Afetten sonra vatandaşlarımızın yanında olamayacaksak ...

16 Kasım 2017
276 Haber Okunma   0 Haber Yorum

MHP'li Yurdakul: Afetten sonra vatandaşlarımızın yanında olamayacaksak ne zaman bu kardeşlerimizin yanında olacağız?

MHP MYK Üyesi ve Antalya Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Selim Yurdakul, Kaş, Finike, Demre ve Kumluca bölgelerinde meydana gelen şiddetli yağış ve hortumdan etkilenen Antalyalı vatandaşların yaşadığı sorunları mecliste gündeme getirdi.

Antalya'da meydana gelen hortum ve dolu felaketini gündeme getirmek için Milliyetçi Hareket Partisi adına meclis kürsüsüne çıkan Yurdakul; 

“Afete maruz kalarak yaralanan hemşerilerimize acil şifalar diliyorum. 
Rabbim maddi hasar ve kayba maruz kalan esnaf ve çiftçilerimizi böyle felaketlerin tekrarından korusun. 

Doğal afetler, ülkemizin bir gerçeği. Deprem kuşağında bulunan ülkemiz son yıllarda iklim değişikliği gibi nedenlerden ileri gelen afetlerle de yüzleşmek zorunda kalıyor. 

Vatandaşlarımız metanetle felaketi kabullenirken, bizler bu salonda milletin temsilcileri olarak onların yaralarını nasıl sarabiliriz, onların hasar ve kayıplarını nasıl kurtarabiliriz diye düşünmek ve elle tutulur bir çözüm üretmek durumundayız” dedi. 
VATANDAŞLARIMIZIN YARALARINI NASIL SARABİLİRİZ 

MHP Antalya teşkilatlarının da afet bölgesinde, vatandaşların yanında olduğunu ifade eden MHP'li Yurdakul; “Bu insanlar gece gündüz tüm varlıklarıyla tarımsal üretim yaparak milli ekonomiye katkı sağlamaktadırlar. 

Çoğunun binlerce lira borcu var. Bunca emek ve sıkıntıya rağmen zaten hak ettiklerini kazanamayan çiftçilerimiz, vergi ödemekten, mazota, elektriğe ve suya ve diğer giderlere tonlarca para ödemekten hiçbir zaman kaçınmadılar. 

38 kardeşimizin yaralandığı, 2000 dönüm seranın zarar gördüğü bu afetten sonra vatandaşlarımızın yanında olamayacaksak ne zaman bu kardeşlerimizin yanında olacağız? 

Şu anda Antalya hastanelerinde 25 vatandaşımız tedavi görüyor. Hükümeti ve ilgili kuruluşlarımızı derhal felaketin bölgedeki etkilerini azaltmak üzere göreve davet ediyorum” dedi.  

YURDAKUL, ANTALYA İÇİN YARDIM VE DESTEK ÇAĞRISINDA BULUNDU 

Geçtiğimiz yıl da hortum felaketine maruz kalan Antalya’nın batı ilçelerindeki çiftçilerin yaralarının sarılmakta geç kalındığını ifade eden Yurdakul, 
meclis kürsüsünden yaptığı konuşmasında, hükümeti ve kamuoyunu duyarlı olmaya davet ederek, 
Yaşanan felaket nedeniyle bir an önce hasar tespit çalışmaları yapılarak vatandaşlarımızın ve üreticilerimizin zararları kısa sürede karşılanmalıdır” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber