Aksaray Oğuz Ata İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine katıldılar

25 Ocak 2013
1993 Haber Okunma   0 Haber Yorum

Zühal Topcu ile Olcay Kılavuz Aksaray Oğuz Ata İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine katıldılar. MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Zühal Topcu ile Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Ülkü Ocakları tarafından Aksaray’ın Dikmen Köyüne yaptırılan Oğuz Ata İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine katıldılar.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Zühal Topcu ileÜlkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, 1.200 metrekarelik toplam 8 derslikte 170 öğrencinin eğitim gördüğü Ülkü Ocakları tarafından Aksaray’ın Dikmen Köyüne yaptırılan Oğuz Ata İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine katıldılar. Törende MHP MYK Üyesi Turan Yaldır, MHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Siyaset ve Liderlik Okulu Koordinatörü Doç. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, Aksaray İl Başkanı Rıfkı Karabatak, Aksaray 1. Sıra Milletvekili adayıKılıçaslan Ekin, 2. Sıra Milletvekili adayı M. Tuğrul Karadereile Aksaray MHP İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Er hazır bulundular.

Öğretmen ve öğrencilerle sohbet edip, sorunlarını dinleyen Topcu ve Kılavuz anasınıfı, ilköğretim ve ortaokul öğrencilerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hediye olarak gönderdiği; ana sınıfı için Türk Kahramanları Boyama Kitapları Seti, Erkek öğrenciler için “Çanakkale Destanı” kitap seti, kız öğrenciler için “Kadın Kahramanlar” kitap setlerini teslim ettiler.

Okuldan ayrılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Zühal Topcu ile Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz MHP Aksaray İl Başkanlığı’nı ziyaret ettiler. Partililere hitaben kısa bir konuşma yapan Zühal Topçu, MHP’nin bugünkü misyonunun çok daha ağırlaştığını, şu an MHP’nin çok önemli bir görev üstlendiğini ifade ederek, “Ülkemizin içinde bulunduğu durum incelendiğinde bizim görevimizin hassasiyeti çok daha fazla idrak edilecektir. İçinde bulunduğumuz durum hazin ve acıdır. Bizler, Çanakkale’de düşmana diz çöktürmüş, Kurtuluş Savaşında ‘bu vatanı böldürtmeyiz’ diyen atanın torunlarıyız. Nereden nereye geldik? Şu anki durum Kurtuluş Savaşı sürecinden farklı değil. Bu abartı değildir” dedi.

Ülkeyi parçalama, bölme ve federal yapılara ayırmaya yönelik olarak hazırlanan planlar olduğunu ileri süren Topcu, “Bu oyunlar ülke evlatlarından saklanıyor. Oyunların planları Oslo’da, federal yapıların planları Avrupa’nın herhangi bir kentinde, İmralı’da ve Kandil’de hazırlanıyor. Olaydan habersiz bir kitle var, o da Türk milletidir. Her taraf güllük gülistanlık gibi bir Türkiye sunuluyor. İnsanlar afyon verilmiş, hipnoz edilmiş gibi televizyona kilitleniyor. Ama diğer taraftan pazarlıklar yapılıyor. Uygulanma adımları ise meclise getiriliyor. MHP, 51 vekili ile elinden gelen tüm mücadeleyi yapıyor. En fazla direnç gösteren, millete bu olayın ülkeye bölünmeye götürdüğünü açıklayan ve yüreğinde bu kaygıyı hissedenler MHP milletvekilleridir” şeklinde konuştu.

Topcu’nun MHP İl Binası’nda MHP’li hanımlarla yaptığı sohbet toplantısından sonra Topcu ve Kılavuz Aksaray Ülkü Ocaklarını ziyaret ederek Ülkücü gençlerle sohbet ettiler.
Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber