Ana Sayfa > TÜRK FEDERASYONLAR

Almanya Türk Federasyon GİK Toplantısını Gerçekleştirdi
10 Mart 2015
Bu haber 1235 kez okundu
Almanya Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu (ATF) Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı, Avrupa Türk Konfederasyon (ATK) Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin’in iştirakiyle, gerçekleştirdi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Toplantı Almanya Türk Federasyon Disiplin Kurulu Başkanı Sayın Osman Nuri Şen Kur'an-ı Kerim tilavetinde bulunduktan sonra topluca İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

GİK Toplantısı üç bölümden oluştu. Birinci bölümde Almanya Türk Federasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol, Almanya Türk federasyon Genel İdare Kurulu üyelerine hitap ederek, Federasyonumuzun gündemini değerlendirdi. Genel Sekreter Sayın Fatih Oğuz GİK üyelerimize son toplantıdan bu yana gerçekleştirilen Federasyon faaliyetlerini aktardı. İkinci Bölümde ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin Almanya ve Türkiye gündemini değerlendirdi. Dilek ve Temenniler bölümünde söz alan GİK Üyeleri ve onların görüşlerinin beyanının ardından verilen  kısa bir ara sonrasında, toplantının üçüncü bölümüne geçildi. Toplantının bu son bölümde Bölge Başkanları ve yöneticilerin iştirakiyle tamamlandı.

“Alman göç politikası tarihi ihmallerle dolu”

Almanya Türk Federasyon Genel Başkanı Sayın Şentürk Doğruyol açılış konuşmasını yaptı. Genel Başkanımız konuşmasında, derneklerimizin gündemini değerlendirdi. Genel Başkanımız, konuşmasının ilerleyen bölümünde Almanya`nın bu güne kadar ki göç politikasının yanlışlarla dolu olduğunu, bu yanlışları Almanya Türk Federasyon olarak her platformda dile getirildiğini söyledi. “Göçmen politikalarıyla ilgili sorumluluk sahibi olan tarafların maalesef şimdiye kadarki bölümünde yeteri kadar önem verilmediğini sizler canlı şahitlerisiniz. Göç ve uyumun bir madalyanın iki tarafıdır. Katılım olmadan uyumdan söz etmek mümkün değildir.

Genel Başkan, “Toplum nezdinde önemli teveccüh kazanmış olan sivil Toplum kuruluşlarının başında sizlerin de içinde yöneticiler olarak bulunduğunuz Türk Federasyon gelmektedir. Almanya Türk Federasyon yarım asırlık faaliyetlerinde önemli etkinliklere imza atmıştır. Bunlardan birisi de Kuzey Almanya Bölge Başkanlığımıza bağlı faaliyet gösteren Hamburg Türk Aileler Birliği derneğimizin yaptığı etkinlikte karşılaştık. Hamburg Türk Aileler Birliği, uyum ve entegrasyona ciddi katkı sunan, çok kültürlülüğü destekleyen, Hamburg’da yaklaşık yarım asırdır faaliyet gösteren STK’ların başında gelmektedir. Ocak ayı içerisinde yapmış olduğu Kültür ve Sanat etkinliğine, Uyum ve Entegrasyonu kendisine siyasi bir misyon biçtiğini ifade eden “YEŞİLER” (Bündnis 90/Die Grünen die Grüne) adlı partinin Hamburg eyaletinde yapılan seçimlerde adayı olan bir hanımefendi arkadaşlarımızdan, etkinlikte bir konuşma yapma isteği gelmiş, arkadaşlarımızın bizlerinde katıldığı o etkinlikte konuşma yapmasını olumlu yaklaşarak seçmenlere mesajını vermesi ve onların oyunu alması noktasında katkı sunmuşlardır. Ertesi gün medya başta olmak üzere Yeşiller olarak adlandırılan o siyasi partinin içerisindeki marjinal fikirlere sahip gruplar harekete geçerek, hanımefendiyi linç kampanyasına tabi tutmuştur. Akla hayale gelmeyecek her türlü engellemeyi sergilemesine rağmen seçmenlerin desteğiyle bu hanımefendi seçimi başarıyla tamamlayarak kazanmıştır. Burada benim üzerinde durmak istediğim esas mesele, sizlerin gözü gibi koruduğu bu ocaklara bakış ve düşmanca yaklaşımlardır. Sadece bu yaklaşımın bile siyasi partiler ve onların yöneticilerinin şimdiye kadar ki göç ve uyum politikalarının uygulamaların ne kadar eksik ve yanlış olduğunu tüm açıklığıyla gösterdiğini söyledi.

Çok kültürlülüğü içine sindirememiş oluşumların, topluma vereceği katkı yoktur. Birlikte yaşayabilmek için etnik ve kültürel kimliği çok olan toplumlarda önce güven duygusunun gelişmesi lazım. Bu çalışmaya başta ülkeyi yönetmeye talip olan siyasi partiler destek vermelidir. Çok kültürlü  toplumlarda,  toplumsal birliktelikte ortak değerlerin ve karşılıklı saygının önemi, demokrasi ve özgürlüklerle alakalıdır. Almanya Türk Federasyon, hiç kimsenin kendi öz kimliğini kaybetmeden, yeteri kadar karşımızdakilerine açık olan, beraberce mutlu ve refah içerisinde yaşayabilmenin yolunu açacak olanların başında siyasi partiler geldiğine inanmaktayız” dedi. Genel Başkanımız, sözlerini Türk Federasyon ve mensupları kanunlara ve anayasaya içtenlikle bağlıdır diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantı akşam vaktinin girmesi üzerine verilen kısa bir aranın ardından ikinci bölümüne geçildi.

Bu bölümde, Almanya Türk Federasyon Genel İdare Kurulu üyelerine hitap eden Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin,  Avrupa ve Türkiye gündemini değerlendirerek, Türkiye’de yaptığı temaslarla alakalı bilgi aktardı. Ağırlıklı olarak 7 Haziran genel seçimleriyle ilgili olan konuşmasında önemli konulara değindi.

Haziran Seçimleri İçin Önemli Uyarı

ATK Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, “Türkiye’de 7 Haziranda yapılacak olan genel seçimler Almanya açısından 8 Mart ile 31 Mart arasında toplamda 24 günde gerçekleşecektir. 33 Gümrük Kapılarında kurulacak olan sandıklarda ise 8 Mart başlayarak 7 Haziran’a kadar oy verebilecekler. 550 Milletvekilinin dört yıllığına seçileceği bu seçimler hem Avrupa Türklüğü için önemli hem de Anavatanımız Türkiye için çok önemlidir. Birlik ve beraberliğimizin zedelendiği, bin yıllık kardeşliğimizin kast edildiği şu günlerde, demokrasimiz açısından, var olma yok olma etkisi verecek bir seçimdir. Federasyonumuz elindeki tüm imkanları seferber ederek bu seçimlerde vatanını ve milletini seven, birlik ve beraberlikten yana olan adaylara oy vermesi noktasında çalışmalıdır. 
17- 25 aralıkta kendilerini sıfırlayan, komşularıyla sıfır sorun politikasından sıfır komşuya gelen, Kaçak saraylarda saltanat süren, Anayasayı tanımayan, Hukuku tanımayan, PKK açılımın, bölücülüğün mimarlarına oy verilmemesi için çok hassas bir strateji sürdürmeliyiz.

Teşkilatların Önceliği

Teşkilatlarımız ve dolayısıyla derneklerimizi yönetenlerin bu strateji çerçevesinde öncelikleri olmalıdır, bu önceliklerin başında hiyerarşik öncelik gelmektedir. Yönetici olan arkadaşlarımızın kurumun hiyerarşisi içerisinde bir yeri vardır ve sahip olduğu sorumluluk kadar da yetkiye sahiptir. Bir konuda sorumluluğu bulunmayan bir kimsenin, o konuda yetki sahibi olması da mümkün değildir. Bir dernekte üye olan Ülküdaşımızın yetki ve sorumluluğu farklı, yönetici olan arkadaşımızınki farklıdır. Dernek Başkanlığına seçtiğimiz Başkanlarımızın yetki ve sorumlulukları farklıdır. Şimdi düşününki bir derneğimizde yöneticilik yapan bir arkadaşımızın kendi başkanının, dernek başkanı tanımamazlıktan gelmesi, bölge başkanımızı yine aynı şekilde yetki ve sorumluluğunu hiçe sayması mümkün mü? Bu durum teşkilatın sağlıklı işleyişini olumsuz yönde etkiler ve bizlerin bunları kabul etmesi mümkün değildir. Herkesin sorumluluğu kadar yetkisi vardır.

Stratejik öncelik teşkilatlarımızın başarıyı yakalamasında ikinci dikkat edeceği bir durumdur. Şimdi burada hepiniz yöneticilik yapıyorsunuz. Kısa ve orta vadede başarmak istediğiniz bir sürü plan ve projelerinizin olduğunu biliyorum.

Bu Projelerinizi başarıyla tamamlamak istiyorsanız, bir önceliğe göre sıralamak zorundasınız. Aynı anda tasarladığınız projelerin hepsini gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Belirli kriterlere göre sıralamaya tabi tutuyorsunuz. Projenin durumuna göre önceliklerini belirliyorsunuz. Teşkilatlarımız açısından bu öncelikler çok önemlidir. Stratejik önceliklerin tespitinin temelinde, stratejik amaç ve hedeflerinin belirlenmesi ve önceliklendirilmesi başta gelmektedir. Tüm bu verilere baktığımızda kurumumuzun birinci önceliği 7 Haziranda gerçekleştirilecek olan seçimlerdir. Bu sebeple artık ülküdaşlarımız sadece kendi eksenindeki olaylara, gelişmelere bakmamalıdır. Yöneticilerimiz kendi ekseninde dönmemelidir. Hareketin genel stratejisine bakmalıdır. Şu anda en önemli çalışma 7 Haziranda yapılacak olan seçimlerdir, seçmenlerin sandığa giderek doğru tercihte bulunması, Önceliklerimizin başında gelmektedir. Anavatanımız Türkiye yıkım üstüne yıkım yaşamaktadır. Var oluşumuzu temsil eden her değer aşağılanmakta, kutsallarımız itibarsızlaştırılmaktadır. Önümüzdeki seçimler geleceğimizin belirsizleştiği bir girdaba sürüklenmektedir. Böylesine önemli bir seçimde Avrupa Türklüğünün üzerine büyük görevler düşmektedir. Avrupa Türk Konfederasyonumuzun çatısı altında faaliyet gösteren tüm Ülkücü Türk Federasyonlarımıza, yeni kurulan Avusturalya Türk Federasyonundan tutun en eski Türk Federasyon olan Almanya Türk Federasyonuna kadar büyük görevleri vardır. Nedir bu görevler ? Seçmen konumunda olan vatandaşlarımızın demokratik bir vatandaşlık görevi olan oy kullanma hakkında bilinçlendirmektir.

Yönetici arkadaşlarımızın hedefledikleri stratejik çalışmaları gerçekleştirebilmeleri için çeşitli kaynaklara ihtiyaçları vardır. Bu kaynaklardan en önemlisi zamandır.

Zaman önceden kararlaştırılmış bir hızla akıp gittiğinden dolayı sorun zamanı yönetmede değil, teşkilatlarımızı yöneten ülküdaşlarımızın kendini zaman içinde yönetebilmesi olarak değerlendirmek gerekir. Sorumluluk sahibi her yetkili, zamanı iyi değerlendirerek, planlı bir şekilde hazırlık yapmalı. Zamanını etkili ve verimli şekilde kullanmak isteyen her yönetici ülküdaşımız, gerçekleştirmek istediği faaliyetleri listelemeli ve önceliklerine sıralamalıdır. Başarısızlığın en önemli nedenlerinden birisi plansızlıktır. İyi yöneticiler, önce plan yapar, sonra bu yaptığı planı acele etmeden, sıkışmadan rahat biçimde uygulamaya koyar. Bizler yöneticiler olarak derneklerimizin sahip olduğu kaynakları etkin ve verimli şekilde değerlendirilmesini istiyorsak, zamanlarını en etkin şekilde kullanmak zorundadırlar. 7 Haziran Pazar günü yapılacak olan seçimlere 8 Haziranda çalışmaya başlarsa geçmiş olsun demek lazım.

Almanya’da 8 Mayıs günü başlayarak 31 Mayıs’a kadar sürecek 24 gün içerisinde vatandaşlarımız oylarını kullanabilecek. Oy kullanabilmek için mutlaka SEÇİS sisteminde kayıtlı olmak gerekiyor. Seçmen olma yeterliliğine sahip vatandaşlarımız YURT DIŞI SEÇMEN KÜTÜĞÜ ne kayıtlı olmaları gerekiyor. Çok önemli konu yönetici olan arkadaşlarımız mutlaka vatandaşlarımızı bilgilendirmeli. Yüksek seçim kurulunun internet adresinden bu sorgulamaları yaparak, kontrol etmeleri gerekmektedir. 7 Haziran  25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Almanya'da, 08-31 Mayıs tarihlerinde kurulacak sandıklarda oy kullanabilmeniz için “Yurtdışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olunması, bunun için de adres beyanında bulunulmuş olunması gerekmektedir.

Yurtdışı Seçmen Kütüğü 14 Mart 2015 Cumartesi günü YSK’nın internet sitesinde ilan edilecektir. www.ysk.gov.tr internet adresinden kontrol ettiğiniz seçmen bilgilerinizde adres beyanınızın hatalı olduğunu tespit etmeniz halinde, 14 Mart 2015 (Türkiye saati ile 08.00) ile 27 Mart 2015 (Türkiye saati ile 17.00) tarihleri arasında Büyükelçiliklerimizin Konsolosluk Şubelerine ve Başkonsolosluklarımıza şahsen müracaat ederek itiraz başvurusunda bulunabilirsiniz. İtiraz başvurusu için son gün 27 Mart 2015 (Türkiye saati ile 17.00) olup bu saatten sonra itiraz başvurusu kabul edilmeyecektir. Seçmen kütüğü en son 8 Nisan günü kesinleşerek itiraz süresi doluyor.

Türkiye dışında bulunan seçmenlerimizin 54 ülkede 109 temsilcilikte ve  33 gümrük kapısında oy kullanması planlanmaktadır

Berlin, Stutgart, Frankfurt, Düsseldorf, Köln, Essen, Münster, Karlsruhe, Hamburg, Mainz kendi temsilcilik binalarında,  Münih, Hannover Ve Nürnberg’de kiralama suretiyle belirlenen yerlerde oy kullanılacaktır.  Randevu sisteminin artık geçerliliğini yitirdiğini, kaldırıldığını seçmenlerimize anlatın. Ayrıca 33 Gümrük kapısında 24 saat hizmet veren sandıklar olacak.

Kurulacak her sandıkta partilerin bir veya birden fazla gözlemci görevlendirme hakkı bulunmaktadır. Gözlemcilerin şikayet ve itiraz hakları bulunmaktadır. Sandık başı işlemlerinin tümü gözlemciler tarafından takip edilecektir. Almanya'da sandıklarda görev yapan arkadaşlarımızın dikkat etmesi gereken konular bulunmaktadır. Oy verme veya sayım sırasında görülen veya tespit edilen usulsüzlüklerin veya yanlışların mutlaka sandık tutanağına geçirilmesinin önemlidir. Oy verme sırasında karşılaştığınız her olumsuz durumu şikayet edeceksiniz, usulsüzlük gördüyseniz, şüpheniz varsa sandık kuruluna bildirmeniz gerekiyor ve bunlar mutlaka resmi tutanak defterine işletmelisiniz. Eğer şikayet tutanak defterine işlenmezse YSK'ya yapılacak itirazın hiçbir anlamı kalmıyor. YSK maddelerine göre herhangi bir delil yoksa şikayet dinlenemediğini basına yansıyan haberlerden biliyoruz. Usulsüzlükleri, hırsızlıkları, tutanak altına aldırtmazsanız daha sonraki itirazların faydası yok. Ne kadar itiraz yaparsanız yapın tutanakta itirazınız yoksa kabul edilme ihtimali yoktur.

Gerçekleştirilen en son seçimlerinde basına yansıdığı için biliyoruz. Binlerce itiraz yapıldı. Yapılan bu itirazlardan kabul edilenlerin sayısının iki elin sayısı kadar az olduğunu yetkililer söylüyor. Sandıklar kapandıktan sonra bazı usulsüzlüklerin farkına varıp itiraz etmeleri, birde bunlar tutanakla sabit değilse bir netice alınamadığını yine basından öğreniyoruz. YSK'nın bu seçimlerde de tutanakların 6 sayfasının boş olmasını kabul ettiğini ve 7 Haziran seçimlerinde tutanaklarda yer alması karara bağlandı. Arkadaşlarımız gördükleri, tanık oldukları her usulsüzlükleri, şikayetleri ve taleplerini buralara işleyecek veya işletecek. Ancak buralara dayanarak il seçim kurulları, ilçe seçim kurulları ve YSK'daki itirazların kabul edilmesi mümkün olacak. Bu seçimde, YSK'nın sandık sonuç tutanaklarını tarayarak, siyasi partilerle paylaşacağını açıklamalardan biliyoruz. Aynı şekilde oy döküm cetvellerinin de, birleştirme tutanaklarıyla birlikte tarayıcıdan geçirilerek siyasi partilerle paylaşılacağı YSK’nın karara bağladığı konulardır. Görev yapan arkadaşlarımızın da bunları bilerek, gördükleri, karşılaştıkları her olumsuzluğu, usulsüzlüğü mutlaka tutanağa geçirmesi çok önemlidir” dedi.

ATF Basın

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer TÜRK FEDERASYONLAR Haberleri

Başlık Tarih
 
Almanya Türk Federasyon GİK toplantısını gerçekleştirdi17 Mart 2019
Amsterdam Mescid-i Aksa Teşkilatında bayrak değişimi16 Mart 2019
Nogay Türklerinden teşekkür ziyareti14 Mart 2019
Karlsruhe Türk Kültür Merkezinin Muhteşem Şöleni10 Mart 2019
19 Mayıs 1919’un 100.yılı anısına düzenlenen bilgi yarışması Finalleri10 Mart 2019
Deventer Gök Sancak Kültür ve Eğitim Merkezi 2. Olağan Kongresi yapıldı.25 Şubat 2019
Şehit Ülkücü Kadınlar Anma Programı Tilburg’ta yapıldı03 Şubat 2019
ATF Düren derneği 4. olağan kongresini gerçekleştirdi.27 Ocak 2019
Wangen Türk Kültür ve Spor derneğimizin 34. Olağan Kongresi Yapıldı.27 Ocak 2019
“DOĞU TÜRKİSTAN’DA İNSAN HAKLARI İHLÂLLERİNE SON VERİLSİN”17 Ocak 2019
Din Alanında Hür Tefekküre Yönelik Tehditler Hakkında Basın Açıklaması14 Ocak 2019
ATF Münih Teşkilatları Kültür Ve Ülkü Şöleni Düzenledi.31 Aralık 2018
Innbruck Ülkü Ocağında Ozanların Dilinden Gönül Sohbeti Ozan Nihat ile Gerçekleşti.27 Aralık 2018
Hollanda Türk Federasyon Ede teşkilatı da binasına kavuştu27 Aralık 2018
Tilburg Türk Gençler Derneği’nde bayrak değişimi27 Aralık 2018
Maassluis Türk Kültür Derneği yeni yerine taşındı27 Aralık 2018
Arnhem’de siyasilere bilgilendirme27 Aralık 2018
Tilburg Türk Gençler Derneği yeni binasına kavuştu27 Aralık 2018
Soest Belediyesine ziyaret...27 Aralık 2018
Hollanda'daŞiirlerle Sohbet Akşamları22 Kasım 2018
HTF Belediye başkanları ziyaretleri devam ediyor08 Ekim 2018
ATF İSTİŞARE TOPLANTISI FRİEDBURG ÜLKÜ OCAĞINDA YAPILDI.27 Mayıs 2018
AVRUPA TÜRKLÜĞÜ BAŞBUĞ TÜRKEŞ'İ ANIYOR05 Nisan 2018
HTF Soest Türk Kültür Merkezi kongresi gerçekleşti.30 Mart 2018
Hollanda Türk Federasyon’dan teşekkür plaketi30 Mart 2018
HTF Harderwijk Al Sancak Türk Kültür Ocağı’nda bayrak değişimi...26 Mart 2018
Avrupa Türklüğüne yönelik saldırılara tepki13 Mart 2018
BİRLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAZ05 Mart 2018
HTF Amsterdam’da kongre heyecanı!28 Şubat 2018
HTF Genel Başkan'ından Deventer Belediye Başkanı ziyaret!25 Şubat 2018
Almanya Türk Federasyon Genişletilmiş Genel İstişare Toplantısı Yapıldı.23 Şubat 2018
Ömer Zararsız : “Her Ocağımız Ülkücülerindir”23 Şubat 2018
ATF 2018 YILI 1.GİK TOPLANTISI YAPILDI.19 Şubat 2018
ATF Fridburg Ülkü Ocağı 2.Olağan Kongresini Yaptı.11 Şubat 2018
HTF'den Dordrecht Belediyesine ziyaret...11 Şubat 2018
Avrasya Linz Ülkü Ocağından Vefa Örneği!04 Şubat 2018
ATK Genel Başkanı Cemal Çetin Taziye Ziyaretlerini Kabul Etmeye Devam Ediyor.05 Şubat 2018
ATK Genel Başkanı Çetin Teşkilat Ziyaretlerine Devam ediyor.04 Şubat 2018
KUFSTEİN ÜLKÜ OCAĞI DURMAK BİLMİYOR!28 Ocak 2018
Hollanda Türk Federasyon Dordrecht’te kitap fuarı...18 Ocak 2018
ATK Genel Başkan Cemal Çetin, Taziyeleri Kabul Etti15 Ocak 2018
Almanya'da Ülkücüler 2017 Yılına ‘Ülkü Şölenleriyle Veda Etti.04 Ocak 2018
Kufstein Ülkü Ocağı Anma Proğramları Düzenledi.01 Ocak 2018
Mit, "Bu coğrafyada yaşayabilmenin iki yolu var; 31 Aralık 2017
Hollanda Türk Federasyon’dan oku mesajı...30 Aralık 2017
Wuppertal Ülkü Ocağı Yönetimi Türk Federasyon Genel Merkezini Ziyaret Etti.30 Aralık 2017
ATF Kültür ve Ülkü Şölenleri Dortmund’da Devam etti.27 Aralık 2017
ATF Offenbach Ülkü Ocağı Kültür ve Eğlence Şöleni Düzenledi.26 Aralık 2017
AVRASYA LİNZ ÜLKÜ OCAĞI 26.YILINDA KÜLTÜR ŞÖLENİ DÜZENLEDİ.24 Aralık 2017
“Milliyetçi Nesiller ve Beklentiler”19 Aralık 2017
ÜLKÜCÜLERİN ADRESİ: ÜLKÜ OCAKLARIDIR17 Aralık 2017
ALMANYA TÜRK FEDERASYON NAGOLD ÜLKÜ OCAĞI 30.YIL ŞÖLENİ DÜZENLEDİ.17 Aralık 2017
FRANSA TÜRK FEDERASYON GENEL İDARE KURULU TOPLANTISI10 Aralık 2017
HollandaTürk Federasyon ziyaretleri devam ediyor10 Aralık 2017
TASAV “Türkiye İçin Alparslan Türkeş Vizyonu” Konulu Panel Düzenledi 04 Aralık 2017
Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Cemal Çetin'den Kritik Uyarı!30 Ekim 2017
TÜRKÇÜLÜK BÖLÜCÜ DEĞİL BİRLEŞTİRİCİDİR!19 Ekim 2017
Dordrecht’te bayrak değişimi14 Ekim 2017
Tek Devlet: Türk Devleti05 Ağustos 2017
İSLAM İLE TERÖR BAĞDAŞTIRILAMAZ20 Haziran 2017
Avusturya Türk Federasyon Teşkilat Ziyaretlerine Devam Ediyor.18 Haziran 2017
FRANSA TÜRK FEDERASYON’DAN USTA’YA ZİYARET25 Nisan 2017
Başbuğumuzun Emanetlerini Korumaya Yeminimiz Var05 Nisan 2017
FTF Genel Başkanı Orhan İlhan Başbuğ Anma Mesajı Yayımladı.04 Nisan 2017
Cemal Çetin: Bizler, merhum Başbuğumuzun emanetlerini yaşatacağız.04 Nisan 2017
Duisburg’dan Kayıtsız şartsız, amasız fakatsız, tereddütsüz EVET26 Mart 2017
Sevdamız Millet, Liderimiz Devlet Kararımız; Evet22 Mart 2017
Lahey Türk İslam Kültür Vakfı,Çanakkale Şehitlerini Unumadı.22 Mart 2017
Cemal Çetin;Daima Devlet, Sonuna Kadar Millet Kararımız EVET!19 Mart 2017
Fransa Evet için Çalışıyor.19 Mart 2017
Göppingen Çanakkale Şehitleri Anma programı19 Mart 2017
Wetzlar Evet Dedi19 Mart 2017
MÜNİH TÜRK EĞİTİM OCAĞI 18.DÖNEM ENGİN UYGUNTÜRK İLE DEVAM KARARI ALDI.15 Mart 2017
TÜRK OCAKLARI GALİP ERDEM'İ UNUTMADI14 Mart 2017
Belçika'dan MHP toplantısına yasak!14 Mart 2017
HTF Havaalanı'nda Oturma Eylemi Başlattı.11 Mart 2017
HTF Genel Başkanı Murat Gedikten “15 Mart Seçim Çağrısı”09 Mart 2017
Belçika Türk Federasyon’u (BTF) Gent Şehrinde Neden “Evet” Dediklerini Anlattı08 Mart 2017
ATF Genel Başkanı Ali Can: “Biz Avusturya’nın asli unsuruyuz!” [Video] (Arşiv Haber)08 Mart 2017
Avrupa Konfederasyon,Anayasa Değişikliğiyle İlgili Basın Açıklaması05 Mart 2017
ATF GİK VE BÖLGE TOPLANTISI KUFSTEİN’DA YAPILDI.05 Mart 2017
KUFSTEİN ÜLKÜ OCAĞI RESMİ AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ.05 Mart 2017
Heilbronn 38. Dönem için Gökhan Varol İle Devam Dedi04 Mart 2017
Demokrasi Dışı ve Nezaketsizlik04 Mart 2017
Avrupa Türk Konfederasyondan 'Evet' kampanyası26 Şubat 2017
KUFSTEİN ÜLKÜ OCAĞI ANKARA’DAN SES VERDİ.20 Şubat 2017
Avusturya Türk Federasyon Ankara’da Buluştu.20 Şubat 2017
Avrupalı Ülkücülerin Ankara Çıkartması17 Şubat 2017
TÜRK KONFEDERASYONU VE ÜLKÜ OCAKLARI EL ELE TÜRKMENLERLE…19 Ocak 2017
Münchengladbach Ülkü Ocağı 19.Olağan Kongresini Yaptı.08 Ocak 2017
Türkiye ve Türklük Düşmanlarına: Diz Çökmeyeceğiz, Başaracağız!06 Ocak 2017
2016’dan 2017’ye Türkiye: Fetret'ten Çıkış İçin04 Ocak 2017
MHP Kavak İlçe Başkanı Kamber'den "Sağduyu" Çağrısı02 Ocak 2017
Mustafa Yıldızdoğan Vorarlberg'lileri Coşturdu.28 Aralık 2016
Belçika Türk Federasyonu Binası Önüne Bombalı Paket Bırakılması24 Aralık 2016
Bizler hep var olacağız.21 Aralık 2016
Ankara Türk Ocakları Atsız’ı andı15 Aralık 2016
Durum Değerlendirmesi ve Geleceğe Bakış 20 Kasım 2016
“Misak-ı Milli, Lozan ve Musul Meselesi” 07 Kasım 2016
Hüseyin Çıbıkçı Kufstein Ülkü Ocağında Hayır Daveti Verdi.30 Ekim 2016
Türk Ocakları Genel Merkez ve Şubelerinden Kritik Uyarılar16 Ekim 2016
Cemal Çetin'den Fransa Teşkilatlarına Ziyaret16 Ekim 2016
Darbecilere Darbe Vuran Lider Devlet Bahçeli09 Ekim 2016
Türk Ocaklarından Türk Yurtlarına Kurban Bağışı 21 Eylül 2016
CEMAL ÇETİN: “ÜLKÜCÜLER KURBAN BAĞIŞINDA YARIŞTI”16 Eylül 2016
“KURBAN BAĞIŞLARIMIZLA DÜNYA TÜRKLÜĞÜNÜN YANINDA OLALIM”09 Eylül 2016
"Devlet İhaneti Affetmez; Adaletten de Ayrılmaz"06 Eylül 2016
Millî Beka Mücadelemizin Başarısı İçin Öneri Ve Uyarılar05 Ağustos 2016
Belçika Türk Federasyon Basın Bildirisi...01 Ağustos 2016
Türk Ocakları Ramazan Bayramı Mesajı04 Temmuz 2016
Avusturya Türk Federasyon'da Ramazan Bereketi...02 Temmuz 2016
HTF'den Gençlere Tartışma Proğramları29 Haziran 2016
Al Sancak Harderwijk’te dalgalanmaya başladı 29 Haziran 2016
AVUSTURYA TÜRK FEDERASYON'DA BİRLİK İFTARI!26 Haziran 2016
Almanya Türk Federasyonu İftar Programı26 Haziran 2016
HTF Dordrecht Ayasofya Camii'ne Saldırı ile İlgili Basın Açıklaması..25 Haziran 2016
MHP AVRUPA'DAN MUHALİFLERE SERT TEPKİ!20 Haziran 2016
Bu Ramazan'da Türk Yurtlarına Sen de El Uzat!17 Haziran 2016
Türk Milleti Şerefli Bir Tarihe Sahiptir….05 Haziran 2016
Almanya'nın Kararını Şiddetle Kınıyoruz03 Haziran 2016
Türk Ocakları'ndan Gagauzya'da Sempozyum02 Haziran 2016
SÖZDE ERMENİ SOYKIRIM YALANINA ALMANYA ORTAK OLMAMALIDIR30 Mayıs 2016
Türk Kültür Derneğine anlamlı ziyaret24 Mayıs 2016
HTF Tiel Türk Kültür Derneği Kongresi yapıldı09 Mayıs 2016
Türk Ocakları 44. Olağan Büyük Kurultayı Yapıldı01 Mayıs 2016
İsviçre Türk Federasyon Wil Ülkü Ocağı'nda İsmail Bostancı Güven Tazeledi.01 Mayıs 2016
TÜRK OCAKLARI’NDA 44. BÜYÜK KURULTAY HEYCANI29 Nisan 2016
Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ilk ve tek ülke Türkiye’dir.23 Nisan 2016
BORDEAUX ÜLKÜ OCAĞINDA KONGRE HEYECANI23 Nisan 2016
HTF'de 23 Nisan coşkusu23 Nisan 2016
Ülkücüler Marifet ve Fazilet Ehlidir19 Nisan 2016
Annecy Ülkü Ocağı 2016 Bahar Kermesi Düzenledi.17 Nisan 2016
Maassluis ve Den Haag’ta kongre heyecanı13 Nisan 2016
Hollanda Türk Federasyonundan Kamuoyuna Duyuru10 Nisan 2016
HTF Nijmegen’de hem Nevruz hem 20. Yıl kutlandı05 Nisan 2016
CEMAL ÇETİN'DEN BAŞBUĞ TÜRKEŞ MESAJI03 Nisan 2016
Avustralya Türk Federasyonundan Başbuğ Türkeş Mesajı02 Nisan 2016
ASLA SOKAKLARDA OLMAYACAĞIZ02 Nisan 2016
Avusturya Türk Federasyon Salzburg Ülkü Ocağı Ülküde Birlik Şöleni Düzenledi.29 Mart 2016
INNSBRUCK TÜRK KÜLTÜR DERNEĞİ BİLGİ YARIŞMASI DÜZENLEDİ.29 Mart 2016
HTF’den Ahmed Aboutaleb’e ziyaret29 Mart 2016
Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümünde Atatürk, Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal marşı anlatıldı.29 Mart 2016
Çanakkale Zaferinin 101. Yıldönümünde ...27 Mart 2016
Türk Ocakları Armağanları Sahiplerini Buldu27 Mart 2016
Köln 31. Kongresi Gerçekleştirildi22 Mart 2016
“Türk” kavramı kapsayıcı ve içerici bir muhtevaya sahiptir21 Mart 2016
HTF Versam Tekrar Şenyürek Dedi.19 Mart 2016
Lüdenscheid Türk Ocağı dualar ile açıldı17 Mart 2016
Rahden Türk Kültür Derneği Resmi Açılışını Şölenle Kutladı14 Mart 2016
ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN ANKARA SALDIRISI AÇIKLAMASI14 Mart 2016
Hollanda Türk Federasyon Kadın Kolları Yatılı Eğitim Semineri14 Mart 2016
ALMANYA RAHDEN'DA MUHTEŞEM ÜLKÜ OCAKLARI AÇILIŞI06 Mart 2016
Uluslararası İpek Yolu'nun Yükselişi ve Türk Dünyası Bilgi Şöleni'ne Davet04 Mart 2016
HTF Ultrecht Yeni Hizmet binasına Kavuştu ve Mutlu Son...29 Şubat 2016
Utrecht’te Fırat Yılmaz Çakıroğlu anıldı29 Şubat 2016
FIRAT ÇAKIROĞLU HOLLANDA'DA ANILDI27 Şubat 2016
ATF Bavyara 2.Bölge Gençlik Kolları Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu Andı.21 Şubat 2016
Avrupalı Ülkücülerden Bahçeli'ye geçmiş Olsun Ziyareti21 Şubat 2016
BTF Genel Başkan'ı Zararsız"Terörü Kınayan Açıklama Yaptı".18 Şubat 2016
HTF Kadın Kollarından genel istişare16 Şubat 2016
Ülkü Buluşmaları (3) Den Haag’da düzenlendi14 Şubat 2016
Türk Ocakları ve Türkiye Kamu-Sen'den Tarih, Dizi ve Film: Kurgu ve Gerçek Paneli07 Şubat 2016
Panele Davet: Film, Dizi ve Tarih: Kurgu ve Gerçek05 Şubat 2016
AVRUPA TÜRK KONFEDERASYON'DAN TÜRKMENLERE YARDIM02 Şubat 2016
Avrupa Türklüğü Türkmen Kardeşlerini Unutmadı.31 Ocak 2016
İsviçre Türk Federasyon Basel’de Buluştu30 Ocak 2016
Münih alperen ocaklari gorev degisimi29 Ocak 2016
AVUSTRALYA ÜLKÜCÜ TURK FEDERASYONUNDAN AÇIKLAMA27 Ocak 2016
Türk Federasyon’dan Zaandam’da Kültür Şöleni26 Ocak 2016
HTF Dortrecht'te Vedat Özdal güven tazeledi.25 Ocak 2016
Avusturya Türk Federasyon 2016 Yılında Güneş gibi Parlayacak!!!25 Ocak 2016
ATF 2016 YILI BİRİNCİ GİK TOPLANTISI YENİ GENEL MERKEZ BİNASINDA YAPILDI.25 Ocak 2016
HTF Zaandam Kentinde Teşkilatlandı.19 Ocak 2016
Murat Gedik’ten “Farklı Ülkücülere” Ağır Gönderme18 Ocak 2016
Türk Dayanışma Konseyi’nden Türk Ve Dünya Kamuoyuna Çağrı18 Ocak 2016
BW1. Bölge Büyük Ülkü Şöleni muhteşemdi18 Ocak 2016
Düsseldorf Ülkü Ocağı Kültür ve Ülkü Şöleni18 Ocak 2016
“Yılmayacağız, yıkılmayacağız”14 Ocak 2016
Vatansever Türk Aydınları Bildirisine Destek Çağrısı14 Ocak 2016
Türk Adını Anayasa'dan Çıkartmak Cinayettir12 Ocak 2016
Türk Ocakları: PKK’nın İpiyle Kuyuya İnilmez30 Aralık 2015
ALMANYA TÜRK FEDERASYON'DAN KÜLTÜR ŞÖLENİ30 Aralık 2015
Başkent Berlin’de ATF Kültür Şöleni26 Aralık 2015
HTF RABİA KADİR’İ AĞIRLADI16 Aralık 2015
Türk’ün Türk’ten Başka Dostu Yoktur! 14 Aralık 2015
Türk Ocakları Ankara Şubesi Atsız Ata'yı andı14 Aralık 2015
HTF Süriye Türkmenleri Hakkında Basın Bildirisi Yayımladı.08 Aralık 2015
MÜNiH ALPEREN OCAKLARI BASIN ACIKLAMASI05 Aralık 2015
Suriyeli Türklerin Varlık Mücadelesine Sessiz Kalmayın05 Aralık 2015
HTF Arnhem’de 20.yıl coşkusu02 Aralık 2015
Avrupa Türk konfederasyon Toplantısı29 Kasım 2015
HTF Dortrecht Teşkilatı Dursun Önkuzu için anma programı Tertipledi.29 Kasım 2015
Türk Ocaklarından Terör Sarmalında Türkiye ve Dünya Paneli26 Kasım 2015
ATF Bölge Yöneticileri Toplantısı23 Kasım 2015
ATK Genel Başkanı;Avrupa Türklüğünden Türkmen soydaşlarımıza yardım Kampanyası22 Kasım 2015
Hollanda Türk Federasyon Türkmendağı Kampanyası başlattı.21 Kasım 2015
ATF Din Görevlileri ve Bölge temsilcileri Toplantısı21 Kasım 2015
TÜRK OCAKLARI VAKFI YİRMİ BEŞİNCİ YILINI KUTLADI19 Kasım 2015
Hollanda Türk Federasyon iletişim ağları14 Kasım 2015
Türk Ocakları Hiçbir "MHP Muhalifi" Hareketin İçerisinde Değildir05 Kasım 2015
Türk Ocakları: Ülkeyi Ciddî Sıkıntılar Bekliyor02 Kasım 2015
Cemal Çetin:Deniz Feneri yolsuzluğunun üzerini kapattılar.13 Ekim 2015
MHP'li Öztürk Avusturya'da Gelecegine Oy ver Avrupa Dedi.12 Ekim 2015
ATK Genel Başkanı Cemal Çetin,"13 Yıldır Avrupa Türk'ünün Ne Derdine Çare Oldular.12 Ekim 2015
İktidar Ayıplı Halini Saklamaya Çalışan Bir Vaziyet İçerisinde12 Ekim 2015
Koray Aydın Paris’te Hükümete Yüklendi.12 Ekim 2015
Ciddi istihbarat ve güvenlik zafiyeti var 12 Ekim 2015
MHPLİLER AKIN AKIN SANDIĞA GİDİYORLAR.11 Ekim 2015
MHP'li Oktay Vural: Terör Bizi Teslim Alamayacak11 Ekim 2015
Koray Aydın "Türkiye Demokratik Bir Ülke Olmaktan Çıkmıştır"11 Ekim 2015
YURDAKUL: MUTLAKA SANDIĞA GİDİN06 Ekim 2015
MHP’li Yılmaz, Almanya’daki gurbetçilerden destek istedi05 Ekim 2015
MHP’DEN AVRUPA ÇIKARMASI05 Ekim 2015
MHP Aksaray Milletvekili Turan Yaldır Salzburg Ülkü Ocağı'nda Ülkücülerle Buluştu.04 Ekim 2015
Parsak, gurbetçilerle kucaklaştı04 Ekim 2015
MHP Aksaray Milletvekili Turan Yaldır Avusturya Tirol'de Avrupa Türk'lüğü ile Buluştu.04 Ekim 2015
MHP Aksaray Milletvekili ve Adayı Turan Yaldır Viyana'da Vatandaşlarla Buluştu.01 Ekim 2015
Avusturya Türk Federasyon Viyana'da seçim çalışmasına hızlı başladı.01 Ekim 2015
Hollanda Türk Federasyon Kadın Kolları istişare toplantısı yapıldı.01 Ekim 2015
2015 Kurban Vekaletleri Yerlerine Ulaştırıldı30 Eylül 2015
Kurbanlar Türkiye ve Türk dünyasında Kesildi30 Eylül 2015
Fırat Çakıroğlu adına Den Haag'ta gençlik lokali açıldı27 Eylül 2015
Cemal Çetin, Avrupa Türklüğü Ülkenin Geleceğine Oy Verecek20 Eylül 2015
Türk Federasyon’dan Ahde Vefa programı16 Eylül 2015
Cemal Çetin: Alçakça Saldırılar Bizi Yıldıramaz13 Eylül 2015
TÜRK OCAKLARI ÇANKAYA ŞUBESİ KONGRESİNİ YAPARAK FAALİYETLERİNE BAŞLADI27 Ağustos 2015
Türk Ocakları'ndan "Terörle Mücadele Edin" Çağrısı 24 Temmuz 2015
Cemal Çetin'den Ramazan Bayramı mesajı 17 Temmuz 2015
Avrupa Türk Konfederasyon’dan Kadir Gecesi mesajı!13 Temmuz 2015
KUFSTEİN ÜLKÜ OCAĞI HAFTA SONU İFTARLARI DEVAM EDİYOR!!!12 Temmuz 2015
Tirol'de Ülkücüler Doğu Türkistan için Meydana İndi.12 Temmuz 2015
Türk Ocakları'ndan Türkmenlere Yardım11 Temmuz 2015
ATF Kufstein Ülkü Ocağı'ndan Örnek Davranış!04 Temmuz 2015
HTF Basın Açıklamasi04 Temmuz 2015
ATF Genel Başkan'ı Ali Can Tirol Bölgesinde Ziyaretlerde Bulundu.28 Haziran 2015
ATF GENEL BAŞKANI ALİ CAN TEŞKİLATLARI ZİYARET ETTİ.27 Haziran 2015
HTF’den Kur´an-ı Kerim, Ezanı Güzel Okuma ve Bilgi Yarışması27 Haziran 2015
TÜRK OCAKLARI’NDAN FETİH KONSERİ VE KADIN PANELİ 03 Haziran 2015
AVRUPA TÜRKLÜĞÜ SANDIKLARA SAHİP ÇIKTI03 Haziran 2015
HTF Yaşadığımız Ülkeyi Tanıyalım Gezisi...31 Mayıs 2015
Hollanda Türk Federasyon Aylık Bülteni Yayınlandı31 Mayıs 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL MERKEZİ’NDEN İKİ BÜYÜK FAALİYET28 Mayıs 2015
Hollanda Türk Federasyon Hilalce Sohbetler düzenledi26 Mayıs 2015
Avrupa´da Oylar MHP'ye24 Mayıs 2015
Avrupa´da Seçim Yarışında Son Haftaya Girildi23 Mayıs 2015
Hollanda Türk Federasyonu, Seçim Güvenliği İçin Tedbir Alacak23 Mayıs 2015
Arnhem’de futbol turnuvası21 Mayıs 2015
İSTANBUL MALTEPE’DE YAŞANAN OLAY HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI19 Mayıs 2015
KIRIKKALE ÜLKÜ OCAKLARI 2. OĞUZ ATA BAHAR ŞÖLENİ 10 Mayıs 2015
ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLIU ANISINA DÜZENLENEN PANELDE ÜNİVERSİTELERDE TERÖR TARTIŞILDI10 Mayıs 2015

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH