Avusturya Türk Federasyon Teşkilat Ziyaretlerine Devam Ediyor.

18 Haziran 2017
1164 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Kısa adı Türk Federasyon olan Avusturya Ülkücü Türk Dernekleri Federasyon Genel Başkanı sayın Ali Can bey ve Teşkilatlanma sorumlusu Baki Uslu bey bu hafta Teşkilat ziyaretlerine Vorarlberg bölgesinden başlayarak 17 Haziran Tirol Bölgesine geldiler.

İlk ziyaretlerini Landeck Ülkü Ocağına gerçekleştirip istişareler yapıldı.

Türk Federasyon yetkilileri iftarı İmst 1071 Alparslan Türkeş Ülkü Ocağında yaptılar.

Teravih namazı sonrası ise Innsbruck Ülkü Ocağında Bölge toplantısı yapıldı.

Landeck,İmst ve Kufstein Teşkilat yöneticilerininde katıldığı toplantıda geniş istişareler yapıldı.Baki Uslu beyin selamlama konuşmasından sonra Genel Başkan Ali Can bey ilk önce Avusturya gündemini değerlendiriken umut verici müjdelerde verdi.Türkiye gündemini geniş ve en ince detayına kadar anlatan Can “Genel Başkanımızı anlamak için iyi bakmak gerek kafalardaki sorulara cevap zaten bu süreçte Genel başkanda var”dedi.

Rahmetli Başbuğ’umuz Alparslan Türkeş ile anılarını anlatırken.1990’lı yıllarda Başbuğ’un bizzat bu günleri görerek Fetö denilen yapının ilerde hem Türkiye’nin hemde dünyanın başına bela olacağını söylediğini dile getiriken Ülkücünün en önemli özelliği sezgisidir,öngörisidir,geleceği görmesidir”dedi.

 

Teşkilatlanma sorumlusu Baki Uslu ise Yönetici ve Başkanları uyararak itaati ve sadakati elden bırakmamalarının mesajını verdi.

Baki Uslu sözlerine şöyle devam etti;

“Eğer bir başkan veya yönetici Federasyonu beğenmiyorsa!Konfederasyonu takmıyorsa ve Genel Başkanını tanımıyorsa onuru ve şerefi varsa görevi hemen bırakmalıdır.Sanmasınlar ki bizler sosyal medyada veya Teşkilatlarda neler konuşuluyor ve neler yazılıyor bilmiyoruz,izin dönemi sonrası gereken yapılacaktır”.

“Bizim Teşkilatlarımıza herkes girer!her görüşteniher ırktan ve her mezhepten insan girer sadece nereye girdiklerini bilip ona göre hareket etmeleri gerekir.Kim giremez Vatan hainleri,Din,Devlet ve Millet düşmanları giremez! ve bunu tüm yöneticiler iyi bilmelidir”dedi.

 

Bölge ve Teşkilat istişareleri sahur vaktine kadar sürdü.Sahur yemeği ve sabah namazı sonrası uzak Teşkilar ayrılırken Türk Federasyon yetkilileri Anadolu tabiri ile”Gece demeden gündüz demeden çalışmanın örneğini göstererek istişarelere devam ettiler.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber