Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum
09 Ağustos 2014
Bu haber 1289 kez okundu
Türk Milleti'nin cumhurbaşkanı adayı Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, ilk turu yarın yapılacak olan seçimler öncesi, son röportajını gazetemiz Ortadoğu'ya verdi. İhsanoğlu, Ben bu seçimlerden çok büyük oranda kazançlı çıkacağımıza inanıyorum. Çünkü ben Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum " diye konuştu.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Önemli açıklamalar yapan İhsanoğlu, " Her partiden yani sırf CHP, MHP değil. BBP'den, DP'den, BTP'den, DSP'den, Saadet Partisi'nden, AKP'li kardeşlerimizden çok büyük ilgi görüyorum. Ülkücü ve MHP'li kardeşlerimiz benim gittiğim yerde, en yoğun şekilde bulundular. Bozkurt işareti ile böyle yeri göğü dolduruluyor. Bende onlara mukabelede bulunuyorum. Ülkücü camia beni çok iyi tanır. Çünkü ben Rahmetli Alparslan Türkeş Beyin danışmanlığını yaptım "dedi.

İsmail ÖZDEMİR'in röportajı

Türk Milleti'nin cumhurbaşkanı adayı olan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, yarın ilk turu yapılacak olan seçimler öncesinde, ziyaretinin son durağı olan Balıkesir ve Manisa Soma yolunda gazetemizin sorularını yanıtladı.

 

Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisi ile ilgili söylediği " Kahire'de doğmuş, 30 yaşında Türkiye'ye gelmiş hangi bu toprakların evladı? Kimi aldatıyorsunuz? " sözüne İhsanoğlu " Ben Türk oğlu Türk'üm. Türk'ün harman olduğu, yiğitlerin yetiştiği Bozok Yaylası'ndan, Yozgat'tan gelen köklü bir ailedenim. Bizim şeceremiz bellidir, ta Orta Asya'ya kadar gider, başka yere gitmez. Başka coğrafyaya da gitmez. Anam da öyledir, babam da öyledir. Bir Türk oğlu Türk'e bunu söylemek, bunun üzerinden siyasi rant yapmaya çalışmak ve milliyetçilikten dem vurmak ne kadar tuhaf bir şey. Benim evim sağlamdır. Benim evimde cam yok. Evinde cam olanlar buna dikkat etsinler. " şeklinde yanıt verdi.

 

İste sorular işte cevaplar:

Efendim öncelikle seçim kampanya çalışmalarınızdan başlamak istiyorum. Kampanya çalışmalarınız nasıl geçti?

DEVLET BAŞKANININ, YANİ CUMHURBAŞKANININ, BÜTÜN CUMHURU KUCAKLAYACAK BİRİSİ OLMASI LAZIM 

Seçim kampanyası çok güzel geçiyor. Yarın son gün. Ve ben şunu gözlemledim, Anadolu'da, vatan sathında insanımız değişimden yana. Bu 12 seneden beri devam eden iktidardan yana farklı tavırlar var.

Kimi bunu istemiyor. Hem de köklü bir şekilde istemiyor. Kimi tabi kalmasını istiyor. Fakat hepsinin müşterek pozisyonu devlet tepesinde bir partili isim istemiyor. Ve bunu istemeyenler, şu sebepten dolayı hareket ediyorlar. Birincisi istikrar istiyorlar. Devlette istikrar istiyorlar. Toplumda huzur istiyorlar. Bölme, kutuplaşma, zıtlaşma istemiyorlar. Buna bağlı olarak devletin başında öfke, nefret söyleminin geçerli olmasını istemiyorlar.    

Devlet başkanının, yani cumhurbaşkanının, bütün cumhuru kucaklayacak birisi olması lazım. Ona oy verenlerin lehine değil, bütün 76 milyonun, ona oy verenlerle vermeyenlerin cumhurbaşkanı olan, hepsini kucaklayacak olan, bütün partilere eşit mesafede olan birisinin olmasını istiyorlar.

Onun için büyük heyecan var, büyük destek var ve ben şunu söylüyorum, bu dönemde MHP-CHP arasındaki uzlaşma tarihi bir hadisedir. Türk siyaset tarihinde bir dönüm noktası olarak görüyorum. Bunun etrafında 12 partinin daha toplanmış olması takdire şayan bir şeydir. Ve bu seçim, bu bakımdan çok hayırlı katkılar getirdi. 

 

Getirdiği katkılardan bir tanesi de seviye meselesidir. Benim ilk günden itibaren seçimlerin çelebice, seviyeli, medeni bir şekilde yürümesi meselesini ortaya koyunca, bu verdiğim söze sadık kaldığım müddetçe millet bunu takdir etti. Ve bu etrafında toplandılar.

 

Kavga; millet kavgadan bıktı. Millet hakaretlerden bıktı. Nefret söyleminden bıktı. Onun için bu kampanya esnasında intibalarım çok büyüktür ve çok memnunum. 

 

Sahadaki izleniminiz nasıldı?      

 "ÜLKÜCÜ CAMİA BENİ ÇOK İYİ TANIR. ÇÜNKÜ BEN RAHMETLİ ALPARSLAN TÜRKEŞ BEYİN DANIŞMANLIĞINI YAPTIM" 

Saha izlenimi biraz önce söylediğim gibi. Her partiden yani sırf CHP, MHP değil. BBP'den, DP'den, BTP'den, DSP'den, Saadet Partisi'nden, AK Partili kardeşlerimizden çok büyük ilgi görüyorum. Ve bu arada her konuda iftira ve yalan kampanyaları yürütüldüğü için ülkücü camiaya karşı bir iftira kampanyası yürütülmektedir. Bu konuya özellikle değinmek istiyorum. "Bunlar İhsanoğlu'nu istemiyorlar.", "Bunlar AK Partiye verecekler." şeklinde iftiralar üretilmektedir. Halbuki bu çok yalandır. Ben bunun tam aksini gördüm. Ülkücü ve MHP'li kardeşlerimiz benim gittiğim yerde, en yoğun şekilde bulundular. Bozkurt işareti ile böyle yeri göğü dolduruluyor. Bende onlara mukabelede bulunuyorum. 

 

Ülkücü camia beni çok iyi tanır. Çünkü ben Rahmetli Alparslan Türkeş Beyin danışmanlığını yaptım. Dış politika danışmanlığını yaptım. Ve benim ailem hep Türk Ocağı'nda görev yapmıştır, hizmetler yapmıştır. Benim ailemden Türk Ocağı'nın başkanlığını yapan insanlar var. Oradaki kardeşlerimiz arasında benim meslektaşlarım ve öğrencilerim var. Onun için biz bu camianın içerisinden yetiştik geldik. Hiç kimse tezvirat yapmasın.

Son dönemde malumunuz olduğu üzere Irak Türkmenlerinin yaşadığı dramlar Türkiye'nin gündeminde. Zatıalinizde çalışmalarınız esnasında Iraklı Türkmenlerden oluşan bir heyeti kabul ederek, onların dertlerini dinlediniz. Sonrasındaysa onların meselelerini, yine onlarla beraber Türk kamuoyu ile paylaştınız. Sayın Erdoğan'da bundan sonra Iraklı Türkmenlerin durumunu hatırladı. İktidarın Türkmenlerle ilgili yaklaşımını samimi buluyor musunuz?

 

 "IRAK'TA HEDEF TÜRKLENLER" 

Yani ben başkalarının niyetleri üzerinden konuşmak istemem.  Ben şu durumu görüyorum. Bugün de burada katıldığım TOBB konuşması esnasında söyledim. Irak'taki hedef, Türkmen kardeşlerimizi yurtlarından etmek, onların Suriye ile Irak arasındaki ortadaki bölgedeki yoğunluklarını dağıtmak, orasını başka gelişmeler için, Irak'ın bölünmesi, Kuzey Irak'taki gelişmelere hazırlıklı olmak, Suriye'nin Kuzey doğu bölgesinde ki hazırlıkları yapmak, bu iki bölge arasındaki demografik yapıyı değiştirmek ve Ortadoğu için biçilen, Türkiye'yi de etkileyecek olan haritanın hazırlanmasında önemli bir adım. Bakın biz Türkmen kardeşlerimize güvenli bölge yaratma hususunda bir şey yapmadık. Onlara insanı yardım hususunda bir şey yapmadık.  Ve onların binlercesi dağıldılar. 

 

Bugün haberlerde görüyoruz ki, Amerika çok daha küçük bir azınlık olan Yezidileri kurtarmak için operasyon yapıyor. Ve Türkiye'nin desteğini istiyor. Türkiye yetkilileri kalkıyorlar bu destekten bahsederken, hiç Türkmenlerle ilgili bir adım atmadıkları halde, bu durumu laf arasında geçiştirmeye çalışıyorlar. Bu gerçekten Türk milletinin arzu ettiği dış politika mı? Bu milli menfaatlerimizi, milli çıkarlarımızı savunan dış politika mı? 

Ben soruyorum, Kürt   kardeşlerimiz için 90'li yıllarda çok büyük fedak‰rlıklar yaptık.   Ve onlardan büyük bir kısmını, yüz binlercesini Türkiye'de misafir ettik. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde, güvenli alanların yaratılması için, Türk diplomatları, Türk hariciyesi çok büyük çalışma yaptı. O günkü hükümetin desteği, Rahmetli Turgut Özal Beyin Cumhurbaşkanımız olarak desteği ile bunu yaptık. Onları Türkiye'de uzun müddet misafir ettikten sonra, o güvenli bölgelere taşıdık. Artık huzur içerisinde yaşıyorlar, o günden bu güne. 

 

Biz en azından Türkmen kardeşlerimiz için bunu yapmalıydık. Türkmen kardeşlerimiz kapıya geliyorlar, mülteciler pasaportu yok, hüviyeti yok ama Türkmen oldukları belli. Grup halinde pasaportunuz yok diye itiyoruz. Öbür taraftan başkaları geldiği zaman kapılarımızı açıyoruz. Yani bu da izahı kabul olmayan bir şeydir. Bu tuhaf bir şeydir. 

 

Suriyeliler geldiği zaman alıyoruz, Kürt kardeşlerimiz geldiği zaman alıyoruz, Türkmenler geldikleri zaman almıyoruz.    

"BENİM EVİMDE CAM YOK. EVİNDE CAM OLANLAR BUNA DİKKAT ETSİNLER" 

Sayın Erdoğan, sizinle ilgili "Kahire doğumlu, bu toprakların çocuğu değil" şeklinde bir açıklama yaptı. Oysa ki sadece siz değil, pek çok nedenlerden ötürü Anadolu'nun dışında doğmuş vatandaşlarımız var. Mesela devletimizin kurucu Atatürk Selanik doğumludur. Merhum Alparslan Türkeş Bey de Kıbrıs doğumludur. Bu konuyla ilgili ne söylemek istersiniz? 

Efendim bu milletin reddettiği bir söylem ve düşüncedir. Sizin de sorduğunuz gibi devletimizin, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, rahmetli Türkeş bey gibi bugün Meclis'te de, kabinede de yurt dışında doğmuş insanlar var. Şimdi bizim yüzbinlerce evladımız Almanya'da ya da Avrupa'da doğuyor, biz bunları ret mi edeceğiz? Bunlara sen milletvekili, bakan yada cumhurbaşkanı olmazsın mı deriz? Bir de bunlar benimle ilgili söyleniyor. Ben Türk oğlu Türk'üm. Türk'ün harman olduğu, yiğitlerin yetiştiği Bozok Yaylası'ndan, Yozgat'tan gelen köklü bir ailedenim. Bizim şeceremiz bellidir, ta Orta Asya'ya kadar gider, başka yere gitmez. Başka coğrafyaya da gitmez. Anam da öyledir, babam da öyledir. Bir Türk oğlu Türk'e bunu söylemek, bunun üzerinden siyasi rant yapmaya çalışmak ve milliyetçilikten dem vurmak ne kadar tuhaf bir şey. Benim evim sağlamdır. Benim evimde cam yok. Evinde cam olanlar buna dikkat etsinler.

 

Siz "ben Türk oğlu Türk'üm ve Türklüğümle gurur duyuyorum" diyorsunuz, daha önce "ben Gürcü'yüm" şeklinde açıklaması olan diğer adaylardan Sayın Erdoğan da geride bıraktığımız gün "bende Türk'üm" şeklinde yeni bir açıklama yaptı. Bununla ilgili bir yorumunuz olacak mı? 

 "İNSAN SÖZÜNE SADIK, SÖZÜNÜN ERİ OLMALIDIR" 

 

Ben hiçbir zaman kendi ifademi değiştirmedim. Yıllar önce ne söylediysem, bugün aynı şeyi söylüyorum, yarın da aynı şeyi söyleyeceğim. Başkalarının değişik şartlardaki değişik ifadelerini ucuz politikaların gerekleri olarak düşünüyorum. Yani insan sözüne sadık, sözünün eri olmalıdır.

 

Son zamanlarda katıldığınız bazı televizyon programlarında, özellikle şehit ailelerinin AKP'nin adına çözüm süreci diyerek başlattığı döneme ilişkin, hükümete olan itirazlarını ve şik‰yetlerini ifade ettiklerini söylediniz. İktidarın açılım süreci adını verdiği bu döneme ilişkin vatandaşın bakış açısı sizin gözlemlerinize göre nasıldır?

 

 "BİR ŞAİBEM YOK, VATAN UĞRUNA YAPMIŞ OLDUĞUM BİR HATA YOK, HİZMETLERİMİN ÖTESİNDE BÜTÜN DÜNYA BENİ TAKDİR ETMİŞ" 

Efendim en acı şey, şehit ailelerinin, anne ve babaların gözyaşları içerisinde söyledikleri şu cümledir: Biz evladımızı vatan uğruna şehit verdikten sonra, cenazelerinin kaldırılmasının ardından devlet kapımızı çalmadı. Bizim dertlerimizle ve meselelerimizle meşgul olmadı. Halimizle hem hal olmadı, derdimizle hem dert olmadı. Ama biz bakıyoruz ki hükümet ve devleti yönetenler, gidip bizim evlatlarımızı şehit edenlerle işbirliği yapıyorlar. Ve siyasi pazarlıklar içerisinde, seçim pazarlıkları içerisinde onlarla meşgul oluyorlar, bizimle hiç meşgul olmuyorlar.

Acaba biz evlatlarımızı boşuna mı vatan uğruna feda ettik diye soruyorlar ve ben bu konuyu çok defa söyledim. Fakat Sayın Başbakanımız İstiklal Marşı'ndaki bir mısraya takıldı. "Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda" bölümüne takıldı, ben bunu doğru söylemişim, yanlış söylemişim. Tut ki ben yanlış söylemişim, tut ki ben İstiklal Marşı ile Çanakkale Şehitleri'ne şiirini karıştırmışım. Böyle bir şey yok da, tut ki oldu, bununla iki hafta Türk kamuoyunu meşgul ettiler. Demek ki tenkit edecek bir şey bulamıyor. 

 

Bir şaibem yok, vatan uğruna yapmış olduğum bir hata yok, hizmetlerimin ötesinde bütün dünya beni takdir etmiş. Kendi devletim bana Devlet Üstün Hizmet Ödülü madalyası verdi. Ben İsrail lobisinden madalya almadım. Filistin'den ve Türkiye'den aldım. Bu bana yeter.

 

Artık seçime saatler kaldı. Siz de kampanya çalışmanızın son durağı olan Balıkesir ve Manisa Soma ziyaretine gidiyorsunuz. Türk Milleti'ne gazetemiz aracılığı ile son olarak neler söylemek istersiniz?

 "BEN ANADOLU'DA SESSİZ YIĞINLARIN AYAK SESLERİNİ DUYDUM" 

 

Şunu söylüyorum Türk Milleti Pazar günü sandığa gitsin, oyunu kullansın. Türkiye'ye içerde huzuru getirecek, dışarda itibarı getirecek adayını seçsin. Milletin adayını, Türk Milleti'nin adayını seçsin. Birinci ricam budur.

 

İkinci ricam, oyuna sahip olsun, sandığa sahip olsun. İlçe ve il kurullarındaki işlemlere sahip olsun. Çünkü sandıktaki oya sahip olmak yetmiyor. İlçe ve il kurullarında farklı şeyler olabiliyor. 30 Mart seçimindeki tecrübelerden yararlanmamız lazım. Orada yapılan yanlışları biz biliyoruz. 

 

Bu seçim sürecinde oylamaların sayımı uzun sürmeyecek. Çünkü üç aday var, öyle yüzlerce aday yok. O bakımdan buna sahip çıkılsın. Ben bu seçimlerden çok büyük oranda kazançlı çıkacağımıza inanıyorum. Çünkü ben Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum. Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”20 Şubat 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH