Al Sancak Harderwijk’te dalgalanmaya başladı

29 Haziran 2016
917 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Harderwijk’te “Al Sancak Türk Kültür Ocağı” altyapı çalışmalarını tamamlayarak Türk milletine hizmet için kapılarını açmış bulundu.

Gençler tarafından oluşturulan yürütme kurulunun başkanlığını yapan Ahmet Beyaztaş yapmış olduğu açıklamada mutluluklarını dile getirerek artık “Al Sancak Kültür Ocağı’nın” hizmet için var olduğunu belirtti. Ahmet Beyaztaş:“Federasyonumuzun vermiş olduğu yetki ile çalışmalarımızı tamamlayarak binalı teşkilatımızı mübarek Ramazan ayında açarak Harderwijk ve çevresinde yaşayan Türk insanına hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız. Şu an teşkilatımız her gün açık olup özellikle gençlerimizin bir araya gelmelerine vesile olmaktadır. Kitap okuma tavsiyeleri, sohbetler gibi faaliyetlere başlamış bulunmaktayız. Yaz sonrası faaliyetlerimiz daha da hız kazanarak teşkilatımız milletimizin emrinde olacaktır.”

Ramazan ayında açılan “Al Sancak Türk Kültür Ocağı” ilk faaliyetini iftar programı ile yapmış oldu. İftar programına Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik te katıldı. Gedik yapmış olduğu konuşmasında Harderwijk’li gençleri kutlayarak toplum içinde parmakla gösterilen gençler olma azminden hiçbir zaman kopmamaları gerektiğini söyledi.

Harderwijk teşkilatının açılması ile Hollanda Türk Federasyon’a bağlı binalı şube sayısına bir tane daha eklenmiş oldu.

İftar sonrası Hollanda Türk Federasyon Genel Başkanı Murat Gedik sahur vaktine kadar gençlerle sohbet etti ve gençlerden beklentilerini tekrar dile getirdi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber