Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

'Askıda Ekmek' kadim bir dayanışma modeli
25 Ekim 2020
Bu haber 14932 kez okundu
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından başlatılan geleneksel “Askıda Ekmek pProjesi”nin toplumsal dayanışmayı arttırdığını söyledi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, kendisi ile yapmış olduğumuz söyleşide önemli açıklamalarda bulundu. Pandemi sürecinin bütün ülkeleri menfi manada etkilediğini dile getiren Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Türkiye’nin salgınla hem sağlık hem ekonomi alanında en iyi mücadele eden ülkelerden birisi olduğunu dile getirdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya’nın söyleşisi şu şekilde:

Pandeminin ekonomi üzerindeki etkisiyle başlamak istiyorum. Bu konuda ne diyeceksiniz?

Küresel Kovid-19 salgınını, ilk etapta sadece toplumsal sağlığımıza, insan hayatına doğrudan bir tehdit olarak algıladık. Devam eden süreçte gördük ki; bu salgın sadece sağlığımızı değil, aynı zamanda insan ve toplum hayatının diğer tüm alanlarını da etkiliyor. Ekonomi de doğrudan etkilenen alanların başında gelmiştir.

“TÜRKİYE, SALGINI EKONOMİK AÇIDAN İYİ YÖNETTİ”

Peki, Türkiye ekonomisi nasıl etkilendi bu süreçten?

Türkiye ekonomisini dış dünyadan soyutlayamayız. Çünkü hem ticari hem de finansal açıdan küresel ekonomi ile önemli düzeyde entegredir. İlave olarak, 15 Temmuz 2016’daki FETÖ işgal girişimi ile başlayıp devam eden süreçte, Türk ekonomisi hem içeriden hem de dışarıdan kuşatılmaya çalışılmıştır.

Bu hâlen de devam etmektedir. Bununla birlikte, yüksek maliyetlere neden olan terörle mücadeleyi ve başta Doğu Akdeniz olmak üzere, uluslararası arenada milli menfaatlerimizi yedi düvele karşı korumak durumunda kaldığımızı da unutmamak gerekir.

Bütün bunlara rağmen, Türkiye salgının neden olduğu krizi ekonomik anlamda da en iyi yöneten ülkeler arasındadır. 18 Mart 2020’de “Ekonomik İstikrar Paketi” açıklanmış, devamında çeşitli kurum ve kuruluşlarca yardım ve önlem paketleri devreye sokulmuş, mükelleflerin olumsuz etkilenmemesi için bazı idari tedbirlerin yanında TBMM’ce bazı yasal düzenlemelere gidilmiştir. Mali sistem üzerindeki denetim ve kontroller de önemli bir tedbir olmuştur. Bütün bunlarda, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin katkısını da yabana atmayalım.

Bahsettiğiniz bu önlemler sizce yeterli oldu mu?

Benim söylemeye çalıştığım, tam zamanında alınan önlemlerle ekonominin ağır tahribat almasının önüne geçildiğidir. Elbette, riskler hâlen mevcuttur ve ilave önlemlere de ihtiyaç vardır.

Halen riskler varsa size göre ne yapılmalıdır?

Bize göre, Kovid-19 ile mücadele çerçevesinde, bir süre daha ekonominin bu yönlü yakın izlenmede kalması ve tedbir bazlı politikaların devam ettirilmesi gerekir. Nitekim, haziran ayında verdiğimiz soru önergesiyle bunu dile getirdik. Bugünlerde TBMM’de bir teklif üzerinde çalışmalara da başlandı. Bu, sevindirici bir gelişmedir.
Daha önce alınan tedbirlerin olumlu etkilerini görmeye başladığımızı da ifade etmeliyim. Ağustos-2019’a göre Ağustos-2020 Sanayi Üretim Endeksi yüzde 10.4 arttı. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, salgının çalışanlarımız, esnafımız, çiftçimiz ve üreten sektör üzerindeki olumsuz etkilerini gidermeye ve önlemeye yönelik her türlü girişimi desteklemeye devam edeceğiz.

“ASKIDA EKMEK PROJESİ KADİM BİR DAYANIŞMA MODELİDİR”

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da ekmek fiyatlarına zam yapılması kararı üzerine, MHP Lideri Sn. Devlet Bahçeli de “Askıda Ekmek Projesi” başlattı. Bu bazı çevreler tarafından eleştiri konusu yapıldı. Bu konuda ne diyeceksiniz?

Sn. Genel Başkanımız “ekmek” konusunu her zaman önemsemiştir. İzin verirseniz “ekmek” konusunda bir iki tespit yaptıktan sonra sorunuzu cevaplayayım. Ekmeğin bizim kültürümüzde ve inancımızda çok önemli bir yeri vardır. Biz her şeyden önce ekmek olmadan doymayan bir milletiz. Ekmek bizim için “nimet”tir. “Ekmek parası” için çalışırız. Ekmek üzerine yemin ederiz. “Eve ekmek götürmek” bir aile reisinin en temel görevidir. “Birinin ekmeği ile oynamak” kötülüklerin en büyüğüdür. Bu nedenle “ekmek” ne siyasi manipülasyona ne ekonomik spekülasyona konu edilemez.

Ekmek aynı zamanda; buğdayı üreten çiftçiden değirmenciye, fırıncıdan bakkala bir geçim kapısıdır. İşin bu tarafı, ekonomik anlamda bir paylaşımdır. Bu da, fiyat mekanizması üzerinden gerçekleşir. Ticarete konu olan ürünlerin fiyatları üzerinde ayarlama yapılması da olağandır. Bunun makul, haklı ve adaletli olması gerekir. Serbest piyasa ekonomisinde bu, genellikle arz ve talep mekanizması ile sağlanır. Ancak, konu gıda, özellikle de ekmek olduğunda durum çok farklılaşır. Çünkü ekmek en temel gıda maddesidir, yokluğu da açlıktır. Bu nedenledir ki; ekmek fiyatlarının artışı her zaman tartışma konusu olur.

Bu açıklamalardan sonra, sorunuzu cevaplamam daha kolay olacak:

“Askıda Ekmek Projesi”, Sn. Genel Başkanımızın ilk defa değil; yıllar önce başlattığı ve her ekmek zammının arkasından yeniden uygulamaya koydurduğu bir projedir. Bunun ilkini de, bundan tam sekiz yıl önce, 2012’de, Samsun ilimizin İlkadım ilçesinde, parasını peşin ödeyerek 365 gün boyunca her gün için 9 ekmeği askıya çıkararak başlattı. 2018’de Ankara’da yapılan ekmek zammı üzerine, Ankara’da başlattı. Basına yansıyan yansımayan daha başkaları da oldu…

Şimdi de, İstanbul’da ekmek fiyatları üzerinde bir ayarlama, yani zam kararı alınması üzerine, İstanbul’da başlattı. Sn. Genel Başkanımız, bu projeyi yeni ekmek zamlarının yapıldığı zamanlarda ve yerlerde bir kampanya olarak başlatır ve buna öncülük eder. Bu davranışı da özellikle ihtiyaç sahipleri tarafından takdirle karşılanır. Bu yönüyle, Allah kendisinden razı olsun.

“Askıda Ekmek Projesi”, atadan yadigâr kadim bir yardımlaşma ve dayanışma modelidir. Sn. Genel Başkanımızın bu projeyi sürdürmesindeki maksatlarından birisi de, inancımızın ve töremizin mahsulü olan bu modeli canlı tutmak ve bu güzel hasletlerimizi gelecek nesillere aktarmaktır.

Dünyanın en gelişmiş ekonomisine sahip olsanız bile; mutlaka toplumda çeşitli sebeplerle dezavantajlı gruplar olacaktır. Bu Amerika’da da böyledir, Avrupa’da da… Bu nedenledir ki; sosyal devlet kavramı gelişmiştir. Elbette, ülkemizde de devlet her daim bu gruplara elini uzatmıştır. Onun içindir ki; iktidar olsun muhalefet olsun çoğu belediyelerimiz ekmek fabrikaları açıp, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ekmek dağıtırlar. Merkezi yönetim de çok daha farklı argümanlarla bu gruplara yardım yapar. Bu “sosyal devlet modeli”nin bir aracıdır. Bu modelde yardım belli prosedürlere bağlıdır.

Oysa, “Askıda Ekmek Projesi”, doğrudan milletin yardımlaşma ve dayanışma modelidir, bu yönüyle sosyal millet projesidir. İhtiyaç sahibine anında ve yerinde ulaşan bir yardımlaşma modeldir. Yardımlaşma ve dayanışma bir milletin en önemli hasletlerindendir. Bu hasletlerin yok olması bir millet için felakete gidişin habercisidir. Bunu başka türlü yorumlamak millet gerçeğinden uzaklaşmış, cibilliyeti bozulmuşların, bir başka ifadeyle, “ekmeksizlerin” işidir. Bu ekmeksizler, bir fırına, bir ekmek bayiine ya da bakkala gidip askıya bir ekmekte kendileri bırakacaklarına; askıya bırakılmış garibanın ekmeğine tasallutta bulunmuşlardır.

“Askıda ekmek projesi”ni ekonominin kötü durumda olduğunun belirtisi olarak gösterenlere ne diyorsunuz?

“Askıda Ekmek Projesi” ekonominin iyi ya da kötü olması ile bir alakası yoktur, olamaz. Sn. Genel Başkanımızın “Askıda Ekmek Projesi”ni eleştirenler arasında hele birisi var ki; tam bir zavallı durumuna düşmüştür. Bu zavallı, Sn. Genel Başkanımızın 2012 yılında bu kampanyayı ilk başlattığında kendisi bizzat ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı sıfatını taşıyordu. Bu dönem, aynı zamanda iktidarı çok katı bir biçimde eleştirdiğimiz dönemdi. Sn. Genel Başkanımız bu dönemde dahi “Askıda Ekmek Projesi”ni siyaseten de olsa ekonominin durumu ile ilişkilendirmemiştir.

“Askıda Ekmek Projesi”ni ekonominin dip yaptığının bir göstergesi olarak çarpıtmak, eğer bilgisizlik değil ise resmen hayasızlıktır, vicdansızlıktır. “Askıda Ekmek Projesi”ne dün hiçbir yorum yapmayanların bugün bu kadar eleştiri konusu yapmalarının mutlaka başka bir sebebi olmalıdır.

Bu güruhu da sebeplerini de iyi anlamak bir Türk milliyetçisinin asli görevidir. Sn. Genel Başkanımız başlattığı kampanyayla bu güruhun kirli tezgâhlarının açık edilmesine de vesile olmuştur. Bu kampanyayı eleştiren güruhun içinde hele bazıları var ki; son dönemdeki söylemlerine çok dikkat edilmelidir.

Bunlar, sürekli sokaktan dem vurmakta, her gün televizyon ekranlarından, gazete köşelerinden sokağın hazır olduğu beyanatları vermektedirler. Bunlar, PKK haber sitelerinde son dönemde başlatılan sokağa çağrı kampanyasının âdeta sözcülüğünü yapmaktadırlar. Bunlar ekmeği kirli tezgâhlarına malzeme yapmaya kalkışmışlarıdır. Ama suçüstü yakalanmışlarıdır.”

“Doğal gaz keşfi önemli katkı sağlayacak”

-Keşfedilen doğal gaz rezervinin bir etkisi olacak mı?

-Öncelikle, bu, ülkemiz için çok hayırlı bir keşif olmuştur.

Ekonomiye doğrudan ve dolaylı çok ciddi katkılarının olacağı muhakkaktır. Çünkü enerji; dünya siyasetinin temel yönlendiricisidir. Bu bağlamda, sosyal ve ekonomik kalkınmanın da en önemli girdisidir. Her şeyden evvel enerji arz güvenliğimiz açısından önemlidir.
Buna bağlı olarak, cari açık sorunumuzun çözümüne, dışarıdan satın aldığımız doğal gaz sözleşmelerinin yenilenmesinde maliyetlerin düşmesine, üretim ekonomisinin canlanmasına ve yaşam standartlarının artmasına önemli katkı verecektir. Bize göre, en önemli katkısı da, verdiği umut, moral ve motivasyondur.Bahadır Çoban / TÜRKGÜN

YARIN: KATİL ERMENİSTAN’IN HAKSIZ İŞGALLERİNE KARŞI,CAN AZERBAYCAN’IN HAKLI MÜCADELESİFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
MHP DEMEK TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ DEMEKTİR!13 Mart 2021
Yeni dünya düzenine hızlı adapte olmalıyız22 Şubat 2021
Bir salgın dönemi romanı: Sırlar Kalesi03 Şubat 2021
Üretken bir belediyeyiz28 Ocak 2021
Bölücü siyaset anlayışı yasaklanmalı21 Aralık 2020
'Karabağ Türklük meselesidir'26 Ekim 2020
Gücümüzü Türkiye'den alıyoruz25 Ekim 2020
Hem okudum hem yazdım28 Eylül 2020
En az etkilenen ülkelerden biriyiz04 Eylül 2020
'Türk müziği abidedir, ciddi kültür ister'30 Ağustos 2020
Uluslararası hukuk Türkiye'nin yanında29 Ağustos 2020
Türk Gençliği sahipsiz değil28 Ağustos 2020
Feti Yıldız: ‘Ruhsatlı silahımı alıp hemen sokağa fırladım’14 Temmuz 2020
Çiftçiye destek şart10 Mayıs 2020
Tunç Soyer, tam bir hayal kırıklığı09 Mart 2020
Türkiye, cüretkâr düşmanın elini kolunu kırmalı02 Mart 2020
Türk’e Kefen Biçilmez!01 Mart 2020
Kayseri için çalışıyoruz24 Şubat 2020
Fotoğraf vermek için değil, hizmet için varız15 Şubat 2020
İnsanlık huzura muhtaç27 Ocak 2020
Atilla Yılmaz: Nerede kaldı o eski sanatçılar15 Aralık 2019
Yeşil sahalardan Meclis sıralarına: Saffet Sancaklı12 Aralık 2019
YENİ HÜKÜMET SİSTEMİ VE FETÖ İLE MÜCADELE29 Kasım 2019
DÜNYA NEREYE GİDİYOR, ESAD’LA GÖRÜŞÜLMELİ Mİ?28 Kasım 2019
BU PROJENİN HAZIRLAYICISI KİMLER? OYUN BÜYÜK27 Kasım 2019
CHP'ye Atatürk'ün ahı tuttu26 Kasım 2019
İlk dört maddeyi koruyan kudretli başkanlık07 Kasım 2019
'Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ne ilk adım06 Kasım 2019
ESAD İLE GÖRÜŞÜLSÜN MÜ? (SURİYE DOSYASI)25 Ekim 2019
TERÖRİSTLERİ TEMİZLEYECEĞİZ16 Ekim 2019
"Bizim için Bursa ne ise Hakkari o'dur. Bizim ayrımız gayrımız yok"17 Temmuz 2019
Terörün eteğine tutunanlar artık susmalı17 Temmuz 2019
KÜSKÜNLER İŞİN CİDDİYETİNİ ANLADI07 Haziran 2019
İstanbul, zillete teslim edilemez01 Haziran 2019
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH