B.T.F. 'Vatandaşlarımız ile Hasbehâl' Programına Limburg Bölgesinden Start Verildi

05 Şubat 2015
791 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Belçika Türk Federasyon ve kurumumuza bağlı Teşkilatlarımızın geleneksel olarak düzenlediği Vatandaşlarımız ile buluşma programları bu yıl 'Vatandaşlarımız ile Hasbehâl' adı altında Limburg Bölgesinden start verildi.

Ziyaretlere başta Belçika Türk Federasyon Genel Başkanımız Sayın Ömer Zararsız olmak üzere, BTF Genel Başkan Yardımcılarımız Sayın Yılmaz Karaca ve Sayın Hamit Atak, Genel Sekreterimiz Sayın Muhammed Hasan Aksoy, Genel Merkez Yönetiçilerimiz Sayın Kamil Uludoğan ve Sayın Tahir Solak, Bölge Teşkilat Başkanlarımız ve Yönetim Kurulları, Bölge Gik Üyelerimiz ve Gençlik Kollarımız katıldılar.

Pazar sabahı 'Waterschei Ülkü Ocağı'mızın düzenlediği kahvaltı faaliyeti ile başlayan 'Vatandaşlarımız ile Hasbehâl' programları, Winterslag Ülkü Ocağı, Eisden Ülkü Ocağı, Genk Mevlâna Camii ve Maasmechelen Tevhid Camii ziyaretleri ile İcra Edildi.

B.T.F. Genel Başkanımız Sayın Ömer Zararsız Günün anlam ve önemine binaen bir konuşmasında, ''Değerli Dava Arkadaşlarım, Belçika Türk Federasyon olarak bu dönemde birinci önceliğimizden biride, Türkiye'mizde yapılacak olan '2015 Genel Seçimleri'dir ve bu konuda titizlikle hazırlıklarımız devam etmektedir. Geleceğimiz kimliksiz, köksüz ve kişiliksiz ellerce karalanmaktadır. Vatanımızın toprak bütünlüğü sorgulanmakta, milli ve üniter devlet yapısı ihanet kampanyası eliyle sarsılmaktadır. Büyük Türk milletinin kardeşliği yargılanmakta, varlığı operasyon geçirmektedir. Dünümüze sövülmekte, bugünümüze sataşılmakta ve saldırılmaktadır. Güvenlik duvarlarımız tahrip ve talan edilmektedir. Ülkücü Hareket olarak herzaman şunu söyledik. Camilere siyaset sokmayın. Siyaset, derneklerde, siyaset kurumlarında olur dedik Malesef Camilerimizde ve Cenazelerimizde AKP'li Vekillerin ve Uzantıları tarafından siyasi propagandalar yapılmaktadır, Camilerimizde ve devlet dairelerimizde siyaset yapılmaz!. Bu seçimlerde siyasi iktidara gerekli dersi vatandaş olarak vermeliyiz, Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları olarak önümüzdeki dönemde yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerinde oy kullanabilmek için mutlaka Yurtdışı Seçmen Kütüklerine kayıtlı olmaları gerekmektedir. Bu duygu ve düşünceler ile 'Vatandaşlarımız ile Hasbehâl' pogramlarının hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum''. Dedi

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber