Ana Sayfa > ÜLKÜCÜ HAREKET

Ali Metin TOKDEMİR
08 Aralık 2016
Bu haber 1893 kez okundu
Bugün MHP’nin varlığı olmasaydı, ülkücülerin varlığı olmasaydı, Türkiye bölünme noktasına çoktan gelmişti. O nedenle, ben Metin Tokdemir olarak yetişmişsem, bir takım kabiliyetlerimiz ve erdemlerimiz varsa Ülkü Ocakları’nda ve MHP’de aldık.Elim bir trafik kazası sonucu vefat eden Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Ali Metin TOKDEMİR 21.vefat yıldönümü'nde tüm yurtta anılıyor.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
1959 Gümüşhane Kelkit doğumlu olan Ali Metin Tokdemir, ilk ve orta öğrenimini vatan toprağının muhtelif bölgelerinde tamamlamıştır. Yüksek öğrenimini Eskişehir İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Tokdemir, yüksek tahsilini sürdürdüğü yıllar boyunca Ülkücü hareketin pek çok kademesinde yaptığı görevlerle Türk milliyetçiliğine büyük hizmetlerde bulunmuştur.
 
Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanlığı, Ülkü Ocakları Genel Başkan yardımcılığı daha sonra Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevlerinde bulunan Ali Metin Tokdemir, aynı zamanda çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı, yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği yaparak ülkücü harekete farklı sahalarda emek vermiş, taze bir fidan gibi üzerine titrediği Türk gençliğinin milli ve manevi değerler etrafında yetişmesi için canını dişine takarak adeta serden geçmiştir.
 
Ömrünün baharında gençliğin eğitimi için büyük bir seferberlik başlatan Metin Tokdemir, haftanın yarısını şehir dışında konferanslarda, seminerlerde ve eğitimlerde geçiriyordu. 
 
Türk milletini müreffeh yarınlara taşımak uğrunda Türk-İslam ülküsünü bayrak edinen Metin Tokdemir; ülkücülerde cisimleşen yüksek Türk ahlâkını bünyesinde barındıran taraflı tarafsız herkesin imrenerek baktığı, örnek ve mümtaz şahsiyettir.
Sabır, azim ve kararlılık timsali Ali Metin Tokdemir, milletvekili olarak aziz Türk milletine hizmet etmeye karar verdikten kısa süre sonra Karadeniz’in vatansever insanlarıyla kucaklaşmak için çıktığı geziden dönerken Maçka ilçesine bağlı Başarköy yakınlarında geçirdiği elim trafik kazası sonrası kaldırıldığı hastanede 8 Aralık 1995 tarihinde, 36 yaşında Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.
 
 
ALİ METİN TOKDEMİR İLE SÖYLEŞİ
Söyleşi : İlhami Yangın
Tarih    : 14 Kasım 1995 Perşembe 
 
Metin Tokdemir Kimdir :
 
1959 Gümüşhane Kelkit doğumlu olan Metin Tokdemir ilk ve orta öğrenimini Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde tamamladı. Yüksek  tahsilini Eskişehir İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde bitiren Tokdemir bu tarihlerden itibaren sırasıyla Ülkü Ocakları, Ülkücü Gençlik Derneği ve Ülkü Yolu Dernekleri’nde yöneticilik yaptı. 1980 sonrası ise Eskişehir Ülkü Ocakları Başkanlığı ve Ülkü Ocakları Genel Başkan yardımcılığı daha sonra ise Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevlerinde bulundu. Bu arada çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı, yazı işleri müdürlüğü ve genel yayın yönetmenliği görevlerini başarı ile ifa etti. Tokdemir haftanın yaklaşık üç ya da dört gününü konferanslar nedeniyle Ankara dışında geçiriyor. Halen Yeni Dünya Düzeni ve Türkiye, batılılaşma Çabaları ve Günümüz adlı iki eseri de yayına hazırlanmakta. Tokdemir’le vefatından kısa bir süre önce gazeteci İlhami Yangın bir röportajı Tokdemir’e rahmetle anarak ilk defa Hergün’de yayınlıyoruz.
 
Sayın Tokdemir neden milletvekilliğine adaysınız?
Ali Metin Tokdemir:
Bizim çocukluğumuzdan beri verdiğimiz mücadele bir siyasi mücadele olmayabilir. Fakat biz bir misyonun adıyız ve bu misyonun birde siyasi tarafı var. Siyasette misyonumuzu devam ettirebilmek için, ömür verdiğimiz davayı devam ettirebilmek için siyasette olmak zorundayız.  Ülkü Ocakları kademesinde milletimizin birlik ve dirliği noktasında verdiğimiz mücadeleyi mecliste vermek istedik. TBMM’de bir  boşluğun olduğu malum. Türkiye’de ne yazık ki, siyasetin kalitesi düştü. TBMM’nin bugünkü yapısıyla milletimizin birlik ve dirlik mücadelesini vermekte yetersiz olmakta, meclisteki milli renkler de soluk kalmaktadır. Biz bu noktada TBMM’de Türk Milliyetçilerinin daha fazla olmasına inandığımız için aday olduk. Siyaset    tabiatıyla çok tutarlı çok tutarlı çok seviyeli, çok ciddi bir meslek olması gerekirken ne yazık ki, Türkiye’de siyasetçi denilince akla yalan söyleyen, boş vaatlerde bulunan insan akla gelmektedir. her şeyden önce insanımızın kafasındaki bu siyasetçi tipini değiştirmemiz lazım. Siyasetçi milleti en üst düzeyde temsil eden ahlakıyla çalışkanlığıyla, dürüstlüğüyle millete örnek olan insan tipi olarak anlaşılmaktadır. İşte biz mecliste bu eksikliği gördüğümüz için aday olduk. Bunun yanı sıra TBMM ne yazık ki, bugün Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü noktasıyla  ,birliği ve dirliği noktasında gerekli tavrı koyamamaktadır, zayıf kalmaktadır. Bunları düşündüğümüzden aday olduk. Türkiye bugün bir meseleler yumağı içinde çırpınıp duruyor. Burada çok kararlı, çok cesur çok çalışkan milletvekillerine daha fazla ihtiyaç ortaya çıkıyor. İşte bunun için aday olduk. Yani Türkiye’nin meseleleriyle daha üst düzeyde; ilgilenebilmek ve milletimize daha fazla hizmet verebilmek için aday oldu.
 
Sizce Türkiye’nin meseleleri nelerdir ?
 
Ali Metin Tokdemir: 
Türkiye’ye baktığınız zaman Türkiye ne yazık ki , bir meseleler  yumağı  içinde çırpınıp duruyor. Türkiye’nin üzerinde ne acı ki, bela bulutları dolaşıyor. Bugün Türkiye’nin ekonomisine baktığınız zaman  yerlerde süründüğünü, büyük bir israf ekonomisi olduğunu sokaktaki insandan bile duyabilirsiniz. Bugün, niçin, dünkü valiyle, kaymakamla idare ettiğimiz Suriye, Yunanistan içişlerimize karışıyor? Çünkü Türkiye dermansız. Çünkü, üretemiyorsunuz. Üretemiyorsanız satamazsınız. Satamazsanız herkes, işte Avrupa birliğinin olduğu gibi Yunan’ın olduğu gibi, Suriye’nin olduğu gibi içişlerinize karışır. Türkiye bugün 1991 rakamlarıyla 103 milyar gayri safi milli hasılaya sahip, bizden 11 kere daha küçük 5 milyonluk Danimarka’nın yıllık üretimi   120 küsur milyar dolardır. Türkiye kendisinden 12 kere daha küçük Danimarka kadar üretemiyor. Danimarka kadar üretemedikten sonra siz dünya siyasetinde yönlendirici olamazsınız,. İnisiyatif kullanamazsınız, söz sahibi olamazsınız. BU sebeple Türkiye süratle ekonomisini düzlüğe çıkartmak zorundadır. Türk  ekonomisi bir israf, kriz ekonomisidir diyoruz. Niçin? Çünkü, Türkiye’nin insan gücü, yeterince  kullanılamıyor. Nüfusu istihdam edilemiyor. Allah bu coğrafyaya  bir sürü nimet vermiştir. Bu coğrafya bizim için bir nimet ama ehil ellerde yönetilemediğinde bu vakitte beladır. Çünkü herkesin gözü bu coğrafyada, bu coğrafya  kontrol altında tutulduğu zaman, Türkiye zayıf, bölünmüş bir halde tutulduğu zaman süper güçler, Avrupa Birliği ve sairesi bu coğrafyadan dünya petrollerini kontrol edeceklerdir. O sebeple herkes bu coğrafyanın istikrarsızlığa mahkum olabilmesi için, meseleler çıkması için elinden geleni yapıyorlar. Türkiye bu durumdan kurtulabilmek için süratle güçlenmek zorunda demek ki, önce Türkiye’nin üretmesi lazım. Türkiye’nin sanayisini mutlaka hantallıktan kurtarması lazım. Türkiye’nin yatırımlar yapması lazım. Öbür tarafta, Türkiye’nin bilgiye yatırımda problemleri var. Bir İsviçre, kişi başına 900 dolar eğitimde para harcarken Türkiye’de eğitime kişi başına harcanan para 37 dolardır. Almanya’da bu rakam 551 dolardır. Eğitime işte bu kadar az para harcarsanız işte insan  gücünü ülkenin kalkınmasında milletin kalkınmasında kullanamazsınız. Türkiye GSMH’dan binde 7’sini araştırmaya geliştirmeye ayırıyor. Bu rakam gelişmiş ülkelerde yüzde 3’dür. Türkiye bunu yükseltmek zorundadır. İlme, bilgiye daha fazla yatırım yapmaktan sonra geri kalmışlıktan kurtulamayız.
Türkiye’nin bugün sağlık problemi var. Yunanistan’da bin kişiye üç tane doktor düşerken, Türkiye’de bin kişiye bir doktor zor düşmektedir. Hele  bu Doğu’ya doğru gittiğiniz zaman üç bin kişiye bir doktor zor düşüyor.  Öbür tarafta Türkiye’nin sağlık problemi var. İnsanlar sağlıksız besleniyorlar, dengesiz besleniyorlar. Bir ABD vatandaşı benim insanımdan 7 misli daha fazla kalori alıyor. Öbür tarafta bakıyorsunuz Türkiye’nin enerji problemi var. Türkiye bugün fert başına tükettiği enerji bakımından Yunanistan’ın üçte biri kadar enerji tüketiyor. Ama memleketimizden barajlar kralı var. Bir Japon’un ürettiği enerjinin 11’de birini tüketiyoruz. Bir Alman’ın tükettiği enerjinin 20’de birimi tüketiyoruz.  İşte enerjinin bu kadar fakiri fukarası olursanız teknolojide, sanayide ileriye geçemezsiniz. Tabi bununla kalmıyor.Ayrıca Türkiye’nin müthiş bir ahlak problemi var. Türkiye bize göre  eğer kalkınmak istiyorsa, eğer büyümek istiyorsa, Türkiye’nin en önemli sermayesi insan gücüdür. İnsanımızın fiziğinden, gönlünden, aklından bilgisinden devleti yönetenlerin faydalanması lazımdır. Namuslu yöneticilerle insanımızın, fizik gücünü, akıl gücünü, gönül gücünü  birleştirdiğiniz zaman Türkiye’nin problemleri biter. Ama bunun için de Türkiye’nin ahlak  problemlerini aşması gerekiyor. Bugün işte bakıyorsunuz, Müslümanlıkla yoğrulan Anadolu toprağı büyük bir ahlak buhranı ile karşı karşıyadır. Görüyorsunuz, İstanbul’dan Karadeniz sahillerine kadar Nataşalar, Romen, Polanya’lı  fahişeler cirit atıyor. Yani şu aziz yurt başka başka ülkelerin fuhuş ithal ettiği bir memleket    haline gelmiş. Ayrıca İSKİ’ lerin, ASKİ’ lerin, İLKSAN’ların boyutlarını insanlarımız biliyor. Rüşvet, korkunç bir yolsuzluk, korkunç bir ticari ahlaksızlık Türkiye’ye hakim, Bunu aşamazsanız  insanımızın ne fizik gücünden ne kafa gücünden faydalanamazsınız. Dolayısıyla Türkiye’nin bu ahlak problemini kısa sürede halletmesi lazımdır. Diğer tarafta bölücü ihanetin hangi boyutlara vardığı zaten görülüyorsunuz. Bugün Türkiye’yi  yalnızca  Kürt Türk diye bölmek istemiyorlar. Türkiye’de Laz var, Kürt var,Çingene var, Çerkez var diye Türkiye’yi otuza kırka bölmek istiyorlar ve ne yazık ki, birileri İslam adına,birileri bölücülük adına,birileri Marksizm adına  birileri insan hakları adına değişim adına Türk’e bu hükümet cephesinde bir araya gelmişlerdir.
Biz diyoruz ki, Türkiye’nin bölünmesini istemek yalnızca Türklüğe değil, İslam'a da ihanettir. Türkiye güçlü olmazsa, birlik ve beraberlik içinde olmazsa siz İslam’ın hangi mücadelesini vereceksiniz? Dolayısıyla eğer birileri İslam olmak İslam kalmak istiyorlarsa, önce Milleti’nin birlik ve beraberliğinin tesisine gayret göstermelidirler. Demek ki, Türkiye bölücü ihanetten ekonomik buhranı, ahlak buhranından,eğitimdeki sağlıktaki yetersizliğe  kadar bir yığın problemle yaşıyor. Türkiye’yi yönetenler bugüne kadar sonraki nesilleri hedef almayı da sonraki seçimleri hedef aldıkları için Türkiye’nin problemleri çözülmemiştir, olduğu gibi kalmıştır.
 
Türkiye hedeflerini büyük çizmelidir. Büyük düşünmelidir. Bir atasözünü    özetleyelim ki “Büyük ülkeler yıldızlara benzer; yıldızlara ulaşamazsınız ama onlara bakarak yönünüzü tayin edersiniz.” O halde Türkiye’yi yönetenler büyük düşüneceklerdir. Demin ifade ettiğim gibi insana   yatırım yapacak, insan eğer Allah’a kul olmanın idrakindeyse, eğer vatanını milletini seviyorsa, makama mevki ye kul köle olmaz, insana köle olmaz, çalışır, hak eder.İşte o halde öncelikle biz insana yatırım yapacağız, Türkiye’nin kaynaklarını iyi kullanacağız. Türkiye’nin bilançosunu çıkaracağız. İnşallah Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacağız.  Benim, milletimin yarınları ile ilgili yemyeşil umutlarım var. Umutlar imanla yeşerir, çiçek verir, meyve verir. Biz ümit varız.İnşallah   milletimizle birlikte, Cenabı Allah’ın yardımıyla da Türk milletini aydınlık yarınlara taşıyacağız.
 
Ülkücü olup da, hele Ülkü Ocakları’nda başkanlık yapıp da başa partilerden milletvekili teklifi almayan kalmadı. Size böyle bir teklif geldi mi? Ki geldiğini biliyoruz,siz neden MHP’de karar kıldınız?
Ali Metin Tokdemir: 
Artık MHP’liler dünkü gençler değil. Artık MHP’nin yetişmiş kadroları var, teknotratları var, bürokratları var, akademisyeni var, yazarı var, çizeri var. Bugün ANAP’ından DYP’sine, Refah’ına  kadar bir partinin ülkücü aday aramalarının sebebi nedir? Çünkü ülkücüler kabiliyetli insanlardır. Çünkü ülkücüler Türkiye’nin meselelerine vakıf insanlardır. Çünkü, ülkücüler etraflarında sosyal faaliyetleri ile imajlarıyla güçlü insanlar Demek ki, Ülkü Ocakları ekolü iyi yetiştirmiş Birileri Ülkü Ocakları ekolünden yetişmişler başka başka yerlere gitmişler bunlar onların problemi. Ama ben şunu ifade ediyorum; bugün birileri İslam adına, birileri bölücülük  adına, birileri Marksizm adına Türklüğe  karşı bir husumet cephesinde bir araya gelmişlerdir. Bakım bugün  devletin resmi görüşüne göre Türkiye’de 24 tane etnik grup var. Türkiye şimdi, hızla kendi Türk kimliğinden vazgeçiyor. Şimdi Bulgaristan’daki soydaşlarımıza baskı yapıldığı  zaman biz Bulgaristan’a “Dur” dediğimizde ne diyordu. Niye Türklük kelimesini kabul etmiyordu. “Bunlar  Müslüman azınlık, Türk değil” diyordu.  “Niye Türklük kelimesini kabul etmiyordu? Hak iddiamız ortaya çıkmasın diye. Şimdi Türkiye, devletiyle ve bir takım siyasileri ile ne yazık ki, bu Türk kelimesinden geriye çekilmektedir.
 
Bugün MHP’nin varlığı olmasaydı, ülkücülerin varlığı olmasaydı, Türkiye bölünme noktasına  çoktan gelmişti. O nedenle, ben Metin Tokdemir  olarak  yetişmişsem, bir takım kabiliyetlerimiz ve erdemlerimiz varsa Ülkü Ocakları’nda ve MHP’de aldık.
 
Yani bugün ben ülkücüyüm, ben MHP’liyim diyenlerin hepsi MHP ve Ülkücü Harekete vermekten çok ondan almışlardır. Ahde vefasızlık namussuzluktur., ahde vefalı olduğumuz içinde, MHP’deyiz. Bugün İslam’ın de, Türk Milleti’nin de yegane ümidi şu topraklarda yaşayan insanlardır. Biz buradayız, MHP’deyiz. Gidenlere Allah selamet versin.
 
Peki Türkiye’nin geleceği ile ilgili neler söyleyeceksiniz? Ümitli misiniz?
 
Ali Metin Tokdemir:
Ben ümit varım. Demin söylemiştik. Türkiye’nin kaynakları ve insan gücü Türkiye için ümitli olmaya yeter. Yine bir Hadis-i Şerif’te buyuruluyor ki, Cenab-ı Allah bir milleti helak edeceği zaman o milletin açlarına ve susuzları yüzü suyu hürmetine azaptan vazgeçer. Şimdi, ben de biliyorum ki, eğer Cenab-ı Allah bir milleti açların ve susuzların yüzü  suyu hürmetine helak etmekten vazgeçiyorsa, uğruna bu kadar çileler çekmiş bu kadar şehitler vermiş, bu kadar düşmanlığı bünyesinde toplamış bu aziz milleti de Cenabı Allah hidayete erdirecektir. Bu aziz millete de kurtuluşu gösterecektir.


HasülküHaber Ailesi Olarak  Rahmet ve Minnetle Anıyoruz. Mekanın Cennet Olsun Metin Başkan…


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ÜLKÜCÜ HAREKET Haberleri

Başlık Tarih
 
TÜRKAV Ülkücü Şehitleri Anma Programı düzenledi28 Mayıs 2020
Ülküdaşlık hukuku, tüm hukuki bağların üzerindedir17 Nisan 2020
Başkan Kayış'tan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı10 Ocak 2020
Sinan Ateş: Bizim milliyetçiliğimiz ırkçılığı reddeder20 Aralık 2019
Mersin Ülkü Ocakları'ndan Gidenlerin Ardından Kompozisyon Yarışması 13 Aralık 2019
Ülkü-Tek Samsun Şube Başkanı Aydın`dan mühendisler günü mesajı...05 Aralık 2019
Fırat Yılmaz Çakıroğlu İlkokulu'nun açılışı yapıldı30 Kasım 2019
Ülkücüler Bir Olursa Zalimler Dağılır30 Kasım 2019
MHP'lileri buluşturan düğün! Peri masalı gibi düğün! 30 Eylül 2019
“ÜLKÜ OCAKLARI KUŞATILMIŞLIĞA SETTİR”07 Ağustos 2019
Ülkü Ocakları'na düşman olan, Türk'e düşmandır 05 Ağustos 2019
Ülkü Ocaklarıyla gurur duyuyoruz!04 Ağustos 2019
MİKROSKOP İLE GENÇLİĞİ BİLİME DAVET17 Mart 2019
TAŞ MEDRESELİLER ÜLKÜCÜLERE ÇAĞRI YAPTI04 Mart 2019
Erzurum'da 'Ülkücü' Buluşma28 Şubat 2019
Deniz Depboylu Ülkü Ocakları'nda21 Şubat 2019
‘Ülkücüyüm’ diyen herkese kapımız açık12 Şubat 2019
HÜSEYİN KAYIŞ’IN 12 ŞUBAT KURTULUŞ GÜNÜ MESAJI11 Şubat 2019
Pişman olana kapımız açık10 Şubat 2019
"Bir ülkünün peşinde 50 yıl"04 Şubat 2019
“BİZLER KARA EYLÜL’Ü HEP HAFIZAMIZDA DİRİ TUTTUK”01 Şubat 2019
TÜRKBEY13 Ocak 2019
Ülkücüler'den Sarıkamış İçin "YÜRÜDÜ"07 Ocak 2019
SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK29 Aralık 2018
ÜLKÜCÜLER HİLAL KETE GECESİNDE BULUŞTU.23 Aralık 2018
Ülkücüler '' Ahde Vefa '' dedi22 Aralık 2018
Ülkücü Şehit Necmi Bilgi’nin ismi parkta yaşayacak15 Aralık 2018
Olcay Kılavuz: Liderimizin emrindeyiz13 Aralık 2018
TÜRK DÜNYASI BİR MİLLET, İKİ DEVLET GENÇLİK BULUŞMALARI AÇILIŞ KONUŞMASI20 Kasım 2018
"Maziden Atiye Bir Sevdadır Ülkücü Hareket" 24 Ekim 2018
ÜLKÜCÜ CAMİANIN ACI GÜNÜ TAYFUN KÜTÜK UÇMAĞA VARDI24 Temmuz 2018
Adana Taşmedreseli Ülkücüler Platformu Başkanlığı görevine Sefer Tatlı atandı.24 Temmuz 2018
YENİ KIZILELEMA, GÜÇLÜ VE MÜREFFEH TÜRKİYE VE TÜRK BİRLİĞİ19 Mayıs 2018
BU SEVDA BİTMEZ...03 Mayıs 2018
Ceyhan'da Türkçülük Şöleni02 Mayıs 2018
“BİR YANDA SEVİNÇ BİR YANDA SİTEM VAR!”13 Nisan 2018
Ülkücü Şehit Fikri Arıkan'ı Rahmetle Anıyoruz...27 Mart 2018
Şehit Cengiz Akyıldız anıldı28 Ocak 2018
Ülkücü Gençlerden MHP'li Meclis Üyelerine Davet06 Ocak 2018
Ruhi Kılıçkıran Osmaniye'deki Kabri başında yad edildi05 Ocak 2018
Fatsa'da 'Alparslan Türkeş' Fotoğraf Sergisi31 Aralık 2017
Devlet Bahçeli'den BENGÜTÜRK TV'ye ziyaret30 Aralık 2017
AHLAT’TA “100.YILINDA BAŞBUĞU ANLAMAK” KONFERANSI25 Aralık 2017
Ülkücü İşçiler Organize Oldu25 Aralık 2017
ÜLKÜCÜLER KİLİS GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİ..19 Aralık 2017
Dik Baş, Tok Karın, Mutlu Yarın İçin…18 Aralık 2017
PATRONLAR YASALARI HİÇE SAYIYOR!06 Aralık 2017
ÜLKÜCÜ BAYANLAR 5 ARALIK KADIN HAKLARI AÇIKLAMASI YAPTI.05 Aralık 2017
ÜLKÜ-TEK SAMSUN 5 ARALIK MÜHENDİSLER GÜNÜ MESAJI05 Aralık 2017
140 bin Ülkücü yeri göğü inletti29 Kasım 2017
ASRIN DESTANI BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ ŞİİR YARIŞMASINA YOĞUN İLGİ..27 Kasım 2017
Ülkücü Işçiler Şaha Kalktı26 Kasım 2017
24 Kasım Öğretmenler Günü...24 Kasım 2017
Ülkü Ocaklarından Ülkede Dirlik, Ülküde Birlik Gecesi 20 Kasım 2017
ŞEHİT ÜLKÜCÜ YAZAR İLHAN DARENDELİOĞLU MEZARI BAŞINDA ANILDI.19 Kasım 2017
ÇANKIRI MHP’DEN ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERE AHDE VEFA14 Kasım 2017
Ülkücü İşçiler Derneği Marmara Bölge Genişletmiş İstişare Toplantısı Yapıldı.13 Kasım 2017
SERDEN GEÇTİ, DAVASINDAN VAZGEÇMEDİ: OSMAN YÜKSEL SERDENGEÇTİ10 Kasım 2017
DİK BAŞ, TOK KARIN, MUTLU YARIN” için yaşasın CUMHURİYET!28 Ekim 2017
ÜLKÜ OCAKLARI GENEL MERKEZ SANATÇISI TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ17 Ekim 2017
ÇANKIRI MHP’DE ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERE VEFA ÖRNEĞİ10 Ekim 2017
Ülkücü İşçiler Derneği istişare toplantısı 04 Ekim 2017
Okan Ertorun Kuzey Irak'taki Gayrı Meşru Referandum...01 Ekim 2017
Milaslı Ülkücüler Gençlik Kampında Buluştu27 Eylül 2017
Ülkücü işciler Ziyaret21 Eylül 2017
ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU DAVASINDA KARAR18 Temmuz 2017
Çakıroğlu davası yine ertelendi11 Temmuz 2017
KURŞUNLANAN ÜLKÜCÜ SANATÇIDAN BASIN AÇIKLAMASI05 Temmuz 2017
Ülkücü işçiler Derneğinden Sert Tepki29 Haziran 2017
LADİKLİ ÜLKÜCÜLER İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU LADİK ÜLKÜ OCAKLARI İFTAR PROGRAMI DÜZENLEDİ16 Haziran 2017
Ülkü Ocakları'dan Ülkücü Düşmanı Konya Müftüsü'ne çok sert tepki14 Haziran 2017
Ülkü Ocakları Başkanı Olmak12 Haziran 2017
“Dünyada bir eksik cennette bir fazlayız!” 11 Haziran 2017
Türk Gençlik Şöleni23 Mayıs 2017
Ülkücü İşçiler, İstişare Toplantısında Buluştu.22 Mayıs 2017
Adıyaman Ülkücü İşçiler Derneği Açıldı13 Mayıs 2017
Sen babanın yaka çiçeğisin... 13 Mayıs 2017
Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı Projesi09 Mayıs 2017
Sivas'ta Türkçüler Günü Kutlandı03 Mayıs 2017
Aibü'de Türkçülük Günü Kutlandı03 Mayıs 2017
Manisa ÜİD İl Başkanı Öner’in 1 Mayıs Basın Açıklaması02 Mayıs 2017
ÜİD Turgutlu Şubesinden 1 Mayıs Basın Açıklaması01 Mayıs 2017
ÜLKÜCÜ İŞÇİLER 1 MAYIS’I KUTLADI01 Mayıs 2017
SEHPADA MALATYALI BİR BOZKURT Cengiz BAKTEMUR01 Mayıs 2017
Derdimiz ve sevdamız vatandır.13 Nisan 2017
“Başbuğ” Türkeş İçin Mevlit 06 Nisan 2017
ÜLKÜCÜ ŞEHİDİMİZ FİKRİ ARIKAN27 Mart 2017
Ülkü Ocaklı olmaktan şeref ve onur duyarız24 Mart 2017
.ŞEHİT ÖZMEN..20 Mart 2017
Avrupa Ülkücüleri İstişare Heyeti'nden Hollanda'ya Kınama13 Mart 2017
KSÜ’i Öğrenci Konsey Seçiminde Ülkücülerin büyük zaferi25 Şubat 2017
Gaziantep Ülkücü İşçiler derneğinin Ankara ziyareti..21 Şubat 2017
FIRAT ÇAKIROĞLU MİLYONLARIN KALBİNDE BAYRAKLAŞMIŞTIR!19 Şubat 2017
TAŞ MEDRESELİLER GENEL MERKEZİ’den KAMUOYUNA ve ÜLKÜCÜ CAMİAYA..14 Şubat 2017
Susmayacak Hakk'ın Dili31 Ocak 2017
RUHİ KILIÇKIRAN'I RAHMETLE ANIYORUZ04 Ocak 2017
ÜLKÜCÜ CAMİA ZİYARETLERİNE HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR25 Aralık 2016
Yastayız ama, dimdik ayaktayız.17 Aralık 2016
Ülkücü şehit Dursun Önkuzu'yu anıyoruz...23 Kasım 2016
Ülkücü Basın Şehidi Darendelioğlu'nu Anıyoruz19 Kasım 2016
Erdal Işık Bölge, Celal Şayan Ülkücü İşçilerin Yeni Başkanı oldu10 Kasım 2016
Türkiyem"İn Şairi Dilaver Cebeci Anıldı28 Ekim 2016
Ülkücü İşçiler Derneği Üye Ve Teşkilatlandırma Çalışmaları 25 Ekim 2016
Ülkücü Şehitler İçin Mevlit Okutuldu17 Ekim 2016
TÜRK İşcisini Bilinçlendirme Çalışmaları13 Ekim 2016
Taş Medreseli Ülkücüler Buluştu09 Ekim 2016
Mustafa Pehlivanoğlu dualarla anıldı09 Ekim 2016
Vatan İçin Çatışmaya Hazırız28 Eylül 2016
Ülkü Ocakları Eski Başkanından Lidere Ziyaret25 Eylül 2016
ÖZTÜRK ÜLKÜCÜ ŞEHİTLERİN EMANETLERİNİ ZİYARET ETTİ 15 Eylül 2016
MHP İl Başkanı Öztürk’ten Karanfilli Kurtuluş Mesajı.09 Eylül 2016
Ülkücülerin Adana’da buluştuğu sünnet düğünü.05 Eylül 2016
ÜİD Ege Bölge Toplantısında, Manisa’ya Plaket Ödülü.28 Ağustos 2016
"LİDERİMİZE ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ"29 Temmuz 2016
Ülkü Ocakları´ndan Şehitler İçin Kuran Etkinliği22 Temmuz 2016
"ÜLKÜCÜ LİDER VE DAVASINDAN YANADIR"14 Temmuz 2016
Ülkücülerden Birlik Beraberlik Mesajları06 Temmuz 2016
Ülkücüler İlçe İlçe Gezerek Yardımları Dağıtıyor26 Haziran 2016
"SESSİZ KALANLARI BU MİLLET AFFETMEYECEK"16 Haziran 2016
İNEGÖL´LÜ ÜLKÜCÜ ASENALAR İFTARDA BULUŞTU10 Haziran 2016
Yusuf İmamoğlu'nu Anıyoruz08 Haziran 2016
FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU İÇİN OYNADILAR.03 Mayıs 2016
TAŞ MEDRESELİ ÜLKÜCÜLERDEN MESAJ VAR27 Nisan 2016
ÜLKÜCÜ ŞEHİT ALPER TUNGA UYTUN'U UNUTMAK TÜKENMEKTİR13 Nisan 2016
Gaziantep'te Alparslan Türkeş İçin Mevlüt Okutuldu05 Nisan 2016
İSTANBUL'DA BİR İLK... BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ PARKI AÇILDI03 Nisan 2016
“VEDA MEKTUBU” ÜLKÜCÜLERİNDİR!01 Nisan 2016
Ülkücü'yü yaşatalım ki Türk Milleti yaşasın!29 Mart 2016
Teröre Karşı Ülkücü Duruş Ortak Bildirisi23 Mart 2016
Osmaniye Ülkü Ocağı Çalışıyor. 14 Mart 2016
Türkmendağı'n da Ülkücü Şehit25 Şubat 2016
Bozüyük’te terör olayları protesto edildi.23 Şubat 2016
Kutlu Davada Ülkücü Şehitlerimiz ve Ülkücü İşçilerimiz23 Şubat 2016
Şehit Fırat Çakıroğlu için tüm yurtta anma programları 23 Şubat 2016
Fırat Çakıroğlu Afyon'da yad edildi21 Şubat 2016
"Bir Millet Uyanıyor"14 Şubat 2016
ÜLKÜCÜ ŞEHİT NİHAT UYGUN'UN ŞEHADETİNİN 19.YILI03 Şubat 2016
Ülkücü İşçiler Derneği Bilecik İl Başkanlığında Devir Teslim Töreni01 Şubat 2016
ÜLKÜCÜ ŞEHİT AHMET KERSE'NİN ŞEHADETİNİN 33.YILI31 Ocak 2016
Polatlı Ülkü Ocakları Şehidini Anıyor.28 Ocak 2016
ÜLKÜCÜ ŞEHİT MEHMET AZIN DUALARLA ANILDI18 Ocak 2016
ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLERDEN 'BİLDİRİ' TEPKİSİ18 Ocak 2016
Yola Koyulurken Kervan Yolbaşçı Ruhi KILIÇKIRAN 04 Ocak 2016
GALATASARAY VE FENERBAHÇE'IN RAKİPLERİ BELLİ OLDU14 Aralık 2015
ÜLKÜCÜ ŞEHİT AİLELERİNDEN DEVLET BAHÇELİ'YE ZİYARET03 Aralık 2015
'ŞEHİDİMİZİN HESABINI ELBETTE SORACAĞIZ'26 Kasım 2015
ÜLKÜCÜLERDEN DEKLARASYON23 Kasım 2015
Ülkücü şehit Dursun Önkuzu'yu rahmetle anıyoruz 23 Kasım 2015
ŞEHİT CENGİZ AKYILDIZ DAVASI DEVAM EDİYOR!16 Kasım 2015
Çelikkollu: Biz Fikirde Hür, Emirde Robot Serdengeçti Ülkücüleriz08 Kasım 2015
Fikirlerini dünya döndükçe yaşatacağız04 Kasım 2015
TAŞ MEDRESELİLER'DEN UYARI !03 Kasım 2015
ÜLKÜCÜ ŞEHİT MUSTAFA PEHLİVANOĞLU ANILDI07 Ekim 2015
12 Eylül 1980 darbesinin 35. yıldönümü olması nedeniyle program düzenlendi.13 Eylül 2015
Seçim Hükümetine Bakan Vermeyiz! 13 Ağustos 2015
Ülkücü İşçiler Derneği Şehitlerimizi Dualarla Andı13 Ağustos 2015
Ali Bülent Orkan'ı Unutmadılar!...11 Ağustos 2015
MHP KONVOYUNDA KAZA !06 Temmuz 2015
GÖÇER YENİ OCAK BAŞKANIN ZİYARET ETTİ27 Haziran 2015
Şehit mezarlarını yenileme çalışmaları tamamlandı07 Haziran 2015
Şehitler için, Hayra davet29 Mayıs 2015
19 Mayıs'ta Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu İçin Yürüdüler20 Mayıs 2015
ÜLKÜCÜ ŞEHİT MARAŞLIOĞLU KABRİ BAŞINDA ANILDI30 Nisan 2015
Çarşamba'da Türkeş İçin Mevlit Okutuldu06 Nisan 2015
Ülkücüler Kan Bağışında Bulundu06 Nisan 2015
Alparslan Türkeş Ölümünün 18. Yılında Erzincan'da Yad Edildi04 Nisan 2015
Ülkücüler Başbuğ Türkeş’i andı04 Nisan 2015
Orhan; “Türkeş, gerçek bir dava adamıdır.”03 Nisan 2015
İstanbul Ülkü Ocakları Fırat Çakıroğlu için futbol turnuvası düzenledi16 Mart 2015
BODUR MEZARI BAŞINDA ANILDI13 Mart 2015
Öğrencilerden "Mektubum Fırat'a" kampanyası08 Mart 2015
MHP’li Orhan, ilk ziyaretini Saruhanlı teşkilata yaptı07 Mart 2015
Tüm Şehitler için dökülen lokma’da, eller semaya açıldı02 Mart 2015
MHP’li Başkan’a, Sürpriz Doğum günü pastası01 Mart 2015
Turgutlu MHP, Şehit Çakıroğlu için Lokma döktürdü28 Şubat 2015
ÜLKÜCÜ ŞEHİDİMİZ FIRAT ÇAKIROĞLU’NUN SON MEKTUBU ORTAYA ÇIKTI25 Şubat 2015
Yörük Derneği Kongresinde Orhan’a Büyük ilgi23 Şubat 2015
EGE'DE BİR YİĞİT, ŞEHİT FIRAT ÇAKIROĞLU21 Şubat 2015
Orhan, Milletvekili Aday adaylığını açıkladı.19 Şubat 2015
Manisa’ya hizmet etmeye geliyorum17 Şubat 2015
Ahmet Orhan’dan Başkan Ergün’e Ziyaret16 Şubat 2015
“Benim Oyum MHP’ye Kendi Afişini Tasarla” 11 Şubat 2015
Mersinliler Aşık Sefai ile Coştu07 Şubat 2015
Ülkücüler Şehidini Unutmadı26 Ocak 2015
Şehit Cengiz Akyıldız anılıyor25 Ocak 2015
HADDİNİ BİL ULAN SAPIK!24 Ocak 2015
ESENYURT ÜLKÜ OCAKLARI ŞEHİT CENGİZ AKYILDIZ'IN HAYATINI KONU ALAN TİYATRO DÜZENLİYOR21 Ocak 2015
İstanbul ve Ülkücü Gelenek13 Ocak 2015
Perşembe Günü Şehit Cengiz Akyıldız'ın Mahkemesi Var12 Ocak 2015
Taşcı’dan, Dönmez’e üstün hizmet plaketi10 Ocak 2015
Turgutlu Ülkücü İşçilerde Görev Değişimi09 Ocak 2015
İlk can, ilk kandın, toprağa düşen ilk fidandın... 04 Ocak 2015
Ülkücü İşçiler, büyüklerini unutmadı!..02 Ocak 2015
Osmancık'ta Ülkücü Şehit Mehmet Çıplak Anıldı14 Aralık 2014
Nihal Atsız mezarı başında anıldı11 Aralık 2014
Hüseyin Nihal Atsız'ı vefatının 39. yılında rahmetle anıyoruz...11 Aralık 2014
''Teşkilat,Fikir ve Lider'' 09 Aralık 2014
Ali Metin Tokdemir anıldı!08 Aralık 2014
Metin Tokdemir ‘i Anıyoruz08 Aralık 2014
Tuğrul Türkeş Zile’de Dursun Önkuzu Anma Törenine Katıldı23 Kasım 2014
HER TÜRLÜ MÜCADELEYE HAZIRIZ19 Kasım 2014
ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİLERDEN TOKAT GİBİ CEVAP !16 Kasım 2014
Osman Yüksel Serdengeçtiyi rahmetle anıyoruz10 Kasım 2014
ÜLKÜCÜ ŞEHİD ALPASLAN GÜMÜŞ'ÜN NİŞANLISINA YAZDIĞI ŞİİR...04 Kasım 2014
ÜLKÜCÜ ŞEHİT ALPARSLAN GÜMÜŞ 03 Kasım 2014
ÜLKÜCÜ ŞEHİT BEKİR ÇİFTER ANILDI20 Ekim 2014
Ülkü Ocakları Başkanı Olcay Kılavuz Nişanlandı15 Ekim 2014
''Ülkücü Hareket, kendi yazmadığı hiçbir senaryonun figüranı olmayacaktır''08 Ekim 2014
Ülküdaşımızın, mutluluğuna diyecek yoktu!..08 Ekim 2014
MUSTAFA PEHLİVANOĞLU'NUN 34. ŞEHADET SENESİ07 Ekim 2014
Şehit MHP İl Başkanı Recep Haşatlı kabri başında anıldı.03 Ekim 2014
ŞEHİT İL BAŞKANI RECEP HAŞATLI KABRİ BAŞINDA ANILACAK02 Ekim 2014
Mustafa Yıldızdoğan Alaçamlılar'a Unutulmaz Gece Yaşattı17 Ağustos 2014
İsmet Büyükataman: Hikmet Tekin adı Bingöl Üniversitesi'ne verilmelidir12 Ağustos 2014
Ülkücü İşçiler Derneği, İftar Verdi20 Temmuz 2014
Gedikli: "Ülkü Ocakları Kerkük Mitingleri Yapmalı"20 Temmuz 2014
Ülkücüler Dikili'de İftar Yemeğinde Buluştu17 Temmuz 2014
Şeker: Türkmeneli'ne Türk'ün Elini Uzat!03 Temmuz 2014
Ülkücü İşçiler 'Türkmeneli' İçin Meydanlarda!23 Haziran 2014
Türkmen-Sad ve Ülkücü İşçiler Ankara İl Elele18 Haziran 2014
Ülkücü İşçiler'den 'Türkmeneli' Açıklaması!17 Haziran 2014
Ülkücüler Bayrağımıza Sahip Çıktı10 Haziran 2014
ÜLKÜCÜ ŞEHİT YUSUF İMAMOĞLU08 Haziran 2014
Aliağa Belediye Başkanından Bayraklı Ülkü Ocaklarına Ziyaret07 Haziran 2014
Selçuk Duracık ve Halil Esendağ'ı rahmetle anıyoruz06 Haziran 2014
Ülkücü Şehitler Kızılcıhamam’da Anılıyor27 Mayıs 2014
Ülkücü İşçiler İşten Çıkarmaları Kınadı !18 Mayıs 2014
Olcay Kılavuz Anneler Gününde Ülkücü Şehit Aileleriyleydi13 Mayıs 2014
Akçaabat Ülkü Ocağı askerleri görkemli bir törenle uğurladı.09 Mayıs 2014
AVCILAR ÜLKÜ OCAKLARI 4.HAFTA SEMİNERİ 3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK VE TURANCILIK DAVASI SEMİNERİ06 Mayıs 2014
Kırıkkale Ülkü Ocakları 3 Mayıs Türkçülük Bayramını Celal Bayar Parkında Kutladı. 06 Mayıs 2014
Nazilli'de 'Türkçülük ve Ortadoğu'da Türkler' Konusu Konuşuldu05 Mayıs 2014
50 Bin Ülkücü Ankara'da Türk Gençlik Kurultayında Buluştu05 Mayıs 2014
Ülkü Ocakları Türk Gençliği'ni Ankara'da Buluşturuyor01 Mayıs 2014
Ülkücü İşçilerden 1 Mayıs Mesajı30 Nisan 2014
ÜLKÜCÜ ŞAİR VE OZANLARIMIZIN ETKİNLİĞİDİR.26 Nisan 2014
Baygut : Özgüven Akp gömleğini çıkarmayı unutmuş25 Nisan 2014
Ülkücü İşçiler'den İstanbul Çıkarması22 Nisan 2014
Zühal Topcu Marmara Üniversitesinde Ülkücü Öğrencilerin Tutuklanması Sorununu Meclis Gündemine Taşıdı08 Nisan 2014
Söke'de Alparslan Türkeş anıldı04 Nisan 2014
Ülkücü İşçiler Derneği Ankara İl Başkanlığı Nevruz Şöleni24 Mart 2014
ÜMRANİYE İÇİNDE VURDULAR BİZİ19 Mart 2014
Sinan OĞAN’ın Iğdırlı Ülkücü Şehit Erol ÇİFÇİ’nin Hakka Yürüyüşünün 34. Yıldönümüne İlişkin Mesajı18 Mart 2014
Sinan Oğan: Ülkücü şehidimiz Erol Çiftçi’yi şehit edilişinin 18 Mart 2014
Türk Milliyetçiliğinin Doğuşu ve Gelişimi07 Mart 2014
Cengiz AKYILDIZ'ın Ailesine Ev Alındı06 Mart 2014
Bursalı Ülkücüler Ahmet Şafak ile Coştu03 Mart 2014
TURAN KAVRAMININ TARİHSEL GELİŞİMİNİ DR.EROL CİHANGİR VE AHMET ŞAFAK ANLATTI28 Şubat 2014
Eski Ülkü Ocakları Başkanı, Ülkücü İşçiler Bölge Başkanı Okan Ertorun Dünya Evine Girdi.27 Şubat 2014
Ülkücü gençler Hocalı katliamını kınadı27 Şubat 2014

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
HAVA DURUMU
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH