Aydın:Otobüs Terminali’nden şehir merkezine ulaşım noktasında çok ciddi düzenlemeler yapacağız” dedi.

14 Mart 2014
1569 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, “Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden şehir merkezine ulaşım noktasında çok ciddi düzenlemeler yapacağız” dedi.

MHP Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Erzurum'un ilçelerinin yanı sıra, şehir merkezinde de, ev ve işyeri ziyaretleri gerçekleştiren Aydın, Şehirlerarası Otobüs Terminali ile şehir merkezi arasında yaşanan ulaşım sıkıntısına yönelik olarak düşüncelerini dile getirdi. Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin neredeyse şehrin dışına taşınmış olmasından hemen herkesin rahatsız olduğunu vurgulayan Kamil Aydın, "Buraya ulaşım çok büyük sıkıntı oldu. Bu süreçte hem taksici esnafımız, hem de vatandaşlarımız mağdur durumda. Buna ilaveten üniversite öğrencilerinin de bu konuda çok şikayetleri var" dedi.

Yerel yönetimlerin bu tip problemlere çözüm üretirken toplumun her kesimine kulak vermesi gerektiğini vurgulayan Kamil Aydın, "Kabul edelim, Terminal ile ilgili olarak Erzurum'da gerçekten sıkıntı büyük. Vatandaşımız terminale ulaşamamaktan, taksici esnafımız para kazanamamaktan ve zarar etmekten dert yanıyor. 30 Mart'ta inşallah bize yetki verilmesi halinde bu sorunun çözümünü ortak bir paydada buluşmak suretiyle çözüme kavuşturacağız. Öyle ki, bu sıkıntının çözümü noktasında atacağımız adım, hem vatandaşımızın, hem de ulaşım hizmetleri aracılığıyla evine ekmek götüren esnafımızın işine gelecek" diye konuştu.

Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne ulaşım konusunda özel bir yapılanmaya gidilmesi ve bu sisteme taksici esnafının da entegre edilmesi yönünde çeşitli pratikler üzerinde çalışma yaptıklarını anlatan Aydın, 30 Mart seçimlerinden sonra bu yöndeki planlamaları hayata geçireceklerini ve sonuçtan herkesin memnun kalacağını ifade etti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber