Aladağ Yurt Yangını raporuna MHP şerhi

01 Ağustos 2017
447 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Adana'nın Aladağ İlçesinde Kız Öğrenci Yurdu'nda meydana gelen elim yangın vakasının araştırılması amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu taslak raporuna ilişkin olarak Milliyetçi Hareket Partisi Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, MHP'nin şerh raporunu kamuoyuyla paylaştı.

AKADEMİSYENLER NEDEN YOK!

 

Raporda dikkat çeken ayrıntılar şu şekilde ;

MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, Adana'nın Aladağ ilçesinde, 29 Kasım 2016'da,ait olduğu belirtilen özel öğrenci yurdunda çıkan yangınla ilgili Meclis'te kurulan "Aladağ Yurt Yangınını Araştırma Komisyonu'nun taslak raporuna yazdığı şerhte, komisyona akademisyenler yerine iş güvenliği uzmanlarının davet edilmesinin zaman ve emek kaybı olduğunu belirterek inceleme ve araştırma için saha çalışmalarının yeterli düzeyde yapılmadığını vurguladı.

 

2019 ÇOK GEÇ ...

 

06.05.2017 tarihli ve 30058 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetmeliği ile . "Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihte MEB'e bağlı olarak faaliyette bulunan özel öğrenci yurtları 01.08.2019 tarihine kadar binalarını belirlenen şartlara uygun hâle getirir hükmü getirilmiştir."maddesine.

Aydın Milletvekili Depboylu: Özellikle yangın yönetmeliğine uygun olmayan, uygun nitelikte personel çalıştırmayan yurtların içinde bulunduğumuz yaz tatili döneminde belirlenerek, okul açılış tarihine kadar şartlarını uygun hale getirmediği takdirde 2017-2018 Eğitim Döneminde öğrenci kabul etmeleri kesinlikle önlenmelidir.şartını belirterek yaşanabilecek olumsuzlukların önünü kesmek için hızlı hareket edilmesinin hayati olduğunu vurguladı.

 

Depboylu ayrıca "Yaşanan bu elim hadiseye ve tüm ülkenin dikkatinin Aladağ ilçemizde toplanmasına rağmen, denetimlerdeki usulsüzlük, ihmal ve tedbirsizliğin devam etmiş olması kaygı vericidir. Bu durumda ülkenin her köşesinde faaliyet gösteren diğer barınma merkezlerinin durumu bizde güvensizlik yaratmaktadır."dedi.

 

TBMM ÇOCUK HAKLARI KOMİSYONU KURULMALI

 

Son olarak Çocuklarımızın korunması ve layık oldukları yaşam standartlarına kavuşmalarının sağlanması amacıyla; mevcut yasa ve mevzuatlarda çocukların yararına yönelik kısımları üzerinde tarama ve inceleme yapmak; gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını sağlamak ve yeni yasaların oluşturulmasına destek vermek amacıyla "TBMM Çocuk Hakları Komisyonu" adı altında sürekli komisyon oluşturulmasının önemini belirten Depboylu Şerh Raporunu tamamladı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber