Akşener: "Temennimiz, hür iradeye dayanan güvenlikli seçim yapabilmemizdir"

25 Mart 2014
972 Haber Okunma   0 Haber Yorum

TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, "Temennimiz, 31 Mart sabahı, 30 Mart gecesi Türkiye'de doğru, dürüst, hür iradeye dayanan güvenlikli seçim yapabilmemizdir" dedi.

Akşener, partisinin Zonguldak  il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, kentte 1974 ve 1999'da geldiğini belirterek, o günlerden bugüne fazla şeyin değişmediğini gördüğünü söyledi.
 
CHP'nin, Cumhurbaşkanı adayı olması için kendisine öneri getireceğine yönelik haberlerle ilgili soru üzerine Akşener, şunları kaydetti:
 
"Zannediyorum, hem Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bir taraf olarak, bir de sayın genel başkanımız, ben dahil olmak üzere hepimiz bunu gazetelerden okuduk. Dolayısıyla herhangi bilgim söz konusu değil. Bütün partiler, 30 Mart'taki yerel seçimlere odaklandı yani niçin böyle bir haber yapma ihtiyacı hissedildi, onu da bilebilmiş değilim çünkü Türkiye'de şu anda haber yapılması gereken, milletimize bilgi verilmesi açısından çok önemli hadiseler var."
 
Toplantıya katılan kadının CHP'li olduğunu, Cumhurbaşkanı adayı olması yönündeki haberleri desteklediğini söylemesi üzerine Akşener, teşekkür etti.
 
"Temennimiz, 31 Mart sabahı, 30 Mart gecesi Türkiye'de doğru, dürüst, hür iradeye dayanan güvenlikli seçim yapabilmemizdir" diyen Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"İstanbul'un Esenyurt ilçesinde bir miktar 'evet' mührünün çalındığına dair bilgi söz konusu. Ne failleri ne de bu konuyla ilgili sonuç alamadık. Hepimizin odaklanması gereken şey, 30 Mart seçimlerinin sağlıklı yapılabilmesi. Hile karıştırılmadan yapılabilmesi ve bu sağlıklı, hilesiz, hurdasız, seçmenin oyunu namus bilen, ona saygı gösteren..."
 
Basın açıklamasının ardından Akşener ve partililer, Kent merkezinde kortej eşliğinde yürüdü.
 
- Kozlu ziyareti
 
Partisinin Kozlu beldesindeki seçim irtibat bürosunda düzenlenen toplantıya katılan Akşener, 30 Mart'ın Türkiye'deki gerilimli hava neticesinde, liderlerin öne çıktığı seçim olacağını söyledi.
 
Türkiye'de uzun zamandır Türklükle, "Türk" sözüyle ilgili kavga olduğunu öne süren Akşener, konuşmasını şöyle tamamladı:
 
"Çünkü Batı'da Türk eşittir, Müslümandır da ondan. Gidersiniz Avrupa şehrinde bir lokantaya, "Türküm" derseniz size helal lokma gelir çünkü bilirler ki Türk eşittir, Müslümandır. Uzun zamandır ülkemizde 'Türk' denilince 50 dereden su getirmek söz konusudur. Arkasına baktığınızda Batı'yı bulursunuz çünkü Türk, Avrupa'da İslamiyet'in yayılan, fetheden yüzüdür. Avrupalı haklıdır, ilk defa Endülüs'te Müslüman Araplarla tanışmıştır ama onların suyunu sıkıp posasını çıkartıp atmıştır Endülüs'ten. Bunu Türke yapamamıştır. Bu intikam sürmektedir. Maalesef Türkiye'deki işbirlikçileri de bu intikamın alınmasında vesile olmaktadır. Cenab-ı Hak, onları inşallah ıslah etsin."
 
-TBMM Başkanvekili Akşener: - "Seçimler, seçmenin düğünüdür, şölenidir, milletimizin karar verdiği, milli iradenin tecelli ettiği anlardır" ZONGULDAK TBMM Başkanvekili  ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, "Seçimler, seçmenin düğünüdür, şölenidir, milletimizin karar verdiği, milli iradenin tecelli ettiği anlardır" dedi.
 
Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesinde partililerle bir araya gelen Akşener, daha sonra ilçedeki aday tanıtım toplantısına katıldı.
 
Akşener, burada yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çatıştıran, milleti birbirinin karşısına diken, birbirine düşman eden dille konuştuğunu öne sürerek, diğer tarafta da kardeşlik hukukunu koruyan, bin yıllık kardeşliği muhafaza etmeye gayret eden, gençlerin umudunu canlı tutmaya çalışan, gençleri kavganın odağı haline getirmek isteyenlerin önüne set çeken, ülkenin ekonomik istikrarını, huzurunu koruyan dil ve tavırla hareket eden MHP lideri Devlet Bahçeli'nin bulunduğunu söyledi.
 
Akşener, Başbakan Erdoğan'ın 17 Aralık'taki İstanbul merkezli operasyonun ardından hakim kararıyla dinlenmiş olmasına rağmen ortaya çıkan tapelerdekilerle ilgili konuların gereğini yapmadığını iddia etti.
 
BDP'lilerin 31 Mart'tan itibaren özerklik ilan edeceklerini açıkladıklarını anımsatan Akşener, ülkedeki genç nüfusun yüzde 18'inin işsiz olduğunu savundu.
 
Akşener, sözlerini şöyle tamamladı:
 
"Seçimler, seçmenin düğünüdür, şölenidir, milletimizin karar verdiği, milli iradenin tecelli ettiği anlardır. Partilerin kıyasıya yarıştığı, kendilerini projelerini anlattıkları, projeleri üzerinden görücüye çıktıkları alanlardır seçim meydanları. Sandıkta sizin karar verdiğiniz, sonuçta milli iradenin tecelli ettiği yerdir."
 
Akşener, konuşmasının ardından partisinin belediye başkan adaylarını tanıttı.
Haber: Akşener: 'Temennimiz, hür iradeye dayanan güvenlikli seçim yapabilmemizdir' -

Akşener, partisinin Kilimli beldesinde ki seçim irtibat bürosu ziyaretinde yaptığı konuşmada, Başbakanın "milli iradeyi temsil ettiğini" söylediğini belirterek, bunun doğru olduğunu ifade etti.
 
Ak Parti'nin en çok oyu alarak iktidar olduğunu ifade eden Akşener, şöyle konuştu:
 
"Sayın Başbakanın her mitingindeki yüz ifadesine, el hareketlerine, sesinin tonuna dikkat edin. Sanki biraz sonra sopa çıkartıp oradaki seçmeni kovalayacakmış şeklinde bir ruh hali içinde. Her bir sosyal kesimle ilgili mutlaka hakaret edecek bir söz sarf ediyor. Başbakanlar milli iradeyi temsil eder. Milli iradenin teveccühüyle iktidar olurlar ve bu ülkenin istikrarının teminatı olmayı, kardeşlik hukukunu oluşturmayı kanunla milli irade kendisine vermiştir. Bakın bakalım 17 Aralıktan buyana sayın Başbakanın konuştuklarına, seçtiği kelimelere, bunlardan bir tanesini korumaya yönelik bir cümle, bir kelime ve bir harfi var mı? Bulamazsınız? 
 
Bir de bir başka lider var. O da milli iradenin temsilcisi. Ama milli irade kendisine muhalefet görevi vermiş. Muhalefet partisi ve onun lideri sizin avukatlığınızı yapmak zorundadır. Dolayısıyla sizin hakkınızı, hukukunuzu takip etmek zorundadır. Eleştiren olmalı. Ama Başbakanın bu diline karşılık bizim liderimiz sayın Devlet Bahçeli'nin ortaya koyduğu feraseti, devlet ciddiyetini sergileyerek, hem ülkücü, hem Türk gençliğini sokaklara itilmek için her türlü çabanın ve provokasyonun yapıldığı bir dönemde gençlere demokrasinin nasıl işleyeceğini, demokrasi içinde çarenin sandık olduğunu anlatarak konuşuyor. Şu anda iddia ediyorum. Sayın Devlet Bahçeli doların fırlamamasının, iyi kötü ekonomik istikrarın teminatı konumundadır."
 
30 Mart'ın yerel seçim olduğunu hatırlatan Meral Akşener, şöyle devam etti:
 
"Ancak Türkiye'de sayın başbakan ve arkadaşlarının 17 Aralık hırsızlık ve yolsuzluk soruşturmasından sonra ortaya saçılan ses kayıtları, ses tapeleri çerçevesinde baktığınızda, Türkiye'nin soyulduğu, sizin vergilerinizle oluşan devlet bütçesinin yandaşın cebine aktarıldığı bir sürecin üstünü örtmek, üst perdeden bağıran, herkesi azarlayan, toplumun her kesimine karşı, yanında değilse düşman ve hain ilan ettiği bir seçime gidiyoruz. Ellerinde iman metreyle uzun zamandır herkesin imanını ölçtüler. Ama Allah'ın sopası yokmuş. İşte böyle ilahi adalet ortaya çıkar. Sabahın beşinde ben internetten bulup ayet sallamadım. Buradakilerde sallamamıştır. Bakara Suresi'yle alay edenler, makara geçenler şu hazurun arasında yoktur. Şimdi bütün bunlar ortaya çıkınca her türlü ört pas etme eyleminin ortaya çıktığı seçim atmosferiyle karşı karşıyayız" diye konuştu.
 
Devrek ziyareti
 
TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Akşener, partisinin Devrek ilçesindeki etkinliğinde ise, "Türkiye nasıl 'alo Fatih hattı' varsa şimdi yeni bir hat daha çıktı. Dedikodu hattı, fitne hattı, fesat hattı" ifadesini kullandı. 
 
Milliyetçi Hareket Partililerinin destekleyeceği partinin yine Milliyetçi Hareket Partisi olduğunu vurgulayan Akşener, sözlerini şöyle tamamladı:
 
"MHP'nin iddialı olduğu her yerde, her beldede, her ilde mesela CHP öndeyse, AK Partililer, 'Aman CHP gelir. Ak Parti'ye oy verin. Oylar bölünmesin CHP gelmesin' diyor. CHP de, 'tersine bize oy verin Ak Parti gelmesin' diyor. Böyle yok. Milliyetçi Hareket Partisi her ilde, her ilçede, her beldede son derece kabiliyetli dürüst, namuslu, becerikli, kararlı adaylarıyla milletimizin karşısındadır. Partililerimizin destekleyeceği parti MHP'dir. 30 Mart'ta sadece belediye oylamayacaksınız. 30 Mart'ta Sayın Başbakanın etrafındakilerin yolsuzluklarının devam edip etmeyeceğini de oylayacaksınız. Hırsızlığa 'evet' diyorsanız destekleyin." 
 
Çaycuma ve Gökçebey ilçelerinde partililerle bir araya gelen Meral Akşener, düzenlenen kortejler eşliğinde yürüyerek vatandaşları selamladı.

http://www.haberler.com/

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber