Akçay, "Meclisi yoğun bir yasama yılı bekliyor."

27 Eylül 2017
274 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP Grup Başkanvekili Akçay: "Yasama ve denetim faaliyetlerine, bir önceki dönemden daha çok ağırlık vermeye gayret edeceğiz. Yeni İçtüzük kuralları Meclisin daha etkin ve verimli çalışmasını sağlayacak"

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, 26. Dönem 3. Yasama Yılı'nda, TBMM Genel Kurulunda yasama ve denetim faaliyetlerine, bir önceki dönemden daha çok ağırlık vermeye gayret edeceklerini söyledi.

Akçay, yaptığı açıklamada, 26. Dönem 3. Yasama Yılı'nın 1 Ekim'de başlayacağını anımsatarak, yeni yasama yılında Türkiye'nin sorunlarının çözümü için çalışma yürüteceklerini, bunun gayreti içinde olacaklarını bildirdi.

Yeni yasama yılında uyum yasalarının gündeme geleceğini, Meclisin denetim faaliyetlerine de devam edeceğini belirten Akçay, "Yasama ve denetim faaliyetlerine, bir önceki dönemden daha çok ağırlık vermeye gayret edeceğiz." ifadesini kullandı.

Yeni İçtüzüğün kısa süre önce TBMM Genel Kurulunda kabul edildiğini hatırlatan Akçay, yeni İçtüzük kurallarının Meclisin daha etkin ve verimli çalışmasını sağlayacağını dile getirdi.

Akçay, Türkiye'de toplumun çeşitli kesimlerinin sıkıntılarının bulunduğuna işaret ederek emeklililerin, işçilerin, memurların, öğrencilerin sorunlarına eğileceklerini aktardı.

Ekonomiye özel bir önem verilmesi gerektiğininin altını çizen Erkan Akçay, dış politikada da Türkiye'ye karşı uygulanan tertiplerin boşa çıkarılmasının önemli bir gündem maddesi olacağını vurguladı.

Üreticinin sorunlarını da Meclis gündemine taşıyacaklarını belirten Akçay, bütün bu konuların 26. Dönem 3. Yasama yılında ele alınacağını bildirdi.

Akçay, "Meclisi yoğun bir üçüncü yasama yılı bekliyor." dedi.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber