırsa, Türk bankacılık sistemi ve ekonomi ağır bir hasara uğrarsa, siyaset kurumumuz Amerikalı bir yargıcın elinde oyuncak olursa, bundan kim yarar görecek, kim kazançlı çıkacaktır?
Topyekûn bir millet olarak altında kalacağımız böyle bir depremden, kim siyasi rant devşirecek, kim siyasi zafer kazanacaktır?
Siyaset mertçe yapılır, Türk ahlak ve töresine göre yapılır, adam gibi yapılır.
Türkiye’nin haysiyeti üzerinden siyaset olmaz.
Türk töresinde, Türklüğün geleneğinde pusu kültürüne yer yoktur.
FETÖ hıyaneti yeni melanetler peşinde koşarken, Türkiye’yi nasıl vururum hesapları yaparken, bu alçakların değirmenine su taşımak neyle izah edilecektir?
Siyasi hesaplar uğruna Türkiye’yi sırtından hançerlemek ihanetin daniskasıdır.
Bizim bu konudaki hassasiyetimiz, tepkimiz ve öfkemiz bunadır.
Rıza Zarrap’ın yargılanması ancak ve ancak tarafsız ve objektif Türk mahkemelerinde sağlanmalıdır.
Bu kaçakçının, bu sicili kabarık şahsın işlediği hangi suç varsa hukuki çevre ve sınırlar bellidir, bu da Türkiye Cumhuriyeti’dir.
ABD, Türkiye’nin itibarıyla, iradesiyle, saygınlığıyla, siyasi ve ekonomik haklarıyla oynamayı, bunları zedelemeyi nasıl ve hangi hakla planlamaktadır?
Zarrap kimdir ki, Türkiye’ye aba altından sopa gösterilmektedir?
Bizim ABD’nin yargı sisteminden alacağımız, duyacağımız, öğreneceğimiz hiçbir şey yoktur.
Yabancı bir ülkenin ağzına bakarak, bize ne düşer diyerek siyaset yapmak da bizim şerefli mazimizde olmayan, görülmeyen, duyulmayan, bundan sonra da duyulmayacak bir ilkesizlik ve ahlaki düşkünlüktür.
Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin ABD’de sorgulanmasına, gıyaben ve kasten mahkemeye çıkarılmasına şiddetle karşıdır, karşı çıkacaktır.
Şunu herkes çok iyi bilsin ki;
Eğer onurumuza ve haysiyetimize sahip çıkmazsak,
Bağımsızlığımızı ve egemenliğimizi korumazsak,
Siyaset kurumumuzu başkalarının tanzim etmesine ses çıkarmazsak,
Türkiye’yi bekleyen mukadder akıbet, dış güçlerin fiilen mandası altına girmek olacaktır.
Böyle bir zilleti, Türk milleti ve Türk milliyetçileri asla kabul etmez, buna heveslenenlerden de bunun hesabını mutlaka sorar.
Bu bakımdan, Türkiye’yi hedef alan komplo, kumpas ve suikastlar karşısında milli bir duruş sergilemek, herkes için ahlaki ve vicdani bir zorunluluktur, vatanseverliğin asgari bir icabıdır.
Hangi bağımsızlık vardır ki, yabancıların öğütleriyle, yabancıların planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir olay kaydetmemiştir, kaydetmeyecektir.
Türkiye Cumhuriyeti tam bağımsızdır, böyle de kalacaktır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk demişti ki; “Türkiye hiçbir milleti taklit etmeyecektir. Türkiye ne Amerikanlaşacak, ne de Batılılaşacaktır. O sadece özleşecektir.”
Biz de diyoruz ki, özümüz neyse, kökümüz neyi gerektiriyorsa, milli vicdanımız neyi emrediyorsa onu yapacağız, onunla bir ve bütün olacağız.
CHP başkalarının dümeninden tutunup akıl tutulması yaşayabilir. 
İftira siyasetinden medet umabilir. 
Türkiye’yi yabancı ülkelere sürekli şikayet edebilir, etmiştir de.
Bize düşen, bunların foyasını meydana çıkarmaktır.
Bu müflis CHP kafasına soruyorum;
Oğlan babadan görür at oynatmasını, kız anadan görür sofra donatmasını, peki siz kimden gördünüz böylesi çürük ve çorak siyaseti.
Türkiye muhaliflerinin ekmeğine yağ sürüyor, emellerine hizmet ediyorsunuz.
Hadi bizden utanmıyorsunuz; bari Atatürk’ten utanın, milletten utanın, ceddimizden utanın, bu da olmadı, hiç olmazsa Allah’tan utanın, Allah’tan korkun.
Türk milleti, bir yese de bin şükreder.
Sussa da unutmaz, sessiz kalsa da ehl-i salibin elinden tutanları, sözcülüğüne heves edenleri asla ama asla aklından çıkarmaz ve affetmez.
Türk milleti yenilmez, teslim olmaz, tehditlere boyun bükmez.
Diyordu ki Aziz Atatürk: “Türk yenildi derlerse inanmayınız, yenilen kumandandır”, ben de ekliyorum, bunu da asla unutmayın.
 
Değerli Arkadaşlarım,
2018 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Tasarısı ile 2016 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Tasarısının Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmeleri tamamlanmıştır.
Bu kapsamda Komisyon aşamasında canla başla çalışan, partimizin görüş ve yaklaşımlarını takdir edilecek seviyede temsil eden milletvekili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Şimdi sırayı Genel Kurul safhası almıştır.
11 Aralık’tan itibaren yine milletvekili arkadaşlarım görüşülecek 2018 Bütçe ve 2016 Kesin Hesap Kanun Tasarılarıyla ilgili düşünce, eleştiri, tespit ve temennilerimizi üstün bir mücadele azmiyle, hazırlıklı ve etkili bir üslup, temiz bir dille TBMM’de isabetle paylaşacaklardır.
Siz değerli arkadaşlarıma tekraren üstün başarılar diliyorum.
Sözlerime son verirken, hepinizi bir kez daha saygılarımla selamlıyor, Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum.
Sağ olun, var olun diyorum.


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer MHP HABER Haberleri

Başlık Tarih
 
'İSTİKBAL TÜRKİYE'NİN KAVLİ, İSTİKLAL TÜRK MİLLETİNİN KADERİDİR'19 Mart 2018
Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'de yükselen bir değer.19 Mart 2018
Devlet Bahçeli 12. Olağan Büyük Kurultayın Kapanış Konuşmasını Yaptı18 Mart 2018
BÜYÜK ZAFER, KUTLU BULUŞMA18 Mart 2018
Bahçeli, MHP Genel Başkanlığına yeniden seçildi18 Mart 2018
MHP'de 12. Olağan Büyük Kurultay 18 Mart 2018
TÜRK MİLLETİNİN ŞEREF TABLOSUDUR; ÇANAKKALE!16 Mart 2018
MHP'nin 12. Olağan Kurultayı'na doğru16 Mart 2018
BAŞKAN AVŞAR'DAN BAHÇELİ'YE ZİYARET16 Mart 2018
"2023'ün Lider Ülke Türkiye'sini Oluşturacağız"15 Mart 2018
MHP Samsun Teşkilatları Büyük Kurultaya Hazır14 Mart 2018
MHP Adana tek ses tek yürek!14 Mart 2018
Bu Kurultay Hayati Sonuçlara Vesile Olacak 14 Mart 2018
MHP'nin 18 Mart Kurultayı Öncesi Samsun MHP hareketlendi13 Mart 2018
İstanbul’da MHP’ye katılım12 Mart 2018
"Başbuğ'un izinde, Liderimizin emrindeyiz"12 Mart 2018
"MHP Kurultayları; Yiğitlerin Harman Yeridir"12 Mart 2018
Kızıl Elma'ya Yürüyoruz11 Mart 2018
İstiklal Marşı'nın ruhuna ihtiyacımız var11 Mart 2018
MHP'den Ay Yıldız'a yapılan saygısızlığa tepki11 Mart 2018
MHP'li Ersoy'dan 12 Mart mesajı11 Mart 2018
Ülkücünün eskisi yenisi olmaz.11 Mart 2018
“TERÖRLE MÜCADELE KONUSUNDA HÜKÜMETİN YANINDAYIZ”11 Mart 2018
MHP İstanbul Milletvekili Erdem’ den Ziyaret 11 Mart 2018
MHP’li Karakaya’dan ‘Yerli patent’ hamlesi11 Mart 2018
MHP Ankara Hepimiz, Liderimizin Emrindeyiz!!!! 10 Mart 2018
İşte MHP'nin Kurultay Şarkısı10 Mart 2018
MHP MARMARİS İLÇE TEŞKİLATI’NA KATILIM10 Mart 2018
İZMİR OLARAK LİDERİMİZİN YANINDA VE EMRİNDEYİZ10 Mart 2018
Cumhur İttifakı, Türkiye'nin önünü açacak10 Mart 2018
MHP'li Erdem'den 'Milli İttifak' Açıklaması09 Mart 2018
Bayburt’ta MHP’ye Katılımda Gövde Gösterisi Yaşandı09 Mart 2018
TÜRK KADINININ HAKKINI ÖDEYEMEYİZ08 Mart 2018
Türk Kadını Huzurun Adı Olmuştur08 Mart 2018
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJLARI07 Mart 2018
Kütahya MHP'den, Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye Ziyaret07 Mart 2018
Dik Duruş ve Şeref Timsali ...07 Mart 2018
MHP'den 8 Mart Kadınlar Günü Kutlaması07 Mart 2018
KUTLU YÜRÜYÜŞÜMÜZ DEVAM EDECEKTİR07 Mart 2018
Siyaset Okulu 4. Dönem mezunlarından Bahçeli'ye ziyaret07 Mart 2018
"HADIMSA HADIM, İDAMSA İDAM"06 Mart 2018
GÜN BERABER VE BİRLİK İÇİNDE OLMA GÜNÜDÜR 04 Mart 2018
Çankırı MHP'ye Yeni Üyeler Katıldı03 Mart 2018
“GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR”03 Mart 2018
"MHP İzmir'de tüm birimleri ve tüm potansiyeliyle sahada"02 Mart 2018
"Adana'nın Geleceği Müreffeh Olacaktır!"02 Mart 2018
YILANIN BAŞI YUVASINDA KESİLMELİ02 Mart 2018
MHP Malatya'dan Yürüyüş Açıklaması01 Mart 2018
MHP Balıkesir'den Bahçeli'ye Destek01 Mart 2018
"MHP olarak tüm değerlerimize sahip çıkıyoruz"28 Şubat 2018
KOCAELİ'DE 1566 KİŞİ MHP'YE KATILDI28 Şubat 2018
ADANA/SEYHAN İLÇESİNDE 750 KİŞİ MHP'YE KATILDI28 Şubat 2018
MHP vatandaşla buluştu28 Şubat 2018
'CUMHUR İTTİFAKI, MİLLİ BEKANIN NEFESİDİR'27 Şubat 2018
MHP 12. Olağan Büyük Kurultayı ilanı yayımlandı26 Şubat 2018
"Mutlu Kadın Huzurlu Türkiye" 25 Şubat 2018
MHP'YE AKIN VAR25 Şubat 2018
Rize de MHP'ye katılım25 Şubat 2018
MHP Adana'da büyük katılım!25 Şubat 2018
MHP Kocaeli’nde İstişare Toplantısı Gövde Gösterisine Dönüştü! 24 Şubat 2018
ŞANLIURFA’DA TAMAH AŞİRETİ MHP’YE KATILDI24 Şubat 2018
Ülkü Evleri Vakfı Kuruldu 23 Şubat 2018
MHP Bursa'dan Kadına 3 Evet Projesi22 Şubat 2018
"Liderimizin Emrindeyiz"22 Şubat 2018
Başkan Atlı'dan MHP Lideri Bahçeli'ye brifing22 Şubat 2018
Devlet Bahçeli; Teşekkür ediyorum22 Şubat 2018
MHP Antalya'dan Kurultay Açıklaması21 Şubat 2018
MHP Lideri Bahçeli'den Adana'ya müjde21 Şubat 2018
ÇORUM’DA MHP’YE KATILIM20 Şubat 2018
'Çocuğun hakkını imha eden doğduğuna pişman edilmeli'20 Şubat 2018
MHP RİZE İL YÖNETİMİ HAFTAYA HIZLI BAŞLADI19 Şubat 2018
PENDİK MHP TEŞKİLATI KAHVALTIDA BULUŞTU.19 Şubat 2018
KAHRAMANMARAŞ’TA FIRAT ÇAKIROĞLU ADI ÖLÜMSÜZLEŞTİ19 Şubat 2018
MHP İznik Ayasofya Camiinde bir araya geldi.19 Şubat 2018
MHP MustafaKemalpaşa Teşkilatından Üye Hamlesi19 Şubat 2018
MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ YALOVA İL İSTİŞARE TOPLANTISI 19 Şubat 2018
MHP'YE BİR GÜNDE 9272 KİŞİ KATILDI19 Şubat 2018
Biz, Türkiye için bir beraberlik kurduk19 Şubat 2018
MHP Ankara İl Başkanlığı Genişletilmiş İl İstişare Toplantısı ve Üye Katılım Töreni 18 Şubat 2018
BALIKESİR MHP’YE 1100 YENİ ÜYE18 Şubat 2018
TAŞDOĞAN’DAN ÇOCUK İSTİSMARINA SERT TEPKİ18 Şubat 2018
"Liderin Örse Vurduğu Yere Balyoz Vuracağız"18 Şubat 2018
"Türk Kadını Devletinin Yanında" 17 Şubat 2018
Karaman'da MHP'liler Milli Birlik Gecesinde Buluştu17 Şubat 2018
Devlet Bahçeli, boks eldivenleri giydi17 Şubat 2018
"Genel başkanımız ittifak konusunda A ve B dedi, N demedi"16 Şubat 2018
Topçular: Yaşar Okuyan'ın akli dengesi bozulmuştur15 Şubat 2018
MHP Lideri Bahçeli, Başkan Günaydın'ı Kabul Etti14 Şubat 2018
DEVLET BAHÇELİ, TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK ŞANS14 Şubat 2018
"ŞEHİDE HACİZ MİLLETE İHANETTİR"13 Şubat 2018
ÇUKUROVA’MIZIN MEDARI İFTİHARI LİDERİMİZ DEVLET BAHÇELİDİR…12 Şubat 2018
Türk milleti var olduğu sürece MHP'de var olacak11 Şubat 2018
MHP'den Terörle Mücadele Değerlendirmesi11 Şubat 2018
PKK-PYD, küstahlığının ve şerefsizliğinin bedelini Hak Teâla şahit olsun ki, verecektir 11 Şubat 2018
Gelin ve Damat, Genel Başkan Bahçeli'nin Elini Öptü.11 Şubat 2018
Vatanı kaybettikten sonra neyin siyasetini yapacağız? 10 Şubat 2018
Avşar'dan Kuruluş Yıldönümü Mesajı09 Şubat 2018
MHP'li Kadınlardan Afrin İçin Askerlik Dilekçesi07 Şubat 2018
MHP, Kuruluş Yıl Dönümü ve Antep'e Gazilik Unvanının Verilmesini Kutluyor07 Şubat 2018
MHP Genel Sekreteri Büyükataman'ın Kurultay Açıklaması!07 Şubat 2018
MHP'li Eski Başkan Ümit Güven'den İpsizlere Tokat Gibi Cevap!07 Şubat 2018
MHP’nin 18 Mart 2018’deki Büyük Kurultayı’nın adı belli oldu.01 Şubat 2018
MHP Lideri Bahçeli’den teşkilatlara 18 Mart 2018 Büyük Kurultay ve 2019 genelgesi!01 Şubat 2018
İSTANBUL MHP BAYRAMPAŞA İLÇESİNE 650 KADIN ÜYE YAPILARAK ROZETLERİ TAKILDI.31 Ocak 2018
MHP Giresun İl Teşkilatı'ndan Bahçeli'ye Ziyaret29 Ocak 2018
Tokat'ta Bin Kişiye MHP Rozeti Takıldı29 Ocak 2018
Sivaslılar Derneği'nden Malatya MHP'ye Ziyaret28 Ocak 2018
Avşar, "Liderimizin dediği gibi ülkücüler Afrin'e gitmeye hazırdır. 27 Ocak 2018
MHP'liler Gönüllü Askerlik İçin Başvurdu.25 Ocak 2018
Gaziantep MHP İl Başkanı Taşdoğan ;Kürt- Türk Kardeşliğini Kimse Bozamaz!25 Ocak 2018
Bahçeli: Ya Afrin yıkılsın, ya da teröristler yakılsın 21 Ocak 2018
MHP'nin Kızılcahamam Kampı Başladı21 Ocak 2018
Özel:LİDERİMİZE SÖZ VERDİK TUTACAĞIZ !..21 Ocak 2018
Başkan Avşar'dan Darende'ye Ziyaret...17 Ocak 2018
MHP Çubuk İlçe Teşkilatından Şehit Yakınlarına Ziyaret17 Ocak 2018
MHP Aybastı İlçe Başkanlığı Durmuyor.13 Ocak 2018
MHP MARDİN YEŞİLLİ İLÇE TEŞKİLATI AÇILDI13 Ocak 2018
MHP Kemer İlçe Teşkilatı Başkanı Kara Açıklaması11 Ocak 2018
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı'dan Genel Başkan'a Destek...10 Ocak 2018
MHP Kocaeli 2019'a hazır!10 Ocak 2018
MHP İzmit’e Bin 500 Yeni Üye!10 Ocak 2018
MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.10 Ocak 2018
MHP İl Başkanı Çiçek: "Gazetecilerimiz Milletimizin Vicdanıdır"09 Ocak 2018
MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Kılıç: "Liderimizin Sonuna Kadar Yanında ve Emrindeyiz"09 Ocak 2018
MHP Manisa İl Başkanlığı Hayvan Bakım Merkezini İnceledi06 Ocak 2018
MHP Kumluca Kadın Kollarında Görev Değişikliği06 Ocak 2018
MHP Amasya Kadın Kolları Başkanlığına Çetin Atandı05 Ocak 2018
HAYALİ İSTİFA ŞOVUNA MHP AYBASTI’DAN TOKAT GİBİ CEVAP!03 Ocak 2018
Bahçeli 2018 Mesaisine Adana'dan Başlayacak...31 Aralık 2017
GENEL BAŞKAN'IMIZIN YENİ YIL MESAJI!30 Aralık 2017
MHP Beypazar'ında İlçeler İstişare Toplantısı Yapıldı.27 Aralık 2017
MHP Ankara İki İlçe Teşkilatı Ortak İstişare Toplantısı Düzenledi.27 Aralık 2017
'CHP yönetimi sırtını FETÖ'ye dayadı'26 Aralık 2017
MHP’DEN MÜSİAD’A ZİYARET26 Aralık 2017
Başkan Sözlü: Halep oradaysa arşın burada26 Aralık 2017
MHP ANKARA ESKİ İL BAŞKANI ÇETİNKAYA'YA ÖNEMLİ GÖREV!25 Aralık 2017
İzmir'de MHP'ye katılım25 Aralık 2017
'KRİZ SEVERLER HER FIRSATTAN İSTİFADENİN PEŞİNDELER'25 Aralık 2017
KARATAŞ, OLTU’DA İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLEDİ25 Aralık 2017
MUTLU KADINLAR HUZURLU TÜRKİYE İÇİN BULUŞTU25 Aralık 2017
"Kaybedecek Zamanımız Yok"25 Aralık 2017
MHP YALOVA İL BAŞKANI SAKARYA’DAYDI24 Aralık 2017
MHP'li Yurdakul'dan sağlık eleştirisi24 Aralık 2017
MHP İl başkanlarına 20. yıla özel hediye24 Aralık 2017
"Milliyetçi Hareket Sevdalıları Fatsa ile Buluşma" 24 Aralık 2017
MHP, VATANIN SİGORTASIDIR23 Aralık 2017
SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA MESAJI23 Aralık 2017
MHP Gaziantep'den Kudüs Desteği.22 Aralık 2017
MHP İl Başkanı Avşar'dan Müsiad'a Ziyaret22 Aralık 2017
MHP BALIKESİR KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞI’NA ATAMA YAPILDI22 Aralık 2017
Başkanlarımızın çalışmalarından gurur duyuyoruz22 Aralık 2017
Bahçeli'den Kudüs çıkışı: Ellerinde patladı21 Aralık 2017
BİZ GASTRONOMİ KENTİ SEÇİLDİK. ELİMİZİ CEBİMİZE ATACAK HALİMİZ KALMADI.21 Aralık 2017
Saffet Sancaklı: 4 büyükler küme düşebilir20 Aralık 2017
MHP Hiçbir Siyasi Partinin Yandaşı Değildir20 Aralık 2017
MHP LİDERİ AVCI’YA BAŞARILAR DİLEDİ20 Aralık 2017
'İSLAM’IN İZİ KUDÜS’TEN SİLİNEMEYECEKTİR'20 Aralık 2017
MHP İstanbul'da istişare toplantıları devam ediyor20 Aralık 2017
CHP teröriste değil devlete sahip çıksın19 Aralık 2017
MHP'ye Son Bir Ayda 250 Yeni Üye Katıldı19 Aralık 2017
MHP Seçim Komisyonu çalışmaya devam ediyor. 19 Aralık 2017
Yüreğiniz yetiyorsa, samimiyseniz 18 Aralık 2017
MHP İl ve İlçe kongrelerini tamamladı18 Aralık 2017
Yazıhan'da Stk'lardan MHP'ye Ziyaret17 Aralık 2017
Bazıları Cumhurun İttifakını Yanlış Anladı17 Aralık 2017
Hakan Pınar;“Damla damla değil dalga dalga geliyoruz” 17 Aralık 2017
BİZİ İHRAÇ EDECEKLER ALGISI YARATIYORLAR 17 Aralık 2017
MHP İL BAŞKANI BIYIK'LA DOBRA DOBRA 16 Aralık 2017
Milliyetçilik Türkiye’nin ruhudur16 Aralık 2017
MHP Adana"da Bayrak Değişimi;Duran Görevini Avcı'ya Bıraktı16 Aralık 2017
GAZİPAŞA’YA 3 HİLALİ DİKECEĞİZ16 Aralık 2017
“BEN MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NİN TEMSİLCİSİYİM”15 Aralık 2017
YERLİ MALI KULLANIMI BİR ÜLKE MESELESİDİR.15 Aralık 2017
BAHÇELİ, 5 OCAK'TA HEMŞERİLERİYLE BULUŞACAK14 Aralık 2017
ZALİMLERE OKKALI ŞAMAR ATILDI14 Aralık 2017
MHP Van´dan Kayyumlara Teşekkür14 Aralık 2017
Muhtarlara Destek Sözü14 Aralık 2017
MHP Hakkari İl Başkanı Özbek Şemdinli'de13 Aralık 2017
MHP İl Başkanı Avşar'dan Başhekim Parlakpınar'a Ziyaret13 Aralık 2017
Abdullah Kendir MHP Aybastı İlçe Başkanlığına Atandı.13 Aralık 2017
"Şunu Herkes İyi Bilsin.."12 Aralık 2017
'CUMHUR İTTİFAKI; PARTİLER KADAR, HALKIN DA İTTİFAKINI SAĞLAYACAKTIR'12 Aralık 2017
Sarıçam'da 1300 kişi MHP'ye katıldı12 Aralık 2017
İş Adamı Görüntülü Bezirganları Uyarıyoruz12 Aralık 2017
PAZARLIK ÇÜRÜMÜŞLÜK GETİRİR12 Aralık 2017
'HİZMET İÇİN GECE-GÜNDÜZ AYAKTAYIZ'11 Aralık 2017
MHP'den Yalova'da gövde gösterisi..11 Aralık 2017
'İL BAŞKANININ YULARINI TUTAMAYAN CHP’Yİ ŞİDDETLE KINIYORUZ'11 Aralık 2017
MHP Sarıçam'da çalışmalarına hız verdi11 Aralık 2017
Kimse kimseden üstün değildir11 Aralık 2017
TOPLU İSTİFA HABERLERİ YAPARAK PRİM YAPMAYA ÇALIŞTILAR 10 Aralık 2017
ZAFER YAKINDIR.10 Aralık 2017
Hasan Topçular'dan Açıklama.10 Aralık 2017
MHP ÇUKUROVA İLÇE BAŞKANI RAMAZAN ÇELİK’TEN ZİYARET10 Aralık 2017
'Bizde hata olmaz'10 Aralık 2017
'Sevdamız Türkiye' 10 Aralık 2017
"Haçlılara Kudüs'ü dar eden irade hala yaşamaktadır"09 Aralık 2017
Onlara Tahammülümüz Olmadı Olmayacak09 Aralık 2017
MHP Lideri Devlet Bahçeli, Antalya'da08 Aralık 2017
MERSİN’DE MHP’YE KATILIM08 Aralık 2017
MHP AFYONKARAHİSAR HAREKETİN MERKEZİNDE07 Aralık 2017
DÜNSÜZLER ÜNSÜZLER … 06 Aralık 2017
ABD KARARDAN DERHAL DÖNMELİ06 Aralık 2017
MHP ADANA ‘TEK SES TEK YÜREK’06 Aralık 2017
MHP'YE İKİ PARTİ'DEN KATILIM06 Aralık 2017
MHP'nin kadın vekillerinden Gaziantep çıkarması06 Aralık 2017
5 ARALIK KADIN HAKLARI AÇIKLAMASI05 Aralık 2017
'TÜRK KADINININ SİYASET YAPACAĞI TEK PARTİ MHP'DİR'05 Aralık 2017
KIBLESİ KANDİL OLANLARIN BU GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILMALI05 Aralık 2017
‘HEPİNİZDE KRAL TELEFONLAR VAR’05 Aralık 2017
'Tarafımız sonsuza kadar Türkiye Cumhuriyeti'dir'05 Aralık 2017
Fatsa'da Murat Kaçak Resmen İlçe Başkanı...05 Aralık 2017
Bahçeli, Belediye Başkanlarını Antalya'da Topluyor04 Aralık 2017
'DEVLET BAHÇELİ KÖPRÜSÜ TÜRKİYE’NİN ESERİ OLACAK'04 Aralık 2017
'Biriz Beraberiz, Alevi Türkmen Kardeşlerimizin Yanındayız'04 Aralık 2017
"BİR SIRRI VAR, SABREDİN"04 Aralık 2017
MHP'ye Yeni Üyeler Katıldı03 Aralık 2017
MHP'YE BÜYÜK KATILIM03 Aralık 2017
MHP KOCAELİ ÇALIŞMALARINA ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR..03 Aralık 2017
Bizde Proje Demek Halka Hizmet Demektir. 03 Aralık 2017
Lider Türkiye İçin Alparslan Türkeş Vizyonu02 Aralık 2017
Güçlü Kadın Güçlü Türkiye 02 Aralık 2017
MHP'li Belediyeler Karne Alacak02 Aralık 2017
MHP´yi Terk Edenin Ülkücülük Kimliği Geçersizdir02 Aralık 2017
YENİ BİN YILDA YENİ SORUMLULUKLAR ADLI KONFERANS..02 Aralık 2017
ÜLKÜDE BİRLİK İSTİŞARE TOPLANTISI02 Aralık 2017
Devlet Bahçeli'den 'seçim ittifakı' formülü30 Kasım 2017
Gaziantep MHP'den Suriyeliler Çıkışı30 Kasım 2017
“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ ASLA KAYBETMEMELİYİZ”30 Kasım 2017
SAYIN KILIÇDAROĞLU ELİNDEKİ BELGELERİ DERHAL YARGIYA İNTİKAL ETTİRMESİ EN MEŞRU YOLDUR30 Kasım 2017
Depremzedeler için istihdam çağrısı30 Kasım 2017
MHP'den Türk Kamu-Sen'e İadei Ziyaret29 Kasım 2017
Yapılan hizmetleri MHP olarak yakinen takip etmekteyiz. 29 Kasım 2017
Manisa Büyükşehir Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı29 Kasım 2017
MHP’Lİ ÇALIŞKAN’DAN ‘KARA CUMA’ TEPKİSİ29 Kasım 2017
MHP'nin duruşu, Gazi Meclis'in duruşudur29 Kasım 2017
"MHP BİTTİ" DİYENLERİN BİTTİĞİ GÜN27 Kasım 2017
Biz nerede sınıfta kalıyoruz?27 Kasım 2017
Artık bu gecenin, bu zulmetin sonu gelmeli. Artık şafak Türk-İslam alemi için sökmeli. 26 Kasım 2017
'ÜLKÜCÜ'NÜN YERİ MHP'DİR'26 Kasım 2017
Bülent Arınç’ın sabıkalarını yazsak ciltlerce ansiklopedi olur24 Kasım 2017
MAĞDUR KADROLARA HAKLARI İADE EDİLMELİ23 Kasım 2017
Türkiye, NATO’cu kafaların, FETÖ’cü Alçakların, Bölücü Hesapların Kurbanı da Olmayacaktır 23 Kasım 2017
AFRİN TERÖRİSTLERE MEZAR OLMALI23 Kasım 2017
'TÜRKİYE PAYİDAR KALACAK'23 Kasım 2017
OYUNLARI ODAĞINDA BOZACAĞIZ23 Kasım 2017
TEKİN; SALIPAZARI İLÇE TEŞKİLATI YÖNETİM TOPLANTISINA KATILDI.22 Kasım 2017
MHP İl Başkanı Baki Ersoy, Fetö Davalarını Değerlendirdi22 Kasım 2017
'Devlet Bahçeli Köprüsü Adana'nın yüz akı'22 Kasım 2017
MHP'Lİ Akçay doğumunun 100. yılında Alparslan Türkeş'i mecliste andı22 Kasım 2017

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI

EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI

Türk Çocuğu Ecdadını Tanıdıkça!
Daha Büyük İşler Yapmak İçin!
Kendinde Kuvvet Bulacaktır.

CH