Ana Sayfa > ARAŞTIRMA

“AYRIMIZ GAYRIMIZ YOKTUR BİZİM”
20 Şubat 2018
Bu haber 1138 kez okundu
“Kimler MHP’yi Kürt düşmanı olarak ilan ediyorsa haindir alçaktır. 2019 yılının anahtarı Kürt seçmende. Sandıkta bu hainlere en iyi cevabı Kürt kardeşlerimiz verecektir ve MHP’yi Kürt düşmanı olarak gösteren kalleşlere bu oyundan ekmek çıkmayacaktır.”
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

MHP MYK Üyesi İbrahim Özyavuz MHP ve Ak Parti arasında gerçekleşecek olan Milli İttifak sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

2019 yılına yönelik hazırlanan Milli İttifak süreci ile ilgili Gazeteci Zeynep Ateş’in sorularını yanıtlayan MHP MYK Üyesi İbrahim Özyavuz konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ittifak açıklaması yapmasının ardından tartışmalar da başladı. Peki, AK Parti ile MHP neden ittifak yapıyor?

Hepimiz biliyoruz ki, Ülkemiz 15 Temmuz’da ciddi bir tehlike atlattı. Bu tehlikeden önce Ak Parti ve MHP kanadı kendi siyasi çizgilerinde yol alıyordu. Hatta birbirlerini sert ifadelerle eleştirdikleri de malumunuz. Ancak hain darbe girişimi taraflarda ve ülke genelinde bilinen tüm gerçekleri unutturdu.

Şöyle ki; herkes durup bir kez daha düşündü ve atlatılan tehlikenin boyutunun Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü konusunda ciddi bir tehdit olduğu anlaşıldı. Türkiye’nin asıl meselesinin siyasi stratejiler değil de beka sorunu olduğuna karar verildi. Ve tam da bu noktada olması gereken karar alındı ve birlikte hareket etme gereği elzem halini aldı. Söz konusu Vatansa gerisi teferruattır sözü her iki siyasi parti için de yeni dönemin düsturu oldu.

MYK Üyesisiniz, sık sık toplantılara katılıyorsunuz. Toplantılarda Parti tabanının tavrı ile ilgili nasıl bir değerlendirme çıktı? Parti tabanı Milli İttifak konusunda ne düşünüyor?

İki parti arasındaki ittifak kararı parti tabanı tarafından da memnuniyetle karşılandı. Teşkilatımızın genelinde ve tabanda Genel başkanımıza duyulan güven en üst seviyede olduğu için sorunun beka sorunu olduğuna kanaat getiren herkes bu ittifakı destekliyor. Bu anlamda hiçbir pürüzle karşılaşmadık. Bundan sonraki süreçte de birlik ve beraberliğimiz sürecek.

İttifak nasıl yapılacak? Komisyondan çıkan sonuç nedir?

Milli İttifak Liderlerin görüşmesinin ardından karara bağlandı. Tarafların oluşturduğu komisyonlar oluşturulan ittifakın kanunlara nasıl yerleştirileceği konusunda çalışma yapıyorlardı. O çalışmalar da sonuçlandı. İttifak sağlanırsa birlikte hareket edilecek, sağlanmaması durumunda ise MHP’nin kaybedeceği bir şey yok. 15 Temmuzdan sonra takındığı tavrı sürdürerek bu tavrını seçim çalışmalarına da yansıtacak ve halk da zaten her olaya vakıf olduğundan her hangi bir sıkıntının yaşanması beklenmemeli. Her iki durumda da 15 Temmuzdan sonra MHP’nin tavrına halkın teveccühü büyük olacaktır. Bundan zerrece şüphemiz yoktur.

MHP Milli İttifak konusunda kendilerine gelen olumsuz tepkileri nasıl karşılıyor?

Özellikle son dönemde bazı siyasi partiler ve yine bazı gazetecilerle TV yorumcularının “saraydan kadro aldılar, partiyi kapattılar, anahtarı teslim ettiler” şeklindeki suçlamaları MHP’de nasıl karşılandı? Tüm bu suçlamalara tepkiniz ne oldu?

Gelen tepkiler hep aynı cümlelerden oluşuyor. Bizler Devletin bekası ülkenin refah ve huzurunu esas aldığımızdan eleştirilere çok da kulak asmıyoruz. Çünkü iddia edilenlerin hepsi dedikodu ve iftiradan ibaret. Terörü desteklemekten hicap duymayanların bu gibi suçlamalarla karşımıza çıkması beklenen bir durumdu. Onlara verilecek en güzel cevap Milli İttifaka evet demek ve Ülkemizin içerisinde bulunduğu duruma odaklanarak, memleketimizin ve milletimizin daha iyi şartlarda nasıl yaşayabileceğini garanti altına almaktır. Mutlaka ki olumsuz eleştiriler olacak, bunlar her ne kadar çirkin ve suçlayıcı ifadelerden oluşuyor olsa da açıklamaları yapan siyasiler gazeteciler ve benzeri konumda olanların olumsuz fikirleri bizler için yok hükmündedir.

CHP ve diğer bazı çevreler bu ittifaka neden karşı?

CHP FETÖ’nün sözcülüğüne soyundu. FETÖ’nün genel başkanımızın aleyhinde kullandığı ifadeleri sahiplendi ve karalama kampanyalarına her zaman devam etti. Sürekli algı yaparak Genel Başkanımıza olan güveni zedelemeye çalıştı ancak başaramadı. MHP tarihinde en yüksek oyu Mevcut genel başkanımız Devlet Bahçeli döneminde aldığı halde karalayarak yıpratılmaya çalışıldı. Ancak Genel Başkanımız ve ona güvenen teşkilat üyeleri tüm oyunları bertaraf etti.

Ülkü Ocakları’ndan Sn Bahçeli’ye ciddi bir destek geldi. Bu desteği bekliyor muydunuz?

MHP’nin gençlik kitlesi olarak değerlendirebileceğimiz ülkü ocakları geçmişten bu güne her zaman destekleyici olmuştur. Bu yeni bir duruş değildir. MHP ile ülkü ocakları arasında köklü bir bağ vardır. Ocak gençleri aynı zamanda, MHP çizgisinde aday yetiştiren okul gibidir. Yaklaşık 50 yıldır ‘ülkü ocaklarından diplomalı olmak’ diye övünç vesilesi olarak değerlendirilen bir tabir vardır. MHP’de görev yapan arkadaşlarımızın çoğu ülkü ocaklıdır. Ve deyim yerindeyse ilk siyasi terbiyeyi orada alır, memleket meselelerine bakış açısını orada kazanırlar. Yani ülkü ocaklarıyla olan bağımız sıradan bir bağ değildir, biz onlarız onlar bizdir her zaman.

Kürt kökenli vatandaşların olası ittifaktan tedirgin oldukları iddia ediliyor. Milli İttifak Kürt vatandaşlara zarar verir mi?

2019 yılı için planlanan Milli ittifakı çekemeyenler türlü türlü iftiralara başvuruyorlar. Art niyet taşıyan bu kişilerin Kürt vatandaşlarımızı düşündüğü falan da yok. Yalnızca tahrik etmeye dengeleri bozmaya yönelik tavır ve davranışlar içerisindeler. Milli ittifak kesinlikle Kürt vatandaşlarımızı kardeşlerimizi zora sokacak bir oluşum değildir. Olumlu gelişmelerden rahatsız olanların tasarladıkları haince planlardır. Bizler biriz bütünüz. Ayrımız gayrımız yok. Bu ve benzeri dedikodular MHP’yi Kürt düşmanı göstermeye çalışanların oyunudur.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ifadeleriyle;

“Biz ne kadar Türk’sek onlar da o kadar Türk’tür, onlar ne kadar Kürt’se biz de o kadar Kürd’üz. Kız alıp kız vermişiz, etle tırnak gibiyiz. Kürtler bizim öz kardeşlerimizdir. Biz onları herkesten fazla sever, düşünürüz. Onlar da Elhamdülillah Müslümandırlar, hepimiz aynı kıbleye secde ediyoruz, hepimiz aynı Peygamberin ümmetiyiz, aynı kutsal kitaba bağlıyız. ”

Dolayısıyla kimler MHP’yi Kürt düşmanı olarak ilan ediyorsa haindir alçaktır. 2019 yılının anahtarı Kürt seçmende olacaktır. Sandıkta bu hainlere en iyi cevabı Kürt kardeşlerimiz verecektir. Ve MHP’yi Kürt düşmanı olarak gösteren kalleşlere de bu oyundan ekmek çıkmayacaktır.

FETÖ ile mücadelede başarı sağlandı mı? Bu konuyu tam manasıyla çözmek mümkün olacak mı?

Tüm terör örgütleriyle olduğu gibi FETÖ ile de süren mücadele devam ediyor. Tek sıkıntı 40 yıldır devletin neredeyse her kademesine sızmış olmaları. Yani örgütün temizlenme süresinin uzun sürecek olması. Ancak kararlılıkla devam ettiği sürece bizlerin de yani MHP’nin de sonuna kadar destekleme sözü verdiği mücadele başarıyla sonuçlanacaktır. Birbirimizi uyararak ve destekleyerek sürdüreceğimiz bu mücadelede kararlılık çok büyük önem taşıyor. Taviz verilmediği ve kuru ile yaşın ayrıldığı bir mücadele sağlıklı sonuçlar verecektir.ZEYNEP ATEŞ
AsikurtlarFacebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer ARAŞTIRMA Haberleri

Başlık Tarih
 
"Türk milleti tehlikeyi gördü"27 Nisan 2019
Sanatımda memleket var17 Mart 2019
Narımız hanım ellerde hayat bulacak08 Mart 2019
Mustafa Yıldızdoğan: Ülkücülük en şerefli madalyam01 Mart 2019
”ÖYLE BİR MİTİNG YILDIRIM GİBİ ÇAKAR”20 Şubat 2019
Sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.02 Şubat 2019
Düşünen, sorgulayan okuyan bir gençlik01 Şubat 2019
‘YUNUSÇA YÜREĞİMİZLE ŞEHRİ KUCAKLAYACAĞIZ’08 Aralık 2018
Devlet Bahçeli’nin zafer formülü07 Aralık 2018
Şehit öğretmenlerimize çok şey borçluyuz24 Kasım 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -2/ 15 TEMMUZ’DA SON NEFESİ VERMEMİZİ GÖZLEDİLER.31 Ekim 2018
DEVLET BEYLE SÖYLEŞİ -1- ÜLKÜCÜ VE ÜLKÜCÜLÜK30 Ekim 2018
‘Türk’üm demeye devam edeceğiz’30 Ekim 2018
YENİ DÜNYADA TÜRKİYE VE TÜRK DÜNYASI 30 Haziran 2018
'Cumhur İttifakı zaferle sonuçlanacak'12 Mayıs 2018
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE09 Nisan 2018
3 SEÇİME DE HAZIRIZ09 Nisan 2018
“CUMHUR İTTİFAKI TANKIN ÜZERİNDE OLUŞTU”12 Mart 2018
Sarıkamış harekatının Türk tarihindeki yeri ve önemi22 Aralık 2017
FAHREDDİN PAŞA'NIN KAHRAMANLIĞI TARİHİ BELGELERDE21 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Erol Güngör 16 Aralık 2017
MHP, TÜRKİYE'NİN SİGORTASIDIR12 Aralık 2017
İşaret Taşlarımız: Aşık Seyrani30 Kasım 2017
TÜRKİYE, KÜRESEL GÜÇLERİN HEDEFİNDE17 Kasım 2017
Barajları da, tezgahları da boşa çıkarırız16 Kasım 2017
KRİPTO FETÖ'CÜLER SİYASETE EL ATTI28 Ekim 2017
Ülkü Ocakları İzmir İl Başkanı Ömür Raşit Tayfur, Ülkü Ocaklarını Anlattı12 Ekim 2017
Ortadoğu'nun istikrarı, İran ve Türkiye'nin işbirliğinden geçer12 Ekim 2017
DEVLET BEY TARİHİ SORUMLULUĞUNU YERİNE GETİRDİ25 Temmuz 2017
DEVLET SIRRI HAİNLERİN ELİNE GEÇTİ24 Temmuz 2017
FETÖ'NÜN SİVİL KANADI NEREDE?23 Temmuz 2017
DARBE GİRİŞİMİNDE İLK CESUR ÇIKIŞI BAHÇELİ YAPTI23 Temmuz 2017
Kaset komplosunun delilleri Isparta'dan çıktı21 Temmuz 2017
PARALEL YAPI HDP'YE OY VERDİ20 Temmuz 2017
Bahçeli, FETÖ'nün MHP'de yuvalanmasına izin vermedi19 Temmuz 2017
MHP'YE KOMPLOYU FARUK BAYINDIR FİNANSE ETTİ18 Temmuz 2017
BAHÇELİ FETÖ'NÜN SİNSİ PLANLARINI DEŞİFRE ETTİ17 Temmuz 2017
PKK AÇILIMI VE MHP'YE ALGI OPERASYONU16 Temmuz 2017
FETÖ İHANETİNİ İLK O GÖRDÜ VE UYARDI15 Temmuz 2017
"ÜLKÜCÜ HAREKET ŞAHA KALKACAK" 04 Haziran 2017
3 Mayıs Milliyetçiler Günü: BU SEVDA BİTMEZ02 Mayıs 2017
"BOZGUNCU SÖZDE MUHALİFLERLE CHP'NİN DİLİ AYNI"22 Mart 2017
MHP, Antalya’da birinci parti olma gücüne sahiptir ve olacaktır!08 Mart 2017
Devleti sağlam tutmak zorundayız06 Mart 2017
BUNLAR FİTNE VE BOZGUNCU17 Şubat 2017
GÖKTÜRKLERİN GİZEMLİ HAZİNESİ ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR13 Şubat 2017
“Söz ve yetki Türk milletinindir”04 Şubat 2017
Devlet Bey ‘Getirin görelim’ dedi, kimseye açık çek vermedi06 Kasım 2016
“Lidere Hakaret Edene, Acımasız Olurum”22 Ekim 2016
Cennettin Bir Köşesi: Bled 17 Ekim 2016
74 YIL GECİKEN SALA04 Ağustos 2016
HAK ETTİKLERİ CEVABI VERMEKTEN İMTİNA ETMEYİZ29 Temmuz 2016
MHP'li Yalçın'dan Maya dergisine cevap26 Temmuz 2016
Güneydoğu'da neler oluyor?29 Nisan 2016
MHP’ye operasyon 2009’da başladı18 Nisan 2016
KARAYÜN'DEN BİR 12 EYLÜL ROMANI: ÇAKAL KAYASI 14 Nisan 2016
"MHP bu kaos ortamından ancak Devlet Bey'le çıkar09 Mart 2016
100 Yıllık Rövanş19 Şubat 2016
Gün Kavga, Fitne ve Çekişme Günü Değil06 Şubat 2016
Kürtler, Belgelerle Türkmen Kenti Kerkük’ü Nasıl İşgal Etti ve Türk Dış Politikasının İflası?03 Şubat 2016
MİLLİYETÇİLİK MODA DEĞİL AMA BEN MİLLİYETÇİYİM !20 Aralık 2015
Osmanlı döneminden kalma mayın balıkçı ağına takıldı27 Kasım 2015
MHP'DEN KONGRE KARARI ?!19 Kasım 2015
YAŞADIĞIMIZ DÖNEM, KİBİR DÖNEMİ08 Kasım 2015
ACIYA KARŞI ZİKİR!.. 12 Ekim 2015
TÜRK OCAKLARI GENEL BAŞKANI PROF. DR. MEHMET ÖZ İLE RÖPORTAJ03 Ağustos 2015
Sıfırlanan Paralar Erken Seçimde Kullanılacak! 19 Temmuz 2015
Karakaya: O kapıyı açmanın yolu belli! 18 Temmuz 2015
Hırsız ve Bölücülerle Koalisyon Yapmayız! 15 Temmuz 2015
'SUÇUNUZ YOKSA YÜCE DİVAN'DAN NEDEN KORKUYORSUNUZ?'12 Temmuz 2015
Halaçoğlu: Özür dilemem, Devlet bey 'konuşmaya devam edin" dedi12 Temmuz 2015
Özdağ: MHP neden çekimser kaldı?04 Temmuz 2015
Devlet Bahçeli'den koalisyon açıklaması20 Haziran 2015
İhsanoğlu: Milletin gerçek temsilcisi MHP'dir 26 Mayıs 2015
Çavuşoğlu;Asıl Soykırımına Uğrayan Kimler?25 Mayıs 2015
MHP Lideri Bahçeli, Muharrem Sarıkaya'ya konuştu19 Mayıs 2015
Erdoğan’ı, vatana ihanetten yargılayacağız!12 Mayıs 2015
İHSANOĞLU: “MİLLET ARTIK AKP’YE VERDİĞİ KREDİYİ GERİ ÇEKİYOR, MHP’YE VERİYOR”07 Mayıs 2015
Hukuk, hukuka karşı direniyor28 Nisan 2015
Özdağ'dan Korkutan İddia!17 Nisan 2015
"MECLİS'TE KAN BEYNİME ÇIKIYOR" 06 Nisan 2015
Celal Adan: Devlet Bey, Ergenekon ve Balyoz'da tuzağa düşmedi16 Mart 2015
"BEN TÜRK'ÜM DEDİĞİMDE 'SEN FAŞİSTSİN' DİYEMEZSİN"16 Şubat 2015
AKP’li vekillerden MHP’ye ilginç talep09 Şubat 2015
Yusuf Halaçoğlu:Türkiye’yi Amerika ve PKK yönetiyor!19 Ocak 2015
REKLAM YAZARI ŞAİR HASAN SANCAK’ IN : AYAKKABI KUTUSU KARAGÖZ=HACİVAT GERÇEK RÜYASI ÇOK KONUŞULACAK!..06 Ocak 2015
Erdoğan'ın amacı gündem değiştirmek03 Ocak 2015
MHP İSTANBUL İL BAŞKANI MEHMET BÜLENT KARATAŞ NTV HABER RÖPORTAJI SES GETİRDİ:31 Aralık 2014
Dr. Sinan OĞAN ile “Çözüm Sürecinde Yeni Aşama” Konusunda Röportaj27 Aralık 2014
AKP'Yİ YIKACAĞIZ24 Aralık 2014
MHP Iğdır Milletvekili ve TÜRKSAM Başkanı Sayın Dr. Sinan OĞAN ile Peşmerge’nin Türkiye’de Eğitilmesi Hakkında Söyleşi28 Kasım 2014
Kalaycı, Ermenek'teki Maden Ocağı Kazası için Meclis Araştırması Açılmasını İstedi27 Kasım 2014
Anadolu'da sessiz yığınların ayak seslerini duydum09 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN'A GİDEN TEK LİDER03 Ağustos 2014
Prof.Dr.Saadettin Gömeç Enver Paşa'yı Yazdı.03 Ağustos 2014
Ey insafsızlar, ey vicdansızlar Irak'ta Türkmenlerin yaşadığı dramı ve trajediyi görmüyor musunuz?02 Ağustos 2014
DOĞU TÜRKİSTAN VE TÜRKLÜK01 Ağustos 2014
AİHM Ermeni Soykırımı Yoktur Kararı Verdi19 Mayıs 2014
Türk'ün Karakteri ve Türkçe I13 Mayıs 2014
‘Sonları Yüce Divan olacaktır’23 Aralık 2013
Her şeyden önce Ülkücü16 Kasım 2013
Kahraman Nezahet Onbaşı'ya İstiklâl Madalyası Ölümünden Sonra Nasip Olacak28 Ekim 2013
Siyaset İskelesi'nde Bir Bey Efendi- 113 Temmuz 2013
Ermenilerin çocukları PKK olarak karşımıza çıktı15 Mayıs 2013
Yeni Anayasa Çalışmaları Ve Milletimizin Adı Konusunda Türk Kültürünü Araştırma Enstitüsü’nün Görüşlerinin Dayanakları19 Mart 2013
BU SEVDA BİTMEZ17 Şubat 2013
TWİTTER GÜNDEMİNİ ÜLKÜCÜLER BELİRLİYOR!11 Şubat 2011
Milli Mücadele yolunda Irak Türklerinin varlığı, yayınları08 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek (2)07 Şubat 2013
Varolmak için MHP Gerek07 Şubat 2013
Başbuğ Türkeş'in Hayatı07 Şubat 2013
Doğu Türkistan`da Türklere karşı soykırım politikası06 Şubat 2013

..
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
YÖNETİM GİRİŞİ

GÜNÜN DUASI

MEDYA YAZARLAR
GÜNÜN AYETI
EN ÇOK OKUNAN
GÜNÜN HADİSİ

Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
SAYFALAR
Osmanlı Padişahları

TAKVİM
FACEBOOK

FOTO GALARİ
GAZETELER
..
ANASAYFA | GAZETELER | YÖNETIM | FOTO GALARİ | VİDEO GALERİ | İLETİŞİM | SİTENE EKLE | KÜNYE | SOHBET ODASI
CH