Acar ve Elibol İslam Âleminin Beraat Kandilini Kutladı

23 Haziran 2013
965 Haber Okunma   0 Haber Yorum

23 Haziran’ı 24’e bağlayan Pazar gecesi Ramazan Ayının müjdeleyicisi olan, günahlarımızdan kurtulup, af olacağımız beraat gecesidir.

 Aynı zamanda manevi hayatımızın yıllık muhasebesini yapacağımız, hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınarak, Yüce Allah’ın sonsuz rahmet ve merhametine mazhar olacağımız bir gecedir. Bu gecenin manevi atmosferinden, idrak edeceğimiz dini duygularımızın yoğunluk kazanacağı, Beraat kandilinde sevgi, barış, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temenni eder, Tüm İslam âleminin ve halkımızın beraat kandillerini kutlarım.

ELİBOL;“BERAT KANDİLİ BİR FIRSAT GECESİDİR

Sandıklı Belediye Başkanı İsmail Elibol, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Mesajında Berat Kandili’nin biz kullar adına rahmet ve mağfiret için fırsat gecesi olduğuna değinen Başkan Elibol; “İçinde bulunduğumuz Mübarek üç aylardan Şaban ayının 15. gecesi Berat Kandili olarak kabul edilir. Berat Kandili gecesinde tüm inanan Müslümanlar o ana kadar ki tüm günah ve hatalarından dolayı tövbe ederler ve günahlarının af olunmasını bağışlanmayı beklerler. Berat Kandili gecesi Allah’ın rahmet’inin dolup taştığı bir fırsat gecesi olarak bilinir. Bu yüzden bu geceyi dua ile geçirelim. Dualarımızı şahsımızla sınırlı bırakmayarak,tüm insanlığın mutluluğu içinde dua edelim.Böyle mübarek gecelerden feyz alarak bölen,ürküten,kavga eden,zulmeden,dedikodu eden değil,yaraları saran,düşeni kaldıran ve herkes hakkında iyi düşünen olmayı diliyorum.
Bu duygularla tüm hemşerilerimizin mübarek Berat Kandili’ni tebrik eder, Türk-İslam alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.”dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
Yazarlar Yazarlar
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber