Azerbaycanlı komutan 'Avrupalı Ajan'ı yazdı

21 Nisan 2016
952 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Ermenilerin korktuğu Azerbaycanlı komutan Avrupalı Ajan'ı yazdı

2004 yılında Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de NATO tarafından ortaklık programında Azerbaycan ve Türkiye bayrağına hakaret eden Ermeni askeri öldüren Ramil Seferov "Avrupalı Ajan" hakkında yazdı.

Azerbaycan Kick Boks Federasyonu Basın Sözcüsü Elnur Eltürk'ün hediye ettiği bir kitap hakkında yorum yapan Seferov, "Elnur Eltürk kardeşimin Nevruz Bayramı dolayısıyla hediye ettiği genç yazar Olvend Mehman tarafından yazılmış "Avrupalı Ajan kod 152" romanını büyük hevesle okudum. Geleneksel polisiye romanlarından farklı olarak eserde ülkemizin coğrafi ve tarihi zenginlikleri, düşmanlarımızın sinsi planları, halkımızın güzel gelenek ve göreneklerini ustalıkla anlatmış ki bu da romanı daha da okunur hale getirmiş" sözlerine yer verdi.

Seferov'un yazdığı yazıda, "her hangi bir kitabı sadece zaman geçirmek için değil, öğrenmek ve aynı zamanda dünyaya bakış açını da değiştirmek için mütalaa yapmak lazım. Bu açıdan roman başarılı olmuş. Son yıllarda genç kalem sahiplerinin eserlerinin giderek daha da artması beni oldukça mutlu ediyor. Yazar Olvend Mehman'a da çalışmalarında başarılar diliyor ve yeni kitaplarını sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.

"Avrupalı Ajan Kod 152" kitabı Azerbaycan'da 2016 yılında kitapseverlerle buluştu ve kısa sürede raflarda çok satanlar kategorisinde yer almayı başardı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:




Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*




(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnket



Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber